Keresés

Részletes keresés

Limonádé Creative Commons License 2003.07.30 0 0 23
Fogd a zseblampadat es ereszkedj 4kezlabra, aztan kezd el keresni a gyogyszered, hatha nem gurult messzire ;-)
Előzmény: 8ker (5)
8472-es faj Creative Commons License 2003.07.29 0 0 22
Így van. Legyen egy 18%-os kulcs mondjuk 10 forintig, felette meg akár lehet 99% is. A 18% megvan, az a lényeg.
Így megfelel? :-)))
Egyébként szoktál gondolkodni is mielőtt írsz?
Előzmény: 2pac (16)
8472-es faj Creative Commons License 2003.07.29 0 0 21
Ha nem írok semmi érdemit az megjelenik???!!!!
Előzmény: 2pac (16)
bad100 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 20
nohát érdekes. a jelenlegi adóváltozási tervezet szerint a kormány éppen hogy növelni kívánja az állam újraelosztó szerepét, holott ezerrel visítottak ez ellen a fityesz idején......

szavahihetőségük, hitelességük a 0-hoz tendál.

persze a tőkejövedelmek utáni adót aszt azonnal eltörölték... :-))))
lehet sok volt az érintett a döntéshozók között?

a milliárdos baloldaliak, akik megsarcolják az őket hatalomra juttató szegényebb rétegeket. ez ojjannyira vitzes.... :-))))) minél több szegényembert csinálnak, annál nagyobb lesz a potenciális szavazóbázis. és ne is tanulhassanak! csökkentjük a tudáskritériumot, a továbbengedett hülyékkel fékezzük a tehetségeseket is... brávó!

Előzmény: Ace Rodstein (18)
eFigyelő Creative Commons License 2003.07.29 0 0 19
TÖBB PÉNZT AZ EMBERE(in)KNEK!
Ace Rodstein Creative Commons License 2003.07.29 0 0 18

az a csúnya ebben, hogy az emberek nem szeretik, ha ciklus közben szarul élnek, a választások előtt meg hirtelen adnak nekik egy kis alamizsnát, amit az aszt követő évben duplán/triplán visszavesznek...... úgyhogy ennyit a ciklus végére teljesülből. teljesen igaza van mindenkinek, aki időarányosságot követel!!!!!

adnak-visszavesznek-adnak...

ez a kádárista gondolkodásmód.

jöhet balról vagy jobbról, tökmindegy!

a versenyképes társadalom egyedei nem arra várnak, hogy valaki adjon nekik, hanem szereznek!

a kormány dolga pedig, hogy erre minél inkább legyen lehetősége ama egyednek.

(ezzel persze nem mentegetem a Maszopot, sőt!)

Előzmény: bad100 (17)
bad100 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 17
aszongya a ciklus végére kell teljesülnie..... :-)

eszt horngyula úgy oldotta meg, hogy utolsó évében adott fél(!!!) százalék emelést a nyugdíjasoknak, és törvényileg ígért huszonegynéhányat a következő kormány költségvetésének a terhére! úriember......

és ebből jött a 19.000 Ft, mer a fityesz aszontta eszt így ebben a formában nem lehet, csak 16%-kal tud emelni..... erre mondta lendvai, hogy elvettek a nyugdíjasoktól 19ezret..... amit ők most visszaadtak egyszer, de nem került beépítésre a nyugdíjalapba..... vagyis ők ugyanúgy elveszik most aszta 19ezret.....

mikvannak....... hmmmmm......

az a csúnya ebben, hogy az emberek nem szeretik, ha ciklus közben szarul élnek, a választások előtt meg hirtelen adnak nekik egy kis alamizsnát, amit az aszt követő évben duplán/triplán visszavesznek...... úgyhogy ennyit a ciklus végére teljesülből. teljesen igaza van mindenkinek, aki időarányosságot követel!!!!!

