Keresés

Részletes keresés

tibra Creative Commons License 2003.07.13 0 0 23
Pedig 4 év alatt megtanulhattak volna nagyot álmodni:)))
De félretéve, a PEA külön történet.
Előzmény: banyaszbeka (18)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.07.13 0 0 22
Köszönöm a biztatást.
Most még nem a mese következik (takarékoskodnom kell a munícióval, ha húzni akarom az időt), csak beszámoló: az M1 Századunk sorozatában szombat délután egy Kunszentmártonban felvett híradórészletet mutattak. 1949-ben a termelőszövetkezet dolgozói, nyilván teljesen spontánul, gabonabegyűjtési versenyre hívták ki az ország parasztságát, nagy ünnepség keretében.
Előzmény: Tiborcsik (20)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.07.01 0 0 21
Emlékszem, mikor annak idején beköltöztem az első saját lakásomba, munkába állásom után néhány hónappal (persze ez még az átkosban volt, meg mindenféle munkáltatói meg OTP meg rokoni kölcsönnel, meg minden). Szinte lábujjhegyen jártam, úgy éreztem nem érdemlem meg. Sok sok év után (kisebb és nem saját) mostani lakásomban az a véleményem, hogy mindenkit megillet a mormális hely, ahol élhet.

Üzenem a kunszentieknek, költsék csak bátran azt a pályázati pénzt, "...az övéké is az a kalász!"

Előzmény: banyaszbeka (18)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.07.01 0 0 20
"Ülj le közénk és mesélj!"
Előzmény: banyaszbeka (19)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.30 0 0 19
Úgy látszik, bedől a projektem. Pedig még szívesen elmeséltem volna, mit láttam Kunszentmártonban, és mit olvastam róla, de ha senki nem olvassa, az nem motivál.

Azért talán még visszajövök később.

banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.22 0 0 18
Nagy meglepetésemre a Figyelő üzleti és gazdasági hetilap egyik legutóbi számának (június 5-11.) 20. oldalán, a szegény önkörmányzatok uniós páláyzati lehetőségeivel foglalkozó cikk illusztrációjaként a kunszentmártoni templom fényképét fedeztem fel, a cikkben pedig az alábbi részt:

A 9 ezer lakosú Kunszentmárton elöljárói is éltek a PEA (Pályázat Előkészítő Alap) lehetőségével, annál is inkább, mert mint Szabóné Horváth Ilona aljegyző megjegyezte, épp elég a napi feladatokat teljesíteniük, pályázat írására se pénzük, se kapacitásuk. Arra a kérdésre, hogy mi hiányzik a településről, meghökkentő választ adott. "Könnyebb számba venni, mi van, mint hosszasan sorolni, hogy mi nincs." Elsősorban az önkormányzati informatikai rendszert szeretnék fejleszteni (mindössze néhány számítógéppel rendelkeznek, azok is elavultak), s a vízvezeték-hálózatot korszerűsíteni, mert szinte minden hónapra jut csőtörés. A település vezetőinek szemlélete újabb meglepetéssel szolgál. Ma, amikor minden önkormányzat "sír", hogy kevés a pénzt, s a többnél is több kell, az aljegyző asszony azt mondja: "Sokalltuk, hogy 125 millió forint értékű pályázatot kellett benyújtanunk; azt gondoltuk, nem tudunk ekkora értékű projektet felmutatni." Magyarázatként annyit tett hozzá, mivel évek óta szűkös forrásokból gazdálkodnak, akkor is takarékos szemlélet jellemzi őket, ha más pénzét költhetik.

donwannabe Creative Commons License 2003.06.18 0 0 17
Annak ellenére, hogy Pest tényleg igen ronda, azért összességében még jobban szeretek itt élni, mint anno Kunszenten.

Csütörtökön pl. el fogok _sétálni_ egy Moby koncertre, ezt Kunszenten nehezen tudtam volna elintézni, stb. apróságok.

