Keresés

Részletes keresés

rumci Creative Commons License 2003.08.19 0 0 364
Bocsánat. Szerintetek ha valaki minden orvosi előtanulmány nélkül elkzed kuruzsolni, az része az orvostudománynak? Mert ha igen, akkor Oki is része a magyar zeneéletnek. Ez is egy szakma, ezt is meg kell tanulni. Senkiből nem lesz énekes attól, hogy lehúz 3 hónapot egy olyan házban, amiben kicsit több a kamerák száma az átlagosnál. Ettől az illető ember lehet szimpatikus vagy antipatikus – mindegy. Még az is lehet, hogy valaha megtanulta vagy meg fogja tanulni a zenészi szakmát, de ez nem függ össze azzal, hogy adtak-e ki a nevén lemezt, vagy nem. Nem kell hozzá túl nagy tőke, hogy bárki kiadja a saját lemezét. Az, hogy zenésznek tekint a társadalom olyanokat, akik nem azok, vagy például nyelvtanárnak olyanokat, akik nem azok, nagyon szomorú. A fenti kirohanásommal még csak azt sem akarom mondani, hogy ne lehetne olyan ember, aki őstehetség, és minden tanulmány nélkül kiváló énekes lehet (lásd Hofi), vagy akár kiváló orvos, de még ilyen alapon sem lenne normális dolog, ha az orvosoktól nem követelnénk meg a diplomát.
Sajnálom, hogy e topikban (amelyet az elejétől olvasok, de sosem bírtam megszólalni) ez az első hozzászólásom, de úgy gondolom, Cserháti Zsuzsa emlékének és művészetének is tartozunk annyival, hogy a lehetőségig megteszünk mindent azért, hogy a dolgokat a helyükön kezeljük.
Ja, és még egy. Csak úgy kíváncsiságból rákerestem a topikcímek között akad-e egy Postássy Juliról szóló, és keserűen, bár nem meglepetten kellett megállapítanom, hogy nincs. Csak azért mondom, mert ő még szerencsére él, és úgy vélem, hogy őt most kéne megbecsülni – hasonló kaliber, és még kevésbé tudja kifutni magát (más kérdés, hogy szerintem az a kevés dala, amely sikeres lett, lényegesen igényesbb, mint ami Cserháti Zsuzsának jutott – ő éppen azzal bizonyította a nagyságát, hogy milyen harmadvonalú dalokból tudott első osztályú produkciót létrehozni).
Örülök, hogy elhalt az a szál a topikban, amely a fiát kárhoztatja, azt, akinek a legnehezebb a jelen helyzetben. Az apám életpályája (teljesen más területen) nagyon sokban hasonlított Cserhátiéra: nagyon nagy szakmai ígéret volt, aki igazán sosem tudta kifutni magát, ellenben remekül értett az önpusztításhoz. Immár több mint 11 éve nincs közöttünk (46 volt), és még mindig nem hiszem, hogy fel tudtam volna dolgozni az elvesztését. Azt hiszem, ezek az emberek magukban hordozzák az ellentmondást: irgalmatlan tehetségük van valamihez, de a tehetségüknek része vagy oka egy olyan tulajdonság is, amely lehetetlenné teszi, hogy igazán kifussák a tehetségüket – Cserhátira lefordítva: az a végtelen érzékenység, amely a művészetét megalapozta, lehetetlenné tette, hogy a showbiznisz mocskát elviselje – s ezt a mocskot kár egy bűnbak nyakába varrni, ez a mocsok a showbiznisz inherens jegye, sajnos működteti is a kontraszelekciót rendesen; de ez valamikor a harmincas évek Amerikájában dőlt el – rendszerfüggetlenül.
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.18 0 0 363
Ja, vagy úgy, akkor bocsesz. Így jár, aki nem nézi a valóságsókat.
Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.18 0 0 362
Vezetéknév? :))) Ha jól sejtem, akkor Vévé vagy Bébé...
Előzmény: Mr. Cyber (361)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.18 0 0 361
Lehet hogy nem vagyok eléggé benfenntes a művészvilágban, de milyen Anikóról és Laciról van szó? Ha lehetne, ezen túl vezetéknévvel együtt emlegessük az ismert embereket, mert különben a topic olvasóinak igen nagy hányada nem fogja érteni hogy kiről van szó.
Előzmény: G.B.Bejja (358)
G.B.Bejja Creative Commons License 2003.08.18 0 0 360
Válaszom: DE !
Kérdésem: Hogy ????
Előzmény: Robusto (359)
G.B.Bejja Creative Commons License 2003.08.18 0 0 358
..."fantasztikusan buta nép"
Vegyétek már tudomásul, hogy ez az ország 10 millió ember hazája.
Nem végezhet mindenki egyetemet, nem nézhet minden este Shakespearet, nem hallgathat Vivaldit és Wagnert, nem olvashat Szophokleszt.
Bizony bizony vannak 8 osztályt meg még annyit sem végzettek szép számmal.
Pénteken a Tescoban voltam vásárolni.Amennyi gumipapucsos,pálmafásgatyás, izzadt,szőrös,büdös, fogatlan,csámpás ember taposta ott egymást azért, hogy ANIKÓTÓL meg a LACITÓL autogrammot kérjen....
5 azaz öt biztonsági őr terelte őket, hogy tisztességes sor legyen belőle.
Ne kérdezd, nem álltam be, viszont ezt nem lehet nem tudomásul venni.
Máshol még rosszabb a helyzet.
Előzmény: Robusto (357)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.18 0 0 356
senki sem mondhatja, hogy [Oki] nem tartozik a zenei kultúrához
Pedig én mondom. Pont most végezte ki a "Tiszta szívvel"-t a kiráji tévé legundorítóbb esztrádműsorában. Baksa-Soós, ne gyere haza!...
Előzmény: BoGar (352)
Mr. Cyber Creative Commons License 2003.08.18 0 0 355

