Keresés

Részletes keresés

topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 59
ha vki szakmai szempontokkal jutott a csucsra mint Megyó

Viccelsz, ugye? Medgyessyt hallottam mar gazdasagpolitikai kerdesekrol nyilatkozni, azt hiszem a Kozgaz alapozojan atesett diak nagyon megszorongatna ot makrookonomiabol. Minden ez, csak nem szakember. A megbizhatosag, parthuseg, titkosszalgalati tevekenyseg ami elore vitte ot.

Előzmény: Lucass (50)
Gróf Úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 58
ha eltűnnek a régi miniszterek az MSZP-ből, szalonképes lesz a párt a "jobbosok" szemében?

Ezt erősen kétlem. De az én szememben (afféle protest-szavazó) mindenképpen szalonképesEBB lenne és kívánatosnak tartanám.

Előzmény: Demim úr (54)
livefast Creative Commons License 2003.04.26 0 0 57
Ha lehet, azért Békesit és Medgyessyt ne tegyük egy skatulyába.
Békesi sosem volt bólogatójános, Megyóka meg mindig az volt. Megyóka hiába ajánlkozott a szadinak, ők tudták, hogy nem szakértő, csak a KGB-elleni harcban...
Előzmény: Lucass (50)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 56
Az mszmp helyében te nem petézted volna le előrelátóan az ügynökeidet minden pártba és protopártba?
és ezt a fiatal demokraták nem vették észre. ne röhögtess!!! :-))
Előzmény: Tappancs (52)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 55
na akkor arra válaszolj kérlek a kedvenc fideszke vajon miért akarta 150 évre titkositani az iratokat és miért nem világitotta át a képviselőit??? :))

egyébként sem tartom fair dolognak hogy egy párt bármit lenyelethet a szavazóival mert az másik oldalon ott vannak a "kommunisták"
azt hitték bármit meg lehet csinálni ezzel az országgal
tévedtek...

Előzmény: Tappancs (52)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 54
és a vezetői szintet hol húzzuk meg? minisztériumi osztályvezető maradhat, főosztályvezető nem? vagy csak a minisztereket kellett volna "likvidálni" a közéletből?

ha igen, akkor ha eltűnnek a régi miniszterek az MSZP-ből, szalonképes lesz a párt a "jobbosok" szemében?

vagy hogy van ez, szerinted?

Előzmény: topik (49)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 53
én sem értem ezt
ha Horn kormányába belementek akkor most mit nyavajognak???

a szavazók elfogadták olyannak az mszpt amilyen a szadi maradék szavazói is tudomásul vették hogy ez van

mert a másik oldalon ott van az Orbán - rendszer..

nem lehet lelkizni a politikában
pénztártól való távozás után nincs reklamáció

Előzmény: malaclopo (51)
Tappancs Creative Commons License 2003.04.26 0 0 52
Nem hozna ki a sodromból, ha a közéletből eltűnnének a besúgók, ügynökök, titkosszolgák és karhatalmisták, KB- és PB tagok.
Az mszmp helyében te nem petézted volna le előrelátóan az ügynökeidet minden pártba és protopártba?
Előzmény: Lucass (47)
malaclopo Creative Commons License 2003.04.26 0 0 51
MP a kedvenc min. elnököm; egyébként sem lehetne kib..ni a pártból, mert nem tagja; meg aztán én sem vagyok az, aki ezt megtehetné; elolvastam iván interjúját, MP ügyében nem értek egyet vele; ill. azzal igen, hogy nem gond, hogy ő a min. eln, igen; igazából Fodor Gábornak az első megnyilvánulása volt, amivel nem értettem egyet, hogy MP távozását követelte
Előzmény: Lucass (36)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 50
ha vki szakmai szempontokkal jutott a csucsra mint Megyó v. Békesi azzal szerintem nincs nagy baj, viszont Gál zoli tényleg hátrébb vonulhatna

jómagam pl nagyra tartom a német tábornoki kart a második világháboruban, és nem keverem mondjuk a kis seggnyaló nácikkal, jóllehet oroszlánrészük volt a nácizmus müködtetésében, de nem mosom össze öket
sokan őket is náciknak látják

de hát nem a te igényeidnek kell megfelelni az mszpnek , mert te inkább szavazól akárkire mint rájuk akármennyit is változnak

Előzmény: topik (45)
topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 49
itt a kommunista rendszer kormanytagjairol, part es szakszervezeti vezetoirol volt szo, nem az allamigazgatasban dolgozokrol.
Előzmény: Demim úr (48)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 48
szerinted mi lett volna, ha '90-ben mindenkit elzavarnak, aki akkor éppen az államigazgatásban dolgozott????

