Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2016.10.17 0 0 1969

Bocsanat a duplaert (parh.topik), de most latom hogy van mesefilmes is... szoval:

Netes keresesek alapjan van a Szaffi rajzfilmnek hallasserultek szamara magyar felirata (a legutobbi DVD-kiadasban). Nincs meg ez itt veletlenul valakinek? Csak a szoveg, iskolai eloadas celjabol kellene.

Zolf Creative Commons License 2016.08.09 0 0 1968

Sziasztok! Szükségem van a segítségetekre. Egy nagyon régi mesét keresek, még annó videótékából kölcsönöztük ki. Nem sokra emlékszem belőle és abba sem vagyok biztos, hogy milyen országból való (de ha tippelnék, talán román, szláv vagy más európai országból származik). A középkorban játszódik, valahogy úgy kezdődik hogy van egy királyság, ahol valamilyen hercegnő születésnapját ünneplik. Egyszer a hercegnő kimegy az apjával, a királlyal a rétre virágot szedni. Miközben a hercegnő szedi a virágot, odajön valami Rumcájsz szerű figura (kicsit cigányos beütéssel, nagy karikafülbevalók, barna bőr stb.), zsákot húz a hercegnőre és elrabolja. Utána valahogy átváltoztatja a hercegnőt egy csúnya fekete, rövidhajú lánnyá, és asszem egy hordóban tartja fogva. Ha jól emlékszem még az volt benne, hogy egy kisebb csapat indul el, hogy megtalálja a hercegnőt és visszavigye az apjához. Ez minden, amire emlékszem. Ha valaki tudja hogy melyik rajzfilmről van szó, kérem segítsen nekem! Borzasztóan hálás lennék!

murkimus Creative Commons License 2016.06.29 0 0 1967

Sziasztok!

Én egy gyerekkoromban látott mesefilmet keresek.Műfaja:fantasy leginkább.A sztorijára se nagyon emlékszem,ilyen érdekes külsejű kalózok kerestek egy helyet,amit talán avalonnak hívtak...jelenetekre se nagyon emlékszem,meg konkrét karakterekre sem,de hátha valakinek beugrik.

0101011 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 1966

Azaz. Az 1. rész franciául fent van és a párducról beugrott. Valahol az első 1-3 részben vmi vámpírok kiszabadulnak a föld alól és azokat kell visszazárni.

Az utolsó volt a reggel hétórás rajzfilmsorozatok közül.

Előzmény: F1 Hierro (1965)
F1 Hierro Creative Commons License 2016.05.21 0 0 1965

Szerintem a Boldie, bolygónk fia lesz az. A deszka neve "Szörf" volt, beszélt is, ha jól emlékszem. :)  Később lett egy lány társa is, Zafír, az meg valami macskaszerű lény (vagy robot?) hátán röpdösött. Pár dolog rémlik még, a főgonoszt Jamalnak hívták, az öreg mentort Merengőnek, meg volt benne egy Nosferatau nevű vámpír is, akit folyton "nagy idétlen"-nek csúfoltak.

 

(a név leírásában nem vagyok biztos, csak a kiejtésében)

Előzmény: rauko (1964)
rauko Creative Commons License 2016.05.05 0 0 1964

Fiuk, lanyok kb a 80as evek vegen futott az elsulyedt vilagokkal egy idoben egy rajzfilm sorozat. Sci-fi volt. Egy hosszukas feju srac(idegen leny volt) volt benne es idegen lenyes volt az egesz mese, volt a sracnak egy legdeszkaja, azzal repult minden hova. Nem remlik a cim es keptelenn vagyok ratalalni. Tudom nem sok info!

Johnny Five Creative Commons License 2016.04.06 0 0 1963

Akkó' lesz magyar is! :)

Előzmény: H_G (1962)
H_G Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1962
Előzmény: Johnny Five (1961)
Johnny Five Creative Commons License 2016.04.05 0 0 1961

Azaz!

Köszönöm szépen! :)

 

Már csak feliratot kellene hozzá találnom.