Mustársárga Porrongy:
"Mi köze volt Okinak Cserháti Zsuzsához?
Oki csak azért, mert el, hogy lássák, és lefotózzák."

Te hivatásos gondolatolvasó vagy?
Előzmény: Mustársárga Porrongy (350)
G.B.Bejja Creative Commons License 2003.08.17 0 0 354
OK.
Mához 10 évre ugyanitt, és megbeszéljük :)
Előzmény: BoGar (352)
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 353
Így van. Szomorú. Kicsit embertelen.
Előzmény: BoGar (351)
BoGar Creative Commons License 2003.08.16 0 0 352
"Hogy azt mondják Okira, munkássága nem a zenei kultura része ??" Nézd, ha már elkezdett zenélni, az már a kultúra része. Megjelent egy album, aminek felvételén munkássága is hallható. Ezek után senki sem mondhatja, hogy nem tartozik a zenei kultúrához.

"Komolyan kérdezem: szerinted 10 év múlva lesz ember a világon, aki tudni fogja ki az az Oki ?" Erre ma azt tudom mondani, hogy lesz.

Előzmény: G.B.Bejja (349)
BoGar Creative Commons License 2003.08.16 0 0 351
És sok más embernek mi köze volt hozzá? De ha már itt tartunk, miért nem lehet egy énekest szép csendben eltemetni, családi körben? Miért kell ennyi embernek odamennie? Miért nem mentek el később leróni tiszteletüket? Én azt hiszem Okin kivül sokan szintén a "benne leszek a TV-ben" effektus miatt mentek el, meg hogy elmondhassák, "Én ott voltam". Bár inkább ne lett volna ott.
Előzmény: Mustársárga Porrongy (350)
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 350
Mi köze volt Okinak Cserháti Zsuzsához?
Oki csak azért, mert el, hogy lássák, és lefotózzák.
Mint, ahogy meg is jelent az egyik búlvárújságban, mint gyászoló.
Előzmény: BoGar (344)
G.B.Bejja Creative Commons License 2003.08.16 0 0 349
Én megbocsájtok, de mit nem szeretsz ???
Hogy azt mondják Okira, munkássága nem a zenei kultura része ??
Komolyan kérdezem: szerinted 10 év múlva lesz ember a világon, aki tudni fogja ki az az Oki ?
Előzmény: BoGar (348)
BoGar Creative Commons License 2003.08.16 0 0 348
Már megbocsáss, de ezt nem szeretem. Lehet, hogy neked a rock, vagy metál, vagy nem tudom mit játszik, nem kultúra, de azért erről mást is, mondjuk a szakértőket is meg kellene kérdezni! (Mellesleg én sem rajongok érte.)
Előzmény: Bojlertestű nő (346)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.16 0 0 347
..ez mind igy igaz....
sajnos......
/szinte éhenhalt..../
Előzmény: KM (325)
Bojlertestű nő Creative Commons License 2003.08.16 0 0 346
hihi, Oki mint zenekultúránk egy darabja...
Azért az illető "úr" és a zene, valamint a kultúra kifejezés valahogy nem igazán tartoznak össze az én fogalomtáramban.
Előzmény: BoGar (344)
bokor Creative Commons License 2003.08.16 0 0 345
Lehet, hogy Somogyból származnak. Ott sokáig a fehér volt a gyász színe. Meg egy csomó más kultúrában is...
Előzmény: BoGar (344)
BoGar Creative Commons License 2003.08.16 0 0 344
Már megbocsáss, de mi az ízléstelenség ebben? Az, hogy más zenei kultúrához tartozik?
Nekem egészen más volt ízléstelen. Az, hogy odamennek öreganyók fehér ruhában. Ha már temetésre mentek, illene nem fekete mintával díszített ruhában megjelenni, hanem teljesen fekete, vagy sötétkék ruhát felvenni.
Előzmény: Mustársárga Porrongy (343)
Mustársárga Porrongy Creative Commons License 2003.08.16 0 0 343
Oki is ott volt a temetésen.
Ízléstelennek tűnik.
BoGar Creative Commons License 2003.08.15 0 0 342
"A legkifinomultabb hangú énekesnőnek tartottam én is, mint itt mások is."

