Keresés

Részletes keresés

Agnes R Creative Commons License 2014.01.04 0 0 88

Kedves Micumucu,

Koszonom a valaszt, azota erkezett valasz az igazgatonotol, hogy sajnos nincs hely. A teli szunetben irtam, mert az utolso tanitasi napon telt be a pohar, ezert nem is vartam azonnali valaszt. Varolistan leszunk, es remenykedunk. Nagyon elszomorit a helyzet. Hetfon beszelek a tanito nenivel, hogy mit lehet tenni, amig atkerul a csemetem egy masik iskolaba, remelem, hozzatok. Addig tuleles van.

Meg egyszer koszonom valaszod, szep teli napokat kivanok, udv, Agi

Előzmény: Micumucu (87)
Micumucu Creative Commons License 2013.12.30 0 0 87

Kedves Ági!

:( Nagyon sajnálom! 

Nem tudom, hogy mikor írtál, de mi 21-től nem vagyunk az iskolában, így a levelekre sem tudtunk reagálni. Aki nem az ovi után jön hozzánk a suliba, ott az adott osztály osztályfőnökei döntenek az átvételről, így lehet, hogy nem is az iskolatitkárunktól, hanem az osztályfőnökök valamelyikétől fogsz levelet kapni. Nálunk a 2. osztályban jelenleg csak várólistára lehet kerülni, az 5. osztályban pedig fiústop van. 4. osztályunk nincs, így oda alapból nem tudunk fölvenni gyerekeket. 

Remélem, hogy hamarosan találsz egy jó helyet a fiadnak! Még az is lehet hogy minket. :)

Előzmény: Agnes R (86)
Agnes R Creative Commons License 2013.12.29 0 0 86

Kedves Micumucu,

Az altalad leirtakhoz hasonlo a problemank. Elnezest az ekezetek hianyaert. Fiam kezdi elveszteni az onbecsuleset, mert nem ertik egymast a tanito nenijevel, mas bolygon elnek, mondhatni. Stresszel minden nap, lazad, panikol, szomatikus tuneteket produkal. Ahogy az a kisfiu is, aki a probaheten volt, nem hitte el, hogy igazi is lehet az elfogadas, en is ettol felek. Nem akarok ide eljutni. Sok iskolat megneztem, hogy hova lenne erdemes valtani, es a Rogers tunt egy olyan elfogado kornyezetnek, ahol ugyanugy meg kell tanulni a szabalyokat, de nem belyegzik meg azt, akinek ez nehezebben megy.

Irtam a titkarsagnak az athelyezessel kapcsolatban, de meg nem erkezett valasz. Mennyire nehezkes ez? Keruleten belul vagyunk. Tudnal tanacsot adni? Ha egyszerubb privatban, megirom az email cimem.

Koszonom szepen, Agi

Előzmény: Micumucu (73)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.18 0 0 85

Pancsama, nagyön örülök, hogy ennyit írtál ... megint egy megerősítés :)

A kopogtató (ismerkedő) foglalkozások januártól lesznek hetente, szerdánként, kicsilányom már nagyon készül, várja. Én is :)

Pancsama Creative Commons License 2013.12.17 0 0 84

Ja, az előkészítőt "ismerkedő foglalkozásoknak" vagy "ismerkedő játszóháznak" hívják, és tényleg az is: játszanak, foglalkoznak velük.

Előzmény: Pancsama (83)
Pancsama Creative Commons License 2013.12.17 0 0 83

Kedves Gabi.h!

Nagyon okos (ovis korától magától olvasó-író, nagyon érdeklődő), ügyes (örökmozgó), de igen zárkózott (tehát semmilyen szinten nagyon nem átlagos) kis elsősünk ide jár: ideális hely neki ez a suli. Nem unatkozik amíg olyan tananyagot tanulnak a többiek, amit ő már tud, mert személyre szabott feladatot adnak neki a tanárok. Kikezdésről szó sincs! Mindenkit elfogadnak olyannak, amilyen. Zárkózottságát nem próbálják meg feltörni, de segítenek neki, hogy magától kinyíljon ha akar (és az sem baj, ha nem akar...).

