Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2681

Amiket írok fejből mondta, tehát remélem nincs benne, hiba, de előfordulhat. Nos a bírónő álláspontja: 1991-ben az AB az állami, önkormányzati tulajdonban lévő dolgokra az elbirtoklási tilalmat megszűntette, természetesen ide nem értve, amin egyébként sem lehet, pl. forgalomképtelen dolgok.

Ez az elbirtoklás 2001-ben járt volna le, de ekkor módosult  aPtk. és 15 évre emelte, tehát akinek volt 10 éve, újabb 5 évet még várnia kellett.

Általában a gondos tulajdonos megszakítja az elbirtoklást, és kéri is a kiűrítést.

Az önkényes beköltözés nem tekinthető alattomosnak, vagy erőszakosnak, hiszen (ahogyan én is mondtam!.-)),a akkor semmit sem lehetne elbirtokolni.

Ennek eldöntéséhez a feleket meg kell hallgatni, és a körülmények alapján kell mérlegelni.

Ugyanakkor pl. egy BCs-ből származó adásvételi-szerződéssel, mondjuk a bérlőt kipaterolják, az már nem alkalmas az elbirtoklásra.

Előzmény: pernahajder (2674)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.04 0 0 2680
sziasztok! köszönöm hogy foglalkoztok ezzel a témával,kiváncsi vagyok mi sül ki belőle:)
pernahajder Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2679

A bemutatkozásodból láttam, hogy forgalomirányító diszpécser és egyesületi titkár mellett jurátus is vagy.

 

Ennyi mindent csak fiatalon bír el az ember - vagy ha már nagyon öreg.

 

Az utóbbit a jurátusság miatt zártam ki.

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (2678)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2678

Gyerek. Köszönöm a fiatalítást, rám fér:)

Ismerem a Földhivatalt, közigből tanultuk, de arról fogalmam sincs gyakorlatban ez, hogy megy. Bácsi én elbirtokló vagyok több, mint 15 éve már, kérem bejegyezni a tulajdonjogomat?

A bírónővel beszéltem, de még izguljatok egy kicsit, most mennem kell! :)

Előzmény: pernahajder (2677)
pernahajder Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2677

B+, gyerek még. Majd megtanulja, ha gyakorolja. :-)))

 

Vagyis, még véletlenül se tőled, Tanár úr. :-))))

Előzmény: Tamás (2676)
Tamás Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2676

nemzetközi joggal én se mennék aközelébe, pedig ott is van valami 99 éves elbirtoklás? :)

 

Igen ám, de ott nincs földhivatal, meg egyéb ilyen bonyolító tényezők. Háháááá... :-DDD

Előzmény: Törölt nick (2673)
pernahajder Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2675

Ehhez képest Hongkongot ippen 99 év után adták vissza Kínának, lévén, hogy lejárt a határozott idejű bérlet időtartama.

 

Szóval ez se egyértelmű.

Előzmény: Törölt nick (2673)
pernahajder Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2674

Nos, én negyvenegynehány éve vizsgáztam "rómából". A franc se emlékszik már rá.

 

De a lényeg abban van, amit az utolsó, fettel kiemelt mondatodban írsz. Igen, a bírói gyakorlat keveri kicsit a "sajájaként" megfogalmazást a jóhiszeműséggel. De csak kicsit. :)

 

Előzmény: Törölt nick (2643)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.03 0 0 2673

Ja igen, nemzetközi joggal én se mennék aközelébe, pedig ott is van valami 99 éves elbirtoklás? :)  Ius gentium. Minden tudásom ez róla.:)

Mindenesetre ahogyan Szaddam pere, úgy a nürbergi per is nagyon érdekes.

Előzmény: Tamás (2671)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2672

Eddig bogarásztam az LB-t, eredmény nincs.

Marad a bírónő, felírtam a falra, holnap el ne felejtsem, pedig annyira akartam vele beszélni.

Hozzáteszem én a közlekedési jog terén vagyok inkább jártas.:)

Ne azt képzeld el, hogy ilyen ügylet közelébe mész, hanem, hogy általad vázoltak szerint milyen valós helyzetet tudsz elképzelni. :)

 

Előzmény: Tamás (2671)
Tamás Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2671
Én hiszek Neked, csak elképzelni nem merem, hogy én valaha egy ilyen ügyletnek a közelébe menjek. :-DDDDD
Előzmény: Törölt nick (2670)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2670
Hát akkor keresgéljek az LB között... :) Nem könnyű veled.;)
Előzmény: Tamás (2667)
Tamás Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2669
Épp azért vagyok kiváncsi arra, amit az ebben jártas bíró mondana, mert én az ingatlan elbirtoklását, mint olyat, az ingatlannyilvántartásos, konstitutív aktusos rendszerben a létező legnagyobb jogi katyvasznak tartom. :-)))
Előzmény: Törölt nick (2668)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2668
Jó. Akkor mondj egy példát, amikor ingatlant joggal birtokolnak el. Életszerű példát, mert nekem így nem jut eszembe, ha ez alattomos. Mert miért lenne ez alattomos? Én ezt elfogadom, de akkor mi az ami nem alattomos. :)
Előzmény: Tamás (2667)
Tamás Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2667
A kommentár meggyőzne, de a bírói gyakorlat érdekesebb. Az esetben foglalt birtokba vétel pedig az önkormányzat szempontjából tekinthető "alattomban" történtnek. :-)
Előzmény: Törölt nick (2666)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2666