Előzmény: 0101011 (1960)
0101011 Creative Commons License 2016.03.16 0 0 1960

Akkor könnyű, ez kell legyen:

https://www.youtube.com/watch?v=6mIX7h9bIXM

Előzmény: H_G (1959)
H_G Creative Commons License 2016.03.16 0 0 1959

A Balu kapitány is jó film :) de most szerintem erről van szó:

 

http://www.imdb.com/title/tt0167313/?ref_=fn_tt_tt_2

Előzmény: 0101011 (1958)
0101011 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 1958

Évszám? Rendező? Főszereplő?

Meret ezek nélkül csak a Balu Kapitán Kalandjait találom.

Előzmény: Johnny Five (1957)
Johnny Five Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1957

Az enyém ismert... csak sehol sem találom.

Könyvben Linkóczi kapitány kalandjai volt a címe (A. Nyekraszov), de még vagy tíz éve a tévé is adta a belőle készült animációs filmet, Vrungel kapitány kalandjai címmel.

Viszont készült belőle egy hagyományos, ifjúsági mozifilm is, "a kapitány kalandjai" címmel. No ez az, amit nem lelek a neten.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1956

A rajzfilm oroszul:

https://youtu.be/GTowYSFR2Uc

Előzmény: Törölt nick (1955)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1955

Lehet, hogy rosszul emlékeztem, itt azt írják, hogy bolhát patkolt meg:

http://multmento.blog.hu/2012/01/22/orosz_rajzfilm_nezegeto

 

Google keresés ("Angliában nem téglaporral tisztítják a puskákat") úgy tűnik Levsa (A balkezes ezermester) volt a címe. 

Talán ez lehet a film: http://www.imdb.com/title/tt0091403

 

Előzmény: Törölt nick (1954)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1954

A hegy gyomrában (horrorfilm)

Kék lagúna (erotikus film)

Időlabirinus - nem sokra emlékszem ebből, de youtube-on van introja, az is elég horrornak tűnik

 

Meg van egy mesefilm, láttam rajzfilmként és élőszereplős filmen is, csak nem emlékszem a címére.

A történet: az orosz cárnak egy külföldi mester bemutat egy táncoló-zenélő gép-tücsköt. A cár el van teljesen ájulva ettől, mire valaki szól, hogy "á, ez semmi, ilyet oroszok is tudnak" csak küldjék el ezt a tücsköt Tulába, hadd nézzek meg az ottani mesterek.

A tücsköt a tulaiak visszaküldik, de már meg se mozdul, mert megpatkolták. A cár megkérdi a tulai mester nevét, de az csak annyit mond, olvassák el, ha tudják - rá van írva a tücsök patkójába. (Akkor még nem volt ilyen erős mikroszkóp)

A főszereplő mestert végig csak "a Balog"-nak mevezik. A vége az, hogy talán diliházba dugják, mert  állandóan azt kiabálja, hogy "Angliában nem téglaporral tisztítják a puskákat"

 

Szkród Creative Commons License 2016.02.17 0 0 1953
Előzmény: ülünkahordótetején (1952)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2016.02.16 0 0 1952

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!!

Láttam gyerekkoromban egy mesefilmet (azaz: valódi film, nem rajzfilm, ami mesét dolgoz fel). A mesefilm a klasszikus "hercegnő és béka" mese feldolgozása volt. A kis hercegnő összebarátkozik a békával. A békát úgy oldották meg, hogy egy férfi szereplő békajelmezbe volt öltöztetve. Úgy emlékszem, hogy nagyon jó volt, szivesen megnézném, de nem tudom a címét. A mesefilm szerintem nem amerikai, hanem talán olasz. De ez nem biztos. A kis hercegnő még gyerek a filmben, nem felnőtt.

tpp1 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 1951

Boszorkányszombat

Előzmény: dez1 (1950)
dez1 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 1950

Volt 1 régi mesefilm. rendes film, nem animációs.  A gonoszt királynő elkezdte begyűjteni a klasszikus mesehősöket, mert át akarta venni a mesevilágban a hatalmat, a végén a gyerekek megrohamozták a kastélyát. Beugrik valakinek esetleg a címe?

