Keresés

Részletes keresés

Mistral1 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 130

Sajnos manapság minden lehet - és mindennek az elllenkezője is :-(

Tbányán a SOlvart kft csinál fesszabokat - és is most fogok a tenerére rendelni egyet.

Egy kicsit utána kellene nézni, hogy milyen kütyü van benne - 4eFt-ért kaptam most gyárit (valsz leesett a kamionról...) az xt400-hoz, de nem biztos, hogy egyforma a kettő, az xt 91-es moci, nem 1 mai csirke...

Előzmény: Ibolya Csótó (129)
Ibolya Csótó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 129

Sziasztok.Lehetséges az hogy yamahaviragoba való feszültség szabályzó 62000 ft?Nem  csak 125ccm.Valaki elmondhatná ezt hogy is van.Köszi.Ibolya .

Ibolya Csótó Creative Commons License 2013.07.07 0 0 128

Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy nekem van egy Yamaha Virago típusú 125cm3-es chopper motorom, és a feszültség szabályzóval van gondom.Szeretném megtudni hogy tudtok-e olyan oldalt vagy esetleg olyan üzletet ahonnan tudnék rendelni hozzá.Kínai nem kell.Köszönöm a segítségeteket!

xpkiller Creative Commons License 2013.02.02 0 0 127

Meglett a funkció, de még mindig nem értem mire jó.. Flasher canceling unit :-)

Talán magától lekapcsolja az indexet, ha megdöntöm a motort??

 

Előzmény: xpkiller (123)
xpkiller Creative Commons License 2013.02.02 0 0 126

ment mail.

 

Előzmény: maxer91 (125)
maxer91 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 125

Sziasztok !

Keresek egy szerelőt vagy egy olyan embert aki ért a karburátorokhoz egy Yamaha Tzr 125 van . Bp környékéről keresek valakit , vagy ha köztetek nincsen akkor kit tudnátok ajánlani aki foglalkozik ilyenekkel . Kösziii

jawafun@gmail.com  

Mistral1 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 124

Hello!

A 1:1-es  ccm:kg arány nem igazán előnyös...  (ha érted mire gondolok...) (és ha még a motor önsúlyát is beleveszed a játékba, az arány még rosszabb lesz :-(

 

SZóval, 110 kiló motort + NYOLCVAN kiló motorost vígan elvisz a 125-ös gép, de a 230 kiló elég passzentos lesz neki. Hasznosabb lenne egy kicsit feljebb tenni a lécet és ha nem is a sornégyes ezerkettes a cél, de egy 350-500-as kategóriával - igény esetén - már előzni is tudnál néhol...

(értem én, csak ezekhez "erősebb" jogsi is kell)

 

Nekem van ybr125 (4T), cagiva elphant 125 2T, xt400, xtz660 - és 185/90...  Mindegyik más világ - de temészetesen a Tenere a kedvenc!  (az ybr meg elmegy 2lityivel...  Most akkor melyik ujjamba harapjak!?)

Előzmény: NattyDread (119)
xpkiller Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123

Sziasztok!

 

XZ550 tulajdonos(oka)t keresek! (tanácsot szeretnék kérni)

Már másodjára tettem szert eme kiváló szerkezetre. A neten találtam service manual-t is, de sehol nem találok egy kis gumírozott gyantával kiöntött dobozka funkcióját.

Történetesen ez nekem elfüstölt.. szó szerint.. van másik, de érdekelne, hogy mit csinál.

 

Ez a dobozka a jobb oldali dekli alatt a TCI mögött a deklire felakasztva található, 6-os csatlakozó van rajta.

Nekem ez gyújtás ráadásánál elkezdett sercegni, majd szép füst szált fel.. lehúztam, látszólag minden elektromos rész működött, ezért nem értem, hogy mi a funkciója.

Előre is hálás köszönet a segítségért.

 

Tucso69 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 122

Sziasztok!