Hát téged egy kommentár sem győz meg?:)

 

Nem volt otthon, utána meg elfelejtettem.:(

 

Előzmény: Tamás (2665)
Tamás Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2665
Kérdezd meg, engem is érdekel... Szvsz még mindig nincs elbirtoklás sajnos.
Előzmény: Törölt nick (2664)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2664

Milyen kis ügyes térkép.:)

Csak 15 év az elbirtoklás. ezzel nincs gon, ez régebben is kevesebb volt.

Itt más gondok vannak. Azt kell megnézni a földghivatalban, hogy ez mégis micsoda, és az önkormányzatnál, hogy a törzsvagyon részét képzei-e.

 

További akadály:

 

(4) Az ingatlan tulajdonjogát elbirtoklás útján akkor sem lehet megszerezni, ha az elbirtoklás feltételei csak a föld egy részére vonatkozólag állnak fenn, és a föld nem osztható meg.

 </P>

Gyakorlati tapasztalatom nincs, hogy ezt aj ogot simán bejegyzik-e, ha csak úgy odaállítasz. Pl. hogy bizonyítod, hogy 15 éve ott vagy.

De van egy kedves ítélőtáblás bírónő ismerősöm, aki ezzel foglakozik, tehát az ő véleménye mérvadó, ha nem fellebezikmeg az LB-nél:) Megkérdem, met már erről mesélt nekem, de ebbe a részébe nem mentünk bele.

Előzmény: Törölt nick (2660)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2663

Megdöbbentő, persze kérdés itt is mik voltak a szempontok.

Én Szegedre jártam!:)

Előzmény: andzsin (2661)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2662
ne hari,hogy egybefolyt a szöveg.általában operát használok,és nem marad tördelve az irásom amikor "elküldöm".explorernél igy marad
Előzmény: Törölt nick (2657)
andzsin Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2661
az a helyzet, hogy a világ egyetemeinek rangsorában az elte jó száz hellyel visszább van, mint a szegedi egyetem
http://ed.sjtu.edu.cn/rank/2005/ARWU2005TOP500list.htm
Előzmény: Törölt nick (2654)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2660

ime  a térkép.a piros sávról van szó,itt alakitottak ki kerteket a lakók.a házak+kert saját tulajdon,a földút+rézsű önkormányzati.erre a kettőre fennáll e 30év használat után az elbirtoklás,ez lenne a kérdés.

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2659
PéterBalázs ez egy sorház párhuzamosan a 8as főúttal.a főút és a kertek vége között van egy kb 60-70méter széles sáv,egy rézsű.a 8as és a sorház között szintkülünbség va,egykor hófogó funkciója volt ennek a "partoldalnak".a rézsű "tetején" vezet egy földút,mely biztositja a bejárást a kertekbe hátulról.a földút+20méteres sáv lett birtokba véve 1969 óta.mindjárt csinálok egy "térképet"és belinkelem.
Előzmény: Törölt nick (2658)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2658

Megint nem értem, hogy ez milyen terület?
 
Ugyanis:

 

helyi önkormányzatokról szóló törvény szerint:
 
78. § (1) A helyi önkormányzat vagyona a tulajdonából és a helyi önkormányzatot megillető vagyoni értékű jogokból áll, amelyek az önkormányzati célok megvalósítását szolgálják.

(2) Az önkormányzati vagyon külön része a törzsvagyon, amelyet a többi vagyontárgytól elkülönítve kell nyilvántartani. Az éves zárszámadáshoz a vagyonállapotról - külön jogszabályban meghatározott - vagyonkimutatást kell készíteni.

 

79. § (1) Törzsvagyonnak az az önkormányzati tulajdon nyilvánítható, amely közvetlenül kötelező önkormányzati feladat- és hatáskör ellátását vagy a közhatalom gyakorlását szolgálja.

(2) A törzsvagyon körébe tartozó tulajdon vagy forgalomképtelen, vagy korlátozottan forgalomképes:a) forgalomképtelenek a helyi közutak és műtárgyaik, a terek, parkok - a 68/D. §-ban foglalt kivétellel - és minden más ingatlan és ingó dolog, amelyet törvény vagy a helyi önkormányzat forgalomképtelennek nyilvánít;b) korlátozottan forgalomképesek a közművek, intézmények és középületek, továbbá a helyi önkormányzat által meghatározott ingatlanok és ingók. A törzsvagyon korlátozottan forgalomképes tárgyairól törvény vagy a helyi önkormányzat rendeletében meghatározott feltételek szerint lehet rendelkezni.

