Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1019

Massziv karomkodasok jarnak a fejemben, de inkabb nem irom le. Bakker, hihetetlen :(((

 

Picikenek kitartas, meg 1 nap es aztan vege lesz ennek a remalomnak. Mar csak jo tortenhet, mar minden toltenyuket ellottek. De ettol fuggetlenul szvsz baromira legy resen, ezek barmire kepesek, komolyan :(((

Előzmény: iricc (1016)
iricc Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1018

a mutettel minden rendben lesz, mert az orvosunk egy fantasztikus ember, es 100%-ig megbizom abban az orvosban aki ot ajanlotta.

szamomra ugy tunik hogy o egy kulonc zseni, aki a szakmajanak es a betegeknek el, es tojik a tisztelt kollegak fejere, meg konyoklesere.

ez pedig csipi a tisztelt kollegak szemet, hogy jon o ahhoz hogy olyan pofatlan legyen, hogy a paciens jobban erdekelje mint a korhazi hierarhia...

valoban felhaborito!

Előzmény: Törölt nick (1017)
iricc Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1016

a serve pocsekul van, most mar szinte allandoan ki-be jar, szornyu fajdalmakat okozva ezzel neki...

elvileg szombaton mutik ha addig nem lesz hasmenese...

 

mar reg tul lennenk az egeszen, ha az a mocsok gyerekorvosunk nem adja be az oltast 2 hete...

 

ujabb erdekesseg a korhazi tortenethez:

az elobb felhivott megint az az ugyeletes doki es azt mondta hogy csak akkor tudnak minket allomanyban tartani szombatig, ha holnap reggel bevisszuk a gyereket megmutatni (jelzem fot-janos kh tavolsagrol van szo, a ferjem dolgozik, es van egy influenzabol eppen kilabalo masfeleves is)

(persze nekem kvazi nincs "hasznom" abbol hogy allomanyban maradunk, az nekik szamit kizarolag)

kerdem tole hogy es miert fontos hogy allomanyban maradjunk (mintha nem tudnam :-) hat mert azt ugy nem lehet hogy tegnap be, ma ki, es szombaton megint be a mutet napjan...

jaaaaa, mondom igy mar ertem (szoval meg be is csap, csak hogy bosszut alljon rajtunk, amiert leegett a szent nagyviziten)

es mondom akkor az ugy jo lesz ha reggel megmutatjuk a gyereket a sajat dokinknak, ugye? ja, hat nem kell ot megkeresni ehhez, eleg ha megmutatjuk valakinek az osztalyon...

na itt durrant el az agyam.

szepen felhivtam az orvosunkat, es megkerdeztem hogy valoban szukseges-e bemennunk holnap es "megmutatni valakinek a gyereket", csak hogy "allomanyban tudjunk maradni"

na o sokkal korrektebben kezelte a kerdest, (es jobban is leplezte a munkahelyi erdekellenteteket), es kozolte hogy eleg ha csak felhivom es megmondom hogy van a gyerek...

 

Előzmény: Törölt nick (1015)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1015
Ez kellemetlen, de mi van a servmutettel??? Mikor mutik Ivant? Hogy van a serve? Hogy van altalaban? Jobbulast kivanok, azonnal es veglegest... ugy sajnalom szegeny piciket :(
Előzmény: iricc (1014)
iricc Creative Commons License 2005.01.20 0 0 1014

kis adalek a magyar egeszsegugyhoz:

 

szinhely: janos kh, gyereksebeszet

kisfiamnak (10 hetes) a csiposzuresen(!) vettek eszre hogy lagyekserve van, a gyerekdokink mit sem vett ebbol eszre.

mondtuk neki mikor mentunk a 2 honapos oltasra, hogy ez van, nezze meg.

megnezte, kozolte hogy menjunk el a sebeszetre, lehet hogy muteni kell.

majd beadta az oltast.

masnap elmentunk a sebeszetre, kiderult hogy valoban muteni kell, meghozza surgosen. igen am, de az elozo nap beadott oltas miatt 3 hetet kell minimum varni (ezt  gyerekorvosnak tudnia kellett volna, nem szabadott volna beadni neki).

