Keresés

Részletes keresés

sunika8 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 720
Szia!

Üzenem a picurnak, hogy a sünik szuszmákolnak, kicsit horkolósan veszik a levegőt :)))
Előzmény: hirvike (719)
hirvike Creative Commons License 2009.01.26 0 0 719

Nemrég élvezettel olvastam végig a topicot, és ma jött egy idevágó kérdés a 2+ éves csemetémtől:

"Anya mond meg mit mond süni?"

 

Meg tudná valaki mondani? Előre is köszi!

Manócska01 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 718

Minden vágyam hogy egyszer egy ilyen édes sün családi idilt lássak - de a kutyák miatt ezt nem hiszem.

Az enyémek szerintem a szőlő tövébe vackoltak - mert mindig odamennek szaglászni a kutyák.

 

Előzmény: epresjoghurt (717)
epresjoghurt Creative Commons License 2008.11.18 0 0 717
Ezek a sünik alighanem nem az állandó lakosok. Tavaly és előtte világosabb bundájú modellt láttam. Tavasszal meg is találtam a téli szálláshelyét. Király kérót talált magának. Kidőlt odvas fa töve, borostyán függönnyel. Tündéri volt, ahogy a csemetéket vezette a hullott vadringlóhoz vacsorázni. A picik libasorban követték a mamájukat. :o)
Előzmény: Manócska01 (714)
epresjoghurt Creative Commons License 2008.11.18 0 0 716
A történet is aranyos volt.
Késő este mentem haza, és a házhoz érve hallottam, hogy valaki eszi a kutyatápot. Igen ám, de a kutya sehol. Akkor a galambok? Éjszaka? (Több generáció balkáni gerle nőtt fel kutyatápon, reggelente a kutyaház tetején várják) Kíváncsi lettem, így felkapcsoltam a villanyt. Az egyik süni lábujjhegyen állva lógott bele a tálba, a másik pedig benne csücsült. Annyira bele voltak feledkezve, hogy össze sem gömbölyödtek. :o)))
Előzmény: aGinger (715)
aGinger Creative Commons License 2008.11.14 0 0 715
Ez a süni a lábasban koncepció....még mindig vigyorgok :)
Előzmény: epresjoghurt (713)
Manócska01 Creative Commons License 2008.11.11 0 0 714

Szia - nekünk 5 kutyánk van és az egyik boldogan hozza haza nekem mindig ajándékba a bébi süniket.

Most már sötétedés után csak felügyelettel mehet ki - elindézi a dolgát és hozzuk is be.

Csak ő foglalkozik a sünikkel - igy könnyü szeparálni őket.

Bár még mindig nagyon jó az idő - de lassan csak bekucorognak a sünikék téli álmot aludni és nem szeretném ha a sünivadász kutyusom kiásná őket. Kaját sem merek kinnt hagyni a süniknek - mert rengeteg cica jár be hozzánk és tuti hogy ők ennék meg.

 

Jó a talaj rengeteg a kukac meg mindenféle bogárka - bizom benne hogy tudnak tartalékolni télire.

Előzmény: epresjoghurt (713)
epresjoghurt Creative Commons License 2008.11.08 0 0 713

Nálunk "csak" ilyen süni van, valahol a környéken lakhat és teljesen békésen lakmározik a kutya táljában. A társa láboson kívülről próbálkozott, így könnyebben el tudott menekülni. :o)

A kutyánk már elég öreg, így szerencsére már nem foglalkozik a sünikkel. :o)

 

 

sünikaja
Előzmény: Manócska01 (709)
Manócska01 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 712
köszönöm 8-)
Előzmény: epresjoghurt (711)
epresjoghurt Creative Commons License 2008.11.03 0 0 711
Nagyon aranyosak :o)
Előzmény: Manócska01 (709)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 710
már régen volt, mikor sünit "tartottunk".
nem tudom mennyit ittak, de mindig volt előttük víz.
gyümölcsöt nem nagyon ettek, macskakaját, csont és lisztkukacok kaptak.
Előzmény: sanche (707)
Manócska01 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 709

ha van kedvetek megnézni őket- akkor itt vannak -

 

http://gallery.site.hu/u/manocska

 

Előzmény: Manócska01 (708)
Manócska01 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 708

Szia 8-)

Igen- az Élet halál házába vittem őket. Én már sok kis mentett állatkát vittem oda - és volt olyan akit látogattam is - bár ez a ház inkább kórház jelleggel üzemel.

