Keresés

Részletes keresés

funtasy Creative Commons License 2004.05.10 0 0 650
Szia Attila,

Vegyél egy "A kutya" magazint, ott szoktak lenni hírdetések. Ha találsz ígéretes kölyköt, és elküldöd emailben (idosa@fotav.hu), hogy melyik kennelből való, akkor szívesen segítek, hogy érdemes-e onnan venni, vagy nem!

Egy kép szombatról:

Legyetek jók: Tasy

Előzmény: Attila13 (649)
Attila13 Creative Commons License 2004.05.09 0 0 649
Sziasztok,

nagyon jo kennelből keresünk fiatal kan rhodesian ridgeback kutyust hamarosan!

Tudtok segíteni vagy néhany tippel szolgáni?

Elöre is köszönöm
Attila

funtasy Creative Commons License 2004.05.05 0 0 648
Szia Sámson,

„Az egyik, hogy nekifutnak egymásnak, majd a két hátsó lábukra állva, a két mellsővel átölelik egymást” Ezt még roditól nem láttam
Tök érdekes, az anyémek rendszeresen csinálják, de nem csak Ők, hanem pl. Dante is, mikor találkoznak! :o))) Nagyon sok ilyen képem van a kutyákról, itt a fórumon is sok volt, csak az a baj, hogy az összes kép a tar.hu-n volt fent, és az "meghalt" :o(((
Akik régebb óta nézegetik a topikot, sok ilyen képemet láthattak fent, de megkeresek párat otthon, és felrakom valami más szolgáltatóhoz, hogy meg tudd nézni.

Ami az oroszlán „mancsolását” illeti én azt csak filmen láttam, így arról nincs véleményem.
Természetesen, azt én is csak filmen láttam, csak hasonlítási alap volt! :o)))

Örülök, hogy megemlítetted Mónit, Ö sokat tett a rodi népszerűsítéséért
Ebben egyetértünk! :o)))

Egyébként merre laktok, mekkora a kutyusod, milyen, mesélnél róla? Hátha még egy ricsis találkozót is meg lehetne szervezni! :o))))

Légy jó: Tasy

Előzmény: sámson (647)
sámson Creative Commons License 2004.05.04 0 0 647
Szia Funtasy!
Én erről a megjegyzésedről írtam:„Az egyik, hogy nekifutnak egymásnak, majd a két hátsó lábukra állva, a két mellsővel átölelik egymást” Ezt még roditól nem láttam, ahogy azt sem láttam, ami általános szinte minden kutyánál, hogy a farával ellöki a másikat. Előzőleg nekem is dobim volt. A falkában hat kutya volt ebből három dobi, de ezt az átölelést csak ők hárman és csak egymással szemben alkalmazták. Ami az oroszlán „mancsolását” illeti én azt csak filmen láttam, így arról nincs véleményem. (A mancsolás általam megfogalmazott deficinicioját lásd alább). A négylábról egyszerre történő elugrásban igazad van azt eddig a rodin kívül csak a foxitól láttam. Örülök, hogy megemlítetted Mónit, Ö sokat tett a rodi népszerűsítéséért.
Előzmény: funtasy (646)
funtasy Creative Commons License 2004.05.04 0 0 646
Szia Sámson,

Érdekes, amit írsz, mert a ricsik elött pont egy dobermannom volt, és ő is mancsolt, de másképp mint a ricsik. Amikor egy ricsi mancsol az kétféleképpen néz ki, az egyik, amikor erőből, olyankor, kb. mint egy oroszlán :o))), a másik, mikor inkább tapogatózó jelleggel, akkor meg egy díjlóra emlékeztet! :o))) A dobermann mancsolása valahol a kettő között van szerintem. A négy lábról egyszerre történő elugrást pedig egyáltalán nem láttam nála.
Kölyökkorában nem nagyon vehetett át "stílust" más fajta kutyától, max a családjától! :o)))

Ezt megelözöen volt valamilyen fajtajelleggel leirható kutyád.
Ezt nem pont értem, de sejtem, volt! :o)))

Megnéztem az általad emlitett honlapot, úgy látom az nem rólad szól, hanem a Maja kutyád tenyésztöjéről.
Soha nem is állítottam, hogy rólam szól, bár szerintem Móniról sem, legalábbis nem tudok róla, pedig én csináltam. Amúgy csak egy kísérlet volt, akkor láttam flash-t életemben először, de már készül a v2.0, na ugyan az sem rólam fog szólni, de csak az én 3 dögömről, mert Móninak csinálunk egy másikat, pont a minap beszéltünk róla. Bár igazából az sem róla fog szólni, hanem az Ő 3 dögéről.