Ettől függetlenül természetesen rengeteg szép hely van a környéken, csak meg kell találni. Emlékszem, milyen gyönyörű volt a Sulymos közelében az ártér az egyik áradás levonultakor, annyi madarat és életet még sohasem láttam előtte. Kár, hogy Benyó gátőr kutyái miatt igennagyongyorsan kellett kiélveznem a látványt :)

Csináltam pár fotót otthon nemrég, a fürdő bejáratát külön lekaptam, ha majd átnézem a feltöltési lehetőségeket bepostolom.

péter

Előzmény: Tiborcsik (10)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.06.16 0 0 16
Én ha nagyritkán Szolnok felől megyek Szegedre, mindig a régi Körös hídon megyek át. Vagyis a kungyalui útról nem fordulok balra, hanem egyenesen megyek tovább a Szőrmegyár felé, át a régi szép hídon, be a városba és ott fordulok jobbra Szeged felé.

Egyszer egy szegedi kollegával nagyobb összeget kellett kicserélnünk, én elinultam Szolnokról, ő Szegedről és megbeszéltük, pontosan a kunszenti híd közepén cseréltük ki a csomagot (mint valami James Bond filmben, élveztük nagyon).

kulisz Creative Commons License 2003.06.16 0 0 15
Ne add fel ilyen könnyen, még most indult a topic. Itt volt a hétvége is, talán hétközben többen többen interneteznek.

Egyébként én is ismerem Kunszentet (bár Szolnoki vagyok) csendes, nyugodt város. A Kőrös part is szép, vannak holtágak is a közelben, és egéb hangulatos részei a városnak - nem a lakótelep:))

Előzmény: banyaszbeka (12)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.16 0 0 14
Köszönöm, ezt terveztem, és most neked ajánlok egy mai képet a Farkas-kanyarról, mely a Körös várost átszelő szakaszán található, és amely az előző, régi képen is látható.


(Szerencsére ellát régi képekkel a város nemhivatalos, újakkal pedig a hivatalos honlapja - érdekes ez a kettősség is, nem? - de néhány szubjektív érdekesség szintén van még a tarsolyomban.)

Előzmény: rali (13)
rali Creative Commons License 2003.06.16 0 0 13
Nem kell ezt feladni.

Keress képeket és biggyesszed be ide.

Előzmény: banyaszbeka (12)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.16 0 0 12
Sebaj, köszönöm, hogy megkérdezted, és hogy kettővel növelted a hozzászólások számát.
(Végül is egy hét alatt rajtam kívül már hárman mutattak némi érdeklődést Kunszentmárton iránt. Még próbálkozom egy darabig, aztán feladom - bár ki tudja, lehet, hogy évek múlva felfedezi a topikot mondjuk a helyi cserkészcsapat, és két gyűlés között itt kommunikálnak.)
Előzmény: rali (11)
rali Creative Commons License 2003.06.15 0 0 11
Sajna,a figura oda nyilatkozott,hogy nem érdekli...
Előzmény: banyaszbeka (3)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.06.15 0 0 10
Én meg ugyanígy vagyok Budapesttel.
Jó néha odarándulni, ha a kutyagumi-, meg szmoghegyeket leszámítom, egész jó helyek vannak ott.

Na de ott élni állandóra, brrr...