2pac Creative Commons License 2003.07.29 0 0 16
Bár nem Mszp igéret a 18%-os SZJA, de ha tfh lesz 2 adókulcs, 100.000 Ft-os éves jövedelemig 18% SZJA a felett 90% SZJA te akkor is azt fogod szajkózni, hogy teljesítették az igéretüket, hisz van 18%-os adókulcs? Ténynek tény érzetnek viszont szar.
Előzmény: 8472-es faj (14)
tüzes fal Creative Commons License 2003.07.29 0 0 15
Egyetlen egy mondatnak azért megfelelnek a szocik:

"Magyarország új kormányt akar, mert Magyarország új kormányt érdemel! "

8472-es faj Creative Commons License 2003.07.29 0 0 14
Na ez a prekoncepció. Nem a tények érdekelnek (holott azokat még nem is ismerhetjük, hisz jövőbeni eseményről van szó), hanem az érzeteid. Szembesítetted magadat a Fidesz igéreteivel és tényekkel? Olyan kormányprogram soha, egyik pártnál sem lesz, amit maradéktalanul végre is hajt. Rengeteg érvet lehet felhozni arra, hogy mit miért nem, vagy miért másként teljesítettek.
Előzmény: szittyaerő (6)
temp levim Creative Commons License 2003.07.29 0 0 13
Arra emléxel hogyan kezdte a Fidesz '99-ben? Ott csak adóemelés volt, béremelés nem. Mármint a közszférában. Ahhoz képest ez jobb.
Előzmény: fertozott (9)
winstonsmith84 Creative Commons License 2003.07.29 0 0 12
"Eddig rendbe kellett hozni az országot" - Eddig ennek a kormánynak nem volt semmiféle gazdasági koncepciója. Gazdasági teljesítőképesség csökkenése - ez a rendbetétel? Mutogatunk a kedvezőtlen világgazdasági folyamatokra, panaszkodunk a gyenge turizmusra mineközben érdekes módon a csehek hozzánk képest szárnyalnak. Azt nevezed renbetételnek, hogy a régióban legdinamikusabban fejlődő gazdaságunkat sorra előzik meg? Egyébként milyen jó hogy renbe kerülnek az energiaárak ez aztán igazán karakán dolog! (Igaz én emléxem Lendvai Ildikó miket hazudozott, és a kedvenc miniszterelnököd is ingerülten szólt egy riporterre: Mennyi időre ígérjem meg tíz évre, húszra?)
Ózdról rendszeresen Szlovákiába járunk tankolni, had menjen a pénz a szlovákok útalapjába igaz? - ez is hatalmas MSZP vívmány.

"Fel kell vállalni a kellemetlent, a párt népszerűségét csökkentő intézkedést is" - ezt te baromira rosszul kommunikálod. A Fidesz elvette a nyugdíjjasoktól a Bokros - csomagot, mi visszaadjuk !
Ezzel a jelmondattal igazán nyerő lenne. De emlékezz vissza, a Bokros csomag előtt is jó fél évig Horn kormánynak semmiféle gazdasági húzása nem volt.
"hogy a hátralévő 2/3 részben jöjjön (jöhessen!) az alkotás" - no ez az a rész ami kifejezetten tetszik! Ma a kormányon lévők régebben a hamarosan beköszöntő kommunizmussal vigasztaltak minket, két nadrágszíjösszehúzás között. "Ez a világ rendje." Igen így megy ez - ha a szocik kerülnek hatalomra.

Előzmény: 8ker (5)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2003.07.29 0 0 11
Nocsak, Kovács László személyesen?
Előzmény: 8ker (5)
elemes Creative Commons License 2003.07.29 0 0 10
btw, a hetvegen szamolgattuk, viszonylag reszletesen attekintve a kiadasokat es a beveteleket. a befektetesi kedvezmenyek es a hiteltorlesztes adokedvezmenye nem erint, ezeken tul az elmult ket honap kormanyzati intezkedesei eredmenyekent jovore (ugy szamoltuk) 11.5%-kal romlik a jovedelmi pozicionk. de ez meg valtozhat (peldaul az szja kulcsok csokkenese egyik oldalon, 25% AFA kulcs fennmaradasa masik oldalon).
Előzmény: fertozott (9)
fertozott Creative Commons License 2003.07.29 0 0 9
Király !