Légy jó: Tasy

Előzmény: sámson (642)
sámson Creative Commons License 2004.05.04 0 0 645
Fogalom tisztázás: mancsolás = lecsaplak mint egy taxiórát. Általában alacsonyabb termetű kutyák esetén alkalmazandó.
Az én ricsim öt-nyolc hónapos korában cseh farkas és husky kutyákkal játszott. Érdekes volt látni, hogy amit előző nap tanult a farkastól másnap kipróbálta a huskyn és viszont.
Hosszú ideje nem találkoztunk velük, és amikor nemrég össze futottunk egy fiatal németjuhásszal először zavarban volt a másfajta testmozdulatok miatt, de rövid időn belül átvetette azokat. Következő alkalommal már a németjuhász mozgása, játéka hasonlított a ridgebackéhoz.
Alkalmazkodnak egymáshoz, jobban, mint mi! De az ágaskodást és mellkas mellkasnak játékkal nem tudott mit kezdeni. Ez verekedés jellegű viselkedés és a magas ingerküszöb miatt nem természetes számára, kitért előle.
Előzmény: Meggyes (644)
Meggyes Creative Commons License 2004.05.04 0 0 644
Vitatkoznek :)
A mancsolas nagyon jellemzo a ricsire, es bar igaz, hogy mas kutyatol is latni hasonlot, ez rajuk nagyon jellemzo. Nekem csak egy ricsim van, de O is tipikusan azokkal a kutyakkal tud jol jatszani, akikkel "karatezni" lehet. Jelenleg pedig egy staff kerevekkel, egy tacsival es 2 agarral lakik, egyikuktol sem "tanulhatta".
Előzmény: sámson (642)
sámson Creative Commons License 2004.05.04 0 0 643
Bocsi!
A mondat helyesen"Ezt megelözöen volt valamilyen fajtajelleggel leirható kutyád?"
sámson Creative Commons License 2004.05.04 0 0 642
Mindenkit Üdvözlök!
Most találtam ide, sok érdekes dologról olvastam, de lenne néhány észrevételem.
funtasy! Amit a ricsik játék stilusáról irtál az egyaránt jellemző a dobermannra és a boxerre. A mancsolás tipikus boxer mozdulat. A ricsi játék stilusa "megtámadom-megugrom". Ricsi harcmodora pedig "megtámadom-ledöntöm". Emlékezz a birka kalndra. Amit kutyától láttál az valoszinüleg kölyök korban másik kutyától átvett stilus. Ezt megelözöen volt valamilyen fajtajelleggel leirható kutyád.
Megnéztem az általad emlitett honlapot, úgy látom az nem rólad szól, hanem a Maja kutyád tenyésztöjéről.
Meggyes Creative Commons License 2004.05.04 0 0 641
Gratula, nagyon szeeep :))))))))

Gyere at ide, itt mar vagyunk tobben ricsisek es a forum a gyorsabb/hasznalhatobb:
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=6794

SkóT Creative Commons License 2004.04.22 0 0 640
Örömmel jelentjük, hogy a leendő gazdink képtelen volt kivárni, hogy eljöjjön a vasárnap, ezért már ma találkoztunk. :-))

Így nézünk ki:
http://community.webshots.com/photo/136597192/136597337MdtXXs

Meg így:
http://community.webshots.com/photo/136597192/136597387FSImLh

Lányok vagyunk, de a gazdinál ez nem szempont.

funtasy Creative Commons License 2004.04.22 0 0 639
A kiválasztás attól függ, milyen kutyust szeretnél.
Ha kiállításit, akkor olyat válassz, aki megfelel a standard-nek,
Ha vadócót, akkor olyat válassz, aki harcol Veled! :)))
Ha nyugodtad, akkor ...
szóval minden attól függ, milyen kutyust szeretnél.

Szombaton coursing lesz Sóskúton, nevezni lehet Orosz Móninál: 06 20 432 1684

Gyertek minél többen, hagy fussanak egy jót az ebek! :o)))

Legyetek jók: Tasy

Előzmény: SkóT (638)
SkóT Creative Commons License 2004.04.22 0 0 638
Meglátjuk.
Vasránap dől el minden. Lehet, hogy lefényképezem őket és felteszem ide, hogy ti is megkukkojátok.

A kiválasztást hogyan intézzem? Szokásos módon? Odamegyek és akinek tetszem az kiválaszt engem,vagy nagyobb hansúlyt fektessek inkább a fajta jellegre? Teljesen be vagyok zsongva....
:-)

Előzmény: funtasy (637)
funtasy Creative Commons License 2004.04.22 0 0 637
Azért a 2 hónap alatt a "család" többi tagja otthon lenne. Lehet, hogy nem voltam egyértelmű.

Igen, gondoltam, hogy lenne Vele valaki, de akkor is megviselné, hogy elmész 2 hónapra, ha Te foglalkoztál vele addig.

