Keresés

Részletes keresés

Jack71 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 391

Üdv! Nem tudom működik-e a dolog de ajánlom figyelmedbe ezt a cikket : https://ketkes.com/talaltak-par-varganyat-az-erdoben-de-ahelyett-hogy-megfoztek-volna-ezt-tettek-veluk/ 

A yt-on több orosz nyelvű video is megtalálható a témával kapcsolatban.

Előzmény: csehrigo (390)
csehrigo Creative Commons License 2019.02.08 0 0 390

Sziasztok

 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy vargányával lehet mikorrhizálni magokat(makk,mogyoró,török mogyoró, hárs? Úgy ahogy teszik szarvasgombával.(mondjuk pontsan nem tudom, hogy azzal,hogy csinálják)

Ha a kiszárított vargányát porítjuk,felöntjük kis vízzel és ebben áztatjuk a magokat akkor majd elültetjük akkor elképzelhető,hogy így létrejön a kapcsolat? Anno találtam is erről egy videót.

Gyümölcsfák magjai is alkalmasak lehetnek erre?

Azovan Creative Commons License 2018.12.27 0 0 389

Sziasztok! Vettem néhány gomba blokkot próba jelleggel. A shiitake miért repedezik ki? Sötétben kellene tartani? Egyébként hatalmas, holnap leszedem.

 

http://indafoto.hu/?utm_source=fejlec_indafoto&utm_medium=text&utm_campaign=fejlec

 

SzaboMate Creative Commons License 2018.09.09 0 0 388

Szia,

 

kb. 2,2 kg-osak a blokkok, így optimális a sterilizáló kukta helykihasználása.

Előzmény: Chilio (387)
Chilio Creative Commons License 2018.09.07 0 0 387

Ügyes vagy! Megy ez neked! :) 

Hajrá! 

Mekkorák a blokkok?

SzaboMate Creative Commons License 2018.09.03 0 1 386

Sziasztok,

 

teszek fel pár képet a legutóbbi shiitake termésemről.Egyre jobban megy már, az oly sok problémát okozó penész fertőzések gyakorlatilag megszűntek.

Most is szövődés alatt van 27 blokk, kb. 1 hónap múlva termőre fordíthatóak lesznek.

 

SzaboMate Creative Commons License 2017.10.29 0 1 385

Én nemrég kezdtem itthon hobbi gomba termesztésbe. Shiitake-vel próbálkozok sterilizált fűrészporon, zsákos módszerrel.Az átszövetésen túl vagyok, eddig nem penészedtek be a zsákjaim, most próbálom termőre fordítani őket.Ha valaki hasonlót csinál, szívesen megosztom a tapasztalataimat.

 

Lixií Creative Commons License 2016.12.28 0 0 384

Szia! Kezdő gombatermesztőkét vagyok itt, és engem érdekelne mik azok amiket láttál a gombatelepen, milyen megoldásokkat használtak. Illetve hogy te hogyan oldottad meg a gomba termesztést, használtál e valamilyen berendezést ami azt szolgálja hogy megfelelően teremjenek a gombáid :) Tudom régi a bejegyzés de remélem azért eljut hozzád és tudsz nekem segíteni! 

Előzmény: abodi72 (335)
totika1017 Creative Commons License 2016.07.27 0 1 383

Sziasztok! Imádom a gombát és szeretném szedni de nem ismertem sokfajta ehető gombát.. Elvégeztem egy tanfolyamot és az egyik baárom ajánlotta ezt a könyvet hogy milyen jó. 2 nap alatt megjött a könyv és nagyon tetszik. Bátran merem mindenkinek ajánlani. A könyv fő célja: hogy megismertesse az olvasót a gombákkal, főleg azokkal, melyeket a közéletben is "gomba" név alatt ismerünk, ahová a feltűnő testű kalap-, kucsma- és szarvasgombák tartoznak. Ugyanakkor megtudhatja az olvasó a szaporítási módjukat is.
A könyv az alábbi linken elérhető:  http://www.szalaykonyvek.hu/konyvek/konyv/4066 

iimi Creative Commons License 2016.06.24 0 0 382

Van egy kicsi 2x3-as (6 négyzetméter) pince.