Szkród Creative Commons License 2016.02.03 0 0 1949
Előzmény: mesemanó87 (1948)
mesemanó87 Creative Commons License 2016.02.01 0 0 1948

sziasztok

próbáltam visszaolvasni mindent, de nem találtam erről a meséről infót.

Volt benne egy csaló doki, aki átverte a drága gyógyszerrel a jónépet. és jött egy átutazó csodadoktor szerű valaki, aki az erdőállataival az almából gyártott orvosságot. "Napi egy alma a dokttort távol tartja." Doktor hogyvagy volt a neve azt hiszem.

Emlékszik valaki erre a mesére? Napok óta ezt keresem és már idegbajt kapok, hogy nem találom. Kb 15-20 éve néztem.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1947
Előzmény: aquasky1978 (1946)
aquasky1978 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 1946

Anno a 80-as években volt egy rajzfilm, amit karácsonykor szoktak adni. Ha emlékeim nem csalnak, kis sárga, hosszúorrú (ormányú) figurák voltak benne, és a gonosz karakter ki akarta vágatni a fenyőket. A jók pedig megmentették. Valaki, ötlet?

 

VigyazoE Creative Commons License 2015.10.30 0 0 1945

Sziasztok!

 

Én egy régi ifjúsági filmet keresek, de sajnos nem tudom a címét, és arra sem emlékszem, hogy hazai vagy külföldi készítésű-e.

1982-ben láttam még a XII. kerületi Rege Filmszínházban, és a következő maradt meg belőle:

Néhány kamaszkorú srác azzal a tulajdonsággal rendelkezett, hogy a tintapacát el tudták tüntetni. A folt fölé helyezték az ujjukat, és a következő varázsigét mondogatták: "Pacácska, pacácska tűnj el íziben!" Egyszer az egyik fiú elégtelent kapott az iskolában, és az erről szóló bejegyzést úgy szerette volna eltávolítani a füzetéből, hogy a jegyre rácseppentett egy kis tintát, hátha sikerül neki a tintafolttal együtt eltüntetni. Ez többszöri próbálkozásra sem sikerült neki, a folt ugyan mindig eltűnt, de az egyes osztályzat megmaradt.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket! 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.29 0 0 1944
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 0 0 1943

What a Cartoon csak erős idegzetűeknek 1995-ből

 

https://www.youtube.com/watch?v=xN35przh8pw

kareszfos Creative Commons License 2015.10.19 0 0 1942

Sziasztok, 

 

nekem a klasszikus disney filmek voltak a kedvenceim. Nemrég meg is vettem a Media Marktban őket a keresztlányomnak. Élvezetesek és van mondanivalójuk, tanulságuk. 

 

Szofi84 én emlékszem az Álmodozó Károly című mesére halványan, úgy rémlik, hogy egy gyerekeknek szóló vallásoktatású műsor után adták. sajnos, csak ennyire emlékszem... talán ez is segít egy kicsit.

 

Szofi84 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 1941

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek segítséget kérni! Ki emlékszik annak a mesének a címére, amiben egy Károly nevű kisfiú volt a főszereplő és úgy kezdődött a mese (ha jól emlékszem), hogy Károly a fa lombkoronáján feküdt?

Volt egy lány, aki tetszett neki, az Emma. Emlékszem, hogy az egyik részben ettek az iskolában, gulyás volt

az ebéd és késsel-villával vágták a tányért. :) Illetve ami még dereng, hogy egy pocakos bácsi sütött kenyeret/zsemlét és mondta Károlynak, hogy melegen ne egyen belőle, mert csuklani fog. Persze evett és utána csuklott is.

A neten egy oldalon azt találtam, hogy Álmodozó Károly (svéd mese) a címe, de magát a mesét nem találtam ezen a címen sehol.

 

Előre is köszönöm, aki segíteni tud!

 

Zsófi

 

mokustunder Creative Commons License 2015.07.31 0 0 1940

Kiskoromban mindig ezt a mesét néztem Tinti kalandjai....a kis kentaur :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!