Ahogy látom, a felvételinél a gyerekek kiválasztási szempontjai (többek között):

- ne legyen homogén az osztály (így a gyerekek megtanulnak sokféle emberrel szót érteni, és azt is megtapasztalják, hogy akinek valamilyen területen nehézsége van, az más területen kiemelkedhet - és fordítva);

- a tanár stílusa és a gyerekek stílusa hasonló legyen (így jobban szót értenek egymással és hatékonyabb a tanulás);

- az iskola és a szülők nevelési stílusa ne legyen ellentétes (így jobban szót értenek egymással a gyerekek érdekében);

- nemcsak az egyes gyerek számít (bármilyen okos, jó, tehetséges is), hanem, hogy az is, hogy a többi gyerekhez (a potenciális osztálytársaihoz) mennyire "passzol" (ez ugye függ a jelentkező "gyerekanyagtól" is);

- (ha valakinek a tesója már ide jár, az erős előny, de nem garancia a felvételre).

Mindezek alapján érthető, miért nem lehet pontos "felvételi kritériumokat" előre megadni: nincs olyan, hogy "ennyi pontot kell elérnem, és akkor bent vagyok".

A tavaszi előkészítőt nagyon tudom ajánlani, többek között már csak azért is, hogy megtapasztalja a gyerkőcöd, milyen az, amikor "óvónéniszerű" vagy "tanárszerű" felnőttek elfogadják őt. Nem mellesleg a szülők is látják, tényleg megfelelhet-e nekik ez a suli (nem mindenkinek tetszik, hogy nam hagyományosak a korlátok).

A nyílt napokat mindenképpen érdemes végiglátogatni (kettő már lezajlott, három lesz még január-februárban).

Az ovijukról is csak jót hallottam (az ovit mi nem tudtuk volna technikailag megoldani).

Egy, sokak szerint hátránya van az iskolának: több a fiú, mint a lány... (a jelentkezők között is! Ezért a lányok egy icipicit előnyösebb helyzetben vannak a felvételikor).

Előzmény: Gabi.h (66)
Pancsama Creative Commons License 2013.12.17 0 0 82

Kedves Mikkamakka66!

El vagyok képedve a leírtakon, és elég nehezen tudom elképzelni őket, mert egészen mások a tapasztalataim. Rendszeresen látom a gyerekeket (az udvaron is, amíg kint voltak, a nagyokat is), amikor elhozzuk suli után (egyáltalán nem vagány) kis elsősünket, és az uszoda után a hajszárításkor, de nyomát sem láttam hasonlóknak (lehet, hogy a másik elsőbe jár). Szó sincs "állatkertről". Elevenek, élénkek a gyerekek, miközben nem vadak.

Feltétlenül beszélj a tanítókkal és a többi szülővel is (ha még nem tetted meg). Nem kell feltétlenül személyesen: nem tartjátok e-mailen a kapcsolatot (szülők egymással és a tanítókkal)? Előfordulhat persze, hogy nem vesznek észre mindent a tanárok, de az biztos, hogy minden megbeszélésre nyitottak. Viszont ha nem tudnak valamiről, akkor nem tudnak segíteni sem rajta :)

Előzmény: Mikkamakka666 (76)
Micumucu Creative Commons License 2013.11.26 0 0 81

Kismazsi!

Szeretettel várunk benneteket a Kopogtatóra!!! December elején fönt lesz a honlapunkon a pontos időpont, hogy mikor kezdünk. :)

Előzmény: Törölt nick (79)
Micumucu Creative Commons License 2013.11.26 0 0 80

Kedves Mikkamakka!

Nagyon rossz volt olvasni a soraidat, összeszorul tőle a gyomrom. :( Igen, mindenképp beszélned KELL a tanítókkal. Nem hagyhatod, hogy a gyereked ezeket élje meg nap mint nap! 

A többi szülővel beszéltél már erről? Vagy olyanokkal, akiknek másik évfolyamra jár a gyerekük?

M.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.24 0 0 79

Mikkamakka, Köszönöm, megnyugtatott a válaszod!

Micumucu, megyünk januártól a Kopogtatóra tovább folytatni az ismerkedést a sulival :)

Előzmény: bgilugholjhnlénm (78)
bgilugholjhnlénm Creative Commons License 2013.11.24 0 0 78

Szia!

Nem az ország nyugati részéből.

Itt ez az egyetlen Rogers osztály a városban.

Mikkamakka

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.23 0 0 77

Kedves Mikkamakka!

Második gyerekemnek iskolát keresve bukkantam a topikra és benne a hozzászólásodra és felkeltették az érdeklődésemet. Az Aga utcai Rogers Iskoláról írsz?

