Keresés

Részletes keresés

Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 56
bivisz!
te nagyon nem erted kafkat
bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 55
Kedves Endi!

Nem figyelsz? Nem vetted észre, hogy direkte NEM a mostani nickeden szólítalak? Miért? Mert NEM tartalak alsóbbrendűnek! (De Kafkával egy szinten állónak se.)

Egyszerűen arról van szó, hogy az embernek fiatal korában vannak korszakai, pld. depressziós, szürrealista, rocker, mittudomén. Ahogy FELNŐ, ezeket elhagyja az ember, épp azért mert felnő, fel KELL nőnie. Szép, szép a félelem meg a nyomott hangulat, klassz dolog gyereknek lenni, de szerencsére van más is.

Amikor én Kafkával voltam oda-vissza, sok Csáth Gézát is olvastam. Kafka ma is elmegy, de Csáthot pld. nem tudok úgy olvasni, ahogy Kafkát. Egyszerűen mert akkor tetszett, most meg nem tetszik.

Hogy neked meg a pszichológus nem tetszik, nem baj. Attól még tud segíteni. Persze megoldást nem ad, mert azt NEKED kell megtalálnod.

Ami az irodalmat illeti: Heller, Vonnegut, Tolkien, Hrabal, hogy csak egy párat mondjak. Ezek mindegyike megtanít jobb embernek lenni. Szerintem.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (53)
Futrinka utcai polgár Creative Commons License 2003.04.29 0 0 54
Rettegek az ilyen idióta topicnyitástól. :)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 53
Ertem. Vegul is Kafka is alsobbrendu volt, mint en.

Ajanlj Kafkanal felsobbrendueket.

bivisz Creative Commons License 2003.04.29 0 0 52
Megvolt. 18 évesen. Akkor tetszett, mert akkor én is így gondolkoztam. Hálka Istennek oskat változtam azóta. Nem szabad leragadni Kafkánál, sok más jó író is van a világon.
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (51)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 51
Jut eszembe! Ha valaki tenyleg meg akarja erteni a rettegesemet (vagy nevezzuk akarhogy), ajanlom elolvasasra Franz Kafka muveit. Kulonos tekintettel "A per" es az "Atvaltozas" cimu irasokra.

En tokeletesen ertem, hogy Kafka mit akart kifejezni muveivel. Nagyon ismerte az embert ez a Kafka.

Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.29 0 0 50
Semmit.
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 49
Mit vársz ettől a topiktól?
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (40)
Amida Creative Commons License 2003.04.29 0 0 48
Szeva bigi!
Nem fikázom (arra van zspi, orcsepp) imádkozom...már az is baj,,,?-o)
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 47
Bucu kedves! Fikázunk? Fikázunk?
:)
Bucsooom
Előzmény: Amida (46)
Amida Creative Commons License 2003.04.28 0 0 46
...Uram!...egy topicot adjál nekem...ahol nincsenek szentfazekak, és nem másolják ezerrel a Bibliát.
Miért engeded, hogy az a kevés az mindenhol ott legyen..festményeikkel, szobraikkal, írásaikkal...csak...szégyent hoznak a Te fejedre Uram!
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.28 0 0 45
bell!
Mondtam, hogy nagyon rossz velemenyem van a piszologiarol...
Előzmény: belll (41)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.04.28 0 0 44
A póstástól is félek. De csak addig, míg kopog. Utána már nem.

És mi van ha csenget? Pláne ha kétszer? :)

A gázórással kapcsolatos félelmeidet teljesen át tudom érezni

Előzmény: Beatty (43)
Beatty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 43
Szia Endi!

én valahogy mindig a gázórástól félek, meg a tértivevényes levelekről szóló értesítésektől (amit a postán lehet átvenni). ki tudja miért, hisz soha nem a rendőrségtől-bíróságtól jönnek ezek a levelek (a gázostól :-))) ... meg régen a Westeltől. 1 hetet késtem a számlarendezéssel, már jött a FENYEGETÉS. És akkor már hiába van ott a végén, hogy "amennyiben időközben rendezte, kérjük, tekintse semmisnek eme felszólítást)

szal... megértelek. A póstástól is félek. De csak addig, míg kopog. Utána már nem.

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (2)
Don Vittorio Creative Commons License 2003.04.28 0 0 42
Ha keveset mondasz/mutatsz magadról, logikus, hogy csak felületesen ismerünk, logikus, hogy felületesen mondunk véleményt... Ráadásul, amit mutatsz, az is ellentmondásos: hol ilyen, hol olyan (én vagyok rosszul, ja nem: ti vagytok rosszul).

Közben meg azért Te is osztod rendesen a népet, és nyakra főre minősítgetsz... Nnna. Tényleg beszélgetni kéne ahhoz, hogy kiderüljön, mi bajod van (kinek, mi baja van).

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (40)
belll Creative Commons License 2003.04.28 0 0 41
" Esetleg ha van pszichologus ismerosotok, akiek problemai vannak, neki szivesen segitek. :)))

ÓÓÓÓÓ..:-))
Nem lehet, hogy két számmal nagyobb lóra ültél?:-)
üdv
belll

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (34)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.28 0 0 40
Az is eszembe jutott, hogy miert nem akarok/merek senkivel se beszelgetni. Mert akkor kiderul, hogy milyen mas elveket vallok tok sok dologban. Es akkor ugye megint jon a kritika, de nem ez a baj, hanem az, hogy komolyabb vitat persze senki se akar, senki se akarja megerteni, miert is gondolom tok mashogy a dolgokat. De persze megitelni a nezeteimet igy is meg akarjak... feluletesseg rulez.