jarni kellett kontrollra, a helyzet rohamosan rosszabbodott, ugy dontott a doki hogy nem varja ki a 3 hetet, csak kettot, tegnap befekudtunk a korhazba, megcsinaltak minden labort mifenet.

kozben a gyereknek hasmenese lett.

este meg azt mondta az ugyeletes doki, hogy reggel majd megmondja a dokink, hogy megkockaztatja-e a mutetet.

kiderult hogy nem, a tervezett mutet elott 20 perccel lefujtak az egeszet.

reggel kerdezi tolem(!) az ugyeletes doki (a nappalos) hogy hallott kosza pletykakat, hogy ma megsem lesz a gyerek megmutve? modnom valoban nem, a tegnapi hasmenes miatt.

allitolag hazamehetunk, de meg meg kell varmi a sajat dokinkat, mert rohat egy mutetre, jon utana vissza, es akkor tisztazzuk a dolgot.

(kozben bekukkant egy nover, hogy nahat, mi meg nem vagyunk a mutoben? -mondom hasmenes, stb stb...)

ugyeletes doki el.

jon a mi dokink, meg is beszeljuk a teendoket, elenged minket, mondvan hogy majd o megbeszeli a kollegakkal a dolgot.

na el is huztunk

erre az elobb felhiv az ugyeletes gyerekorvos hogy hova tuntunk? hat mondom hova tunhettunk, haza, ahogy meg is lett beszelve.

de hogy o errol miert nem tudott, hogy neki mennyire kellemetlen volt a nagyvizitkor hogy mi nem vagyunk ott.

hat elmennek ezek a sunyiba, vazzeg, mi vagyok en, korhazi uzenotabla? meg egyaltalan, miert engem basznak le mikor a sajat egymas kozotti kommunikaciojuk nem mukodik?

rohej, jol fehuztam ezen magam.... ehhh.... barmok...

(igy mar ertem azokat a betegosszecsereleseket is...)

Vik 23 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 1013
Akkor lesz a dologból horror, ha meg is fertőződik valaki.
Előzmény: Südve (1012)
Südve Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1012
Ez messze nem külsőség, a szülészeti szemetesekben található betétek/egyebek bizony nagyon fertőznek. :-((
Előzmény: Törölt nick (1011)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1011
Szia Macskacicó!
Ezek csak "külsőségek", de remélhetőleg csak a közérzetet átmenetileg rontják. (Arra a kis időre.) A babus majd megvigasztal!
Előzmény: Macskacicó (1009)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1010
A fene se kiváncsi rátok.
Előzmény: C.C.Viki (1008)
Macskacicó Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1009
na, akkor írok egy jó kis kórházi horrort.

nemrég szültem - egy kórházban. noskéremszépen. a szemetesekben (sem a szobában, sem a vécében) nem volt nejlon. a beleragadt, jó esetben narancshéjat, joghurtos fedőt, rossz esetben véres tenát a takinéni a gumikesztyűs kezével vette ki. azzal a kesztyűs kezével, amivel a szobaajtónkat kinyitotta, a mosdónkat "letakarította".
isteni szerencse, hogy nem kaptam el semmi nyavalyát.
én még életemben nem mostam annyiszor kezet, mint abban a 7 napban. és domestos kendővel jártam vécére meg zuhanyozni. broáf.
C.C.Viki Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1008

Xanaxx,

Gpeti?????Hol?????

Majd este jön haza és átadom, hogy szólítottad:-)

Most bizonyítottad, hogy elvakult vagy, de legalábbis nem jól látsz a nickek között:-))))

Gyere a topikomba, ha van még valami gyér poénod:-)

 

 

Bocs, a többi topikostól, de nem tudom ezt az egy/két embert emilre hívni, mert nem vállalják be mailban magukat.

 

Szóljon megint arról a topik, amiért létrehozták. Remélem, nem sok valós "alapanyag" lesz hozzá, mármint igazi kórházi horror.