Novemberben a nyílt napon járva nyomát sem tapasztaltam az általad leírtaknak … 

Mikkamakka666 Creative Commons License 2013.11.22 0 0 76

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Kedves Fórumozók!

Kérlek, segítsetek, adjatok tanácsot!

A lányom szeptemberben kezdte az első osztályt egy Rogers osztályban. Ő az első iskolás gyerekem (amúgy3van). Én hagyományos iskolába jártam, ahol verték a fejünket a táblába, ahol úgy tanítottak úszni, hogy lenyomták a fejünket a víz alá… Ezek után olyan szépnek tűnt a Rogers hogy Empátia, Szabadság, Hitelesség, de az eddigi tapasztalataim alapján az egy állatkert.

Bokáig járnak a mocsokban.  A 2 pedagógus folyamatosan ordítozik velük, mert van 2-3 fiú, akik nem tudom hol nőhettek fel, de a viselkedésük alapján agyuk az nincsen. Pl.:2 fiú megfog egy harmadikat, aztán földhöz vágják. Aztán még egyszer… Izomból rúgják a labdát a teremben, és ha eltalálnak egy az ajtón belépő embert, mint az aranyóra eltűnnek.

Zokniban és trikóban rohangálnak novemberben az udvaron.

Egyik alkalommal szemtanúja voltam egy esetnek. Az egyik ilyen agyatlan belerúgott egy fél literes műanyag flakonba, ami szemen találta a tőle2 méterre lévő fiút a flakon csavaros nyakával. Erre anélkül, hogy megnézte volna mi van a másikkal (aki ordítva fogta a szemét), mint aki jól végezte a dolgát próbál felszívódni. Előkerül a tanár, fel sem tűnik neki az első padban ordító gyerek! Amikor mondom neki, hogy nézze már meg, mi van vele, azzal van elfoglalva, kié a flakon!!

Ez a 2-3 eszement, illetve a tanárok hozzá állása felbátorít néhány befolyásolható gyereket, akik birka ként követve őket duzzasztják a fékezhetetlenek táborát

Nem azt akarom ezzel sugallni, hogy alkalmatlannak tartom a 2 tanárt, mert mint a lányom beszámolt szaktanárok sem tudnak mit kezdeni velük, mint ordítanak, mert pl a sarokba állításkor kiröhögték a tanárt. Aztán amikor a tanárok a nap vége felé már nem bírják tovább a helyzetet, inkább kiengedik őket az udvarra.

A lányoknál sem sokkal jobb a helyzet. Van egy NAGY kislány, aki terrorizálja a többit. Megszorítja a csuklójukat, nyakukat!!

Az én lányom inkább mindent odaad neki, csak ne bántsa.

Ez a nagyobbacska lány megevett az iskolai tízóraiból +3at és még 2 italt, így többeknek nem maradt. E fölött elsiklottak a tanárok. Amikor valaki az ő otthoni szendvicsébe harapott bele, akkor csaknem rendőrt hívtak.

Amikor Őt csúfolták (nem a súlya miatt!!!) Akkor jött a fenyegetés, hogy beírás lesz a csúfolódásért. De amikor az egyik folytogatott lány szülője szólt, hogy nincs ez így rendjén, akkor azt felelte a tanár, hogy nem tud ezzel mit kezdeni.

Az iskola felé sétáló ismerősöm mesélte, hogy a tanárnő behívta a gyerekeket, de 2 LÁNY!! kint maradt az udvaron és amint becsukták az ajtót már verekedni kezdtek. Őket az udvaron söprögető gondnok választotta szét.

Most dzsúdó van a heti 5 testnevelés egyikén. Ezt tovább képzésnek kell tekinteni?

Az én lányom az iskola kezdete óta nem marad meg egyedül (pl:5 percet a lakásban) Fél a Nagy lánytól, ezért mindent oda ad, amit kér. Hasfájása és hányingere van, mert zavarja az állandó ordítozás és még ki tudja mi minden!

A viselkedésén szintén látszik, hogy rossz a környezet, már nem tud rendet rakni, mert szerinte rend van pl azon az asztalon, ahová egy A5-ös füzetet sem lehet le tenni

Ezek miatt a dolgok miatt jogosan aggódom? Mit mondjak a lányomnak, mit tegyen a zsarnok lánnyal? Kerülje? Szálljon szembe?

Normális, hogy ilyen állapotok (kosz, verekedés, ordítozás..) vannak?