Kd. 28-29%-os az átlagos nettó béremelés.Eddig! Most majd jön 4% fizetésemelés 8%-os infláció és még hozzá kb. 3-8%-os adóemelés !
Ebben az évben ez mínusz 8-12%-os reálbérnövekedésnek felel meg !

És ez csak a kezdet !

Előzmény: temp levim (4)
elemes Creative Commons License 2003.07.29 0 0 8
Eddig rendbe kellett hozni az országot

ne butazz mar.

romokban all a koltsegvetes, elsosorban az 50%-os beremeles miatt.

Előzmény: 8ker (5)
sopa Creative Commons License 2003.07.29 0 0 7
Bakker! Szerinted most rendbe van hozva az Ország?
Mi volt fájdalmas? Az (f)osztogatás? Azonkívül más nem történt, vagy pár millióan lemaradtunk valamiről ? - VIP listáról biztosan :-) -
Lassan mondva igérték pl., nem lesz gázáremelés, azt lett gyorsan. Az igérgetéskor tudta mindenki, hogy mi a helyzet, azaz mit tett és mit nem a FIDESZ. Erre hivatkozni szegénységi bizonyítvány.
És most jön az alkotás- mint a magyar fociban: gyenge kezdés után erős visszaesés. Nem ?
Ezt hívják csőlátásnak !
Előzmény: 8ker (5)
szittyaerő Creative Commons License 2003.07.29 0 0 6
Azzal sajnos nem megyünk sokra, hogy a ciklus végére lesznek majd olyan eredmények, amibe bel lehet magyarázni, hogy a választási ígéretek pont ezt mondták. Teszem azt nagyon boldog leszek, ha egy némileg módosított adótábla alapján évente a ciklus utolsó évére pár száz forinttal kevesebb(?) jövadót fizetek, azután meg ki tudja mi lesz...
Előzmény: 8472-es faj (3)
8ker Creative Commons License 2003.07.29 0 0 5
Eddig rendbe kellett hozni az országot a Fidesz után (lásd választási okokból visszatartott, amúgy szükségszerű gázáremelés), megtenni néhány szokatlan, fájdalmas csatlakozási lépést (amelyeket még a Fidesz zárt le különböző fejezetekben). Fel kell vállalni a kellemetlent, a párt népszerűségét csökkentő intézkedést is, hogy a hátralévő 2/3 részben jöjjön (jöhessen!) az alkotás. Ez a világ rendje.
Előzmény: fertozott (2)
temp levim Creative Commons License 2003.07.29 0 0 4
például a közalkalmazottak béremelése...
Előzmény: fertozott (2)
8472-es faj Creative Commons License 2003.07.29 0 0 3
Ez úgy lesz majd korrekt, ha 2006-ban előveszed és az ígéreteket összahasonlítod a tényekkel. Majd előveszed a Fidesz 1998-as programját és összehasonlítod a 2002-es tényekkel. Tehát majd 2006-ban láthatjuk csak meg, hogy az ígéreteikhez képest melyik mit hajtott végre.
Jó? :-)
Előzmény: F_a_s_z_á_n (-)
fertozott Creative Commons License 2003.07.29 0 0 2
Te hol élsz ?
A ciklus harmadán túl vagyunk, s eddig mi jött be belőle ?
Előzmény: 8ker (1)
8ker Creative Commons License 2003.07.29 0 0 1
A program kitűnő, és a ciklus végére - minden jelenlegi nehézség ellenére - megvalósul.
És akkor most mi a gond?
fertozott Creative Commons License 2003.07.29 0 0 0
Bejött !
Magyarország jobbat érdemel !
A többi nem !
Előzmény: F_a_s_z_á_n (-)
F_a_s_z_á_n Creative Commons License 2003.07.29 0 0 topiknyitó
(csak úgy emlékeztetőül!)

JÓLÉTI RENDSZERVÁLTÁST!

A Magyar Szocialista Párt választási programja

Magyarország új választásokra készül. 8 millió felnőtt választópolgár mérlegeli ezekben a hetekben, hogy mi lenne a nemzet, családja és saját maga számára a legkedvezőbb politikai választás.