Szerintem ezt nem kell múlt időben írni.

Előzmény: Petrow (341)
Petrow Creative Commons License 2003.08.15 0 0 341
A legkifinomultabb hangú énekesnőnek tartottam én is, mint itt mások is. Személyesen nem ismerhettem meg és be kell valljam agyon sem hallgattam őt, de a halála rendesen letaglózott.
Sajnos közelről megtapasztaltam mennyire kilöki az olcsó gagyi az igényest.
Sajnos remekművet nem lehet gyártani napról napra, ezért inkább levitték mesterségesen az emberek izlésvilágát. Hasonló műfajban, mint CsZs volt ott van pl. Bontovics Kati is. Mostanában róla sem hallani, remélem jól megy a szekere, mert nagyformátumú ő is ám.
P: aki 15 évet dobolt jazzt+rockot.
:-(

yesser Creative Commons License 2003.08.15 0 0 340
értek
Előzmény: tomlaker (339)
tomlaker Creative Commons License 2003.08.15 0 0 339
nem akartam hozzászólni, de most mégis.
az egész egy kurva nagy szégyen, hogy Cserhátikat( meg mindenki mást: olimpiai bajnokok, müvészek stb) csak úgy hagyunk(Magyaro.) szimplán nyomorogni meg csk úgy elveszni a feledés ködében.
Kicsi ország vagyunk, meg szegény és amink van azt sem megbecsüljük, hanem szórjuk két kézzel:(((

RIP Zsuzsa:(
Tom

kábelbúvár Creative Commons License 2003.08.15 0 0 337
Cserháti Zsuzsa énekes hamvait pénteken a Farkasréti temetőben helyezték örök nyugalomra. Az 55 évesen elhunyt művésztől hozzátartozói, barátai, zenésztársai, rajongói búcsúztak.

Donáth László evangélikus lelkész a gyászoló tömeg előtt szólva azt mondta: senki sincs abban a helyzetben, hogy méltatni tudja Cserháti Zsuzsát, mert senki nem ismerte eléggé és igazán.

korridor

Béke Poraira!

Etus Creative Commons License 2003.08.09 0 0 336
Ilyen sokat kell várni egy hamvasztásos temetésre otthon? Hihetetlen tényleg.
Etus
Előzmény: zolymcbeal (335)
zolymcbeal Creative Commons License 2003.08.08 0 0 335
A hamvasztásos temetésre kell a legtöbb időt várni, és a temetések amúgy is Bp-en húzódnak el a leghosszabb ideig.
Előzmény: lemi (333)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.08.08 0 0 334
Biztos nagy szervezésre van szükség.

Gondolom, külföldi vendégek is vár6óak.

Előzmény: lemi (333)
lemi Creative Commons License 2003.08.08 0 0 333
Furcsa, hogy ilyen sokára.
Előzmény: Plüssmaci (332)
Plüssmaci Creative Commons License 2003.08.04 0 0 332
Cserháti Zsuzsa temetése pénteken lesz
2003-08-04 11:52 Korridor/MTI

Cserháti Zsuzsa búcsúztatása augusztus 15-én pénteken, 14.15 órakor lesz Budapesten, a Farkasréti temetőben - tudatta az énekesnő családja. Cserháti Zsuzsát a BMG Hungary kiadó saját halottjának tekinti.

Előzmény: e(r)lection (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!