Mit tegyek? Beszéljek a tanárokkal? De hogyan mondjam el sértődés nélkül, hogy ez elég gáz? Mert ugye tényleg gáz??

Vagy az igazgatóval beszéljek, hiszen a többi tanárt is érinti? Nem kezdők már ezek a tanárok.

Vagy egyszerűen kezdjek másik osztályt, iskolát keresni?

Kérlek, adjatok tanácsot! Mit tegyek?

Köszi

K

Micumucu Creative Commons License 2013.11.19 0 0 75

Sziasztok!

Jó rég jártam erre, gondoltam, fölhozom kicsit a fórumot. :)

Megvolt az első nyílt napunk, amin rengetegen voltak, több, mint 60-an! A gyerekek nagyon jól viselték a sok kíváncsi tekintetet. Az enyémek nem fogták vissza magukat, ugyanúgy ment minden, mint ahogy szokott.

A következő nyílt nap december 3-án lesz. A honlapon vagy telefonon lehet bejelentkezni. Gyertek, nézzetek meg minket! :D

www.rogersiskola.hu

Micumucu Creative Commons License 2013.09.02 0 0 74

Működik a szép, új honlapunk! :) Gyertek, olvassátok!!!

www.rogersiskola.hu

Micumucu Creative Commons License 2013.08.27 0 0 73

Igazad van, a gyerekek egyből megérzik, hogy valami igaz vagy hamis. Még az előző osztályomban volt egy helyes történet, ami azóta is melengeti a szívemet. :) Jött hozzánk próbahétre egy kisfiú, nem túl boldogan, mert az előző iskolájában jó sok negatív tapasztalatot begyűjtött. Az apukája mesélte el, hogy otthon azt kérdezte a kisfiú, hogy honnan tudja, hogy a mi kedvességünk nem egy megjátszott dolog, hanem tényleg őszinték vagyunk? Erre mit lehet mondani...? Az apukája azt kérte tőle, hogy várjon még néhány napot, addigra biztosan kiderül. A 3. nap délutánján azt mondta a kisfiú, hogy már tényleg elhiszi, hogy itt nem szerepet játszanak a tanítók és a gyerekek. Valami megváltozott benne, és világos lett a számára, hogy ide szeretne tartozni. :) Ez egy 9 éves gyerektől nem semmi, azt hiszem. :)

Sokszor az előkészítőkön is ezt tapasztaljuk, hogy eljön hozzánk egy család, és a gyerek is, a szülő is szinte egyből ránk hangolódik, és már nem akar mást. Akinek már győzködnie kell magát, hogy "jaj, nem baj az, ha lassabban haladnak a tananyaggal, meg persze, tényleg fontos a közösségépítés", akkor már megette a fene. Mi nagyon pontosan tudjuk, hogy mit adunk, és olyan családokat várunk, akinek ez kell. ;)

Üdv! :)

Előzmény: Gabi.h (70)
Rea Lisa Creative Commons License 2013.08.25 0 0 72

nn

Gabi.h Creative Commons License 2013.08.20 0 0 71

Szia Micumucu!

Várom ám a privi leveled, de eddig nem kaptam. MÉg mindig érdekeln az anyagi része is. :-)

