Keresés

Részletes keresés

Jó Áron Creative Commons License 2023.12.06 0 0 4487

Szürkehályog műtétem lesz, egyszerre a két szememen. Rendbenvaló ez, higy nem külön műtik időpontban a két szemet? Kissé félek.

Veszpremi Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4486

Nekem a végleges pontosan 6 hét után alakult ki.

Előzmény: sajovolgyi (4483)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4485

2-3 hét simán lehet, szigorúan be kell tartani az orvosi előírásokat ebben az időszakban.

Ha nem javul, akkor az orvostól lehet további tanácsot kérni.

Előzmény: sajovolgyi (4483)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4484

Szerintem ez teljesen egyéni.

 

A jobb szemem esetében 3 nap után tisztán láttam, a bal esetében 6 nap kellett.

Előzmény: sajovolgyi (4483)
sajovolgyi Creative Commons License 2023.12.04 0 0 4483

November 15. én műtökét a jobb szememet szürke hályogra és még most is nagyon homályosan látok. Mikorra  várható a tiszta látás már is járt már így??? Mit tudok tenni??? 

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2023.11.25 -2 0 4482

Tegnapelőtt megvolt a második műtétem is. A bal szememen.

 

Nehezebb volt az elsőnél, mert időközben vastagodott a hályog.

 

Azt mondják, nem kellett volna ilyen sokat, 13 hónapot várni a 2 szem között.

 

Még csak olyan 80 %-os teljesítményű a bal szemem a jobbhoz képest: látok már vele hiánytalanul, de még nem tisztán, a betűk kissé remegnek.

 

Azt hiszem, kell még pár nap, az agynak is meg kell szoknia az új helyzetet.

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.11.17 0 0 4481

Durva, nem kicsit.

Előzmény: ujbubo (4480)
ujbubo Creative Commons License 2023.11.11 0 0 4480
Seva1971! Creative Commons License 2023.05.30 0 0 4479

Igen, köszönöm. A freestartot nem fizettem elő és elfelejtettem a jelszót. Így új regisztráció kellett. Időbe telt, de megtaláltam. Köszi

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4478)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.05.29 0 0 4478

Úgy látom időközben megtaláltad, mert 3 perccel később írtál oda is :-)  

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9011734

Előzmény: Seva1971! (4477)
Seva1971! Creative Commons License 2023.05.29 0 0 4477

Segíts nekem légyszíves! Te régi motoros vagy itt. Új mail címmel kellett regisztrálnom és elveszítettem a szemüveges csoportot , ahol sokat adtam szaktanácsot. Milyen néven találom meg? Titeket megtaláltalak :) Köszi. Éva

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4476)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.05.17 0 0 4476

Pihentetni tudja és betartani az orvos utasításait.

Nem gondolom, hogy laikus vélemény alapján bármi extrába szabad kezdeni.

 

Ne emeljen semmit, ne menjen sampon bele, ne nézze a tévét egyenlőre.

Az a tapasztalat, hogy 2-3 héten belül egyszer csak rohamosan elkezd javulni.

Tehát az, hogy 5 napon belül még nem javult eleget, nem feltétlenül jelent rosszat.

 

Legalább 1 hónapig nagyon óvatosnak kell lenni és remélni azt, hogy - ahogy szokott - beáll egy exponenciális javulás.

Az 1 hónap egyes esetekben egyes orvosok szerint akár 6 hét is lehet.

 

Fentieket, mint akit korábban műtöttek személyes tapasztalatból tudom megerősíteni.

 

Az idegentest érzést elméletben a szemcseppentés csökkentheti.

Előzmény: deiSho (4475)
deiSho Creative Commons License 2023.05.12 0 0 4475

Tiszteletem!

 

Édesanyámat hétfőn műtötte dr. Balsay Zoltán a Medicoverben MINDKÉT szemre szürkehályoggal. A bal szemével szépen lát, de a jobb szeme miatt nagyon aggódik. Azt mondja, hogy azzal alig lát, csak homályos körvonalakat, a kettővel együtt pedig szédül. A jobb szeme ráadásul szúr, idegentest érzése van. Különösebben nem könnyezik, nem váladékozik, de olyan érzése van, mintha szilánk lenne benne. Nagyon ideges, ráadásul valami megfázásból visszamaradt köhögése is van, kiújult pont a műtét után. Tulajdonképpen rosszabb lett, mert előtte legalább szemüveggel látott rendesen, most nem tud mit kezdeni az egésszel.

