Keresés

Részletes keresés

TrekkerLake Creative Commons License 2019.07.19 0 0 6205

Itt találsz menetidőket is: http://www.mapaslovenskyraj.sk/en

Előzmény: kékegér (6204)
kékegér Creative Commons License 2019.07.17 0 0 6204

Nem találom a pari térképünk. Tudnátok segíteni egy menetidőket is tartalmazó online térképpel? 

Zolcsi67 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 6203

Opsz, most olvasom az előző hozzászólást, bezárt volna a csárda Klastoriskónál? :-((( Az előző bejegyzéserm amúgy helytálló, a kalandosabb, nehezebb résszel jobb kezdeni.

Előzmény: Zolcsi67 (6202)
Zolcsi67 Creative Commons License 2019.07.15 0 1 6202

Talán fordítva lenne a jobb, a Hernád-áttöréssel (kék) kezdeni, aztán a Klastoriska Roklinán fel (zöld), Klastoriskónál meg lehet pihenni, enni-inni, és a zöldön szépen visszacsorogni Podlesokra – a fák között ki-kibukkan a Magas-Tátra, szép kilátás.

Előzmény: ..pözsó.. (6201)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.07.11 0 0 6201

 

Érdeklődnék, hogy a Podlesok-tól a Kéken-Zöldön- Sárga v. Zöld és vissza a Kéken az egy jó túra?

Pilsner76 Creative Commons License 2019.06.10 0 2 6200

Sziasztok!

Egy kis friss infó! Podlesok parkolás 3euró, a park belépő 1,5euró.A jegyet a Hernád áttörés túrán az első hídnál ellenőrízték!!! Fönt  Klastoriskónál a büfé nem üzemelt és nem úgy tűnt hogy hamarosan kinyit.Teljesen ki volt pakolva, lepukkanva, elhagyatva.Szóval enni és inni valóval így kell készülni. Üdv Pilsner!

tcsusza Creative Commons License 2019.06.06 0 0 6199

Egyik alkalommal reggel 7 körül indultunk, senki sem volt még a beléptető kapunál, nem is tudtunk belépőt venni. Az úton tudtommal senki sem ellenőrzi már, hogy van- e. Ilyen fabódéknál lehet megvenni a belépőt, a jelzett turistaút legelején van.

Előzmény: polyizsuzsi (6197)
oleandro Creative Commons License 2019.06.02 0 0 6198

ez nem úgy működik. Ha ott van a jegyárus ahonnan indulsz, akkor  veszel tőle jegyet. Ha nincs ott, akkor értelemszerűen nem. Ennyi.  (amikor váható turistaforgalom, általában azért ott vannak)

Előzmény: polyizsuzsi (6197)
polyizsuzsi Creative Commons License 2019.06.02 0 0 6197
Sziasztok.
Lenne egy olyan kérdésem hogy Podlesokban a napi jegyet hány órától lehet megvenni...vagyis hány órakor nyit ki az a hely ahol meg tudjuk venni a jegyet.
Tudom hogy maga a Szlovák Paradicsomnak a túraútvonaloknak nincs nyitvatartása 😁 Előző nap esetleg meg lehet venni előre ?
lesliel Creative Commons License 2019.04.24 0 0 6196

Az említett meredek sárga, ami levisz a patakhoz, az a via ferrata-s rész induló pontjára visz (Kysel ustie). Onnan a zöld egyirányú út a via ferrata (az általad linkelt térképen). A fenti sárga kiskör, amiről a leírás beszél, a kék felől közelíti meg az egykoron kiégett részt és nem egyirányú, hisz ugyanott jössz vissza. Ebben le lehet menni egy hídig a vízesés fölé (Obrovsky vdp), ahová a via ferrata-s rész megérkezik. A hídon állva látszik, ahogy másznak felfelé a via ferrata-s szakaszon. A híd végén van egy kapu. Innen felfelé egy darabig együtt megy a sárga (sima) és a via ferrata (zöld), majd elválnak és a via ferrata-s végül a Kis és a Nagy Kysel bejáratához érkezik, a sárga pedig visszatér a kékre (Nad Kyselom).

Előzmény: Zsefe (6195)
Zsefe Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6195

Elnézést :

 

Köszönöm  , ezt megtaláltam és olvastam.

ebben:

Innen a sárga-jelzésen, egy nagyon meredek ösvényen leereszkedünk a Biely Potok azaz a Fehér-patakhoz, ahonnan 100 méterre található a Velky Kysel bejárata.

 

 

https://www.freemap.sk szerint , ahogy én látom ( megjegyezve hogy nem ismerem  a Szlovák Paradicsomot ) a sárga jelzésen a Kysel be jutunk, és innen feljebb kezdődik a Velky Kysel.

 

http://www.magas-tatra.info/2017/06/kibovitve-ismet-latogathato-kysel.html

 

is azt írja :

Több mint 7 hónapos lezárás után június 15-től ismét látogatható a Szlovák Paradicsomban a Kyseľ-szurdok via ferratája. A látogatók a Fehér-patak (Biela potok) völgyében található útelágazástól az Óriás-vízesés (Obrovský vodopád) feletti hídig vezető tanösvényen más szurdokokban nem megszokott módon csodálhatják és tapasztalhatják meg a természet erejét.

