Keresés

Részletes keresés

bagdadi kalifa Creative Commons License 2003.07.12 0 0 53
"Mindenesetre jó lenne, ha ezen a hívő Kornis még ennél mélyebben is elgondolkodna azon, hogy miért éppen a jobboldaliak értenek vele egyet?"

Gyerekek.. szóval akiket lefasiszázott Korniss még áprilisban, most ezek a jóarcú, tisztességes, vszileg Fideszes emberek mennek oda és gratulálnak neki..

Ezek után még szép hogy nem ugrott be Mészaros aljas, alantas kérdéseire.. szép is lett volna.

Amugy a kérdésed jogos..Miért jobboldali emberek gratulálnak..Ezt hivják szellemi fölénynek..
a jővő most kicsit megtorpant, hála Kornissnak is, meg a sok idióta értelmiségnek, akik is diktaturától óvtak minket tavaly áprilisban, meg hála a kádári kispolgár kistilü bosszujáról..
ja.. ők a valóságshowk fő közönsége..
kezd összeállni a kép..
miért nyomják a BB-t? Hát hogy az elhülyitett nép, méginkább ne lássa a lényeget..

Korniss most megszolalt, ezért liberális oldalán mint egyfajta árulót kezelik.. Beleköpött a levesbe..

Előzmény: Tájékoztató Iroda (52)
Tájékoztató Iroda Creative Commons License 2003.07.11 0 0 52
Ma megnéztem a beszélgetést. ÓRIÁSI VOLT.
Kornis, egy-két rutinból, vagy előítéletből bedobott (téves) Orbánozását leszámítva, kimondottan korrekt volt azokkal a jobboldaliakkal, akik szimpatiájukat fejezték ki neki. Mészáros, persze próbálkozott Kornis lelkesedését lehűteni, mondván, hogy ők nem úgy értik, stb. De ez nem volt túl meggyőző, Kornist különösebben nem is érdekelte. (Mellesleg ezeket leszámítva Mészáros is elég korrekt volt, és még azt is megengedte magának, hogy a politikai elit nagyon erős leszólását ne csak a jobboldalra korlátozza.)

Mindenesetre jó lenne, ha ezen a hívő Kornis még ennél mélyebben is elgondolkodna azon, hogy miért éppen a jobboldaliak értenek vele egyet, s hogy hogyan lehetséges az, hogy - feledve minden paranoiás megnyilvánulását, lufieregetését - "ugranak egy jó szóra nyomban".
Kiben is van tehát árokásó gyűlölet, kibékíthetetlen előítélet?

elbéjé Creative Commons License 2003.07.11 0 0 51
Az idézet nem kicsit, hanem teljesen pontatlan, az itt - és más fórumokon is - a liberalizmust legalábbis a Sátánnal azonosítók olvassanak már kicsit utána. De tulajdonképpen elég a szó eredetét figyelembe venni, mert ez a lényege: vagyis a szabadság, az ember az államtól, a bármikor elnyomó hatalmakká válható állami struktúráktól való függetlensége, de korántsem felelőtlen hozzáállás a társadalmi mozgások, változások, vagy éppen (ahogy az előbb is írtam) a morális lezülléssel szemben. Mint minden ideológiának, ennek is vannak szélsőséges irányzatai, ennek képviselői gyanítom meglehetősen kevés empátiával rendelkeznek. És minden irányzat, még a legbékésebb is "megbolondul", ha szélsőségessé, hogyne mondjam a józan gondolkodást gátló fanatikussá válik. De a liberalizmus alapértékein ez nem változtat.
Kornis Mihály igazi liberális és igazi felelősen gondolkodó polgár és humanista. És ezzel semmiféle ellentmondásba nem keveredett az emlegetett tévéműsorban, ahol inkább a hajdani "diagnózisok" szociológus írójának lehetne szemrehányást tenni, ahogy a maga "értelmiségi hegyéről" olyan kis leereszkedő nemtörődömséggel beszél a nép egyszerű gyermekeiről, akik ugyanmár hadd mutogassák és alázzák magukat, ha az jólesik nekik.
Előzmény: antall (49)
antall Creative Commons License 2003.07.11 0 0 50
"Egyébként Hankissban nagyot csalódtam. Én inkább tőle vártam volna el, hogy nem áll a valóságshowk mellé."