 

 

Viki

Előzmény: Törölt nick (1007)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1007
C.C. Viki vagy Gpeti!
Örülök, hogy ti ennyire viccesek vagytok.
Felléphetnétek a cirkuszban is. Biztos siker.
Előzmény: C.C.Viki (1006)
C.C.Viki Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1006

Xanaxx, vagy (ahogy mások mondják, nem én!) Vik23??

A jó poénnak örültem:-))))))

Előzmény: Törölt nick (1005)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1005
Te minek örülsz annyira??
Előzmény: C.C.Viki (1004)
C.C.Viki Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1004
Ámen:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Vik 23 (1002)
Gyugyoka Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1003

Kedves Vik 23

 

Ne haragudj meg rám, de hadd kérdezzek valamit: neked milyen érzés, ha valaki téged itt úgy dorongol le és minősít negatívan, hogy azt sem tudja mi történt veletek? Ugye, azt mondanád, hogy... szóval csúnyát mondanál rá, de legalábbis nem dicsérnéd meg, az biztos. Vagy tévednék?

 

A szombathelyi kórházban ott voltál? Láttad az adatokat? Elolvastad az orvosi papirokat? De legalábbis a rendőrségi vizsgálat adatait, tényeit tudod? Nyilván nem, kérlek emiatt ne is kapd fel a vizet, szándékosan sarkítottam.

 

Viszont pusztán sajtóból kapott hírek alapján kapásból elítélni az orvosokat, hát tudod... Én nem érzem igazán bölcs dolognak. Mint ahogy az első bekezdésemben írtakat sem.

 

Tudod sajnos ismerünk olyan betegségeket, amelyek kezdetben tökéletesen tudnak utánozni valamilyen egyszerű betegséget és aztán egy nap alatt robban és elviszi a beteget. Meg persze van olyan is, hogy van egy betegség, am legyöngíti a beteg szervezetét, amire váratlanul rátevődik még egy és az egy nap alatt elviszi... 

 

Túl egyszerű lenne, ha mindenkirő egy újsághír alapján közölnénk, hogy az ő felelőtlensége miatt halt meg valaki.

 

Boldog karácsonyt mindenkinek!

 

Zsuzsa

Előzmény: Vik 23 (997)
Vik 23 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1002
Foglalkozz most már magaddal meg a hozzád hasonlókkal! Engem hagyj békén! Én is ezt teszem jó ideje. Megértettem, hogy te nem vagy partner ahhoz, hogy elmondjam neked a véleményemet és érzéseimet. (Azért megjegyzem: csúnya dolog mások háta mögé bújni, és azt állítani, hogy te csak másokat képviselve követtél el ocsmányságokat egy nálad szerencsétlenebb embertársad ellen.)
Előzmény: C.C.Viki (998)
tasha Creative Commons License 2004.12.16 0 0 1001

az sem az a topik. És ha már elkezdtuk :))) Csak a jelzoidet figyeld.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=39819590&t=9116699

 

na, részemrol tényleg lezárva :)))))))

 

t.

 

Előzmény: C.C.Viki (1000)
C.C.Viki Creative Commons License 2004.12.16 0 0 1000

tasha,

 

Idézd már be, csak ne ide, hanem a topikomba, vagy emilbe, ott majd megnézem mit akarsz belemagyarázni:-) Ez nem az a topik, nem látod? Semmi köze a kórházi horrorhoz:-)

Ápisznak nem mondtam semmi olyat a háta mögött, amit ott a topikba nem írtam volna le. És Gpeti hülyézte le és ő létezik (talán DÚV is bizonyíthatja a Fiatos topikból:-) Nekem csak egy nickem van, tudom, ez nem jellemző :-))

 

Viki

Előzmény: tasha (999)
tasha Creative Commons License 2004.12.16 0 0 999
nyílt topik, mindenki oda ír ahova kedve tartja és azt amit csak akar :) Ugye ezt láttuk toled is? Amin én leginkább meglepodtem az az volt, ahogy eloadtad hogyan szólt be a férjed Ápisznak. Hogy is jellemezted ot ott? Idézzelek? És akkor ki is beszél más háta mögött?
Ugyan Viki. Ronda, sot gusztustalan voltál abban az általad nyitott topikban.

