Keresés

Részletes keresés

Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2012.06.05 0 0 902

Ne haragudj, baromi távol álljon tőlem, hogy Helle Zsoltot védjem, de most a horgászatot miért kellett belekeverni? A horgászegyesület tagjai minden évben össszedobják a tagdíjat és abból tartják rendben a tó környékét, telepítenek halakat stb. Ezek eddig az ún. közös költség terhére voltak megoldva.  Jómagam is tagja vagyok az egyesületnek, és igen, jó szar, hogy körbe lett kerítve a terület, de ez van... 

Mielőtt veretes marhaságokat inszinuálsz a horgászokkal kapcsolatban jó lenne, hogy ha gondolkodnál egy keveset. Egyébként van levelezőlista, ahova meghívót kaptál, mint mindenki más, szóval a fájdalmadat ott is világgá tudod kürtölni. 

Előzmény: helyilakó (901)
helyilakó Creative Commons License 2012.06.04 0 0 901

Azért ennél komolyabb embernek képzeltelek!

Te miért fenyegetsz engem? Tudod te mennyi emberrel szúrtál ki azzal, hogy lekerited a tavat? Csak kezdjük azzal, hogy aki ott vett telket az jó néhány millióval drágábban vette csakis a két vagy három tavacska miatt, kiszúrtál a családokkal vagy azokkal akik csak egy kicsit szerettek volna sétálgatni, kiszúrtál a gyerekekkel akik már be sem mehetnek az amúgy sem túl nagy játszótérre, kiszúrtál a télen a befagyott tavon csúszkáló hokizó gyerekekkel, a kismamákkal akik a játszótéren pihentek meg stb...

 

De a horgászoknak most nagyon jó lesz, ez fontos!

 

Az ember nem azért dolgozik 8-10 órát hogy utána erre jöjjön haza.

Nem is beszélve, hogy nagyon szép a drót amivel el van keritve.

 

Egyébként annál kisebb porszem vagyok, hogy megérjen megb...ni!

 

Ja és az anyámat meg ne használd! Gondold magad az én helyembe, ha én mondanám!

 

Ne izgulj többet nem fogok irni, mert már ez is idő pocsékolás amit idáig ennek a weboldalnak az olvasásával töltöttem! Szélmalomharc!

 

Szép napot!

Előzmény: hellezsolt (898)
Punxsuatawney Phil Creative Commons License 2012.06.01 0 0 900
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.29 0 0 899
hellezsolt Creative Commons License 2012.05.27 0 0 898

telektulajdonos és helyilakos!

 

Neked teljesen igazad van. Valóban tudunk szaporodni, ezt majd abból is fogod látni, hogy hamarosan meg fogom tudni, hogy ki vagy, és meg foglak baszni téged is meg anyád is!

 

Örülök neki, hogy így a szíveden viseled a sorsom, de rossz hírem van, a tavakon semmiféle végrehajtás nincsen, ezt elnézted!!! De ezért csak reménykedjetek tovább...!!!

helyilakó Creative Commons License 2012.05.24 0 0 897

Szaremberek mindenhol vannak! Szerencsére itt sem úszhatjuk meg! Ezek velejéig romlott emberek, sajnos van honnan tanulni!

Egyet sajnálok, hogy az ilyen emberek is tudnakl szaporodni!

 

Addig jár a korsó a kútra amig el nem törik!!

telektulajdonos Creative Commons License 2012.05.21 0 0 896

Kedves hellezsolt,

 

Ha már ilyen információkat oszt meg velünk, akkor azt is érdemes tudatni, hogy az Ön által tulajdonolt telkeken - többek között a tavak területén és a Sumlinban - éppen végrehajtás folyik, így valószínűleg nem sokáig ön a tulajdonos.

 

http://murzsavegrehajto.hu/pdf/680-2009-231.pdf

 

(természetesen az összes többi végrehajtás alatt álló terület is megtalálható a weboldalon a behajtások és árverések között....)

 

Csínos  tartozás, szó se róla.

 

Csak a pontosítás kedvéért, ahogy ön is fogalmazott.