 

Sünikéim nem szivesen mentek el tőlem- de bármennyire is fájt elengedni őket én ugy gondoltam hogy a rabság nekik nem élet - és mivel ott megfelelő helyet biztositanak nekik, jobb lesz ott áttelelniük.

 

Kérdeztem hova viszik majd őket. Azt mondta Anna a gondozó hogy egy olyan helyen telelnek át - ahol szinte a természetben megfelelő helyen lesznek. Kapnka enni inni - és akkor esznek isznak amikor akarnak - tehát élik a zavartalan szabad kis életüket.

Azt mondta az egyik gondozó hogy az első sünim - akik 20 dekáról már 33 dekára hizott - hogy ő már át tudna telelni.

A picike meg hamar utol fogja érni - mert rettentő jó az étvágya. Egy mini cica hordózóban vittem őket- és ahogy magamhoz öleltem a hordozót - hogy ne fujjon át a szél rajtuk - böködtek a hideg kis orrukkal megcsipkedtek - nagyon édesek voltak.

 

 

Azt mondták a gondozók hogy idén nagyon sok a süni - vigyázzon rájuk mindenki ahogy tud.

Láttam picikéket is - alig voltam 2-3 centi hosszuak - ők lámpa alatt voltak - de voltak ben nagyobbak is - és voltak olyan kis huncutok mint az én kisebbik sünim.

 

Mondták hogy nagyon jól etettem őket - és látszik hogy tök egészségesek.

 

MInden nekik vásárolt kaját eltettem- hátha -

 

 

Ott is kaptak rögtön enni - mindenféle izgő mozgó csunyácskákat- meg friss vizet - remélem hamar megtanulják hogy az a kaja -8-))

Előzmény: sanche (705)
sanche Creative Commons License 2008.10.31 0 0 707
Bocsánat, azt el sem olvastam újra, akkor még nem volt nálam a sün, azt hittem, hogy az azutáni írásomra reagáltál, amibe direkt nem írtam tejet, mint ahogy direkt nem is adok neki. De köszönöm az észrevételt, valóban leírtam a tejet a sün előtt. :) Bár akkor is csak véletlenül, mert addigra elolvastam megdöbbenve, hogy tejet lehetőleg ne.

Vizet nálatok mennyit szokott inni? Minden nap kap egy kis gyümölcsöt is, mindig ugyanannyit, de eléggé változó az ivás mennyisége.
Előzmény: Törölt nick (706)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.31 0 0 706
"Egy boltban van sünkaja is, amúgy macskakaja és emellé tejecske, meg mindenféle zöldség, gyümölcs."

én így értettem.
Előzmény: sanche (705)
sanche Creative Commons License 2008.10.30 0 0 705
Én nem írtam, hogy adok neki tejet :)

És nem is adok, éppen az ebben a fórumban elolvasottak miatt. De egyébként ez nagyon fura és őszintén szólva megdöbbentem, mikor itt olvastam, hogy ne nagyon adjunk tejet a sünöknek, csak higítva max vagy ilyesmi.
Nem tudom, hogy honnan a csudából jött ez a tévhit(nem csak nálam), hogy ha a kertben sünt látunk, kínáljuk meg egy kis tejjel. ..:) No mindegy.

Azt az infót is erről a fórumról vettem, hogy óvatosan kell az etetést csinálni, mert halálra eheti magát. Szóval erre is mindig nagyon ügyelünk.

Ahogy ígértem, voltunk állatorvosnál, rutinvizsgálaton, azt mondták, hogy nagyon szép sün és makkegészséges, úgyhogy én is teljesen megnyugodtam.