gabi.h@freemail.hu

köszi,

gabi

Előzmény: Micumucu (67)
Gabi.h Creative Commons License 2013.08.14 0 0 70

Köszi, teljesen egyetértek. Nálunk ez a 'hogyan védd meg magad' téma a hülyegyerekektől már most, az oviban kijön... Az enyém nem hazudik, és a hazugság ellen nem tudja, h mit is kellene tennie. (kvázi gyakran kennek rá dolgokat a csoporttársak, főleg ha idősebbek is kicsit, h ŐŐŐŐ voooolt... Az enyém meg mire felfogja, h mi voltam én? akkorra már mehet büntetésbe.) Ha szól az óvónőnek (pl h ne hívja őt Pistike úgy hogy fingfej...) elhajtja, h ne árulkodj és ezzel -gondolom - ők folytatják a napi szokásos traccspartit.  Sokszor ment a gyermekem úgy oviba, h HÚÚ de jó volt a hétvége, ezt is elmesélem az óvó néninek, meg azt is. Sajnos NEM volt aki meghallgassa. (már nem akar nekik mesélni...) Mi nem nézünk öldöklős se mesét se filmet. Az elkerülhetetlen, h TUDJA, h vagy ilyen is. Mert hall dolgokat innen onnan, rákérdez. Tisztában azzal, van ilyen is, de a napjainkat erőszakmentesen éljük. Sajnos az átlagember szerintem nem.  Elegem van abból h elveszik az érdeklődését, h 'lenyomják' azért mert 'tiszta' és ártatlan a lelke, és azt feltételezi, h más is ilyen. Nem akarom végignézni, h elhülyegyerekesítsék! A büntetésekkel se értek egyet. Gyakran azt sem tudja, h miért van büntiben (hú de nagyon hatékony lehet így a dolog) Csak fáj neki és nem érti. Az óvó nőknek meg hiába mondom, h egyrészt beszéljék meg vele ha valamit nem jól csinált, mert értelmes, megérti sőt, más a beszélgetés során is rettenetesen rosszul érzi magát, mert szeretne megfelelni. Másrészt, a büntetés itt majdhogynem a kukoricatérdepeléssel egyenértékű, és volt sokszor olyan is, h a hülye tyúkok az egész csoportot bünetették (mindenkinek hátratett kézzel, a fejüket az asztalra lehajtva kell ülni) mert rosszalkodtak. Na a rosszalkodásról annyit, h ekkor már HETEK óta egyszer sem voltak levegőn, udvaron, és csoda ha rosszak a gyerekek??? Miért nem voltak kint? mert fázott a két óvó néni.. Na szép. Mesélhetnék még. Szóval végre jó helyet akarok találni, és ha már váltunk akkor miért ne olyat keressek ahol van ovi is meg iskola is. Így az átmenet talán nem lesz olyan rázós. Bár szerintem a fiam pillanatok alatt 'leveszi' hogy mi a helyzet, h elfogadják-e. Sajnos ezt én már nem érzem meg olyan hamar, mint ő.

Előzmény: nosztalgika02 (69)
nosztalgika02 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 69

Igen, teljesen NORMÁLIS és érthetö, ha az iskolában biztonságban akarod tudni a gyermekedet.

Az enyémek is magánsuliba járnak (külföld), és sok ember izélgetett már azzal, hogy minek akarom "megvédeni" öket, majd mulyák lesznek. Én meg erre mindig azt mondom, hogy a gyermekemet az iskolába MÜVELÖDNI és TÁRSAS VISELKEDÉST tanulni küldöm, de nem túlélö-, harci-, vagy kaszkadörtanfolyamra. Vagyis az én fogalmaim szerint az iskolai képzésnek nem természetes része a "hogyan védekezzünk a hazaúton ránk támadó, zsebpénzünket követelö banda ellen" c. tantárgy, vagy az hogy "hogyan dolgozzuk fel lelkileg, hogy gúnyvideót raktak fel rólunk a közösségi oldalra". Védem a porontyom, mert GYERMEK, nincs felkészülve testben és lélekben az efféle bántásokra, és arról is meg vagyok gyözödve, hogy nem attól fog majd tudni felnött korában adekvátan reagálni, hogy gyermekként sokat "gyakorolta", hanem attól hogy egyszerüen felnött hozzá (illetve remélhetöleg a hülyegyerekek többsége is kinötte a hülyeségeit, mire fiatal felnöttként újra együvé kerülnek a munkahelyen, vagy a diszkóban, kivel hol).

Még egy szempont: az iskola legelsösorban a MÜVELÖDÉS, TUDÁSSZERZÉS helye, ami nyilván nem müködik olyan jól, ha a gyermek sokat stresszel, mert bántják.

Előzmény: Gabi.h (68)
Gabi.h Creative Commons License 2013.08.12 0 0 68

Húú!! De jó, h írtál, nagyon köszönöm!!! A honlapot nézem, várom mikor lesz kész, de megkeresem a másik elérhetőséget is! Az anyagiakról akkor priviben légyszi: gabi.h@freemail.hu

Nagyon szeretnék elmenni nyílt órárakra szeptemberben! Kíváncsi vagyok. Olvastam azóta egy szintén ott tanító tanár blogbejegyzéseit, konkrét példákat a problémamegoldásokra, konfliktuskezelésekre és nagyon tetszett!!

Várom a leveledet! köszi,

gabi

Biztonságban akarom tudni a fiMAMT. :-) eZ normális, nem?

Előzmény: Micumucu (67)
Micumucu Creative Commons License 2013.08.11 0 0 67

Szia!