Az 5 hónapos kort nem tartjátok soknak?
Kölyköt elhozni valóban soknak tűnik, de a ricsiknél nem sok, ők kb. 2 éves korukig gyakorlatilag kölykök lelkileg! :)

Előzmény: SkóT (636)
SkóT Creative Commons License 2004.04.22 0 0 636
Azért a 2 hónap alatt a "család" többi tagja otthon lenne. Lehet, hogy nem voltam egyértelmű.

A napi sétálgatás fix nálam, de a 3x12m-es hely nem annyira. Nem szívesen korlátoznám be a mozgását a kertben.

Az 5 hónapos kort nem tartjátok soknak?

Köszi a címet!

Előzmény: funtasy (635)
funtasy Creative Commons License 2004.04.22 0 0 635
Szia Skót,

Tökéletesen egyetértek Meggyessel! :)

Hát szvsz a 2 hónapos távollétete nagyon nehezen viselné.
Ha egy 3x12 m-es elkerített részen akarod tartani, akkor muszáj mindennap kivinni a szabadba futni, különben a kerten fogja levezetni a fölös energiáit. A rr tipikusan az a fajta, aki igényli a fizikai és szellemi terhelést, ha nem foglalkozol vele, akkor hajlamos elkanászodni, és rendkívül intelligens kutya révén, sok borsot tud törni az orrod alá. mindez persze simán elkerülhető, ha foglalkozol vele! :)))

A Tusanova könyvet itt tudod megrendelni:
Alpha-Pet Food Kereskedelmi KFT
H-8000 Székesfehérvár, Homoksor 7
Tel/Fax: 06 22 516 402, -403, -408, -409

Légy jó: Tasy

Előzmény: SkóT (633)
SkóT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 634
Ja és persze nagy név választási lázban égünk....
Előzmény: SkóT (633)
SkóT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 633
Köszi a gyors választ!

Elolvastam a fajta jellemzőket és az alapján próbálok majd választani. Egy Vác környéki tenyésztőtől "kapom" a kutyust. Elvileg az oltások áráért ideadja, aminek nagyon örülök, bár kissé gyanakszom is.

Az érdekelne, hogy tűri-e szegény, ha monnyuk el kell utaznom 2 hónapra? A közeljövőben egy elkerülhetetlen távollét vár rám és félek, hogy rossz vége lehet.

Csakis kertben tudom elképzelni a tartását, így egy 3x12m-es elkerített füves részre tervezem, de csak eleinte, aztán meglátjuk mennyire leszünk jól neveltek. Sanos napközben egyedül fogjuk szegényt hagyni, de hát a többek között (valahol az okok között a sor végén) ezért is kerül hozzánk.

Esetleg valami javaslat, hogy mit egyen és mennyit? Szeretném kialakítani a helyét mielőtt megérkezik és jó lenne tudnom, hogy milyen kaját érdemes neki adnom. Száraz, husi, csontok, mittomén....

Ez a Tusanova könyv nekem nem ismerős és a neten sem találom. Ki adta ki?

Előzmény: Meggyes (632)
Meggyes Creative Commons License 2004.04.21 0 0 632
Szia Skot :)))
A ridgebackrol csak szuperlativuszokban :)))))
Ajanlom figyelmedbe a Tusanova konyvet, nagyon atfogo es jo szakirodalom a ricsikrol.

Gyerekek melle hihetetlenul jo valasztas, a nagyon magas ingerlesi kuszob, a veleszuletett vedelmi oszton es a nyugodtsag miatt. Tudnod kell, hogy a ricsik igazi csaladi kutyak, nagyon erzelmesek, igenylik a kontaktust. Ha kertben tartod, akkor is mindenkepp vinned kell hosszu setakra, egyreszt a kontaktus, masreszt a nagy mozgasigeny miatt. Evvel egyutt a ricsik remek lakaskutyak. En kertes hazban lakom, a kutya bejarhat, es a lakasban meg se moccan, csak alszik 1000 meter melyen.
Setaknal hiaba megy el messzire, mindig figyeli a gazdajat. Ez abbol fakad, ahogy regen hasznaltak a ricsit - nem onallo vadasz, egy ricsi soha nem olhet.
Keson ero fajta, de nagyon tanulekony. Nem igazan turi a kemeny kezet es a "germanos" idomitast, gondolkodo kutya.
Idegenekkel nagyon tartozkodo, de a csaladdal a legjobb a fej a vilagon, igazi falkatars.
Nem is tudom, el kene olvasnod a Tusanova-konyvet, valahol lentebb megvan a kiado cime, ahonnan megrendelheted.
Kivancsi vagyok, mit szolsz majd hozzajuk. Szerintem a legjobb fajta es a legjobb valasztas.
Szabad erdeklodni, hogy melyik tenyeszetbol szeretnel kolykot? Sajnos ezt a fajtat is utolertek a szaporitok, akiknel neha sajnos ideggyenge kutyak is vannak. Ezen a reszen nem erdemes sporolni, de vannak itt, akik nalam ezerszer jobban ertenek ehhez, majd ok kiokositanak. :))))

Előzmény: SkóT (631)
SkóT Creative Commons License 2004.04.21 0 0 631
Sziasztok!