Ide rakok jó sok smiley-t mert az olyan vicces :))))))))))))

t.
Előzmény: C.C.Viki (998)
C.C.Viki Creative Commons License 2004.12.16 0 0 998

Sziasztok!

 

 

Egy ismerősömtől halottam, hogy megint olyanok bíráltak, akik az egyik legrondább emberi tulajdonsággal rendelkeznek: hátulról támadnak, mellből sunnyognak (van emil címem, mert én megadom, nem bújkálok) És csak azért írok ebbe a topikba (többször nem), mert olyanok is jártak erre, akiknek érdekel a véleménye és a sorsa.

 

Nem találtam ki Vikről a sztorit, csak adtam tovább, amit sokan állítóttak róla és megkértek rá, a topikban adjam tovább. Hogy ne pusztuljon a színvonal. És ne vegye el másoktól a reményt, ne süllyesszen érzékeny lelkeket depresszióba.

Akit érdekelt úgyis megnézte, mi zajlott a topikban és ki vitte a pálmát a trágárságokban meg a fikázásban (egyikük éppen Vik)Ezt nem is kell részleteznem.

 

A topikot meg azért nyitottam, mert szintén közkérés volt (megint bevállaltam a célpontnak a  nickemet:-) hogyan lehetne másoknak is szólni, hogy ne bonyolódjanak bele egy mélyen sebzett lélek további pesszimista írásaiba. Vik nem reklamált nekem érte:-))

 

Akármilyennek is tartanak mások, egy biztos: nem vagyok gerinctelen, sokkal inkább őszinte és érdeklődő. Ugye Tasha és Xanaxx (vagy ki fene nem publikus mail-lel:-)

sem a hátam mögött mertek csak kielemezni:-) Legközelebb olyan topikba vitassuk meg egymás véleményét, ahol én is ott vagyok, OK?

 És ha rajtam csattan az ostor, az azért van, mert legtöbbször én merek kiállni a "tömeg" elé és véleményt nyílvánítani. A sajátomét és azt, ami általában a csendben  meghúzódó többségé és egyetértek vele. Ez van:-)

 

Nincs időm lélekbúvárkodni itt, akinek véleménye van róla, kérem emilezzen, vagy a topikomban szólítson a jövőben. Az összes topikot nem hallom át, hiába szélessávú az internetünk:-)))

 

Pá,

Viki

 

U.i: Mondták, hogy ne szóljak, de nem bírtam ki:-)))))

Vik 23 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 997
Nyilvánvaló. hogy az orvosok védik egymást. Etikátlanul és szemét módon.
Előzmény: Gyugyoka (996)
Gyugyoka Creative Commons License 2004.12.13 0 0 996

Nem birtam ki, a teremburáját!

 

Mai Népszabadság cikk:

 

" Menthetetlen betegek  

Elképedve olvastam a lap december 6-i számában az Újabb gyermekhalál a szombathelyi kórházban címû cikket. Az ilyen tudósítás nem tényszerû és káros hatású. Hosszú éveken át voltam vidéki kórház fertõzõ osztályának és gyermekgyógyászati részlegének vezetõ fõorvosa.

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); //-->

Jól tudom, hogy minden haláleset, de különösen egy kisgyermek elvesztése megrázó, visszafordíthatatlan esemény. Ugyanakkor tény, hogy kórházainkban nemcsak a gyógyítás menete, hanem az előírt kórboncolás is jogilag teljesen szabályozott. Ha tehát boncolás közben felmerül tisztázatlan vagy gyanús körülmény, az eljáró kórházi proszektor köteles azt azonnal felfüggeszteni és a tényeket azonnal jelenteni az igazgatónak. A további hullavizsgálat már hatósági, ún. rendőrorvosi (igazságügyi orvosi) keretek között folytatódik. E gyakorlat egyszerűen lehetetlenné teszi, hogy a kezelő orvos vagy az osztályvezető főorvos (illetve akárki más) befolyásolhassa a végleges szakvélemény kialakítását.