 

Tegnap visszament az orvoshoz, de az azt mondta, hogy nem lát komolyabb problémát, és hogy ez helyrejön 1 héten belül. Egyelőre ebből semmi nem látszik. A műtét óta már 5. nap telik. Kapott pupillatágítót, de pl. a pupilla se ment vissza teljesen, nagyobb, mint a jó szemen.

 

Mihez tud kezdeni, mik a tapasztalatok?

 

Köszönöm.

Veszpremi Creative Commons License 2023.04.27 0 0 4474

Talán írtam is lent: tavaly 2 nap különbséggel mindkét szem multifokális lencse. 6 hét után állta be a végleges jó állapot. A problémám az volt, hogy délelőttönként nem volt éles a látásom, sokszor kora délutánra jött helyre. 6 hét elteltével fokozatosan kijavult a véglegesre. Türelem, az agynak meg kell tanulnia!

Előzmény: nasheem13 (4473)
nasheem13 Creative Commons License 2023.04.27 0 0 4473

Sziasztok,

először is köszönöm a sok megosztott információt. Sokat olvasgattam a műtét előtt a fórumot, mert ezek a legpontosabb és legrelevánsabb vélemények, nem a különböző szemészetek reklámjai. 

Egy héttel vagyok a műtét után. Csak az egyik szememet műtötték, mert a másikon nyoma sincs a hályognak. 3 multifokális Synergon lencsét választottam, mert szeretnék szemüveg nélkül vezetni/olvasni/dolgozni. A másnapi vizsgálaton először megijedtem, mert csak a látásvizsgáló tábla középső vonaláig jutottam első blikkre, de utána pásodpercenként egyre lejebb is beállt a fókuszom és végül, ha nem is tűpontosan, de még 3 számot tudtam elolvasni lefelé, azaz 0,8-as volt látáséleségem. A doktornő szerint ez a műtét másnapján normális. Azóta eltelt egy hét. Újabb vizsgálaton nem voltam, de a látásélességem se távolra, se közepesen távolra, se olvasótávolságra nem tökéletes. A műtött szemem lényegesen gyengébb, mint a nem műtött. A synergon reklámja nem feltétlenül ezt ígérte. 

Az előzményekben láttam, hogy 4-6 hét kell ahhoz, hogy a lencse a végleges pozícióját felvegye. Ez azt jelenti, hogy 4-6 héten át folyamatosan változhat (remélhetőleg pozitívan) a látásom vagy azért illene már korábban beállnia? Egyelőre nem ízgulok.... nagyon :)

Egyéb tünetem nincs. Esetleg annyi, hogy kicsit gyorsabban fárad a műtött szemem. De csepegtetek szorgalmasan és pontosan, használok műkönnyet, nem emelek, nem sportokok, nem éri víz, stb. Nem is okoz ez a fáradtság különösebb diszkomfort érzetet. 

 

 

Előre is köszi a segítséget!

teddy53 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4472

A műtétek előtt +6.00 olvasó üvegen volt.                                                                                         Jó lenne tudni,hogy vajon mennyit javítottak rajta ?  

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4471)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4471

Megoldás lehet egy szupermarketben kapható ezer forintos olvasó szemüveg.

Egy próbát biztos megér.

Előzmény: teddy53 (4470)
teddy53 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4470

Az a bajom,hogy a régi szemüvegeim mind kuka !  Olvasási nehézségeim vannak,csak erős fénynél tudok olvasni,de nem az igazi.. Kedden lesz 4.hete a jobb szememet operálták (szh)

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4469)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4469

Nyilván nincs kőbe vésve, ezek nem teljesen előre kalkulálható folyamatok a szervezetben.

Lehet, az egyik esetben 4 hét is elég, a másik esetben meg esetleg még a 6. héten is változik valami.