 

 

https://kirandulastippek.hu/szlovak-paradicsom-szepesseg/velky-kysel-szurdok

 

majd a táblánál balra fordulunk a sárga jelzésű ösvényre. Ez az ún. pótútvonal egy nagy hurkot írva le, tér vissza a kék jelzésbe. Ez is csak egy irányban járható. Betekintést nyerhetünk a Szlovák Paradicsom legvadabb szurdokába, mely az 1976-os tűzvész óta zárva tart, a tűz teljesen megsemmisítette a technikai segédeszközöket, létrákat, hidakat. Azóta szigorúan tilos és veszélyes bemerészkedni a szurdokba, azonban ezen a sárga útvonalon le tudunk ereszkedni, hogy ízelítőt kapjunk a Kysel vad kanyonjáról.

Miután épségben visszaértünk a kék jelzésű útra, balra fordulunk, és pár perc alatt a Kysel-rázcestie (688 m) táblánál az út ketté ágazik, jobbra a kék a Maly Kysel, balra a zöld pedig a Velky Kysel völgyében vezet tovább.

 

Ez is azt írja amit éna térképről leolvasok.

 

Végül is akkor csak ez a  via ferrata szakasz?:

sárga útvonalon le tudunk ereszkedni, hogy ízelítőt kapjunk a Kysel vad kanyonjáról.

Miután épségben visszaértünk a kék jelzésű útra

 

És ami a Kyselnek  ez alatti  része az még most sem járható ?

Előzmény: ..pözsó.. (6194)
..pözsó.. Creative Commons License 2019.04.17 0 1 6194
Előzmény: Zsefe (6193)
Zsefe Creative Commons License 2019.04.17 0 0 6193

Sziasztok!

 

Hogy is van ez a Kysel , Maly Kisel, Velky Kysel, melyik rész az ami via ferrata ?

(néztem a neten de eddig nem értettem meg)

tcsusza Creative Commons License 2019.04.13 0 0 6192

Addigra én is mindent megteszek, sajnos a húsvétot nincs módomban odébb tolni. De azért köszönöm a fáradozásod. :)  Keresek egy faházikót.

Előzmény: TrekkerLake (6191)
TrekkerLake Creative Commons License 2019.04.13 0 0 6191

Hát mindent nekem kell csinálni? :D

Viccet félretéve. Írtam nekik, és a válasz: "Dolgozunk az ATC beindításán. Sajnos az időjárás ismét kicsit hátráltat, de 2019.05.01-re mindennek készen kellene lenni."

Előzmény: tcsusza (6190)
tcsusza Creative Commons License 2019.04.12 0 0 6190

Köszönöm, majd valahogy megpróbálom.

Előzmény: TrekkerLake (6189)
TrekkerLake Creative Commons License 2019.04.12 0 1 6189

Úgy tudom, a szezon április 26-án indul, ettől a naptól mindennek működnie kell(ene), bár arra is volt már példa, hogy a rossz időjárás miatt egész májusig halasztották. Ha dobsz nekik egy e-mailt, megmondják mi az aktuális helyzet: recepcia@podlesok.sk

Előzmény: tcsusza (6188)
tcsusza Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6188

Üdv. az idelátogatóknak!

Vajon a podlesoki kemping sátras részlege műkszik már? Arra gondolok főleg, hogy a vizesblokk használható már?

oleandro Creative Commons License 2019.03.27 0 0 6187

előfordul. Pld sok eső után, túl nagy vízállásnál. Nem hinném, hogy ez fenyeget a közeljövőben

itt lehet tájékozódni.. jelenleg csak a Kysel ferrátája van még zárva

https://www.hzs.sk/podmienky-na-horach/

Előzmény: Zsefe (6186)
Zsefe Creative Commons License 2019.03.27 0 0 6186

Sziasztok!

 

Van olyan időszak a mikor le vannak zárva a szurdokok? ( Húsvétkor mennénk)

scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6185

Telgárt penzión és Stratená mindenképp ilyen. Kassán át Margecany/Margitfalva és onnan Telgártig még interneten vettem meg a jegyeket (nekem Miskolc felé kellett hazajönnöm, ezért az ennek a vonalnak a ritkás járatai miatt nem is volt megfelelő hazafelé, csatlakozás miatt, így busszal mentem Poprádra, onnan vonattal Kassára majd haza).

Előzmény: tcsusza (6184)
tcsusza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6184

Köszönöm a gyors választ! Akkor ezek szerint a jegyet

a vonaton, a kalauztól kell megvenni...

Előzmény: scarabaeus (6183)
scarabaeus Creative Commons License 2019.01.21 0 1 6183

A nyáron eltöltöttem pár napot Garamfőn/Telgárton, a Király-hegy (és a Király-kő) megmászása volt a fő cél, amellett belefért egy Garamfő-Vereskő-Királyhegyalja-Garamfő túra és egy Imrikfalva-Stratená túra is a környékről, nomeg a Garam forrása, meanderei, stb.