Közel 1 millió állásnélküli várja, hogy munkát, a munkába álláshoz támogatást kapjon; 2 millió szülő várja, hogy igazságos gyermektámogatási rendszer szülessen; 3 millió nyugdíjas várja, hogy tisztességes megélhetést biztosító nyugdíjat kapjon, és közel 4 millió munkavállaló várja, hogy munkahelyén nagyobb biztonságban és kiszolgáltatottság nélkül dolgozhasson.

A versenyszféra munkavállalói teljesítményükkel arányos, megélhetést biztosítható béreket akarnak; a közalkalmazottak — közöttük az egészségügyi dolgozók és a pedagógusok — tisztességes fizetést akarnak; a vállalkozók megfelelő gazdasági környezetet akarnak; a mezőgazdasági termelők átlátható és igazságos támogatási rendszert akarnak; a vidéken élők emberhez méltó életet, új munkahelyeket, virágzó falvakat és városokat akarnak; az értelmiségiek biztonságos megélhetést, független, demokratikusan működő intézményeket akarnak.

Magyarország új kormányt akar, mert Magyarország új kormányt érdemel!

A Magyar Szocialista Párt a jóléti rendszerváltás programját ajánlja a választóknak: szociális, demokratikus és modernizációs fordulatot az új évszázad kezdetén. Olyan programot, amely megállítja a társadalom kettészakadását, megerősíti a nemzet összetartozását és biztosítja felzárkózásunkat a fejlett országok sorába.

I.

A jóléti rendszerváltás programja szociális fordulat: az emberek életkörülményeinek kedvező változása

1. Elősegítjük 3-400 ezer új munkahely létrehozását. 38 órára csökkentjük a heti munkaidőt. Járulékkedvezménnyel ösztönözzük az 50 éven felüli férfiak és a 45 éven felüli nők újrafoglalkoztatását. Új, a munkavállalókat jobban védő Munka Törvénykönyvet alkotunk, és soron kívül visszavonjuk a „cselédtörvény” elfogadhatatlan rendelkezéseit. Javítjuk a vállalkozók helyzetét. Megszüntetjük a munkáltatók egészségügyi hozzájárulását. Választhatóvá tesszük az átalányadózást, hogy csökkenjen az adminisztráció. Garantáljuk a támogatási pályázatok átláthatóságát.

2. A bérek vásárlóértéke 25%-kal nő. Az emberek nagy többsége legfeljebb 25% SZJA-t fizet. Nem kell személyi jövedelemadót fizetni a minimálbérek után. Új, lényegesen magasabb kereseteket biztosító bértáblázatot és szociális juttatási rendszert vezetünk be a közszolgálatban.

3. Visszaadjuk az elvett 52 milliárdot a nyugdíjasoknak, 50%-kal emeljük az özvegyi nyugdíjakat. Visszaállítjuk a méltányossági nyugdíjemelés lehetőségét. Rugalmas nyugdíjba vonulási rendszert vezetünk be.

4. 20%-kal felemeljük a családi pótlékot és az iskoláztatási támogatást. A gyermekek utáni adókedvezmény alacsonyabb jövedelem mellett is teljes egészében igénybe vehető lesz. Felemeljük az anyasági támogatást, bevezetjük az alanyi jogon járó várandósági pótlékot és az életkezdési támogatást. Emelt összegű családi pótlékot kapnak azok, akik ma egyáltalán nem jutnak hozzá a családi adókedvezményhez. A GYES-t és a GYED-et rugalmasan, a gyermek 6 éves koráig lehet majd igénybe venni. Ingyenessé tesszük a bölcsődei és óvodai étkezést.