Előzmény: Törölt nick (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2657

Diszlexiás vagyok és olyan nehéz olvasni, hogy nem teszel szünetet írásjel után:)

Én meg elnézést kérek a sok elütésért.

Előzmény: Törölt nick (2655)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2656

Megtaláltam:

 

AZ ELTE vezeti az egyetemek és főiskolák listáját a Népszabadság által most elkészített rangsor szerint. Az összeállításban a második helyen a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szerepel, a harmadik helyre a Károli Gáspár Református Egyetem futott be. A lista összeállításakor a szükséges pontszámot és túljelentkezést vették figyelembe, ennek alapján rangsorolták a szakokat.

Előzmény: Törölt nick (2653)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2655
sziasztok! srácok nem gondoltam,hogy ennyi hozzászólás lesz a témában amit nagyon köszönök. leröviditve a tényeket: 1969óta használt terület,tanács majd önkormányzat részéről a kutya nem foglalkozott vele.a területsávban "meghosszabbitották a kiskerteket,gyümölcsös,szőlő,kert,fáskamra épült.(garázs,beton illetve téglaépitmény nem). erre néhány hete hipphopp megjelenik a közterületfelügyelet,a sávban levő kutyákat sintérrel majdnem elvitetik,a területen tárolt autókat szintén,a lerakott tüzifát,sódert stb szintén el akarják vitetni. első felháborodásban jól éreztük,hogy erre a területre nem tehetik be a lábukat,annak gondját nem viselték,nem kaszálták,nem takaritották. a lényeg ,hogy lehet érvényesiteni a hivatalos tulajdonjogot az elbirtoklással megszerzett területre? telekkönyvre gondolok.illetve ha a közterületfelügyelet ha esetleg újra megjelenne,hogy lehet érvényesiteni a birtokháboritást? magyarul hivatalosan hogy lehet őket elzavarni?:D
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2654

A három szent tehén persze él, és ezt nehéz leküzdeni. régiek, de azért Szeged híre már meg-meg dől.

Egy felvi.hu-s felmérés volt, de nem piaci alapon (hallgatók preferenciája). Persze vannak ilyenek is. egyszerűen arról van szó, hogy túlkínálat van (persze azért az ügyvédekből Mao-n sosem elég....)és papírfetiszmus elve működik. Igen helytelenül, és ebben elvesznek azok, akik szeretik ezt csinálni, és talán tudnák is, ha hagynák őket érvényesülni.

 Aztán van az akkreditációs rangsor, amiben a három sznet tehén az első.

Előzmény: Törölt nick (2653)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2653

"A legutolsó felmérés szerint a KRE az ország harmadik legjobb egyeteme. "

 

És ez milyen felmérés, milyen körben készült? Mert ez munkaerőpiac, és a piac véleménye számít.

 

De én akár tévedhetek is. Most jár interjúzni 1 haverom nője, és tőle hallottam, hogy általában nem veszik komolyan a 3 jóhírű egyetemen kívüli karokon szerzett diplomákat. A kaotikus egyetemről végzettekről pl. 1 büntetőbíró havercsaj mondott rosszakat, akinek a fogalmazói ott végeztek. Viszont nekem meg 2 kollégám is ott végzett, és az egyik nagyon penge. Szal, sok körülményen múlik ez a dolog, de a piacnak van 1 véleménye, rangsorolja a diplomákat. A piaci előítéletet megváltoztatása viszont időbe telik.

 

  

Előzmény: Törölt nick (2652)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.02 0 0 2652

Talán nem vagyok OFF a témával.

 

Nos kicsit személyes is leszek. A legutolsó felmérés szerint a KRE az ország harmadik legjobb egyeteme. Más szempontok szerint más a helyezés.

Sok közös tanárunk van. Emellett sokminden különbözik.

Látom nem egy olyat, aki máshova jár és hát sírva fakadok rajta.

És annyira nagy butaság nem árd értem!) ez alapján megítélni valakit. Meg hogy summa cum laude. Én majdnem az lettem az elős diplomámmal, de mégsem érzem magam az osztályzat szerinti kategóriába. Mint írtam "gyerekkorom2 óta foglakoztat a jog. és nevessetek ki az életben már nem sok célom van, bíró akrok lenni. Halvány esélyem sincs. Mégis csinálom. Mert elment a csöpp kis eszem. Mert engem már semmi más nem érdekel.

Persze sokan tudjuk miért járnak jogra.

Tehát csak a jó Istenben tudok bízni, aki látja, hogy mik az én belső gondolataim, és lehetőséget ad nekem. Úgy érzem jó helyen vagyok, és remélem nem a papír szerint fognak megítélni.

S remélem, hogy az iskolát is elvégzem, nem csak az lesz a szempont hova járok és jó felé visz majd a sors.

 

Mindenesetre megtisztelő aggódásod!:)

Előzmény: Törölt nick (2651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!