Hankisst ismerve abszolút semmi meglepő nincs a kiállásában. Bár mindenben ilyen könnyen eligazodnék!

Előzmény: bean (39)
antall Creative Commons License 2003.07.11 0 0 49
"A liberalizmus nem egyenlő a konformizmussal és nem egyenlő az ekölcstelenséggel, vagy a morális züllés feletti szemethunyással."

Hát akkor az SZDSZ nem liberális párt, mert a választási programanyagában -többek között- ez szerepelt: "Erkölcsi érték, mint olyan, nem létezik, mert a világ folyamatosan változik"

Nem biztos, hogy pontos az idézet, de már nem találtam meg a honlapjkon (tényleg változik a világ:)

Előzmény: elbéjé (48)
elbéjé Creative Commons License 2003.07.11 0 0 48
A liberalizmus nem egyenlő a konformizmussal és nem egyenlő az ekölcstelenséggel, vagy a morális züllés feletti szemethunyással.
Előzmény: F. C. King Bastard (43)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.07.11 0 0 47
Attól félek, hogy Kornis egy infantilis niemand.

Most éppen azt nem érti, hogy általa nagyrabecsült társadalomtudósok hogy lehetnek más véleményen, mint ő. Óvodásszínvonal...

F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.07.11 0 0 46
Most éppen azokat kárhoztatja (a hazugságshow kapcsán) akik nagyon kis befektetéssel nagyon nagy haszonra akarnak szert tenni. -

Hallottan én is ilyen népekről mostanában... Csak tudnám, hogy hol? :-DDDDD

F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.07.11 0 0 45
Most megy az ismétlés.

Szomorúan ismerem fel Mityu szavai alapján a régi jó ifjúkommunista (SZDSZ-ellenes!) plakát igazságát:

TÉVEDHETETLENSÉG, ..., KIZÁRÓLAGOSSÁG !!!

(A harmadik most nem jut eszembe.)

OFF
(Az vicces volt, hogy M. Kertész Mihályként mutatta be őt.)

szigetelőszalag Creative Commons License 2003.07.11 0 0 44
Mondjuk én sem értem, hogy a Társadalmi diagnózis szerzője miért is csinálja azt amit.
Előzmény: bagdadi kalifa (35)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2003.07.11 0 0 43
:-)

OFF (kicsit)
Küldtem egy SMS-t a műsorba még az elején "fckb" aláírással, kérdezvén, hogy hol hagyta K. úr a "liberalizmusát", ti se láttátok a műsorban?
(Én csak az elejét láttam.)

Előzmény: Egy tiszta hang (37)
bagdadi kalifa Creative Commons License 2003.07.11 0 0 42
1 10 kor lesz ismétlés Korniss beszélgetés ATVn
MGperY Creative Commons License 2003.07.11 0 0 41
bean-nel értek egyet abban h kornis annó sokat hisztizett izomból, különösen gyanus, h most meg milyen jó srác lett, h utálja a valóságsókat, hú de vagány.

elemért meg na hasonlítsátok hozzá, több ilyen értelmes csókára lenne szüksége az országnak, az meg tuti h ő nem fog egyik oldaltól sem eltávolodni, mert leszarja "ezeket".

"ezeket" érteeed jó mi?
ennyit mityu megvilágosodásáról.

(elemér rossz tv elnök volt, az igaz)

bagdadi kalifa Creative Commons License 2003.07.10 0 0 40
a proletár reneszánsz elég jó könyv..
ugyan nem ilyen konnotációban, mint Hankiss gondolná, de azért ennek a cimnek van aktualitása..
Előzmény: bean (39)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 39
Egyébként Hankissban nagyot csalódtam. Én inkább tőle vártam volna el, hogy nem áll a valóságshowk mellé. Remélem nem lesz TV elnök mégegyszer.
Előzmény: Egy tiszta hang (37)
bagdadi kalifa Creative Commons License 2003.07.10 0 0 38
valahol olvastam már, nem tudom..
elég sokat barangolok fenn..
Előzmény: bean (36)
Egy tiszta hang Creative Commons License 2003.07.10 0 0 37
Lehet, hogy most már rendszeresen otthagyja Hankisst a stúdióban. Ez lesz a védjegye! :-)))
Előzmény: bean (36)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 36
Nem a Napkeltét láttad véletlenül? Ott is Hankissal szerepelt együtt.
Előzmény: bagdadi kalifa (35)
bagdadi kalifa Creative Commons License 2003.07.10 0 0 35