De ez a burokracia (rendszer) onmagaban is sok fajdalmat, szenvedest okozott.
és okoz még ma is. és nem a múlt rendszer emberei miatt... ;-))

Előzmény: topik (45)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 47
emlékeztetnék arra hogy a Fidesz kormány tele volt ügynökökkel
nem is csupán kémelháritó tisztekkel, hanem valódi besugokkal

ugyhogy a saját háztájon kéne söprögetni, ha a Fidesz és az mdf támogatta volna az ügynöktrv.-t a szadi megszavazta volna, ám ők nem tám. ők tudják miért :)

Előzmény: Tappancs (44)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 46
lassan kivehetnéd a papagájt az elakadt lemezjátszóból...
Előzmény: Tappancs (44)
topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 45
De ez a burokracia (rendszer) onmagaban is sok fajdalmat, szenvedest okozott. Ha reszt veszek egy kabitoszerterjeszto banda mukodeseben, ugy hogy senkinek nem okozok fajdalmat, szenvedest, mondjuk penzugyi tanacsokat adok, hogy mibe fektessek a nyereseget, akkor nincs semmi bunom??
Előzmény: Demim úr (43)
Tappancs Creative Commons License 2003.04.26 0 0 44
Méghogy "a rendszerváltással minden a feje tetejére állt" ?
Nem látod a kedvező jeleket. Lassan befejeződik a rendszerváltás. Eljutottunk a Horn-Medgyessy-Nagy Sándor-Gál Zoltán-Csehák bagázstól a Horn-Medgyessy-Nagy Sándor-Gál Zoltán-Csehák bagázsig és a múltját eltitkoló egykori titkos ügynököt újra szalonképes politikusnak tekintjük. Kezd helyreállni a világ rendje ;)
Az szdsz megint bizonyságot tett a tolerancia mellett. Gyomor kell ahhoz, hogy ilyen alakokat bevegyen valakinek a gyomra.
Előzmény: divot (3)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 43
Probléma azokkal van, akik a párt, szakszervezet irányításban illetve a mult rendszer kormányaiban vezetőként vettek részt.
szerintem meg probléma azokkal van, akik embertársaiknak hátrányt (fájdalmat, szenvedést) okoznak. önmagában a bürokráciában részt venni nem bűn.
Előzmény: BaSand (41)
iolah Creative Commons License 2003.04.26 0 0 42
Érdekes a kérdés.
Szerintem az SZDSZ politikája közelebb áll az anarchizmushoz mint a liberalizmushoz.
Az MSZP vagy az MDF politkája pedig a klasszikus nyugati liberalizmushoz.
Persze leszámítva azt a néhány embert aki kommunista volt :-(
Előzmény: topik (-)
BaSand Creative Commons License 2003.04.26 0 0 41
mig a szadi a koalició ellénere is elmondhatja hogy párttagokkal nem közösködik, ugy tudom hogy ilyeneket fel sem vesznek a szadiban és a frakcióba sincs

Hogy ez így van-e, vagy nincs így, nem tudom. Az azonban biztos, hogy nem a kb 800 ezer egykori (MSZMP) egyszerű párttaggal van a probléma. Ezeknek többsége egzisztáciális okból lépett be a pártba. Nem azt mondom, hogy ez egy dicsőség, de e miatt nem kell pálcát törni felettük.Probléma azokkal van, akik a párt, szakszervezet irányításban illetve a mult rendszer kormányaiban vezetőként vettek részt.