Bevallom, én "kicsit" elfogult vagyok a Rogers Iskolával... :) Ott tanítok, a nagyobbik gyerkőcöm már oda jár, és a kicsi is itt kezdi az elsőt 3 hét múlva. Szerintem ez a lehető legjobb iskola mindkét gyerekem számára! Nyilván nem tudok most mindent leírni neked, és jobb is, ha a saját szemeddel látod. Ősztől minden hónapban van nyílt napunk, amikor be lehet jönni órákat nézni, és lehet beszélgetni tanítókkal, tanárokkal, gyerekekkel, szülőkkel. Ezek a legjobb alkalmak, hogy elkezdjél megismerni minket. Januártól pedig indul a 10 hetes, heti 1x60 perces Ismerkedős Játszóházunk, ahol külön a gyerekeknek, külön a felnőtteknek van foglalkozás.

Ha van konkrét kérdésed, akkor nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok. Aztán hátha befut még több ide járó Szülő is, és többen tudunk Téged megerősíteni abban, hogy érdemes hozzánk eljönnöd. :)

A honlapunk pedig már majdnem kész, az utolsó simításokat végezzük rajta. De addig is a legnagyobb közösségi oldalon (f......k) megtalálsz minket, vannak fotók is!

Az anyagiakról szívesebben írnék neked priviben, ha nyilvánossá teszed az e-mail címedet.

Előzmény: Gabi.h (66)
Gabi.h Creative Commons License 2013.08.10 0 0 66

Sziasztok! Van itt valaki???

Friss info érdekelne a Rogersről! Mi jövőre fogjuk kezdeni az iskolát, de nem szeretném a hagyományos magyar iskolarendszerben látni a gyerkőcömet. Az oviban kikezdik, mert okos, értelmes, és nem tudnak vele az öreg tyúk óvó nénik mit kezdeni, lusták ahhoz, h foglalkoztassák. (A második ovit nyúzzuk, gyerek utálja, és azt látom, h kezd az érdeklődő nyitott srác bezárkózni...) Még lehet h ovit is váltanánk az utolsó évre, olyan helyet szeretnék (iskolát is) ahol ELFOGADJÁK olyannak amilyen és ahol AZ ÉRTÉKEIRE teszik a hangsúlyt, nem azokra a dolgokra maiben nem jó. (már középsőben lefitymálják a rajzát az óvónők, majd csodálkoznak, h nincs kedve rajzolni...!!!)

Szóval milyen most a Rogers? Sajnos éppen karbantartás van a honlapjukon, nem tudom megnézni. Az is érdekelne, h nagyságrendileg mennyi a tandíj az oviban és az iskolában!

köszi,

gh

zsuzsici Creative Commons License 2013.04.10 0 0 65

Fél órát írtam a topicot, de elveszett. Ez most egy próba, hogy átmegy e.

zsuzsici Creative Commons License 2013.04.10 0 0 64

SZiasztok! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy 2009 óta mik a fejlemények, és hogy még mindig ilyen örömtől megborzongó búgó hangon beszéltek e a Rogersről!! üdv: zs

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.06 0 0 63
Kedves Kriszta és Ági!
Nagyon köszönöm a lélekmelengető válaszokat, holnap megyünk, alig várjuk már:).
Szép napokat nektek!
A
jamila Creative Commons License 2009.01.05 0 0 62
Kedves "a"!

A legnagyobb fiam 2. osztályos a Rogersben, a középsőm pedig szeptembertől elsős. Úgy néz ki, osztálytársak leszünk...:-)amennyiben a Rogers mellett teszitek le a voksotokat.
Válaszolok Ágit követően én is sorban a kérdéseidre.