Eladósorba került kényszerből a motorom. Júliusban lejárt a műszakija.

660-as Ténéré, forgalmi szerint 97-es, de még a kockalámpás, tehát ettől idősebb.

Nincs szép állapotban, mert már törött idomokkal került hozzám, és nem volt pénzem egy idom-szettre.

Motorja kitűnő, könnyen indul, nem eszi az olajat. Féktárcsák jók, az első nem gyári, (rozsdásodik)

Akksi, gumik jók, sőt adok egy garnitúra használható gumitköpenyt hozzá.

Ülés egy éve lett bőrözve, és szépen megcsinálták, nem ázik be.

Lánc megérett a cserére. 

Ára:190eFt

Ugyanitt eladó kerékgarnitúra ugyanehez a motorhoz, 1x sem használt terepgumival 20eFt

 

drotos5 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 121

Üdv mindenkinek.Van egy 1989 es Yamaha PW 50 es motorom.Érdeklödnék hogy van e valakinek hozzá bármijen alkatrésze?Vagy hogy holl találhatnék hozzá akár ujjonan vagy használtan.

maxer91 Creative Commons License 2012.01.18 0 0 120

Sziasztok eladó egy Yamaha Dt  meg egy Yamaha Jog !
Lehetőleg csak komoly érdeklődök keressenek .

jawafun@gmail.com 

 

NattyDread Creative Commons License 2011.12.23 0 0 119

Sziasztok, nem jártam még itt, de most hogy pár óra tanfolyammal és vizsgával lehet B jogsival 125-ösön motorozni, így érdekelne, hogy mit ajánlanátok nekem erre a célra :o) És ne legyen túl drága! 180 cm vagyok, és 120 kg :o)

bocsi 77 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 118

Szia!Nekem van egy szeretet xs-em,ami kissé át van alakítva.Neked hogyan muzsikál a tecnika?

Előzmény: K Nándor (116)
K Nándor Creative Commons License 2010.05.26 0 0 116
Háj all!

Kicsit kihalt a fórum,de hátha sikerül fellendíteni. Van itt valakinek rajtam kívül Yamaha XS750-es motorja?

Üdv.
legslie Creative Commons License 2009.04.03 0 0 115
Hello,

bár gyanítom hogy már nem aktuális a kérdésed de azért válaszolok :)
A szívató ugye arra kell, hogy az elején mikor még a karbin lerakódott benzin filmréteg elpárolgott újra lerakódjon, tehát hogy kell mennyiségű üzemanyag jusson a blokkba.
Ergo beinduljon a motor. Ha rátekered felmelegedett motornál még az is előfordulhat hogy lefullad a motor, ha túldúsít. Másrészt pedig felpörgeti a motort mert sok benyát kap a gép. Viszont van neki is egy fúvókája az úszóházból, ami nem enged át csak meghatározott mennyiségű benzint. Tehát ha szívatás közben kiürült akkor utána csak bizonyos idő után telítődik ismét ha leállítod, vagy nem használod a szivatót.

Előzmény: Fausto(tm) (114)
Fausto(tm) Creative Commons License 2008.09.28 0 0 114
Sziasztok!

Nem rég lett meg a jogsim és vettem motort, sajnos mást nem tudok megkérdezni, hátha itt tud valaki segíteni :)
Egy Yamaha Xs 250-es motorom van. Annyi van vele, ami nekem fura, hogy ha a szívatót ráhúzom a fordulat számot nem pörgeti fel. Amiken mentem motorokon a gyakorlatokon, mindegyik gép úgy működött, hogy a szívatóval a motort is felpörgette. Ez vajon ennek a típusnak a sajátossága, vagy van valami trükkje?
Köszönöm előre is a segítséget!
Fóti Gyula Creative Commons License 2008.07.10 0 0 113
 

Igaz,hogy ez a levél a Pannonia MGTSZ (Magyar Gépjármüvek Túra Szakosztályának) a hírlevele,de biztos,hogy itt is van olyan ember aki átérzi a dolog lényegét..