Korniss nemrég egy tudósforum beszélgetésen (mtv 2?) , amikor Hankiss elkezdte védelembe venni a valóságshowkat, mismásolva, hogy azért nem olyan gáz, meg vannak ennek olyan elemei amik hasznosak, szóval erre Korniss teljesen kikelt magából, és jogosan. Értelmilségi révén nem türhette, hogy megy a szerecsenmosdatás, ennek a káros tv műfajnak, és pont ilyen értemiségi, mint Hankiss veszi védelmébe. azt hiszem otthagyta őket..
Előzmény: bean (32)
Egy tiszta hang Creative Commons License 2003.07.10 0 0 34
Holnap 1.30-kor (éjjel), és 13.05-kor ismétlik.
Előzmény: bagdadi kalifa (21)
szigetelőszalag Creative Commons License 2003.07.10 0 0 33
Vágom, de most nem erről van szó szerintem. Csak qrwa okos voltam már megint. Hűdejólesett! :)
Előzmény: résen vagyunk (31)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 32
Sajnos Kornis sokat tett azért, hogy a közélet ilyen hiszterizált, és ezért megvetem. De még az is lehet, hogy kinyílt a szeme a Medgyessy-Kuncze páros működését figyelvén. Én magamat nemzeti liberálisnak tartom, és így elég távol állok Kornistól, de jó lenne végre,hogy, ha valamely dolgot hasonlóan látunk mint az ellenkező oldalon állók, azt végre be is mernénk ismerni.
Előzmény: szigetelőszalag (30)
résen vagyunk Creative Commons License 2003.07.10 0 0 31
"Ne szopjuk egymás f*szát" - hangzott el a Ponyvaregényben.
Előzmény: szigetelőszalag (30)
szigetelőszalag Creative Commons License 2003.07.10 0 0 30
Nézd, az, hogy komlex(ebb) realitást élsz meg, s látsz bizonyíthatóan rossz irányba mutató összefüggéseket, nem gáz, sőt. Jómagam is ilyen mentalitású-érdeklődésű ember vagyok. Ez egy kicsit terhes tudás, de még mindig inkább ez, mint a rózsaszín lilaköd életvezetés.
Előzmény: bean (29)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 29
Sajnos nem láttam. Láttam viszont a két héttel ezelőtti Napkeltében Kornis, és akkor is vele értettem egyet, nem pedig a másik két alannyal.
Előzmény: szigetelőszalag (28)
szigetelőszalag Creative Commons License 2003.07.10 0 0 28
Ez nem pesszimizmus. Se nem depresszió. Max. melankólia.

Tegnap a zárórában - többek között - erről is volt szó.

Előzmény: bean (13)
terrateniente Creative Commons License 2003.07.10 0 0 27
Há', rezeg a léc! :) De tulajdonképpen az ilyen Mészáros-féle hulladékok lepleződnek le ilyenkor, mert ki ne emlékezne, hogy hörgött ez az immorális hulladék hasonló mondatok miatt...
Előzmény: ttenyleg (23)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 26
Szerintem Korniss a Péter (a fotós), a Mihály pedig egy s-sel írja.
Előzmény: terrateniente (22)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.07.10 0 0 25
Nem mondanám biztosra...
Előzmény: ttenyleg (23)
bean Creative Commons License 2003.07.10 0 0 24
Pontosan így látom én is. Ki fog derülni, hogy nem a Fidesz, hanem az Szdsz távolodott el leginkább az általa a 80-as években képviselt eszméktől. Ma már messze nem liberális, antikommunista, toleráns párt. Bár Kornist elnézve, talán van remény.
Előzmény: terrateniente (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!