1. Az ú.n. "felvételi" egy játék, melynek egyetlen célja az ismerkedés, és semmi esetre sem valamiféle vizsgáztatás. A gyerekek személyes megismerése mellett a leendő első osztályos tanítók, most Éva és a párja, megpróbálnak egy olyan osztályközösséget elképzelni, formálni, amely mindenki számára -a gyerekek és a tanítók számára is - a lehető legjobb feltételeket teremti az együtt dolgozásra, tanulásra, fejlődésre. Az én fiam repkedve jött ki a felvételi játékról, sugárzó arccal, már otthon is érezte magát, és közölte velem, hogy ebbe az iskolába szeretne járni! :-) (Voltunk máshol is, onnan viszont úgy jött ki, hogy aggódtam, vajon mi történhetett odabent!?)
Az ott készült kézműveskedéseit egész nyáron rakosgatta, őrizgette...ja és amikor mentem érte, a folyosón azt hallottam, hogy az ötödikes, hatodikos gyerekek az én fiamat szólongatják a nevén...nyilván mindenki másét is, de arra nem figyeltem, biztos mindenki elnézi nekem. :-)
A "válogatás" egyébként azt célozza, hogy ha lehet, olyan gyerekek kerüljenek ide, akiknek a szülei nagyon hasonló irányelvek mentén terelgetik otthon is a csemetéjüket, mint amik szerint az iskola mindennapjai és ünnepei megvalósulnak. Ennek latolgatására ad lehetőséget, szerintem, a tanári csapat számára a leadandó jelentkezési lap is. Szerintem, ha Ti ezt az iskolát szúrtátok ki, ha lelkesedtek attól, amit a honlapon találtok, akkor nagy valószínűséggel van némi rokonság a gondolatiságotokban...
Nálunk szerelem volt első olvasásra és a lelkesedésünk, az örömünk, hogy itt vagyunk, a mai napig töretlen.

2. Ebben nincs személyes érintettségem, de amennyire tudom NEM. Azt mondják a tapasztaltabbak, hogy innen kifele menni könnyű, úgy értem más típusú oktatási rendszerbe becsatlakozni. 3., 4. osztályba jönni Rogersbe...nehéz lehet. Hogy miért, annak hosszú a sora, de lehet, hogy ezt mélységében is elolvashatod, ha a honlapot végigböngészed! Érdemes.

3. "Nagy" fiammal nem jártunk előkészítőre. Ő nagyon szociális, nyitott gyerek könnyen integrálódik, barátkozik... e nélkül is pik-pak iskolás lett. :-)
Most a középsőmmel járni fogunk, mert alig várja már, hogy Rogerses legyen! Kb 1 hónapja készül rá, hogy végre elkezdődjön legalább ez a heti egy délután.
Az említett tavalyi tanító távozásokat, ahogy te írod drámát, követően Éva fél évig volt osztályfőnökünk, jelenleg is részt vesz az életünkben, elsősorban drámát tart a 2.-ban. Nagyon nagy szerencsének tartom, hogy a fiacskámat tanította, nagy hatással volt és van rá a mai napig is!Nagyon jó hatással! Egyszóval Éva szerintem zseniális!
Nagyon drukkoltunk, hogy belevágjon az elsőbe... és hurrá és éljen!

4. Mi elsős szülőként, és elsős gyerekként egyáltalán nem éltük meg drámaként a tavalyi történéseket. A változás csak jót tett!!!
Mivel jelenlegi osztályfőnökeink egyike is új, az általad említett összerázódásról is van tapasztalatom. Felnőtteknek, gyerekeknek egyaránt nehéz, nyilván!!! De ettől is rogers a rogers, hogy őszintén és nyiltan megélik és megoldják a felmerülő problémákat. Dolgoznak rajta. Nem adják fel. És ettől a gyerekek is okosabbak lesznek, ezt is megtanulják. Kezelni a problémákat.
Szerintem a tantestületnek nagy szerepe van abban, hogy az újonan érkező pedagógus, akit közösen választanak ki, nagy eséllyel alkalmas legyen rogerses pedagógussá válni! A mi osztályunknál ez úgy tűnik sikerült!
Fontosnak érzem, hogy azt látom, itt VAN egy valóban egymást segítő és támogató, a szülőkkel és gyerekekkel partnerként együttműködő tanári közösség.

Remélem volt időd végigolvasni, s ha igen, akkor hasznodra vált a válaszom, akárhogyan is döntötök!
Bármilyen további kérdéseddel keress meg nyugodtan.

Kriszta
Előzmény: Törölt nick (60)
Agni17 Creative Commons License 2009.01.04 0 0 61
Szia A!

Próbálok sorban válaszolni, de szakmailag biztos nem teljes, amit mondok. Érdemes kérdezni a suliban, nagyon megnyugtató válaszokat szoktam kapni :-).

1. Felvételi: játszottak a gyerekekkel, megnézték őket együtt, csapatban is. Az enyém, ahogy emlékszem, nagyon élvezte, de addigra már nagyon szeretett ide járni. Mi minden játszóházban itt voltunk, ezért nem érezte stressznek (remélem).

