Keresés

Részletes keresés

merQree Creative Commons License 2019.08.11 0 0 7911

Totális zsákutca egy paraméterét figyelembe venni a gyereknek, amikor ülést választ az ember.

Baráti körben von olyan három éves kislány, aki 19 kg és 105 cm. Nyilván nem átlag, de akkor most melyik paramétert ragadod ki?

A gyermek fizikuma alapján dönteném el, hogy milyen ülést veszek, így utólag.

I-Size esetén nem kell "gondolkozni", sőt, eleve ISOFIXes talppal vásárolva menetiránynak háttal és azzal megegyező módon is behelyezhető. (Nem vezetném le, hogy pénzügyileg sokkal jobban fáj kétszer venni ülést, mint egyszer egy drága, de sokkal hosszabb ideig használható ülést. 100ezer forint volt a Cybex Sirona M2 I-Size, most három éves a kislányunk, születése óta abban ül.)

Az I-Size szabvány, pár hozzászólással korábban egy webshop linkjét tettem be ezzel kapcsolatban, már nem a gyermek tömegét (nem súlyát, FIZIKA!), hanem a magasságát veszi figyelembe.

 

 

Ez a korábbi szabvány, amit még szinte mindenki követ...

Az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottságának (ENSZ-EGB) 44. számú előírása – Egységes rendelkezések a gépjárművekben utazó gyermekek rögzítőeszközeinek („gyermekbiztonsági rendszerek”) jóváhagyásáról - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/HTML/?uri=CELEX:42011X0909(02)&from=EN

 

 

 

Előzmény: Hollo1313 (7909)
merQree Creative Commons License 2019.08.11 0 0 7910

Az utolsó kérdésedre a válasz: I-size !!!!!

(Eleve azt kellett volna venni.)

Előzmény: Hollo1313 (7909)
Hollo1313 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 7909

Sziasztok! Tudnátok egy picit segíteni? Gyerekülés vásárlás elött állok. Mivel ikreink vannak és már majdnem átléptük a 9kg igy eljött az ideje az uj üléseknek. Viszont rengeteg kategória és tipus létezik. Esetleg tudnátok tanácsot adni mit érdemes vagy kinek mi vált be? Az első nehez kérdés hogy 9-18kg vagy 9-36kg. 

myrtill82 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 7908

igennekem is ismerős volt,de gondoltam régen sokat voltam indexen biztos azért :) akkor a Tatabánya csoportbol:)

Előzmény: merQree (7907)
merQree Creative Commons License 2019.08.06 0 0 7907

Most esett le, hogy földik (Tatabánya) vagyunk, ismerős volt a neved :-)

Előzmény: myrtill82 (7906)
myrtill82 Creative Commons License 2019.08.06 0 1 7906

köszönöm:) igen a simogatós videok számomra is felesleges dolgok.....nem az a lényeg.mindig fiam a vezető mögé van bekötve.szoval akkor ezt "jol" csináljuk.:)

köszönöm tényleg a részletes válaszodat.

Előzmény: merQree (7905)
merQree Creative Commons License 2019.08.06 0 0 7905

Az összes bemutató videó, amiben simogatják az adott terméket, hidegrázást okoz nekem, de ez nem a termék hibája :-)

 

Nem lehet rossz, én (sznob vagyok e tekintetben) nem feltétlenül venném meg, de a leírtak alapján teljesen reális az ára, és tudja elvileg azt, amire egy gyerekülés való.

5 pontos öv, ISOFIX és horgony (top tether). Ez meg van fejelve egy tisztességes fejvédelemmel. A cybexnél (is, az Általad linkeltnél azonban nem látom) van az oldalfalból kinyitható ütközési energia "csökkentő láb".

De ez utóbbi szőrszálhasogatás.

 

Amin "rugózni" szoktam még, hogy a gyerek, ha egy van, mindig a vezető mögött üljön, mert egy-egy baleset során, hiába hajtogatjuk magunkban az esetlegesen helyes mozdulatot, az életösztön felülírja és a vezető "magát menti". Nyíilván, minden eset más és más. További előnye, ha a vezető mögött van a gyerek, hogy mellé kényelmesen be tud ülni a másik szülő, a vezető melletti ülést pedig teljesen előre lehet tolni.