 

Tisztelet Mindenkinek!

 

Amikor  2 hónapja jeleztem a veterános társadalomnak (köztük valószínűleg Neked is),hogy sok év után  megjelent egy könyv a Danuvia motorkerékpárokról (mellékesen megjegyzem,hogy azóta megjelent még egy könyv,és 2 hete lett bemutatva az "új Danuvia motorkerékpár" egy sajtótájékoztatón), akkor tájékoztattalak arról is, hogy a könyvből befolyó összeg  jótékonysági célokat fog szolgálni.
 

Nos,nemrégiben eldőlt,hogy mi lesz a további sorsa az összegnek!!!

 

Itt én beszúrnék egy idézetet,amit a szerzőktől kaptam:

 

 

"270 oldalon keresztül, közel 400 sok eddig soha nem közölt fényképpel, típustörténettel és javítási tanáccsal ellátott kiadvány. A magunk részéről ajánlanám Pannónia, Berva, Panni, Dongó, Tünde, Csepel és minden magyar (és retró vagy veterán, MZ, Jawa, Simson, Ural, Junak,  stb...) motor tisztelőjének, azok barátainak ajándékként ezt a komoly sportsikereket elért ám méltatlanul mellőzött márkát bemutató könyvet, vagy egyszerűen azoknak, akik a könyv megvásárlásával segíteni kívánják a girincsi Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Speciális Szakiskola és Diákotthonban tanuló értelmileg akadályozott gyermekek életkörülményeinek javítására irányuló törekvésünket.

A könyv ára: 4200Ft.

Tehát, a kiadvány teljesen non-profit, a szerzők a könyvből származó bevételüket teljes egészében felajánlották.

A Danuvia motorkerékpárok történetét feldogozó könyvünk egy példányát Talmácsi Gábor, a MotoGP 125-ös kategóriájának világbajnoka is ellátta kézjegyével, mely egy jótékonysági licit keretében 130.000.Ft.-ért talált gazdára, egy másik példány pedig 100.000.Ft.-ért.
Természetesen mindkét összeg átutalásra került az intézmény számlájára.

Cégektől nagyobb tétel megrendelésére is számítunk (akár repi célokra). A kiadvány hivatalosan bejegyzett, számlát tudunk biztosítani.

A könyv megvásárolható Budapesten Tálas Tamástól  (30/9303-663)talast@freemail.hu , Debrecenben Kóris Istvántól (20/395-2333),koris.istvan@chello.hu  , Fóti Gyulától (06 20 3421 373) fotigyula@gmail.hu                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

A következőkben újra számítunk a segítségedre! Az adomány átadását azzal szeretnénk színesebbé tenni,hogy meghírdetünk egy játék gyűjtő akciót, amiben Te is tudsz segíteni. Semmi más dolgod nincs csak azokat a gyerekjátékokat,amiket már nem használ a család,de kidobni sajnálod,és egy dobozban pihen évek óta a szekrény alatt vagy a tetején,pincében,padláson,a garázsban,vagy éppen ahol helyet találtál annak idején,azt juttassad el valamelyikünkhöz.

Azzal,hogy rászánsz egy pár percet erre a dologra valószínű,hogy egy kis embernek nagy örömöt fogsz okozni!

Biztos,hogy Nálatok is van megunt mese könyv,kirakós,plüss,vagy társasjáték,építő kocka,robot,vagy a megunt katonák és autók is várják a jobb sorsukat valahol a háztartásban.
Az Intézmény használt ruhaneműt is szívesen fogad!

A legkésőbbi időpont:2008 augusztus 1.

 

Segítségedet előre is köszönjük szépen!

