Keresés

Részletes keresés

justicze Creative Commons License 2022.08.25 0 0 3477

Sziasztok!  

 

Okozhatja a "kétutas" szelep hibája a fordított ozmózisos víztisztító remegését, rezonanciáját?

 

Köszi

 

justicze

 

Spezial Creative Commons License 2022.07.17 0 0 3476

Találtam a szekrényben 3 szűrőbetét, a kék a szén, de a másik kettő közül melyik az első fokozat? Valamint a kéknek különböző a vége, melyik a bemenet?

Szűrők

Aktív szenes

F1DO Creative Commons License 2022.07.05 0 0 3474

Sziasztok,

 

Lehet hogy hülye kérdés, de germicid / UV lámpát érdemes bekötni a víztisztító berendezés után, van ahhoz 'elég jó' fertőtlenítő hatása? ÉS ha igen, akkor kvázi hány wattos teljesítményűt érdemes betenni mondjuk 4 fős család átlagos ivó / főző víz otthoni felhasználásához?  

 

(mielőtt esetleg valakiben felmerül a vízben lévő 'értékes' ásványi sók hiánya: munkahelyen egész idő alatt ásványvízet fogyasztunk, a víztisztítás az otthon igen erős vízköves víz kiszűrése (főzéshez is) és a finomabb kávé / tea / stb italok élvezete miatt van)

zaccika01 Creative Commons License 2022.07.02 0 0 3473

Sziasztok,

 

Segitseget szeretnek kerni. Adott egy Xiaomi viztisztito RO, PPC es CB szurokkel. Sajnos az egyik szuro csatlakoznasnal a muanyag hazon keletkezett egy kis repedes, ahol szivarog a viz.

Ez a repedes egy melyedesben van. Egy valamilyen ragasztoval mar tele tomtem a melyedest, de sajnos ez csak idegi oraig oldotta meg a problemat es ismet maga ala pisil a szerkezet.

Keresek olyan ragasztot vagy akarmit, amivel el lehetne tomiteni azt a kis repedest.

 

 

A kozepso RO szuro felso csatlakozo reszenel van a problema:

 

https://kepkuldes.com/images/16b12063d09af61d84eb68cc0a2ed7cd.jpg

 

 

Nem igazan latszik a repedes a tukorben, de ott van abban a melyedesben:

 

https://kepkuldes.com/images/0accc98d8d9e1816d9aa1a375df50a6a.jpg

 

Oda toltam be amit talaltam. Valami Patex eros ragaszto vagymit.

 

Mivel lehetne kitolteni azt a reszt, hogy biztonsagosan lezarjam a repedest ?

 

 

Valaszokat elorre is koszonom !

 

zacci

 

previa6969 Creative Commons License 2022.05.11 0 0 3472

Üdv
Csökkent a víznyomás a lágyító miatt , mivel az ellenállást képez a bejövő víz elött :(
De hosszabb lesz a membránok élettartama :)

Előzmény: stefano33 (3406)
URobi76 Creative Commons License 2022.04.15 0 0 3471

Sziasztok!

 

Víztisztító vásárlását tervezem!Fordított ozmózis elvén működőt!

Az egyik az ökonetes RO-102  és a PurePro-105 között dilemmázok!

 

Gyakorlati tapasztalata van valakinek?

Hallottam olyat,hogy 2-3 év után megreped a szűrőház!Ez mennyire gyakori?

Melyiket javasolnátok?

.psp Creative Commons License 2022.01.20 0 0 3470

Sziasztok !  Az aktívszén szűrő csak a klórt köti meg vagy minden más vegyszert is ?

BéDéKá Creative Commons License 2022.01.17 0 0 3469

Megelőző ivóvíz-fertőtlenítés

Amikor környezetünk tisztaságáról beszélünk, ne mulasszuk el hangsúlyozni, hogy a mikrobák elleni küzdelemben a megelőzésnek óriási a szerepe. A higiénés elővigyázatosság az élelmiszerek és az ivóvíz fertőtlenítésében rejlik. Jobb a fertőzéseket okozó Pseudomonast, Legionellát és több más baktériumot otthonunkban klór-dioxid oldattal elpusztítani, mint később a fertőzötteket antibiotikumokkal orvosolni a klinikákon. A ClO2 szer 0,03 százalékos vizes oldata környezetkímélő biocid anyag, jelentős a szerepe az emberi egészség megóvásában.