 

Dönteni Neked kell, üléspróbát kellene végezni.

Előzmény: myrtill82 (7904)
myrtill82 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 7904

amit linkeltem azt esetleg nem ismered vagy bármiféle véleményed lenne róla?

Előzmény: merQree (7903)
merQree Creative Commons License 2019.08.05 0 0 7903

Nem vagyok tökéletes! Kikérem magamnak :-)

Könnyen ugrálok egy gyerekkel, kettő esetében már nehéz lenne dönteni, hogy mennyit szánhatnék rá.

 

Ezért javasoltam forumtársnak, hogy póbáljon meg alkudni, illetve, vegyen esetleg új ülést és használt talpat.

Előzmény: myrtill82 (7902)
myrtill82 Creative Commons License 2019.08.05 -1 0 7902

Köszi a kioktatást,baj ha félrenéztem?telefonrol eléggé összefolyik minden,amugy meg éjszakás után voltam....szeretnék többet tudni,de itt választ,tapasztalatot nem tul sokat ír senki.szoval nem vagyok előrébb,de örülök h te tökéletes vagy és mindent tudsz.

Előzmény: merQree (7901)
merQree Creative Commons License 2019.08.05 0 0 7901

Megkérdezhetem, hogy elolvastad-e és értelmezted-e a beírást.

Feltűnt, hogy nem csak válaszoltam, hanem ajánlottam is?

 

Kár....

Előzmény: myrtill82 (7898)
merQree Creative Commons License 2019.08.05 0 0 7900

Kizárólag ISOFIX-eset vennék.

Baj esetén ugyanis nem azonnal fog a gépkocsi biztonsági öve, probáld ki. Rántsd meg,2-3 mm vagy még több is, amit enged, mielőtt befeszül. Egy új szülött esetében az én értékrendem szerint sok.

Az ISOFIX esetében a gyerekülés gyakorlatilag a karosszériához van rögzítve.

Előzmény: Suzzy87 (7899)
Suzzy87 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 7899
Nekem mindenképp 0 kg-tól kellene,nem akarom babahordozóba kötni a gyerekeket. Ezt is néztem http://www.baby-paradise.hu/index.php/webaruhaz/megnezem-a-termekeket/aut%C3%B3s%C3%BCl%C3%A9s/aegis-aut%C3%B3s%C3%BCl%C3%A9s-sz%C3%BCrke-b%C3%A9zs-sz%C3%ADnben-detail csak ára miatt bizonytalan vagyok, hogy esetleg gagyi. Eladó azt mondta,hogy mitől aegy gyártó nem fizeti ki az ADAC tesztet, attól még vannak saját töréstesztjeik,meg az E... tanúsítványt sem kaphatná meg a termék,ha nem lenne biztonságos. Nem értek hozzá. Tényleg szívesen várnám az ajánlásokat 0-18 kg kategóriában mondjuk 70-80 e ft / db max. árig bezárólag. Köszönöm!
Előzmény: myrtill82 (7896)
myrtill82 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 7898

Megkérdezhetem h amire válaszoltál,ahhoz az üléshez miért kell pluszban talpat is venni?

Köszönöm.

Előzmény: merQree (7897)
merQree Creative Commons License 2019.08.03 0 0 7897

"Huzata  EKO bőrből és poliészterből készült."

Csak izzadni fog benne a gyerek.. gondolj arra, hogy ha a kocsiban a bőr üléshuzathoz nincs ülés szellőztetés, akkor abba hogy bele lehet izzadni.

 

"360 fokos forgatás mindkét irányba a nagyobb kényelem érdekében."

 

Gyerekülést veszünk, nem körhintát :-)

 

 

 

Olvassátok el a 2013 óta érvényben lévő, új szabványt: http://www.neobaby.hu/isize-gyerekules-vasarlasi-tanacsok/

 

Ehhez még kell ISOFIX rögzítőtalp is, sajnos: https://www.brendon.hu/hauck-ipro-kids-40-105cm-caviar-reboard-gyerekules-12175601

Érdemes szerintem alkudni, ha kettőt veszel egyszerre. Én egy darabnál is szoktam, hiszen ez piac, csak nem zöldséget veszel...