Tihamér elengedési helye már pontosan ki van jelölve(Balatonon a kertünk végi dzsungelbe, ahol rendszeresen látunk illetve hallunk éjszaka sünöket.) Rákérdeztem az állatorvosnál, hogy tavasszal próbáljuk-e valahogy a természethez szoktatni jobban(pl, h kivisszük az elengedési helyére a ketrecben és otthagyjuk egy-két éjszakára.
Mondta, hogy nem semmi nem kell. elengedjük és Ő vissza se néz :)

Manócska! Akkor megtörtént, befogadták? Látogatási engedélyt kaptál hozzá? :)
Az állatkertben, nem mindig van nyitva, de van egy olyan, hogy élet-halál ház, eléggé eldugott helyen. Szerintem esélyel láthatod ott a sünödet majd, mert többekközt a hasonlóan póruljárt, pontosabban jól járt, mert megmentett állatokat tartanak és gondoznak ott. Nagyon ötletesen van megoldva, plexifal mögül láthattam, ahogy pl épp csipesszel a rettentő pici denevéreket etette a gondozó/orvos.


Ja és akkor pár kép Sün "Rettenetes" Tihamérról ;)
(remélem lehet itt az egész album linkjét bemásolni)
http://indafoto.hu/sansz/alap_album

ps: amit elfelejtettem; sün a boltban. Nos ezek tenyésztett sünök, (egészen pontosan afrikai törpesün) ki is írták az állatkereskedés honlapján. És nem csak tenyésztőknél, hanem náluk is szaporodnak.
Meg tényleg emlékeztem, hogy külföldön nagy divatja van ennek a süntartásnak, mint ahogy a hörcsögtartás sem olyan rég(relatíve persze) terjedt el nálunk.
Persze Tihamér után én nem fogok egy szelíd sünre vágyni, tehát csak érdekességként említettem.
Előzmény: Törölt nick (700)
Thor Creative Commons License 2008.10.29 0 0 704
OK, igaz lehet, fölösleges kockáztatni.
Előzmény: Törölt nick (703)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 703
"A sün laktózintoleráns. Ez ténykérdés. A tej emésztési zavart, hasmenést és ezáltal kiszáradást okozhat neki."

mi inkább nem kockáztattunk.
Előzmény: Thor (701)
Manócska01 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 702

Sziasztok.

Tegnap szaporodtunk, kutyám még egy sünit hozott nekem ajándékba. Ez jóval kisebb mint az első - bár az is lehet hogy az első már szépen hizott nálunk. És nagyon más - sokkal bátrabb - jön megy ha ott vagyok akkor is - eszik amit elé teszek - mig az első válogat - addig ő bármit megkostól.

 

Holnap kiviszem őket az állatkertbe -  máris érzem hogy nagyon fognak hiányozni. De nem akarom rabságban tartani őket - biztos vagyok benne hogy ott nekik való környezetet biztositanak.

 

Az én kutyáim bennt vannak velünk a szobába - igy még a benti mozgatásukat sem tudom megoldani -

 

Nincs nagy ketrecem ahol tarthatnám őket- meg jobb ha megismerik azt az életet amit majd tavasszal már önállóan kell élniük.

 

Azért boldog vagyok hogy megismerhettem őket- nagyon régen vágytam sünire - de önző lennék ha magamnál akarnám tartani őket.

 

 

Előzmény: Thor (701)
Thor Creative Commons License 2008.10.28 0 0 701

Rettenetes Tihamér? :)

Örülök, hogy jól van. A tejet kevésbé látom problémának, ha hasmenése lesz tőle, úgyis észreveszed. A sünöknél gond, hogy nincs bennük telítettségjelző, és hajlamosak szó szerint halálra enni magukat (Gerald Durrellnek van egy idevágó története), szóval figyelgesd a gyarapodását, és állíts be valami kaja-limitet. Esetleg nézd meg a topic elején az első topicmalacot a Majacot (benőbéka hozzászólásaiban) elengedéskor, kissé határeset volt a formátuma a kis dagi drágámnak, de szerencsére csak a teleltetés végére, aztán meg lemozogta.