2. Nem. De, ha másként nézem a dolgot, lehet, hogy ez nem is lenne rossz: aki ma az iskolarendszerből kihullik, az gyakran igen tehetséges gyerek. Ha nem bírta a "hagyományos" nevelést, az erős egyéniségre vall, ami előnyére válik egy a gyerek erejére, kreativitására építő közösségnek.

3. Ha sokat jártok előkészítőre, érezni fogjátok, megy-e nektek együtt. Mi ki nem hagytunk volna egyet sem. Éva a lányomnak "csak" drámát tart, ezért közelebbről nem ismerem. Azt tudom, hogy régi motoros, és a lányom nagyon szereti a drámát. Ezért is jó a két osztályfőnök, így már dupla az esélye, hogy a gyerek (és a szülő) valamelyikhez közel tud kerülni.

4. Nekünk is új tanító nénink lett elsőben, és nagyon szeretjük. Amit én látok, a tanárok segítik egymást mindenben, így a beilleszkedésben is. Tavaly az igazgatóváltáshoz kapcsolódóan nagyon sok minden történt az iskolában. Ez az iskola a tanároktól, és az érte dolgozó szülőktől olyan, amilyen. Tennünk kell érte, ha jobbítani akarunk valamit, és itt van mód és alkalom a segítésre, a változtatásra. Ezzel azt akartam mondani, hogy a tanárok (és sok szülő is) nagyon sokat tesznek, de ettől még semmi sincs lebetonozva, és tényleg nem biztos, hogy az új tanító be tud illeszkedni, sőt az, sem, hogy két év múlva lesz még iskola.

A tavalyi "nagy dráma" csak jót tett az iskolának, felrázta a szülőket is, és sok jó folyamat indult el (vagy újraindult). Mindenesetre reményteliek a fejlemények.

Jó ismerkedést!

Ági

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.17 0 0 60
Szia Anita és Ági!
Köszi a válaszokat! Olyan jó, hogy mégsem halt el a topik!:)

Voltunk a párommal a Nyílt Napon (2-őn is:)), jár oda barátaink gyereke (szintén nagyon szeretik az iskolát) és nagyon tetszett a suli. Az aggodalmaim a következők:

1. Riasztó a felvételi - mi van, ha nem veszik fel? Nekem nagyon homályos, hogy mi alapján válogatnak, élből azt gondolnám hogy minden iskolaérett gyerek bele kellene hogy férjen... A ti gyerekeitek hogyan élték meg a felvételit?

2. Nem lesz-e 3-4-re tele az osztály máshonnan eltanácsolt kezelhetetlen gyerekkel, akit már csak itt fogadnak be?

3. Nem tudom a jövendő elsős tanító néni mennyire klappol a fiammal. Nekem nagyobbrészt szimpatikus volt, de ha megpróbálom a gyerkő szemével nézni nem biztos a dolog. És Rogers iskola csak egy van, egy induló első osztállyal.:( Ez azért valószínűleg kiderül majd az iskolaelőkészítőn (tényleg, ti jártatok? érdemes? kell?), de belehalnék, ha egy személyi probléma miatt nem tudna odajárni a srác. A hölgyet Erbits Évának hívják, tudtok róla valamit?

4. Még nem tudni ki lesz Éva párja, csak annyi biztos, hogy új lesz, nekik is össze kell rázódni majd, mi van ha nem sikerül? Állítólag tavaly év közben elment elsős tanító és nagy dráma volt belőle - mit mondjak, engem is tör a frász ettől (na nem mintha ez máshol nem fordulhatna elő...)

Köszi szépen,
a

Előzmény: godiva2000 (58)
Agni17 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 59
Szia !

Nekem is ide jár egy gyerekem. Az enyém sokat szorong, és nehézségei vannak (diszes). Itt nem csak sokat segítenek neki (külön is foglalkoznak vele, órán is más feladatot kap, nem kell a többiek előtt produkálnia magát stb.), hanem rengeteg segítséget, ötletet, érzelmi támogatást kapunk, hogy elfogadja magát, ne érezze, hogy ő kevésbé értékes, mint a többiek. Még nem volt olyan problémánk, amire ne próbáltak volna megoldást találni.
Én magam is nagyon szeretek a suliban lenni. Épp ma volt nyílt nap, meg is nézheted, milyen. Írj, ha van még valami, ami konkrétabban érdekel.

Jó keresést!

Ági
Előzmény: Törölt nick (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!