5. Javítjuk a vidéken élők helyzetét: minden, megfelelő méretű településen központi forrásokból fedezzük az alapfokú oktatás, az egészségügyi és a szociális ellátás, a kulturális alapszolgáltatás költségeit. Ezeket a településeket bekapcsoljuk a közlekedés országos rendszerébe, és támogatjuk az ivóvíz- és csatornahálózat, a hulladékgyűjtés és -kezelés kiépítését. Kiszámítható agrárpolitikával növeljük a mezőgazdasági termelők piacra jutásának és jövedelemszerzésének biztonságát. Átlátható támogatásokat vezetünk be, amelyekhez egyszerűbben és igazságosabban lehet majd hozzájutni. Biztonságos árvízvédelmi rendszert építünk ki a Tiszán és mellékfolyóin.

6. Úgy tervezzük, hogy a négy év alatt 150–180 ezer lakás épül, és ebből legalább 25 ezer állami támogatással épülő, önkormányzati bérlakás lesz. 800 ezer forintra emeljük a gyermekenként járó lakástámogatást. 2006-ra bérlakáshoz juthat minden, mai igénylő. A rászorulók téli fizetési gondjainak enyhítésére bevezetjük a „tél-nyár” számlát.

7. Nemzeti összefogással rendbe hozzuk az egészségügyet. Minden magyar állampolgárnak döntően közpénzből kell hozzájutnia a szükséges és megfelelő színvonalú egészségügyi ellátáshoz. Megszüntetjük a szegénység és a betegség eltéphetetlennek tűnő kapcsolatát. Rendbe rakjuk az elavult kórházi épületeket; tiszta kórtermeket és megfelelő élelmezést biztosítunk. A meglévők működési feltételeit is javítva három-négyszáz új háziorvosi, két-háromszáz új gyermek háziorvosi körzet kialakítását kezdeményezzük. Megállítjuk a betegeket terhelő gyógyszerköltségek növekedését. 50%-kal emeljük az egészségügyben dolgozók bérét, és 4 évenként egy teljes évi munkabérnek megfelelő hűségjutalmat adunk az ápolóknak.

II.

A jóléti rendszerváltás programja demokratikus fordulat:
visszatérés a jogállam szabályaihoz és gyakorlatához

1. Garantáljuk a törvény előtti egyenlőséget, a bíróságok függetlenségét. Társadalmi békét, nemzeti egyetértést, biztonságot, félelem nélküli életet teremtünk. Tiszteletben tartjuk a sajtószabadságot, biztosítjuk a tájékoztatás pártatlanságát.

2. Helyreállítjuk a társadalmi párbeszédet, az érdekegyeztetést a munkavállalókkal, a szakszervezetekkel, a munkaadókkal és a civil szervezetekkel. Új társadalmi szerepet szánunk a szakszervezeteknek.

3. Tiszteletben tartjuk mindenki hitét, vallását. Támogatjuk az egyházakat a társadalom javát szolgáló feladataik teljesítésében.

4. Megszüntetjük az önkormányzatok politikai megkülönböztetését, megerősítjük pénzügyi, gazdasági önállóságukat. Ennek érdekében lényegesen több adóbevétel kerül a helyi önkormányzatokhoz. Növeljük az SZJA befizetések helyben maradó részét. Az önkormányzatok rendelkezésére bocsátjuk a teljes gépjárműadót, és részesednek a központi költségvetésbe befolyó ÁFÁ-ból is. Elősegítjük városaink versenyképességének erősödését, Budapest és a vidék együttműködését.

5. Mindenkit az utolsó fillérig elszámoltatunk a közpénzekkel.

6. 2006-ig megszüntetjük a sorkatonaságot: önkéntes, hivatásos hadsereget hozunk létre.

7. Megteremtjük a szabadság rendjét. Ingyenes jogi tanácsadást és képviseletet biztosítunk. Létrehozzuk a bűnözés áldozatait segítő hálózatokat. 80 új, legalább húsz rendőrrel működő rendőrőrsöt és 12 új kapitányságot hozunk létre. A segélyt kérő hívásokra a rendőri intézkedéseknek 15 percen belül, a helyszínen meg kell kezdődniük.

III.