Előzmény: hellezsolt (893)
informania Creative Commons License 2012.05.20 0 0 895

A Budapest-Esztergom rekonstrukció keretében felújítandó Pilisvörösvár és Piliscsaba közötti szakasz tárgyban 2012. május 24-én, csütörtökön 17 órai kezdettel lakossági fórumot tart a Céhegyletben a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt., a kivitelezést végző HÍD ÉPÍTŐ Zrt., Vasútépítők Kft., valamint a H.F. Wiebe GmbH.& Co. KG. A fórumon beszámolót tartanak a kivitelezés helyszíneiről, időpontjairól és válaszolnak a kivitelezésre vonatkozó kérdésekre.

forrás: piliscsaba.hu

informania Creative Commons License 2012.05.18 0 0 894
hellezsolt Creative Commons License 2012.05.17 0 0 893

Jazzkedvelő! A pontosítás kedvéért, ha valaki nem tudná ilyen formában: Helle Zsolt. Igy remélem most jobb!!! :)))

 

Előzmény: Törölt nick (888)
Maha01 Creative Commons License 2012.04.27 0 0 892

Sziasztok!

Tegnap este becsöngettek hozzám hogy gyűjtenek egy Csillagfény nevű alapítványnak.

Mutatnak mappát, beteg gyerek fotót, személyi igazolványt meg egy vérgagyi hamis engedélyt.

Ne adjatok nekik semmit mert KAMUUUU!!

Az alapítvány más néven és máshol létezik, a bankszámlaszám amit megadnak, köszönőviszonyban nincs az eredetivel.

Esetleg tartsátok szóval addig, amíg kiér a körzeti megbízott. Már szóltam neki is meg a vörösvári rendőrkapitányságnak is.

 

Üdv.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 889

http://stream.zhr.hu/nemallhatjuk_szelektiv_Sumlin_12_04_23.m3u

 

A beszélgetés második fele összefoglalja nagyjából, de érdemes az első felét is meghallgatni, akinek ismeretlen esetleg a probléma.

Előzmény: informania (886)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 888

HZS.

Előzmény: mikkamakka3 (887)
mikkamakka3 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 887

Van egy még újabb beszélgetés is a piliscsabai Zöld Hullám Rádió archivumában:

 

A legfrissebbek a Sumlinról 9’58”

 

Amúgy azóta már kerítést is raktak a terület köré, ez a legújabb fejlemény.

 

Hihetelen hogy valaki pont ott szeretne magának házat építeni... Tényleg azt gondolják magukról emberek hogy bármit megtehetnek és rájuk semmiféle szabály nem vonatkozik? Mondjuk a hatóságok annyira tehetetlenek hogy bármit meg lehet úszni ebben az országban, csak ismeretségekkel kell rendelkezni és kész.

 

Nem tudja valaki hogy ki a vállalkozó kedvű építtető?

 

És vajon hogy történhetett hogy a lezárt kerítést és kaput ami az alagút előtt van kibontották és kinyitották a kedvéért? Szépen kérte az egyesületet és ők úgy gondolták segítenek a természetkárosításban és az illegális építkezésben neki? Ott is jó ismeretségekkel rendelkezik az illető?

informania Creative Commons License 2012.04.24 0 0 886

Pontosabban?

Előzmény: Törölt nick (884)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 885

-p

Előzmény: Törölt nick (884)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 884

Múlt hét péntek szopmbat magasságában már történt fejlődés az ügyben.

Előzmény: mikkamakka3 (883)
mikkamakka3 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 883

Sumlin:

 

 "Megdöbbentő, hogy a helyi építési hatóság nem képes megállítani a természetrombolást, holott minden illetékes hatóság eddig beérkezett állásfoglalása ennek szükségességére utal."

 

http://reflexio.blogger.hu/

 

informania Creative Commons License 2012.04.16 0 0 882
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.09 0 0 881
Maha01 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 880

Bár én nem használom, de kíváncsi vagyok, hogy a pótlóbuszok menetrendjébe beleteszik-e a magdolnavölgyi buszmegállót.

Egy biztos, az építkezés alatt szép kis zsúfoltság várható a járatokon, és a főút forgalmán is meg fog látszani.