Gondolom van benn egy biztonsági ráhagyás, a saját kockázatodra csináltathatsz előbb is.

Előzmény: teddy53 (4467)
Cisliana8 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4468

Köszönöm a műkönnyel kapcsolatos tanácsodat,amit itt olvastam. Megfogadtam,és megoldódott a problémám(mert orvos nem segített). Köszönet és hála Neked!

Előzmény: seva1971 (4464)
teddy53 Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4467

Bocsánat,csak érdeklődöm hogy a 6 hét várakozási idő a szemüveget,mennyire van kőbe vésve ?  4 hét műtét utáni várakozás nem elegendő ’monofokális’lencsénél ??

Előzmény: seva1971 (4448)
nyuggerfarhat88 Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4466

Azért hogy milyen lencsét ültessenek be abban az egyén is dönthet.

TB-re automatikusan távol látó lencsét ültettek/nek be.

Én is itt tudtam meg ezt.

Így én már úgy mentem hogy közel látót kértem.

Ez azt jelenti hogy közelre/utcára nem kell szemüveg.

TV-hez, vezetéshez kell.

Nekem 2019-ben lett mind a kettő.

Évente járok kontrollra ahol mindent megnéznek/mérnek.

Állapot változatlan.

Persze nem voltan sem cukros és az erek sem voltak meszesek.

Előzmény: herrkz (4459)
herrkz Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4465

Szia! Hidrofon vagy hidrofil? Erre írtam a jó vagy rosszat. Nem tudom az enyém ezek közül melyik? De igazából mindegy már. Azt sem tudtam például, hogy az uh eredmény számít a lencsetipus meghatározásánál. Bár, nem is kell tudnom. :-)

Igen, én is meglepődtem. Meg is köszöntem a korrekt tájékoztatást.

Előzmény: seva1971 (4464)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4464

Akkor hála, jó optikussal találkoztál, akinek nem csak a bevétel számít

Előzmény: herrkz (4454)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 4463

Nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Ultrahanggal megállapították, hogy ilyen lencsét kell beültetni a szemedbe. Ennyi

Előzmény: herrkz (4462)
herrkz Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4462

Ennyi van a papíron: +22,0 D-s SN6AT4 tipusú hátsó csarnoki műlencse beültetés.

Ez nem tudom mit jelent? Jó vagy rossz? :-)

Előzmény: herrkz (4461)
herrkz Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4461

Persze. Azt tudom, hogy nem egyszerű feladat a csere és nem is nagyon csináljak, csak ha nagy a baj.

Szimplán csak kíváncsi lettem.

Előzmény: ujbubo (4460)
ujbubo Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4460

végülis tökmindegy mert ha hidrofil, úgyse lehet már vele mit tenni

 

elvileg lehet beültetett műlencsét is cserélni de azt nem ilyen esetben szokták hanem súlyos komplikációk esetén mert az is elég rizikós művelet

Előzmény: herrkz (4459)
herrkz Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4459

Köszönöm. Délután megnézem nekem melyik lett beultetve?

Előzmény: ujbubo (4458)
ujbubo Creative Commons License 2023.02.15 0 0 4458

"Műlencsék anyaga

Egy mai, korszerű műlencse anyaga általában magas víztartalmú, bio-kompatibilis akril polimer. Ezen lencsék között is találhatunk hidrofób (víztaszító) és hidrofil (nedvesíthető) felülettel rendelkezőket.

A hidrofil felülettel rendelkező lencsék hátránya, hogy a felületükre ez évek múlásával a csarnokvízből gyakrabban rakódnak ki különböző, a látásélességet befolyásoló anyagok, illetve a másodlagos szürkehályog kialakulásának előfordulási gyakorisága is magasabb. Ezért az utóbbi években a hidrofób felületű műlencsék terjedtek el a klinikai használatban.

A legkorszerűbb műlencséket olyan anyagból készítik, mely a természetes szemlencséhez hasonlóan elnyeli az UV sugarakat, így védve a szem fényérzékeny rétegét, a retinát."

 

 

forrás: https://www.focusmed.hu/mulencse-beultetes

Előzmény: herrkz (4457)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!