BéDéKá Creative Commons License 2021.10.17 0 0 3468

Fonalférgek elleni hatékony szer vízrendszerekben

Mivel a klór nem távolítja el és akadályozza meg a biofilm újbóli kialakulását a vízrendszerekben, a fonalférgek számára rendelkezésre állhat az környezet, melyben fennmaradhatnak. Idővel például a szűrést biztosító homok és aktív szénszűrők fonalférgekkel és biofilmmel szennyeződhetnek, és az aktív szén inaktívvá válhat. Ezzel szemben az ajánlott cikkben bemutatott szer adagolása révén létrejött 0,3%-os klór-dioxid oldat megakadályozza, hogy a tartályokban, víztározókban lévő fonalférgek táplálékául szolgáló szerves anyagok kerüljenek az ivóvízbe, így az élősködő kipusztul. A súlyos fertőzéseket okozó Nematoda parazita ellen hatásos az egyszeri (vagy szükség esetén az ismétlődő, rendszeres)  vegyszeres vízkezelés és a technológiai ivóvíz fertőtlenítés. További információkat nyerhet a témában itt: Vízkezelés fonalféreg ellen.

dominikfoldi Creative Commons License 2021.08.01 0 0 3467

Sziasztok,

 

Az 56m2-es panel albérletünkbe szeretnénk 2 főre egy RO víztisztító rendszert beszereltetni, Szegeden. Ivásra és főzésre használnánk a szűrt vizet, annak utántöltését/energizálását utólag oldanánk meg pl. Himalája sóval, uborkával, citrommal, stb.

 

A mosogatónk alatt nem túl nagy a hely, ezért a tartály nem feltétlenül férne oda, de akár még az is megoldható lenne. Viszont láttam korábbi hozzászólásokban, hogy a tartályt nem javasoljátok, mert könnyen elszaporodhatnak benne a baktériumok. Erre esetleg van megoldás vagy inkább maradjunk a tartály nélkülinél?

 

Tudtok ajánlani egy jó ár/érték arányú ilyen rendszert? Mennyire vészes ennek a beszerelése, karbantartása? Viszonylag kevés szerelési tapasztalattal rendelkezek, illetve nem igazán vannak szerszámaim sem, persze be tudok szerezni bármit. Esetleg tudtok ajánlani megbízható szerelőt Szegeden, aki ezt telepíteni tudná?

 

Költözés esetén mennyire körülményes magunkkal vinni egy ilyen rendszert?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

tisztavíz_ Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3466

Van egy teljesen új Aqua Filter AFXPOMP-4 nyomásfokozóm gyári dobozában. Amire vásároltam, már nem aktuális, ezért gondolkodom, hogy szabaduljak-e tőle. Mennyi lehet a reális értéke garancia nélkül?

trobi1979 Creative Commons License 2021.05.11 0 0 3465

Köszönöm a válaszát ! Meg is vettem a Solo-t , be is szereltem. Tökéletesen működik, a család imádja. Csak ajánlani tudom mindenkinek akinek ilyen gondja van. Kicsi a helyigénye és finom vizet ad.

Előzmény: Elektronikus (3457)
Elektronikus Creative Commons License 2021.04.28 0 0 3464

A PurePro csak 50 GPD membránnal szerelt, ha jól láttam, ami elég karcsú, főleg pumpa nélkül. Az a kategória, amihez van tartály, de ki is van használva sajnos, mivel aránylag sokáig kell gyűjtögetni a vizet. Automatikus öblítéssel sem rendelkezik.

 

A német 300-as sokkal komolyabb, még szivattyú is gyorsítja a termelést, illetve nagyobb nyomáson a lefolyóba menő arány is kisebb.

 

Van benne egy ilyesmi autoflush mágnesszelep elvileg, ami minden vízkivételnél 18 másodperc késleltetést ad, amíg öblít a lefolyó felé. Nem mondom, hogy a legjobb megoldás, mert óránkénti (vagy több óránkénti) frissítést nem biztosít, de legalább valami.

 

Tartály nélküli használatra nekem 150 GPD vált be, ez most is letol 5 perc alatt 1,6 liter vizet (kis mértékben hőfokfüggő stb.). Pumpa nélkül.

 

Nem biztos, hogy egy gyengébb fajta 50-es pont a harmadával lesz egyenlő. Vagy néha több, ezt nehéz eltalálni.

 

 

 

Előzmény: Ziyan (3463)
Ziyan Creative Commons License 2021.04.28 0 0 3463

Sziasztok! Tartály nélküli RO rendszert keresek, ha lehet utánsózóval, van valakinek véleménye az alábbi termékekről? https://www.wasser-shop24.de/epages/61897471.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/61897471/Categories/Umkehrosmoseanlagen a 300 GPD-s változatot néztem ki, lehet hozzá csatlakoztatni visszasózó egységet is.