Előzmény: sanche (699)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 700
írod, hogy adsz neki tejet.
ezzel még lehet probléma.
a sünök nem találkoznak a természetben tehéntejjel, nem tudja lebontani a szervezetük azt.
kecsketejet kaphatnak.
nem tudom az állatkereskedésben milyen sünök kaphatóak, de félő, hogy nem tenyésztett példányok.
a tengeri aquariumokban tartott halak sem tenyésznek mesterséges körülmények között, legalábbis döntő többségük.
mégis sokfélét lehet kapni (10%-uk éli túl a szállítást)
ha tavaszra megerősödik Tihamér, vidd el valami olyan helyre ahol nincs gépkocsiforgalom, és nehéz szívvel, de emelt fővel engedd szabadon! ,-)
Előzmény: sanche (699)
sanche Creative Commons License 2008.10.27 0 0 699
Én viszont igen! (#656) :)

No mindegy, bár nekem is jobb érzés lett volna, ha engem is lereagál valaki még akkor. Mindegy, épp akkor nem voltak tapasztalt emberek fórumkörnyéken.

Azóta befogadtam a sünit és mindjárt mesélek is róla, de előbb, aGinger: én is nagyon sajnálom a sünidet. A fiatal állatoknál ez nagyon benne van a pakliban. Én sem hiszem, hogy rajtad múlott volna, mármint a melegítésen. Sokszor nem az élelem hiánya miatt keverednek el az anyjuktól és/vagy gyengülnek le, hanem egy betegség miatt, amit beazonosítani, kezelni sem tudunk. Természetes szelekció. Ez van.

Az általam befogadott sün, Tihamér ( ;) ) viszont szerencsés, jól van. Holnap viszem egy orvos rutinvizsgálatra, de amúgy minden rendben van. Viszonylag nagy volt az első ketrece is, de azért hamar vettünk egy szép nagy tengerimalac ketrecet, az már biztosan megfelel neki tavaszig :)Alomnak vastagon forgácsot, és nem sok(a fészkéhez elegendő) szénát teszek.
Időközben rengeteg közös vonásunkat fedeztem föl. Szeret sokat aludni és enni pl. Ugyanakkor nagyon aktív is tud lenni.
Kétféle alvása van. Van a szundija, amikor engem les. Ha bemegyek a szobába, a házából felkapja az orrát és kijön üdvözölni(szerintem kaját követelni). Mélyalvásban viszont nehéz fölébreszteni, bár eddig csak egyszer kellett :)

Este tartjuk neki a nagy etetést, ami úgy néz ki, hogy egy kistálkába, langyosra felmelegített macskakaját teszünk ki a szőnyegre(illetve egy papírra, mert malac). A ketrecet kinyitom, bumm, már ugrik is ki :) Ha elfogy, akkor felfedezőútra indul. Hagyjuk kicsit mászkálni, hadd mozogjon./ja igen, amúgy családi program a sünebéd/
Egy kis tálkába kap vizet is, néha iszik, néha nem. Az a véleményem, hogy nyugodtan adjunk mindennap egy kis gyümölcsöt és vizet is neki. Ha nem kell, akkor nem issza meg. Ha megissza, akkor egészségére. :)

Ha kimozogta magát(meg mi is), akkor vissza a ketrecbe. Ő meg startol is hamar a házába egy jót aludni.

Én kis lapáttal mindennap (míg kint eszik) átforgatom az almot, hogy az ürülékét kiszedjem, mert igen büdös, meg neki is jobb így, gondolom.
Tihamér kedvenc hobbija, a forgács kiszórása a szobámba :)
Sokféle gyümölcsöt kapott, még nem volt olyan, amit ne falt volna. Más kaja detto.
Ja, napközben egyébként gyümölcsöt és kevés szárazkaját (száraz macska, illetve süneledel a westend állatkereskedéséből) kap.