Előzmény: banyaszbeka (6)
tibra Creative Commons License 2003.06.15 0 0 9
De hangulatos. Mindenesetre betettem a kedvencek közé. Figyelek.
Sajna viszont azt mondom én is: a topic fennmaradásához (ahogy a sikeres településekhez) helyiek kellenek.
És nem biztos még így sem, hogy egy kisváros eltart vagy fenntart egy ilyet.
Talán nyitni kellene Tiszazug felé.
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.15 0 0 8
Ja, mert én az előbb (a kereső alapján) a két hozzászólást megért Jászberény-topikba írtam pár sort.
(A Jászok, ide! név részben nyilván szélesíti a kört, viszont elbátortalaníthatja a nem jászokat, pláne ha hallottak a jász öntudatról.)
Előzmény: Tiborcsik (7)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.06.15 0 0 7
Valami olyasmi a címe, hogy Jászok, ide!
Előzmény: banyaszbeka (6)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.15 0 0 6
Örülök, hogy benéztél.
Igen, gondoltam. Nekem is a titkos vágyam, hogy a Kunszentmártonban élők megtalálják a topikot, és egymással társalognak, függetlenül attól, ki és miért indította. Legfőbb célom, hogy tapasztalatot szerezzek erről. (Bár a kád- és gőzfürdő történetéről sem mondok le végleg.)

Jászberényben épp a héten jártam. Tavaly voltam ott először, és még inkább elbűvölt. Az a topik is leállt? Mindjárt meg is nézem.
Egyébként budapesti szemmel nagyon otthonosak, emberléptékűek ezek a kisvárosok. De azt is tudom - jól tudom! -, hogy egész más lehet tartósan ott élni, dolgozni, orvoshoz, iskolába, hivatalba járni, művelődni stb.

Előzmény: Tiborcsik (5)
Tiborcsik Creative Commons License 2003.06.15 0 0 5
Kedves Bányászbéka!

Sajnos az a tapasztalat, hogy az elszármazottak nem tudnak felszínen tartani egy városi topikot.
Ugyanígy jártam én szülővárosommal, Jászberénnyel.
Egy városi topiknak csak akkor van létjogosultsága hosszú távon, ha ma ott élő emberkék írogatnak bele állandóan.

Egyébként télleg hamgulatos kis városka Kunszentmárton, és személyesen mint strand/fürdő-fan, nagyon sajnálom, a kunszentmártoni fürdő állapotját.

Üdv: Tib

Előzmény: banyaszbeka (3)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.15 0 0 4
Nézzék, nézzétek, hát nem hangulatos?

banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 3
Köszönöm, már nagyon várom...
Van még pár ötletem, hogy ne dögöljön meg ez a topik pár napos korában, de előbb-utóbb kénytelen leszek bedobni a törülközőt.
Előzmény: rali (2)
rali Creative Commons License 2003.06.10 0 0 2
Nemsokára küldök ide egy emberkét.
Előzmény: banyaszbeka (1)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 1
Fölhozom, hátha...
Vajon hányan lehetnek az Indexen, akik akár csak tudják, hol van Kunszentmárton?
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a világ vége, pont nem. Van ott például gimnázium - és volt, mint tudjuk, gőz és kádfürdő...
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.09 0 0 0
Hú, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan elsüllyed. Sőt, szégyenszemre nulláznom is nekem kell.
Látom, meló lesz mindig felhozni, pedig már írtam két címre is, hogy felhívjam rá a figyelmet.
Előzmény: banyaszbeka (-)
banyaszbeka Creative Commons License 2003.06.09 0 0 topiknyitó
Pár napja Kunszentmártonban jártam, jó volt. A Körös-gáton biciklizve megcsodáltam az egykori kád- és gőzfürdő romos épületét, és kíváncsi lettem, vajon milyen vendégkörre számíthatott annak idején egy ilyen kis városban? Voltak annyian tisztviselők, iparosok, zsidó kereskedők, hogy eltartották az intézményt, esetleg módosabb, polgári módon élő parasztok, vásározók is jártak oda? S mi volt ott az elmúlt évtizedekben? Vannak-e tervek, az újraépítésre, hasznosításra?


A város nemhivatalos és hivatalos honlapján erről információt nem találtam, az előbbin a fenti, régi fényképet igen.

Örülnék, ha más kunszentmártoni témáról is írnának (bár attól tartok, a topik hamar elsüllyed). Hajrá volt és jelenlegi kunszentmártoniak!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!