Vagy jobban járnék mondjuk egy PurePro RO106M-mel, ami tartállyal együtt is fele ennyibe kerülne, tartály nélkül bekötve? Esetleg egy RO-Traditional termékkel, ami kb. a német cuccal egy árban van? A víz folyási sebessége különösebben nem izgat, mert egyedül használnám.

svedmalac Creative Commons License 2021.04.21 0 0 3462

Előzőleg írtam le...

Előzmény: Szucsy89 (3461)
Szucsy89 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 3461

Sziasztok,


Panel lakás konyhájába szeretnék csap alá beszerelhető víztisztítót. A lényeg, hogy ásványvies palackot többé ne lássunk, de a csapvízben lévő káros anyagoktól (gyógyszermaradványok, hormonok) megszabaduljunk. Ráadásul nemsoká születik kisbaba is.

 

Aquaphor szűrők közül néztem Solot és Quattrot, segítsetek kérlek hogy melyiket érné meg választani, mennyivel jobb a quattro mint a sima.

 

Köszi!

svedmalac Creative Commons License 2021.04.17 0 0 3460

Ha csak a szűrők árát nézem, akkor 1400Ft / hó hosszú távon a 360-as euróval.

Ez alapján kell dönteni pl...

Előzmény: svedmalac (3459)
svedmalac Creative Commons License 2021.04.17 0 0 3459

Árak így voltak akkor:

 

K3: 15 euro (többek között vas szűrésére is, ezt írták a kinti oldalakon)

K2 16 euro (nehéz fémek ellen, szintén kinti oldalak alapján)

K7B: 45 euro (mikroszűrés)

K7: 17 euro (finishing, azaz végleges ízt biztosítani a víznek)

Előzmény: svedmalac (3458)
svedmalac Creative Commons License 2021.04.17 0 0 3458

Szia!

 

Nekem Quattro van K3-K2-K7B-K7 szűrőkkel, másfél éve raktam fel, tökéletes.

Sajnos kintről kellett rendelnem, mert itthon nem találtam, de a betétek már itthon is rendelhetők.

Jövő tavasszal cserélem, így kb. két évet kibír, addig kb. évi 10m3-t folyatok át rajta (vettem átfolyásmérőt).

Teljesen korrekt ízt ad, főzéshez is ezt használom.

Ha cserélem, szeretném kettévágni a szűrőket kíváncsiságból. Terveim szerint teszek fel ide is képeket majd anno.

A lényeg, hogy egyszer ráköltöttem egy százast az egészre, azóta nem cipekedek.

6 főre főleg megéri!

A Solo K2 szűrője egy 3um-es Aqualen szűrő kókuszrosttal, ezüsttel. Ez elé egy előszűrés nem ártana.

 

Az általam leírt rendszerben a K3 az előszűrő 5um-rel, Aqualen-nel és ezüsttel.

A K7B egy 0,1um előszűrő, Majd egy 0,8um szűrés szintén Aqualen és ezüst.

A végén a K7 szintén egy 0,8-as szűrő Aqualen-nel és ezüsttel.

 

Ez mind pénz és hit kérdése.

Én úgy döntöttem, hogy nekem ez szimpi (RO-t nem akartam), egyszer beruházok, aztán kétévente meg szűrőket cserélek.

Ki kell számolni, mennyi vizet veszel, meg fogsz lepődni.

Előzmény: trobi1979 (3456)
Elektronikus Creative Commons License 2021.04.17 0 0 3457

Célnak a Solo is megfelel, noha drágább a betét, de nagyon egyszerű cserélni és a baktériumok szaporodása szempontjából biztonságosabb elvileg. Ha már oda merték írni, 12 hónapig nem rohad be remélhetőleg, az ezüstadaléknak is köszönhetően:

 

https://www.aquaphormodern.hu/aqualen.html

 

Az FP3 olcsó betétek, gyakoribb csere és inkább annak jó, aki szeret barkácsolni, szerelni. Bár nekem így önmagában nincs jó tapasztalatom, ezzel a fajta szénszűrővel, bakteriális szempontból.

 

Úgy jó, ha RO-membrán van utána, 1 évig is maradhat.

 

De ebben a formában (FP3), főleg nyári melegben és ritka átöblítés esetén 3 hónapnál tovább nem mernék benne megbízni. Miután saját szememmel láttam a szénbetét gumilapjainak nyálkásodását, illetve előtte már a torkom is kaparta valami, amit a baktériumoknak tudtam be.

Előzmény: trobi1979 (3456)
trobi1979 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 3456

Sziasztok! Vízszűrő vásárlás előtt állunk. 2 vízszűrő iránt szeretnék érdeklődni minőség, karbantarthatóság stb. 1 https://www.aquaphormodern.hu/viztisztitok/Aquaphor-Crystal-Solo-viztisztito.html , 2 https://www.krimmler.hu/viztisztito-berendezesek-79/takarekos-viztisztito-berendezes-330 . 6 fős család vagyunk és elegünk van az ásványvizes flakonokból :) . Ha más tipusokat tudtok ajánlani ebben az árban azt is megköszönöm!