Előzmény: Lucass (40)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 40
elolvastam Pető interjuját
nem igazán tartom szerencsésnek ahogy Medgyessyről beszél tekintve hogy ő a szadi szavazói között is népszerű

Multját eltitk. titkosügynök???
kémelháritó volt ha jol eml. nem titkosügynök
azonkivül a Fidesz is hemzsegett a valodi besugoktól erről P. miért nem szól egy szót sem

persze mindenki akceptálja azt hogy a szadi a demokratikus ellenzékből lett , de ebből nem lehet megélni, s ez a burkolt kommunistázás, csak a Fidesznek használ

inkább rá kéne mutatni arra hogy mennyi komcsi hemzseg a Fideszben, mig a szadi a koalició ellénere is elmondhatja hogy párttagokkal nem közösködik,
ugy tudom hogy ilyeneket fel sem vesznek a szadiban és a frakcióba sincs

topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 39
te kevered a liberalizmust az anarchával

Hol konkretan?

neked az az érdeked hogy minél rosszabul szerepeljen a szadi ezért ellenzed a hatékonyságjavitást

Nem vagyok egy szadidrukker, az teny, de ennek ellenere inkabb semlegesen tekintem ezt a valtoztatatasi tervet. Fokent azert, mert nem hiszem, hogy ettol lesz tobb szavazoja az SZDSZ-nek. Ami erdekes, hogy elvek ide, elvek oda minden part azonos szervezeyti felepites fele halad es es nem lehet veletlen.

Előzmény: Lucass (38)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 38
te kevered a liberalizmust az anarchával

persze, világos hogy neked az az érdeked hogy minél rosszabul szerepeljen a szadi ezért ellenzed a hatékonyságjavitást, de ennek megfelelően kell értékelni a hozzászolásaidat is:)

Előzmény: topik (37)
topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 37
Ha elolvasod az interut kiderul belole, hogy Peto ezt komoly hatranynak tartja. De nem csak o, hanem a tobbi Szdsz vezeto is, ezert a tenyleges mukodeskor figyelmen kivul hagyjak a formai, szervezeti kovetelmenyeket (ez liberalis?). Az elnoknek jelenleg nincs nagyobb szerepe, mint bamelyik ugyvivonek.
Előzmény: figyelő (27)
Lucass Creative Commons License 2003.04.26 0 0 36
gondoltam
liberális ember nem is szavazna olyan pártra mint az mszp :)

de ha kibasszátok a pártból, és Gy. némethek jönnek helyette , ugye tudott hogy az minusz 20%-ot fog jelenteni...

Előzmény: malaclopo (32)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 35
Te most azt vadászod, hogy határozzuk meg azt a kritériumrendszert, mely szerint valaki liberálisként azonosítható?

ha igen, akkor provokálni próbálsz?

Előzmény: topik (33)
Demim úr Creative Commons License 2003.04.26 0 0 34
ha a fiadat vinnek harcolni valami ertelmetlen haboruba, te is kimennel tuntetni.
ha fiam lesz, (remélem) nem lesz katona. próbálj meg Te engem háborúba vinni... ;-))
Előzmény: topik (31)
topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 33
- Mit jelent szamodra a tolerancia?

Pál apostol fogalmazta meg legjobban a dolgot szerintem: viseljétek el egymást szeretetben

Akkor a Pal apostol tanitasai szerint elo hivo lenne a liberalis??

Előzmény: Demim úr (14)
malaclopo Creative Commons License 2003.04.26 0 0 32
MP nem az mszp politikusa, csak min. elnök, mszp támogatottsággal; nem tagja a pártnak; szerintem a szadira szavazott
Előzmény: Lucass (18)
topik Creative Commons License 2003.04.26 0 0 31
Lattuk mar a tobbnyire liberalisnak mondott Demokratikus Chartat az utcan, nem ondhatjuk, hogy errol ismerszik meg a liberalis. Csak ugy kedese, hogy kimesz-e te is vagy sem. ha a fiadat vinnek harcolni valami ertelmetlen haboruba, te is kimennel tuntetni.
Előzmény: Demim úr (17)
blackhole Creative Commons License 2003.04.26 0 0 30
48 után erős elnyomás, majd enyhülés, végül megegyezés az ellenállókkal.
56 után erős elnyomás, majd enyhülés, végül megegyezés az ellenállókkal.
A megegyezés előtt irányítók nyilván az első esetben sem tűntek el a balfenéken, és az ellenállók is nyilván összevesztek. Csak a világháborút kell elkerülnünk, és nem lesz 30000 km2-es Magyarország :))
Előzmény: divot (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!