Tihamér amúgy látványosan nőtt, gyarapodott, mióta itt van. Össze sem lehet hasonlítani azzal a kis gyámoltalan, gyenge sünnel :)

Más: valaki kérdezte a sünvásárlást. Vannak állatkereskedések, ahol lehet bizonyos fajtájú sünöket venni(természetesen nem itteni európai vagy keleti sünök), jó drágák is. Külföldön már régebbóta divat. Nagyon aranyosak, videómegosztókon elég sokat lehet találni.
Én úgy gondolom, hogy, amit állatkereskedésbe lehet kapni, azt nyugodtan vegye meg bárki. Attól annak a süninek biztosan nem lesz rosszabb. Csak utána kell nézni, hogy mit igényel pontosan(étel, letrecméret stb).
Ezeket a vad süniket persze, hogy nem szabad befogni és csak azért tartani, mert aranyos. De, aki rákérdezett, nem is ezekről a sünökről kérdezett.

strasszeros, ezért nem is értem, hogy az itt megszólalók közül kinek írtad. Mert köze nincs a témához annak, amit írtál.

ps:köszi az állatkertes infót. Jó tudni, hogy gond nélkül átveszik a sünt és tavasszal elengedik. (Tihamért majd ezzel fegyelmezzük :) ) Bár nem is csodálkozom, a fővárosi állatkert, szívem csücske, a jófejségükről híresek amúgy is.
Előzmény: Törölt nick (696)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.24 0 0 698
családi házban, ahol nincs kutya, megoldható a tartásuk, de azt is csak a teljes szabadság mellett tudnám ajánlani.
máshol semmiképpen.
nem arra valók "szerintem".
mi is csak azért hoztuk haza a három kölyköt, mert nélkülünk biztosan elpusztultak volna.
Előzmény: Manócska01 (697)
Manócska01 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 697
de az eljén próbáltam kérdezni is - aztán végig olvastam mindent- jó lett volna néha egy kis megerősités - vagy egyéb segitség - tanács - azóta sok emberrel beszéltem még találtam egy süni tenyésztőt is - egyenlőre még bizonytalan vagyok sokmindenben- etetés - és tartás terén is - szivem szerint itt tartanám- de eszem szerint jobb ha az állatkertbe viszem-
Előzmény: Törölt nick (696)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.24 0 0 696
dehát nem is kérdeztél semmit! :-)
Előzmény: Manócska01 (695)
Manócska01 Creative Commons License 2008.10.24 0 0 695

Szia - végre valaki legalább válaszol nekem.

 

Persze az az célom hogy ujra szabad lehessen - most már ahogy telnek a napok nem is annyira büdöske - biztos hogy sokat számit az étkezés is - csak szerintem a helye nagyon kicsi - mert akár maradhatna tavaszig is - de fogalmam sincs hogy egy kicsi terrárium mennyire elég neki - bárhogy is gondolkodok - az állatkert lesz neki a legmegfelelőbb hely - hisz ott biztos olyan területet biztositanak neki, ami nagyon hasonlit a természetbeni helyére is.

Előzmény: Törölt nick (694)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 694
Mindenképpen érdemes őket szabadon engedni, és így legalább biztosítva lesz a túlélése!
Előzmény: Manócska01 (693)
Manócska01 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 693

Sziasztok - az én kis sünim jól van hála istennek. Eszik - de csak egyszer - valamikor éjjel. Viszont annyira büdös - hogy nem maradhat a lakásban- beszéltem az Állatkerttel és beveszik. Neki való körülmények között teleltetik, és tavasszal szabadon fogják engedni.

Nem hiszem egy kis üveg terráriumban nálam jól érzi magát. Én itt sajnos nem tudok neki megfelelő környeztet biztositani.

Hiányozni fog- hamar meg lehet szeretni még ha ilyen kis tüskés tüpárna is.

aGinger Creative Commons License 2008.10.15 0 0 692
Köszönöm...természetesen egyetértek, hogy nem valók lakásba, jóérzésű ember nem is azért fogadja be...tisztában voltam vele, hogy esély van erre a végkimenetelre, csak annyira "sünis"-nek tűnt szombat hajnalban, hogy elkezdtem bizakodni, és nem kellett volna, ilyen kis állatnál kiszámíthatatlan minden. Köszönöm a vigaszt, rámfér azért, és jól is esik :)
Thor Creative Commons License 2008.10.14 0 0 691
Sajnálom :( törékeny kis állatok ezek. Az enyém sem maradt meg annó, pedig az első perctől kezdve melegítettem, szóval nem biztos, hogy ezen múlt. Aki túl pici, az túl pici, és még az anyja mellett lenne a helye, az ember ezt a legjobb indulattal sem tudja pótolni.
Előzmény: aGinger (689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!