Don Vittorio Creative Commons License 2003.04.28 0 0 39
A helyzet súlyosabb, mint gondoltam. :-)))
Nem is. Inkább :-(((
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (34)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.28 0 0 38
Ezek szerint te már eljuttál oda, hogy nem csinálsz hülyeségeket? Ha igen, fogadd őszinte és mélységes csodálatom!
Hiszen legelőször magunk háza táján célszerű rendet tennünk (nem?) és ha magunkat már nem féltjük, biztosan tudjuk, hogy mi már nem teszünk többé hülyeséget, akkor jöhet a többiek óvása...
Hmm?
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (34)
Virág testvér Creative Commons License 2003.04.28 0 0 37
Ennek a feketének fehér a tenyere. Ő lenne Osho, a zsidó púpos néger mosónő ? Rettegek a fehér tenyerű feketéktől, rettegek endi rettegésétől...
Előzmény: Törölt nick (21)
Fefe_2108 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 36
> Attol felek, hogy az emberek hulyeseget csinalnak. Tehat az embereket feltem.

Sokezer éve egyfolytában hülyeséget csinálnak. És az jó. Mert a hülyeség működteti és tartja egyben a világot.

Érzelmileg mintha nem mindig lennél 30 éves szinten... (nem mondtam, hogy ez baj)

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (34)
Canis Creative Commons License 2003.04.28 0 0 35
Ne vetíts. A topicindító és a 2-es hozzászólás nem értelmezhető ez alapján. Bohóckodsz, vagy magad sem tudod, mit írsz.
Előzmény: Alsóbbrendű foslény (34)
Alsóbbrendű foslény Creative Commons License 2003.04.28 0 0 34
Hu mennyi ember akar segiteni.

De valamit rosszul ertettetek. Az en felelmem mas. Nem azert felek, mert valami bajom lehetne, mit erdekel engem, hogy velem mi tortenik?
Attol felek, hogy az emberek hulyeseget csinalnak. Tehat az embereket feltem.

Irta valaki, hogy nem felek provokalni az embereket. Nem is! Attol se felek, ha engem provokalnak, kritizalnak.
Viszont az emberek nem provokalnak, nem kritizalnak, hanem mocskolodnak.

Pszichologusokat ne ajanljatok, mert nem sokra tartom a pszichologiat. Esetleg ha van pszichologus ismerosotok, akiek problemai vannak, neki szivesen segitek. :)))

birs Creative Commons License 2003.04.27 0 0 33
Jézus így szólt: - Ne félj, csak higgy!

Félelem helyett emlékezz inkább az Ő szavaira:
ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, de a lelket nem tudják megölni: inkább azt féljétek, aki a testet is és a lelket is a kárhozatra tudja vetni a gyehennában.
Ugye, két verébfióka egy fillérbe kerül? De Atyátok tudta nélkül egy sem esik le a földre közülük.
Nektek pedig még a fejeteken lévő hajszálak is számon vannak tartva!
Ne féljetek hát: többet értek sok verébfiókánál!”

Előzmény: Alsóbbrendű foslény (7)
lépcsömászó Creative Commons License 2003.04.27 0 0 32
Is.
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 31
Pánikbetegség? Szociofóbia?

Szerintetek, ha Platónt, Jézust, Buddhát vagy egyéb régia (vagy akár mai) Nagy Fejeket bevinnének egy mai pszichiátriára, hányféle betegséget diagnosztizáltak volna náluk...?

Persze ezzel korántsem arra célzok hogy endi mekkora fej...

De ez a topik eddig felülmúlta várakozásaimat.

;)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.27 0 0 30
Ez a Chesterton okos fiú.
Jó kis mondás.
Persze nem tudom, hogy valóban igaza volt, vagy csak azért találta ki, mert ő nem mert elmenni...
Előzmény: lépcsömászó (19)
Hitet Lenke Creative Commons License 2003.04.27 0 0 29
Azért az nem semmi, hogy mindenki mennyire tudja, mi Endi problémája. :)Különösen belll megközelitése "tetszik".
Ennyiből nemigazán lehet megitélni szerintem. Segiteni rajta meg végképp nem. Gyanitom a pszichologus ajánlgatása is hasztalan, Endi nemigen lenne rá vevő.

Viszont jól elbeszélgetünk.

Don Vittorio Creative Commons License 2003.04.27 0 0 28
Aha. Ezzel csak az a baj, hogy Te abból indulsz ki, amit Endi mond (retteg mindenkitől), én meg abból, ami kiderül. (Problémái vannak az önmaga és mások értékelésével, és közben - úgy tűnik - nem retteg provokálni a környezetét. Ez nem jellemző így a paranoiára, amennyire én utánaolvastam.)
Előzmény: Domestos (27)
Domestos Creative Commons License 2003.04.27 0 0 27
Nem. A szociális fóbiás nem fenyegetve, hanem csúfolva, leértékelve érzi magát (->szégyen). Ez inkább korai (enyhe) paranoid zavar.
Előzmény: Don Vittorio (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!