Levente77 Creative Commons License 2021.03.15 0 0 3455

Az lehet. Akkor azt valószínű ki kell cserélnem. 

Elektronikus Creative Commons License 2021.03.15 0 0 3454

Ha arra gondolsz, ami a fojtószelepet hidalja át (lehet manuális vagy elektromágneses), egyik állásban nem engedhet át vizet.

 

Mágnesszelepnél ez az árammentes állapot. Bár itt számít az irány is, mivel egyik irányban önzáró (visszacsapó jellegű).

Előzmény: Levente77 (3453)
Levente77 Creative Commons License 2021.03.15 0 0 3453

Sziasztok!

Az öblítőszelep zárt állapotban is át kell,hogy engedjen picit?
Mert ami nálam van azon zárva is át lehet fújni. 😳

köszi

Levente

svedmalac Creative Commons License 2021.03.07 0 0 3452

Keménység ellen semmi másom nincs, csak próbaként raktam neodímium mágneseket a kazán előtti csövekre.

A vízkő nem tűnt el természetesen, de sokkal könnyebb letakarítani.

Előzmény: veroi (3451)
veroi Creative Commons License 2021.03.01 0 0 3451

helló!  Hasonló területen keresek berendezést én is . Fehérvári vagyok én is. most mértem meg a keménységet .29 lett    18 -tól nagyon kemény.

keménységre van  más berendezésed,ami a bejövő hálózat elejére van szerelve?Anno a ZEPTER EDEL WASSER berendezést nézted?

Hogy másokat ne sértsünk meg. e-mail be is válaszolhatsz: veroistvan@gmail.com   

Köszönöm előre a válaszodat!

 

Üdv,veroi

 

Előzmény: svedmalac (3449)
Rtk Creative Commons License 2021.02.23 0 0 3450

Sziasztok,

 

PurePro RO105-höz gyárilag adott műanyag csaptelep rögzítő anyacsavarja eltört. Van valakinek esetleg információja, hogy milyen paraméterekkel rendelkező anyacsavarral tudnám pótolni? Csavarboltban nem tudtak olyat adni, ami megfelelő lenne, elvileg colos menetű kell.

Köszönöm előre is.

svedmalac Creative Commons License 2021.02.14 0 0 3449

Nekem Aquaphor Quattro tisztítóm van, sorrendben K3-K2-K7B-K7 szűrőkkel.

Első osztályú, egy éve használom.

Szhelyen lakom, krva kemény víz van.

Van hozzá vízlágyítós betét is, de mivel ilyen kemény a víz, két havonta regenerálni kellene a gyártó szerint.

Ha foglalkozol vele, akkor ez a te masinád, én nem raktam bele a láncba.

Amúgy külön kis csapon folyatom, a mosogatáshoz megy megy rendesen a csapvíz.

Fincsi vizet ad, két évente kell cserélni.

Előzmény: tisztavíz_ (3448)
tisztavíz_ Creative Commons License 2021.02.12 0 0 3448

Köszönöm a segítséged. Két véglet a természetes egyensúly meghagyása és az RO vízhez utólagosan ásványi anyagokat adva ivóvíz előállítása. Az utóbbit semmiképpen sem szeretném (ennek okát hosszasabban ki kellene fejtenem). A természetes egyensúly meghagyása jobban tetszik, esetleg valamilyen mértékű kondicionálással (vízlágyítás, KDF, kapilláris szűrés).

 

A nyitott kérdés számomra a vízlágyító, KDF és kapilláris membrános szűrők esetleges hátrányai. Az Aquafilter választékából több készülék is szóba jöhet ezekkel vagy ezek nélkül. Ha valaki használta a fenti szűrőket és van tapasztalata, sokat segíthet.

Előzmény: Elektronikus (3447)
Elektronikus Creative Commons License 2021.02.11 0 0 3447

A túlzottan kemény víz sem jó szerintem, 500 mg/l felett kezdődik az ásványvíz a hazai meghatározás szerint, amit általában az orvosok sem ajánlnak állandó fogyasztásra. Szerintem vállalhatóbb az RO-víz visszahígítása vagy utánsózása, mint az ioncsere említett módja, de ezt nehéz megmondani, hogy kinek mi a jó, vagy az adott hálózathoz képest mi jó.

 

KDF-ről olvastam régen, elvi alapon szimpatikusnak tűnt, de a gyakorlatban nem próbáltam.

Előzmény: tisztavíz_ (3446)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!