Itt küldök egy linket egy nagyon elgondolkodtató kisfilmhez, ami az emberi akaratról,és kitartásról szól. Érdemes megnézni!

 http://youtube.com/watch?v=f4B-r8KJhlE

Ezt az írást küldd tovább minden jóérzésű barátodnak!

Köszönöm.

 

Tisztelettel:

Fóti Gyula

Pannonia MGTSZ
 






________________________________________________________
Papírképek akár ingyen! Digitális fényképezőgépek már 5000 Ft ajándék fotókidolgozással a FotoMarket Online Fotóáruházban! www.fotomarket.hu

3 melléklet — Az összes melléklet letöltése Összes kép megtekintése konyv_3d_2.jpg
153K Megtekintés Letöltés Talma6.bmp
901K Megtekintés Letöltés Alapítvány_tevékenysége.doc
29K Megtekintés HTML-ként Megnyitás Google-dokumentumként Letöltés

legslie Creative Commons License 2008.06.09 0 0 112
Hello,

gondolom netes hirdető oldalakat már nézted.
Amúgy nem tudok ismerőstől ilyen típust eladót.

Üdv
Előzmény: bigbore (111)
bigbore Creative Commons License 2008.06.05 0 0 111

Sziasztok

Nem tud valaki sr 400/500 vagy XT 500-at eladót? Bármilyen állapotú érdekel, de csak papíros.

Ha tudtok, segítsetek! Köszönöm.

Attila

06-20-972-9597

legslie Creative Commons License 2008.06.04 0 0 110
Már eladtam a gépet... ne hívjatok miatta.
Fóti Gyula Creative Commons License 2008.06.03 0 0 109

Tisztelet Mindenkinek.

 

A Pannonia MGTSZ meghívást kapott a Közlekedési Múzeumtól a  június 5.i új kiálításának a megnyitó ünnepségére, amely a "Motor és a Reklám"címet viseli.A megnyitó 15:00 lesz.Várunk szeretettel.

 

 

Ha erre nem tudsz eljönni,mert munkanapon van,akkor gyere két nap múlva június 7.én.Amikor is el indul útjára a két fiatalember,Treszl Gábor és Magyar Zoltán Pekingbe egy T5-ös Pannoniával.Részleteket itt találsz: www.pannoniaexpedicio.hu

Gyülekező a Közlekedési Múzeum elött 13:00 órától.

 

És Róluk se feletkezzünk el: www.p3k.blog.hu

 

 

Tisztelettel:

Fóti Gyula

www.pannoniamgtsz.hu

legslie Creative Commons License 2008.05.27 0 0 108
Gondoltam ide is berakom hiszen Yamaha. :)

Ha valaki akar venni megbízható forrásból egy XV535-öt az most jelentkezzem mert levittem az árát 690.000 Ft-ra.
Ha ezután sem veszi meg senki akkor kénytelen leszek elvinni a Red Baronba mert valamiből finanszíroznom kell az XJR renoválását.

Amúgy meg megszakad a szívem, hogy ennyiért el kell adnom. :(

Itten találjátok:

http://www.hasznaltauto.hu/2080781_yamaha_virago_1999

Szval jelentkezzen aki akar lásztminitre :)
legslie Creative Commons License 2008.05.07 0 0 107
A gumit nem is néztem :)

Na akkor csak 500 ccm-it tévedtem.

Előzmény: Gósztrájder (106)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.05.06 0 0 106

Közben kiderült: FZ250 (azért egy 750-nek nem ilyen hurka a gumija) Phazer.

Előzmény: legslie (105)
legslie Creative Commons License 2008.05.06 0 0 105
Pontosabban FZ750 90-es évek elején volt ilyen szögletes fenekű modellje.
Előzmény: Gósztrájder (103)
legslie Creative Commons License 2008.05.06 0 0 104
Hello!

Nekem egy régebbi típusú Fazernek tűnik. Legalábbis a 16 szelep és a folyadék hűtés stimmel.