Vagy veszel talpat használtan...

 

Az ADAC tesztek is irányt mutathatnak.

 

Mi 2016ban vettünk egy Cybex Sirona iSize ülést, azóta is csak azt használjuk. Igaz, mi csak egy gyermeket szállítunk...

Előzmény: Suzzy87 (7895)
myrtill82 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 7896

Hasonlo mint amit én is linkeltem,néztem ezt is,de az ár döntött(vagyis döntene ha valaki irna rola) de várom neked mit írnak.Amiért nem ezt választottam még az az ha majd az auto övével kötöm be a gyerekemet akkor ahol az ülőrész és háttámla találkozik,ott fog elmenni az öv és félek h kidörzsölné az anyagot.

Előzmény: Suzzy87 (7895)
Suzzy87 Creative Commons License 2019.08.02 0 0 7895
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, hogy mi a véleményetek erről a gyermekülésről? Nem értek hozzá, 140 ezer forintos ülés kizárva,mert ket babának kell. A segítségeteket köszönöm! http://www.baby-paradise.hu/index.php/webaruhaz/megnezem-a-termekeket/aut%C3%B3s%C3%BCl%C3%A9s/pilot-aut%C3%B3s%C3%BCl%C3%A9s-fekete-detail
myrtill82 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 7894

Igen arra gondoltam.ár a 35 ezres üléseknél is nagyrészt megvan ez a csatlakozó.Pajzsosat nem viseli el a gyerekem sajnos.

Most ezt néztem ami elég tágasnak tünik neki:

https://pepita.hu/gyerekulesek-c1170/kinderkraft-oneto3-isofix-biztonsagi-gyerekules-9-36kg-fekete-p282891#ref

Előzmény: warr (7893)
warr Creative Commons License 2019.07.29 0 0 7893

Szia, 

 

Három pontos isofix alatt az Isofix+ -t érted, amikor az ülés háttámlájára is be kell akasztani, azaz a top tether-es megoldást? 

Szerintem ezek sajnos nem a Touragoo árkategória, inkább 90-100ezer környékén kezdődnek. 

Ezt láttam esetleg még kicsit olcsóbban, 70-75ezerért, de nem tudok róla semmit:

https://www.arukereso.hu/gyerekules-c3950/chicco/youniverse-fix-p403916321/#

 

Mondjuk ha nagyon nem akarsz övezni, akkor én megnézném a pajzsos üléseket is. 

 

 

Előzmény: myrtill82 (7892)
myrtill82 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 7892

Sziasztok,hátha van itt valaki hozzáértőbb.szoval 15kg  a fiam ,3.5 éves,de alacsony.Ülést kell cserélnünk mert a mostani autóba hiába kötöm be az ülésünket valahogy mégis dülöngél.Meg a gyerek feje búbja eléri már a háttámla magasságát.

szoval 9-36os ülést szeretnék neki mert a 5-36-oshoz alacsony,nagyon a nyakánál menne az öv(van amugy 15-36-os ülésünk,belepróbáltuk,de hát 95cm a gyerekem),és isofixeset(ami 3 pontos isofixes hogy ne kelljen bekötni az ülést még az autó övével is)

A keret véges,nem tudunk 100ezres ülést venni.Amit a brendonban láttunk touragoo üléseket,azonál puha volt az ülőfelület(ez is fontos hogy ne legyen kemény) viszont belegondoltam hogy ha majd csak az autó övét vezetem el később a gyerek előtt akkor az öv nem dörzsöli ki a huzatot?(az a rész ami vizszintesen megy,nincs kialakitva az a kis müanyag rész amiben más ülésnél el lehet vezetni)

Keret kb ezeknek az üléseknek az ára.Mit tudnátok javasolni?

vw-audi Creative Commons License 2019.07.04 0 0 7891

Köszönöm, átolvasom.

Előzmény: warr (7890)
warr Creative Commons License 2019.07.04 0 0 7890
Előzmény: vw-audi (7889)
vw-audi Creative Commons License 2019.07.03 0 0 7889

Lenne egy kérdésem.
Nyaralásra kapunk kölcsön egy lakóautót, aminek hátul 2 pontos övvel felszerelt ülése van.
A lányom 135cm alatti, az lenne a kérdés, hogy ide kell magasító?
Mivel a jelenlegi ülése csak 3 pontos övvel köthető be, így itt nem tudom ezt használni.