Vonaton a Margitfalva-Garamfő szakaszon, majd a Garamfő-Imrikfalva illetve Stratená-Garamfő szakaszon. (A Stratená-Imrikfalva közti rész a Görnic kanyonjával és a víztározóval igen jól mutatott a vonatból is, már odafelé úton bejelöltem, hogy oda külön ki kell menni túrázni). A jegyárakra nem emlékszem, de elhanyagolható volt (mondjuk a Garamfő-Imrikfalva út ingyen volt, mert még a kalauz sem jött oda...).

A topik témájába a víztározótól Stratenáig tartó séta fér, de azért a viaduktot csak berakom képként is. :-)

 

(A viadukt Garamfőnél, Stratená a vonatból, Dobšinská Maša temetője a Dedinky víztározóval, a víztározó gátja, strand 800 méteren, Görnic folyó, a Szlovák Paradicsom kapuja Stratenánál)

 

Előzmény: tcsusza (6182)
tcsusza Creative Commons License 2019.01.21 0 0 6182

Üdv. mindenkinek!

Červená Skala - Margecany  vasútvonal

https://m.youtube.com/watch?v=0ZoQBiLL58E

Ez egy igen látványos vasútvonal, a Vereskő-Imrikfalva 

szakasz mindenféleképp. Ezt a részt tervezem beutazni,

kb.25 km. fél óra. Utazott már ezen valaki? Milyen jegyárak

vannak? Menetrendet találtam, mindössze napi két járat 

indul. 

 

harnas1207 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 6181

Egy fecske nem csinál nyarat, csatlakozom, hátha van itt még olyan aki jár a paradicsomba túrázni. Apropó, járt ott mostanában valaki? Esetleg tervezi januárban?

Pistike Creative Commons License 2018.10.21 0 0 6180

Sziasztok! Megpróbálok új lendületet adni a topic blognak.

 

Akinek vannak élménybeszámolói, fotói azt szívesen várom.

Illetve meghívom az illetőt blogolni...

 

Ebben az időszakban én csak infókat tolok, de minden érdekesség jöhet, amelyet egymásnak szántok...

 

Remélem mostmár, hogy 12 éves a kölök, újra aktívak leszünk a turázásban...

wdriver Creative Commons License 2018.08.02 0 0 6179

nem tudom olvastad-e ITT írtam egy kis beszámolót jókat mentünk 2 éve igaz kisgyerek nélkül.

plusz még a következő pár hsz-ben.

hátha segít.

 

 

Előzmény: -Smiley- (6177)
lesliel Creative Commons License 2018.08.01 0 1 6178

Én így csináltam:


Hikeplanner és alatta vyhžadávanie. A térképbe belenagyítasz és jobb gomb a kiválasztott pontokon.

Zrasni trasu: az út első pontja
Priday medzibod trasy: közbülső állomások
Ukonci trasu: az út utolsó pontja

 

Mikor kész, akkor Vypocitat (utat tervez/kiszámol)

 

GPX-ben lementeni csak belépés után lehet, de a 'Tlač detailný rozpis' alatt lehet egy részletes útvonaltervet kapni és azt kiynomtatni. Én nem szoktam GPS-be GPX-et tölteni, a Szlovák Paradicsom térkép (hasonlóan a Magas Tátrához) nagyon jó.

 

Pepin által a másik fórumban leírt túrák mind jók. A Velky Sokol és a Piecki Pila-ból indul és nem Podlesokból. Amit hiányoltam ott az a Sokolia Dolina, ott van a leghosszabb létrarendszer :)

 

Előzmény: -Smiley- (6177)
-Smiley- Creative Commons License 2018.07.30 0 0 6177

Köszönöm a segítségetek.

 

Sajnos ezen a szlovák nyelvű térképen nem igazán tudok eligazodni, minden túraút be van jelölve, bárhova klikkelek nem úgy jelenik meg ahogy számomra áttekinthető lenne - és nem tud magyarul :) 

 

 

Találtam egy ilyen magyar oldalt, a Kysel-es Ferratás túra az lényegében ez lenne?

http://kirandulastippek.hu/szlovak-paradicsom-szepesseg/velky-kysel-szurdok

Vagy ez csak egy csökkentett szakasz? 

Létezik olyan turistatérkép kivonat amit ki tudnék nyomtatni A/3-ban?

Az oldalon lévő GPX kiterjesztést mobilra le tudom tölteni vagy milyen programmal tudom használni? 

 

Podlesok környékén akkor Kysel, Hernád áttörés és Tamásfalvi kilátó ami szép látványosság? Vagy érdemes még menni valamerre? 

 

köszi a segítségetek. 

 

 

Előzmény: lesliel (6172)
lesliel Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6176

Gyerek az áttörésben :)

 

Lehet, hogy igazad van. Ezt mi már aligha tudjuk kipróbálni, már megnőttek azóta :)

Előzmény: oleandro (6175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!