Összességében viszont értékesebbé teszi az ingatlanokat, hány lakópark mellett megy el úgy a vonat hogy meg se áll, a szabadságligetiek majdnem húsz évig kilincseltek a megállójukért.

Előzmény: informania (879)
informania Creative Commons License 2012.03.20 0 0 879

Szerencsére először a "felső" szakasz, mert így hamarabb lesz vonatmegálló Magdolna-völgynél.

Előzmény: Maha01 (878)
Maha01 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 878

http://www.nif.hu/hu/hirek/Megkezdodik_az_elovarosi_vasuti_fejlesztes_a_Pilisvorosvar-Eszte

 

Most már van dátum a vágányzárra, úgy tűnik kezdődik valami. Igaz egyelőre P.vörösvár - Esztergom között.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.17 0 0 877

Úgy néz ki, megint igen aktív a Sumlin területe :

 

stream.zhr.hu/sumlin12_03_11.m3u

 

stream.zhr.hu/sumlinhir12_03_14.m3u

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 876

OFF

 

Én anno a NAV édeszüleivel (APEH) jártam így. Megváltozott bankszámlaszám - nem a részemről - , átutalás, stb.

 

Pár ezer forintról volt szó, kis korrekció, de persze mikor kell hirtelen és nagyon gyorsan az embernek egy nullás adópapír? Ilyenkor, amikor nem is tud róla, hogy eltévedt egy kis összeg....

 

Ráment anno pár délutánom,mire sikerült tisztázni a dolgot. Mostmár talán simábban megy (de ebben se vagyok biztos).

 

ON

Előzmény: Maha01 (875)
Maha01 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 875

500e feletti helyi adótartozást is könnyű úgy felhalmozni, hogy te jóhiszeműen úgy gondolod, átutaltad.

Egyszerű példa: az önkormányzat (nem Piliscsaba) év közben bankot vált, mert x bank többet csurgat vissza zsebbe, és elfelejtik értesíteni erről a kedves adózókat. Volt már ilyenre példa a praxisomban.

Sőt ennél sokkal kellemetlenebbre is.

 

Legutolsó esetem pedig arról szólt, hogy mielőtt Magdolnavölgybe költöztem, még a régi lakóhelyemre befizettem a gépjárműadót, amit nem könyveltek le, hanem átküldték nyitott tartozásként Piliscsabának. Ők meg elkezdték követelni rajtam. Először küldtem nekik egy igazolást, azt mondták rendben lesz, majd újra kaptam egy elég fenyítősre hangolt levelet, hogy felnégyelnek/lefejeznek/kibeleznek, stb-stb. ha nem utalom át.

Végül aztán rendeződött a dolog, de egy ilyen lista gyártásának mindenképp előfeltétele lenne szerintem a precíz munkavégzés.

Előzmény: maxim1 (872)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.03 0 0 874

Ha feltétlenül adósokat keresel, akkor a NAV honlapján kategóriánként fent vannak a komolyabb adósok, és vannak helyi illetőségek is:

 

http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/adoslista

 

http://nav.gov.hu/data/cms160317/180nap_MSZem_20111231WEB_2.pdf

 

(nekem spec volt már 5000 ft körüli tartozásom úgy, hogy nem is tudtam róla, ezért írtam, amit írtam....)

 

 

Előzmény: maxim1 (872)
informania Creative Commons License 2012.03.03 0 0 873

Szerintem nem kell elmagyarázni: 5eFt adótartozás gond nélkül összejöhet. Valószínüleg figyelmetlenül olvastad Jazzkedvelő sorait, ő nem az 500eFt-os tartozásokra értette ezt.

 

És szerintem is ez a ló túlsó oldala: néhány ezer forintért embereket megszégyeníteni... szerintem ez nem korrekt.

Előzmény: maxim1 (872)
maxim1 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 872

"jóhiszeműen is összejöhet ekkora összeg, "

még akár úgy is, hogy az illető nem is tud róla feltétlenül."

 

Talán több komolyságot kellene ebbe belevinni.  Már ne haragudj elmagyaráznád hogy lehet jóhiszeműen helyi adótartozást felhalmozni? 

Előzmény: Törölt nick (869)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.02 0 0 871

együttműködő....

Előzmény: Törölt nick (870)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!