Vasárnap megyek megkukkolni 4 öt hónapos RR kutyut "elrablási" céllal, de sajnos minimális tudásom van erről a fajtáról. Mindenhol csak felületes leírást találok. Könyvekben és a neten is. Főleg a természete érdekelne, az, hogy mennyire bartságos és hogyan viszonyul a gyerekekhez stb.
Van a neten valami konkrétabb leírás?

Már tűkön ülök, lehet, hogy inkább holnap elmegyek megnézni. :-) Az itteni emilemen is elérhető vagyok.

Köszi!

funtasy Creative Commons License 2004.04.05 0 0 630
Sziasztok,

Alíz, a ricsi lány, akinek gazdát kerestünk, nagyon jó helyre került, egy másik ricsi mellé! :o)))
Úgy tudom a kölyöknek is van gazdája, de ennek még utánanézek!

Ez pedig egy kedvenc képem tegnapról:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Legyetek jók: Tasy

katikatt Creative Commons License 2004.03.30 0 0 629
Nahálisten. :))
Előzmény: funtasy (628)
funtasy Creative Commons License 2004.03.30 0 0 628
Szia Katikatt,

Aranyos vagy, de úgy néz ki lesz gazdája a mamának is, Galatea személyében a kutya.hu-ról. Nekik már van egy ricsijük, mellé veszik! :)))

Légy jó: Tasy

Előzmény: katikatt (627)
katikatt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 627
hát igen, nem elég hogy nem gondoskodott róla megfelelő gazdi, a szülés és szoptatás is leamortizálta szegényt. Holnap megyek az expressbe feladjak róla hirdetést a te telefonszámoddal? ha nem egfelelő a gazdijelölt legfeljebb elhajtod. Pici hova került?
Előzmény: funtasy (626)
funtasy Creative Commons License 2004.03.29 0 0 626
Nem menhelyre, a Strázsába panziózni. A kicsinek már van gazdája, az anyának még kellene! Nagyon aranyos, jó fej kutyus, csak hiányzik róla 8-10 kiló :(((, ill. nem bírj a többi szukát. Ha kikupálódik, nagyon szép kutyus lesz! :o)))
Előzmény: katikatt (625)
katikatt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 625
Tasy jól látom a netboardon hogy a kutya megy menhelyre a picivel együtt?
Előzmény: funtasy (622)
katikatt Creative Commons License 2004.03.24 0 0 624
Ki mondta hogy az első telefonálónak oda kell adni? legfeljebb akkor 30 telefonált feleslegesen, de ha 1 van köztük ahol jó dolga lesz már megérte nemde az az 5 perc amennyi idő alatt fel lehet adni a hirdetést. A leendő gazdikat meg ugye illik alaposan leellenőrizni,de ezt Meggyes te tudod a legjobban.
Nagyon sok embernek a mai napig nincs internete vagy nem használja fel célszerűen, vagy van otthon net de a gyerekei használják és neki nem jut eszébe hogy szóljon neki ez ügyben.
Minden fórumot és lehetőséget meg kell ragadni a hirdetésre.
Mi van Szabó Jankóval?
Előzmény: Meggyes (623)
Meggyes Creative Commons License 2004.03.24 0 0 623
Az Expresszel csak az a baj, hogy 30 telefonalobol 20 hazorzesre akar kutyat kertbe, lancra, ingyen, fajtisztat. A maradek 10bol 9 keri, hogy ha az en kutyam mar gazdara talalt, ugyan adjam mar meg meg az o szamat, mert o is raunt a kutyara. A maradek egy, aki normalis, meg mar akkor telefonal, amikor mas forrasbol mar gazdahoz jutott kutya.
En nagyot csalodtam az Expresszben.
Ja, es termeszetesen nem az altatas utan fogjuk panzioztatni a ket halott kutyat :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: katikatt (621)
funtasy Creative Commons License 2004.03.24 0 0 622
Köszi! :)

A srác vasárnapig tartja, ha addig nem sikerül találni ideiglenes/végleges befogadót, akkor mi panzióztatjuk utána.

Előzmény: katikatt (621)
katikatt Creative Commons License 2004.03.24 0 0 621
Tasy,

Tudom javasolni az Express ingyen elvihető rovatát ahol ingyen lehet feladni ezeknek a kutyusoknak a hirdetését. Nagyon gyors és hatásos, a mamakutya azért fog gazdira találni mert fajkutya, a pici azért mert kölyök.
Amit nem értek: akkor most vasárnap altatás van, vagy utána panzió?

Előzmény: funtasy (620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!