Saját fogyasztásra szeretnék gombát termeszteni. Olvastam több helyen, hogy a pince nem a legalkalmasabb hely. Szerintetek van értelme próbálkozni vele?

Milyen gombát, milyen módszerrel? Kell e szellőztetés, világitás, egyebek...?

Nem eladásra, nem nagyipari célra, nem a profit miatt akarom, csak saját fogyasztásra.

 

aBaluuuu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 381

Sziasztok. Szerintetek ez a juhar rönk aminek kissé gombás a felülete megfelel shiitake oltásra?

aBaluuuu Creative Commons License 2016.05.11 0 0 380

Chilio Creative Commons License 2016.03.14 0 0 379

A hivatalos gombatermesztéshez kell valamilyen szakirányú végzettség? 

(Egyéni vállalkozóként, őstermelőként, kistermelőként)

zolee0523 Creative Commons License 2016.01.30 0 0 378

Sziasztok!Akik most kezdenének laskagomba termesztésbe, akár nyertes fiatal gazdák is, ajánlom figyelmetekbe a következő hirdetést:

 

Eladó egy házilag készített, de nem "tákolt" automata berendezés.
Jellemzők:
- Fűt, hűt, szellőztet, párásít, világítást vezérel
- 60m2-es helyiségbe lett tervezve (kapacitás: kb. 600 termőblokk, polcos rendszer)
- 220v-os de inverterre átalakítható

A berendezés egy folyosóra van jelenleg felszerelve,ami az első képen jól látszik. A fenti szerkezet kb. 2,5-3m magasra van felhelyezve,ami a fűtést, hűtést, szellőztetést adja és egy 100 x 50 cm-es ládába van beépítve.
Az alsó,falon lévő dobozban van egy párásító készülék. A fadoboz ajtaján látható egy kis műanyag doboz, ez vezérli a az egészet. Ennek köszönhetően minden automatizálva van.
Természetesen vannak érzékelők is, amik a termőhelyiségben vannak felszerelve.
Az előbb leírt rendszer a termőhelyiségben egy hungarocellből kiépített elosztóval folytatódik, ahol a friss levegő folyamatosan áramlik be, megfelelő páratartalom mellett,természetesen ez is időzített módon.
A berendezés bármikor kipróbálható, megnézhető.
Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok.
Az ár irányár!500 000 Ft. érd. zolee0523@gmail.com,70/2993333

iimi Creative Commons License 2016.01.19 0 0 377

Első nekifutásra én veszek valahonnan egy doboz vagy zsák előkészített termőcsomagot... aztán meglátjuk, hogy boldogulok vele.

 

 

Előzmény: Atti6909 (376)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.18 -1 0 376

Szintén laska,és Sitake gombát tervezek. Nagyon amatőr vagyok,sokat kell még olvasnom a témában. Gazdaságosság miatt jó lenne a szaporító anyagot is itthon előállítani,de ahogy utána jártam,nem tűnt egyszerűnek. Hirdetnek szaporító anyagot,először mindenképp azzal fogok próbálkozni.

iimi Creative Commons License 2016.01.18 0 0 375

Na akkor kedves Atti6909 már egyből ketten vagyunk..

Én is szeretnék laskagombát, csak hát eddigi infók amiket találtam azok teljesen ellentmondanak egymásnak...

Előzmény: Atti6909 (374)
Atti6909 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 374

Benéztem ide ide,mert szeretnék saját részre termelni. Sajnálom hogy nem pörög a fórum.

Hörmann Zsolt Creative Commons License 2016.01.16 0 0 373

Szia!

 

Úgy látom nem sokan használják ezt a fórumot (sajna).

Esetleg találtál-e valami helyet ahol megkaptad a választ a kérdésedre.