Előre tudnám berakni az ülését mivel ott van 3 pontos öv, de úgy tudom oda nem rakhatom a magassága miatt.
Jól gondolom?
Előre is köszönök, minden választ.

Homer__ Creative Commons License 2019.05.01 -1 0 7888

fasirt2000@gmail.com

Előzmény: Homer__ (7887)
Homer__ Creative Commons License 2019.05.01 -1 0 7887

Ha esetleg valakit érdekel mind2 irányba beköthető ülés 0-18kg-ig:

Van 2db vadonat új eladó Britax - Römer First Class Plus ülésem

 

https://www.vatera.hu/britax-romer-first-class-plus-autosules-0-18kg-menetirannyal-hattal-is-bekotheto-ingyen-futarral-2761392497.html

Vaterán kívül 55 ezerért és én fizetem a futárt.

kvcsbetti Creative Commons License 2019.02.05 -2 0 7886

Elégedett vagyok, szeretnék ezzel az ajánlással másoknak is segíteni. Itt nagyon jók a szűrők, nagyon könnyű így a választás: https://pepita.hu/gyerekulesek-c1170

Előzmény: merQree (7878)
pisstike Creative Commons License 2019.01.31 0 0 7885

Na megvan az ülés!
A jófogáson találtam egy stm storchenmühle solar seatfix -et.
Ráadásul egy 1,5 éves példányt sikerült megszerezni, újszerü állapotban. Egyetlen egy kis folt van a huzaton egy alig látható oldalsó részen.
És még ami nagyon nagy elöny, hogy a nagytestvér ülésének színében tündököl ez is, azaz, most van a két gyerköcnek két teljesen egyforma zöldszínü solar seatfix ülésük.

Ezzel az apa fejtörése, és a viták már az elején lezárva!!!

 

Előzmény: warr (7883)
p.barbara Creative Commons License 2019.01.28 0 0 7884

Nekünk egy Baby Star-Fix autósülésünk van jelenleg. Teszi a dolgát, normális benne a szűkítőbetét, a pohártartónak nem sok hasznát vettük eddig, tényleg jól terhelhető, nem nehéz a használata, sajnos csak minimálisan dönthető a háttámla része, illetve csak isofixes autókban lehet megfelelően rögzíteni.  Viszont azoknak tudom ajánlani, akiknek nincsenek fix elképzelései és akiknek ez pont megfelel. 

warr Creative Commons License 2019.01.22 0 0 7883

Igen, nálunk is hasonló a helyzet :D 

 

A nagyobbnak Cybex Solution M-Fix Gold van, de ez is már nagyjából kifutott mostanra, az utódja az S-Fix, így könnyen lehet, hogy az lesz. 

Mondjuk az új 4 centivel keskenyebb, de mégis azt írják hogy tágasabb belül, ezt nem tudom hogy oldották meg, hacsak nem az oldalvédelem vékonyításával... 

Aztán lehet az lesz a vége, hogy berendelek valahonnan egy M-Fixet ahol még van, és levan a gond :)

Előzmény: pisstike (7882)
pisstike Creative Commons License 2019.01.21 0 0 7882

A cibex az első kisfiamnak nem volt kényelmes, de a kisebbik gyerköccel még nem probáltuk... lehet, hogy megérne egy pár percet rászánni.
Most viszont még az jutott eszünkben, hogy a két gyermek közt megy a rivalizálás, és mindig az kell az egyiknek, mint ami van a másiknak.
Lehet, hogy sok vitát, kellemetlen helyzetet tudnánk elkerülni, ha egy pont ugyan olyan ülést szereznénk??? :)
A cruserfix  még kapható kiddy cruserfix 3 néven kb 75eft-ért
A recaro monza is kapható monza nova 2 néven.
De néha néha fel-fel bukkan belölük a használt piacon viszonylag fiatalabb példány is, csak hát tényleg ritka a fiatal, és ép példány belölük.

Előzmény: warr (7881)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!