A magyar egészségügy ma mélyponton van. Kórházban az anya betegkísérőként kizárólag csecsemőkorú gyermeke esetén lakhat. Házaspár vagy egynél több betegkísérő befogadására egyszerűen nincs hely. A szóban forgó újságcikk vastag betűs címe szinte sugallja, hogy a szombathelyi Markusovszky Kórház (az ország egyik elismert intézménye) valóságos "halálgyár", mert itt "újabb gyermekhalál" fordult elő.

A hazai hírközlés lassan már nem ismer menthetetlen beteget vagy természetes halált, mert a háttérben mindig valami orvosi műhibát vagy gondatlan veszélyeztetést feltételez.

Ilyen légkörben sem gyógyítani, sem gyógyulni nem lehet.

Dr. Fazekas Árpád , gyermekgyógyász főorvos, Nyíregyháza"

Előzmény: Vik 23 (995)
Vik 23 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 995
Iszonyú, hogy az utóbbi hónapokban egyre több kisgyerek hal meg a kórházakban az orvosok felelőtlensége miatt.
saluska Creative Commons License 2004.11.29 0 0 994
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (993)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 993
Saluska!
Spongyát rá…

Henn!
Nekem is feltűnt a nick váltás, de én azt, első olvasatkor, a fórum kőkemény témájának tudtam be. Nevezetesen annak, hogy sokan attól félnek, hogy az itt kifejtett véleményükért előbb-utóbb perelhetők lesznek, ezért inkább időről-időre nicket váltanak. (Vedd észre, itt mindenki fél neveket leírni!) Így amikor Tipetupa topicnyítójáról írtam (920), egy szó megjegyzésem sem volt, pedig én is jól láttam (amit te is), hogy azt Hoop-ként írta.
Ha ez a topic pl. a rántotta készítés fortélyairól szólna, hidd el én sem mentem volna el a nick váltás miértje mellett.

Érdekes lenne fejtegetni azt is, hogy kié a Gyugyoka és a Szépség másodnick. Azt is fejtegethetném, ahogy Szépség kacarászik Viken és rajtam. Idézet tőle: "kac-kac". Míg Gyugyoka emberi hangon kommunikált, Szépségnél sütött a rosszindulat.

Én mindenesetre maradok Xanaxx, másodnickemként egyedül a keresztnevem jöhet szóba.
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 992
Ez most fontosabb volt, mint a téma, amiről beszélgettünk?!
Előzmény: henn (991)
henn Creative Commons License 2004.11.29 0 0 991

Nem írtam, csak a képeket raktam föl.

 

Hát, szerintem írtál egy párat. De nem, nem fogom előkeresni, hogy hányat is. Már így is nagyon  dőre dolog volt a részemről ebbe belemenni. Csak annyira elképedtem, hogy nem bírtam szó nélkül hagyni.  És meg is zavartál, őszintén szólva. Abbahagytam.

Előzmény: Tipetupa (990)
Tipetupa Creative Commons License 2004.11.29 0 0 990

nem pofátlanság négyféle nicken egy topikba írni?

Nem írtam, csak a képeket raktam föl.

Nicket cseréltem -csak úgy. Régen nem használom a Balletje nicket. Nem volt különösebb okom a cserére, ilyenem volt. Amikor Vik elküldte a fényképeket, akkor a Balletje nick-en beállított kedvenceket olvastam. És nem léptem ki és be, hanem fölraktam a képeket.

(A topikban leírtam annak idején Kalapocska nicket a gyerekem kérte, hozzá akart szólni a topikhoz. De nem tette. Szerintem már nem is él a nick.)

Milyen fura összefüggéseket látsz?

 

 

Előzmény: henn (985)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 989
Nem keresek rossz szándékot, de azok után, amiket én itt a Fórumon teljesen ok nélkül kaptam... talán kicsit gyanakvó lesz az ember.
Előzmény: Törp (988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!