Üdv,
Előzmény: Gósztrájder (103)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.05.05 0 0 103

Üdv!
Valaki be tudná azonosítani ezt a modellt?

yamaha
Fóti Gyula Creative Commons License 2008.03.31 0 0 102

Meghívó



A Blue Scorpions és a Pannonia MGTSZ álltal szervezett veteránmotorkerékpár bemutatóra, szépség és ügyességi versenyre. 

A BSMC és a Pannonia MGTSZ szeretettel meghív mindenveteránost,és veteránmotorozásfelől érdeklődőt,2008.Április 5.Budapest,XIV.ker.Ötvenhatosok terén(volt felvonulási tér)megrendezésre kerülő veteránmotorkerékpár szépség ésügyességi versenyre.A veteránmotrkerékpár bemutató egy szezonnyító balesetmegelőzési rendezvény szerves része,ahova a rendezők minden motorost várnak ,akik a motorozás szépségei mellett tisztában vannak az abban rejlő veszélyekkel is.Az esemény védnöke:dr.Tóth Gábor r.dandártábornok úr,Budapest Rendőrfőkapitánya Díszvendég:Talmácsi Gábor 2007.Moto GP 125 cc. világbajnoka 

A rendezvény 2008.április 5.-én 10 órától 14 óráig tartváltozatos programokkal.A rendezvényt egy nagyszabású motoros felvonulás zárja az Ötvenhatosok terétől a Citadellára.

A veteránmotorosok 9 órától gyűlekeznek a Közlekedési Múzeum elött.Ha van  30 évnél ídősebb motorod akkor megjelenésedre feltétlenül számítunk.

Tisztelettel:Fóti Gyula Pannonia MGTSZ (06 20 3 421 373)

Ez az írás másolható,és tovább küldhető minden jóérzésűmotoros részére,akinek fontos lehet a balesetmegelőzés.

legslie Creative Commons License 2008.03.27 0 0 101
Hello,

nos igen ezt az előző tulajának kellett volna a figyelmébe ajánlani mert ennyire hagyta leamortizálni a blokkot de miután így szépen rendbe raktam. Most az új motor vásárlása miatt eladó sorba került a kicsike. Persze ha nem kell senkinek árban egy ilyen jól karban tartott motor akkor használni fogom városi közlekedésre. Bár azért az 5 literes fogyasztása lehetne kevesebb is... igaz ahhoz kisebb köbcentisnek kellene lennie. :)

Szval elégedett vagyok vele csak most túrázásra már a nagyobb motort fogom használni. Hosszútávon kényelmesebb. Na meg az sem árt ha van benne tartalék ha előzni kell. Igaz azért a csupasz motoron sem fenékig tejfel 140-es tempóval huzamosabb ideig haladni. A viragon meg egyenesen felsőtest szaggató :)

Neked is balesetmentes motorozást... mindjárt itt a tartós jóidő.
Bár az elmúlt pár hétben már raktam kb. 600 km-t az új motorba... igaz volt olyan hogy a taknyom odafagyott az esti időben :D
Előzmény: Victor Octavius (100)
Victor Octavius Creative Commons License 2008.03.25 0 0 100

Hali!

 

Nekem egy XV 400-asom van, de az viszi a 150-et (egyszer próbálva, de soha többet, ha rajta múlik...).  Már többször volt, hogy visszaváltással kellett korrigálnom a kamionosok ostobaságát, ezért fontos, hogy 4. fokozatban is legyen erő még a motorban 110-120 környékén...

 

Átlagban én csak 100-110 es tempót megyek,itt még a menetszél is elfogadható. A végsebességnél fontosabb az erőtartalék, ezért jól tetted, hogy lelket öntöttél a v2-esedbe... még ha az említett összegbe került is. Megjegyzem, a jó olaj megfelelő időben cserélve itt hozza meg az árát...

 

Sok balesetmentes kilómétert, Hosszú túrát, szép Nyarat!!!!

Előzmény: legslie (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!