Gondolkozom gombászkodásban, de vannak kétségeim.

Zsolt

Előzmény: sqdorleans (372)
sqdorleans Creative Commons License 2015.11.29 0 0 372

Kedves Fórumosok!

 

Bár elég régi az utolsó hozzászólás, bízom benne, él még a fórum és tudtok segíteni! A kiskertszezon utáni időszakot sem akartam tétlenül tölteni, így megvettem életem első laskagomba-termődobozát. Az eredmény nagyon elkeserített. Kérem, akinek van gyakorlata benne, adjon tanácsot, mire figyeljek legközelebb! A termőzsák alsó fele 3 hét alatt szépen átszövődött, a felső fele nem. Azóta újabb 3 hét telt el, egyetlen termőtest sem jelent meg. A zsák perforációit ugyanúgy kikerülték a gombafonalak, a lukak körül 5 mm átmérőjű részen ugyanolyan barnásfekete a szalma, mint a zsák felső felén. A kezelési útmutatót pontosan betartottam, a környezet mérhető paraméterei (fény, hő, levegő, pára, tisztaság) megfelelőek. Nekifutok még egyszer, addig is remélem, valaki megtalálja a hozzászólásomat :) Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.03 0 0 371

www.mobilgomba.hu nézegessétek és hivjatok nyugodtan szivesen segitünk!

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.04 0 0 370

Gombaházak építésével, laskagomba alapanyag gyártásával foglalkozunk. A 2015 06 hótól induló pályázatokhoz segítséget nyújtunk. elérhetőség: 0630 721 41 75 Zentai Tibor

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 369

06307214175 a telefonszámom, ha tudok segitek!

Előzmény: ermefa (368)
ermefa Creative Commons License 2015.03.29 0 0 368

A vesenki00@gmail.com címen el tudsz érni.

Előzmény: Törölt nick (363)
ermefa Creative Commons License 2015.03.25 0 0 367

Szia!

Tudnánk privátban beszélni?

Előzmény: Törölt nick (363)
brigó001 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 366

Köszönöm a választ :-) Csiperke volt mindegyik. 

Előzmény: laskagomba termesztés (365)
laskagomba termesztés Creative Commons License 2015.03.23 0 0 365

Nyugodtan keverd hozzá a virágföldhöz csak ne 1 az egyben inkább 5 adag virágföld az 1adag gomba alapanyaghoz ! Laska vagy csiperke termödoboz volt? ha csiperke akkor 1 az 1 ben is keverheted! 

brigó001 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 364

Saját célra volt  3 "dobozos" gombánk, most letermett és szeretném újrahasznosítani. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a letermett közeget simán rakhatom földdel keverve a palántáim alá, kell e várni vele, kell e kezelni, kell e ügyelni az arányokra. A trágya miatt , mivel nem szabadföldi, csak balkonkertészkedés lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.21 0 0 363

Ha beton a padló akkor nejlon rá 5 cm homok aztán locsolni folyamatosan csörendszer szórófejekkel! Gombaházakat építünk! Gombazsákokat készitünk! Segitek szívesen akár a gombát is felvásárlom!

ermefa Creative Commons License 2015.03.08 0 0 362

Most kmegpróbálkozom ezzel:

beállítunk egy légnedvesség (páratartalom) mérő eszközt, ami a beállított érték elérésekor kikapcsolja a szelepet, mindaddig, míg le nem csökken egy meghatározott érték alá.

Alap helyzet: a páratartalom a meghatározott érték alatt van. A ventilátor kapcsolója megadja a jelet egy relé zárt érintkezőjén keresztül a szelepnek. Ez mindaddig így  működik, míg a légnedvesség mérő el nem éri a megadott nedvesség fokot, akkor elejti a relét.  A ventilátor kapcsoló hiába ad további impulzusokat a relé érintkezőire, a szelep nem zár.  Ahogy csökken a nedvesség a kapcsoló zár és a következő impulzus már működteti a szelepet.

Előzmény: abodi72 (360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!