A jóléti rendszerváltás programja modernizációs fordulat:
felzárkózás a nemzetközi fejlődés élvonalához

1. A magyarság esélye a tudás alapú, információs társadalom, az európai Magyar-ország létrehozása. Ezért a kormányzati munkában megkérdőjelezhetetlen elsőbbséget adunk az oktatás és a képzés ügyének. Olyan feltételeket teremtünk, hogy a tanár és a diák is otthon érezze magát iskolájában, hogy gyermekeink nyugodt, biztonságos és kiszámítható körülmények között versenyképes szaktudást, műveltséget, fizikai felkészültséget, ízlést, stílust és életformát sajátíthassanak el. Fejlesztjük a kulturális alapszolgáltatást nyújtó közintézményeket, a közművelődési, közgyűjteményi és művészeti intézményrendszert. Garantáljuk ezek szakmai függetlenségét és azt, hogy szolgáltatásaikat mindenki elérhesse. Egyaránt biztosítjuk a tudományok eredményes hazai műveléséhez, a művészi alkotómunka — politikai szempontoktól mentes — támogatásához szükséges anyagi forrásokat és az erkölcsi megbecsülést.

2. Megvalósítjuk az „Érettségi+3” programot: a középiskolai bizonyítvány mellé ingyenesen megszerezhető lesz a nyelvvizsga, a gépjárművezetői jogosítvány és a számítógép-használói bizonyítvány.

3. Minden diák — az estin és a levelezőn tanulók is — ingyen utazhat vonaton és távolsági buszon lakóhelye és iskolája között. Az iskolakezdés terheinek enyhítése érdekében augusztusban minden jogosult kéthavi családi pótlékot kap. Az alapfokú oktatás első 8 évében ingyenes lesz a tankönyv. Duplájára emeljük a felsőbb évfolyamosoknak járó tankönyvsegélyt. Iskolafelújítási programot hirdetünk, és 10 ezer új kollégiumi férőhelyet létesítünk, illetve újítunk fel.

4. Színvonalas, minőségi felsőoktatást teremtünk, amely versenyképes diplomát ad. 30%-kal emeljük az ösztöndíjakat és a hallgatói támogatást. Megteremtjük a felvételi vizsga eltörlésének feltételeit. A „Collegium – 21” mozgalomban huszonegy felsőoktatási kollégium megépítését, vagy modernizálását vállaljuk.

5. Kormányzati programmal segítjük az informatikai ismeretek terjesztését. Kedvezményekkel támogatjuk a számítógépek vásárlást és az internet hozzáférést. A közigazgatásban lehetővé tesszük az elektronikus ügyintézést. Az érettségizők ingyenesen kapnak elektronikus aláírást.

6. Minden fiatal ingyenes lehetőséget kap arra, hogy az iskolarendszerű, középfokú oktatásban legalább egy szakmai végzettséget megszerezhessen. Államilag támogatott mozgalommá fejlesztjük a felnőttoktatást, a képzést és átképzést. Megteremtjük az élethosszig tanulás törvényi garanciáit.

7. Jelentősen növeljük az óvodákban, az általános és középfokú oktatásban dolgozó pedagógusok, a felsőoktatási és művelődési-kulturális intézményekben alkalmazottak anyagi elismerését. Helyreállítjuk a tanári pálya társadalmi rangját.

A Magyar Szocialista Párt programja a nemzet alkotó munkájára és a magyar gazdaság eredményeire alapozott, teljesíthető vállalás. Részletesen kidolgozott, az egyes területeken dolgozó szakemberek és szervezeteik véleményét és javaslatait magukba foglaló szakmai programokra épít. Esélyt teremt mindenki számára a jóléthez, segíti a rászorultakat az emberhez méltó életfeltételek megteremtésében. Ösztönzi a nemzet erősödését szolgáló teljesítményt és a minőséget. Az összetartozás és a szolidaritás erősítésével hazát és nemzetet épít.

A Magyar Szocialista Párt programja az ország felemelkedésének programja. Felhívjuk honfitársainkat: szavazzanak a jóléti rendszerváltásra, a Magyar Szocialista Párt jelöltjeire és miniszterelnök-jelöltünkre, Medgyessy Péterre!

Budapest, 2002. január 26.

A Magyar Szocialista Párt
Kongresszusa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!