azzal vádolja Irakot, hogy nem tartja be a hadviselés szabályit.
Speciel tenyleg nem tartja be. Mas kerdes, hogyha nekem kellene harcolnom olyanok ellen, akiket a hazam megszalloinak tartok, en se nagyon tartanam be. Mindket felnek igaza van -- mocskos dolog a haboru...
"Az amerikai erők eddig a dél-iraki városok megkerülésével törtek előre a főváros felé, hogy a Bagdadot védő Köztársasági Gárdát elsöpörve gyorsan megdöntsék Szaddam uralmát. A milíciák azonban szívós ellenállást tanúsítanak az előrenyomuló erők mögött, a katonai parancsnokok így végül arra a következtetésre jutottak, először a délen kell megtörni az ellenállást. "Oda megyünk harcolni, ahol ellenség van" - mondta egy illetékes."
Napokig azt hallottuk,hogy megadják magukat az irakiak, futnak szerteszét.
Erre kiderül szép lassan, hogy két tűz közé szorult a Bagdad felé nyomuló szövetséges haderő.
A városokban harcolnak a reguláris erők, Bagdadból meg elindult a a Köztársasági Gárda...
Tanulhattak volna a törököktől az amik. hogy miért is volt fontos a középkorban a hódító seregnek, hogy elfoglalja a végvárakat...
"Az amerikai hadvezetés élesen bírálja az iraki ellenfél által alkalmazott gerillataktikát, és azzal vádolja Irakot, hogy nem tartja be a hadviselés szabályit."
- az hogy az olaj utáni bevétel
nagyrészét lenyúlták, és felosztották
USA, Kuvait, Izrael , meg még a fegyverzetellenőrök
közt. De legalább ilyen ártalmasok voltak
a szankciók.
Mint egyszer már írtam volt, a bátyám
is dolgozott Irakban, és rendkívül jól éltek ott
pedig már rég Szaddam volt hatalmon.
Szóval miért szegényedtek le ha nem a
szankciók miatt ?
Szerintem irakban ki van építve annyira a (vezetékes) kommunikáció, hogy egy hadosztály nagyságrendű egység többszáz kilométeres száguldozásáról azért a vezetés tudjon.
Ha atgondolja az ember, akkor elegge nyilvanvalo a dolog. Ha mihozank eljut a hir, akkor Bagdadba is eljut. Ebbol kifolyolag egy csomo dezinformaciot juttatnak el, pontosan azert, hogy emgtevesszek az ellenfelet. Ezert van az, hogy pl egy varos elfoglalasanak hiret adjak, hatha emiatt kitor egy lazadas, de aztan kesobb kideurl megsem foglaltak meg el a telepulest. Vagy most pl Baszrabol kitort egy csomo tank, mert nem volt korulzarva, holott korabban azt mondtak. Lehet, hogy pont a kitores megelozese miatt dezinformaltak.
"beveszik Umm Kaszrt, majd előkerül pár száz, esetleg civil ruhás iraki katna, akik pár napig randalíroznak, mondjuk ez a hír kicsit cinkes"
Az egész ügy úgy cinkes, ahogy van, és azt hazudnak nekünk, amit akarnak.
Az as-Safir libanoni napilap írja:
"Egy umm-kaszri származású, ma Londonban élő asszonyt idéz a lap, aki értetlenkedve fogadta a BBC jelentését arról, állítólag miként foglalták el szülővárosát a brit csapatok. Az asszony nem érti, hogyan vonulhatott be tízezer harcjármű a mindössze négy utcából és a kikötőpartból álló dél-iraki városba. Az asszony szerint a BBC által jelentett harci eszközök negyede sem férne el a kicsiny településen."
Én magukat az irakiakat sem értem most, ez a hadmozdulat kész öngyilkosság...
Azt hiszem, egyfajta pszichológiai dolog ez most... nem akarnak túlzottan hurráoptimista módon közvetíteni egyelőre, hogy ha valami rossz történik, akkor kisebb legyen a pofára esés, ha meg tényleges eredmény lesz, nagyobbat szóljon.
Az amerikai közvélemény meg jelenleg úgysem nagyon hisz a "másik oldali" médiumoknak, úgyhogy taktikailag ennyi belefér - gondolja az amerikai vezetés.
Csak azért bátorkodtam megnyitni ezt a topikot, mert az amcsikra is veszélyesnek tartom azt, amit csinálnak, de remélem, nem lesz nagy baj...
Meg nem állítom, hogy mindent élőben kellene látnunk, de lassan kezdem azt hinni, hogy az iraki tévének több az információtartalma a hősi filmjeivel együtt, mint a szövetséges kommunikációnak, és ez azért elkeserítő. Tíz éve komolyan jobban csinálták, pedig hol volt akkor a technika... És ha az amcsik tényleg nem hoznak ki semmilyen anyagot, akkor előőb-utóbb az egész világ a Dzsazirára meg a Katari és az Iraki TV-re fog figyelni, és az amcsiknak assuem, ez a legrosszabb. Meg itt ez a Köztársasági Gárdás hír, ami normális esetben akkor kellett volna, hogy nyílvánosságra kerüljön, amikor már tönkrebombázták az egész bagázst.
Asszem, az irakiak akkor sem tudnák megadni magukat, ha akarnák...
Most mutogatják a TV-ben a kedves
megszállókat osztogatják a segélycsomagokat
az éhes Irakiaknak.
Hogy nem szárad le a képük. 12 évig a szankciók-
kal kiéheztették Irakot, most a lakosság
felét kiirtják a maradék felének meg
segélyeket osztogatnak. Undorító férgek.
(Bár annál jobb mintha a másik felét is kiirtanák)
Csak attól vagyok szomorú, hogy valami teljesen amatőr munka az, ami onnan kikerül, de ez le van szarva, mi nem vagyunk ebben fontosak, de ha az irakiakat is ilyen mély szinvonalon akarják felkelésre, átállásra és egyéb mesebeli dolgokra rávenni, akkor jobb az esélye annak, hogy az amcsik ellen kelnek föl...
Már abból lehetett sejteni valamit, amikor az amik közölték, hogy az újságírók nem igazán welcome, hanem majd az ő haditudósítóik jól haditudósítanak onnan... (a haditudósító jogi értelemben nem független, hanem a hadsereg kötelékébe tartozik)
Mondjuk minden kormány eltitkol dolgokat, különben nem lennének titkosszolgálatok. De ilyen amatőr módon... Már bocs, de ettől a háborútól az ember teljesen mást várt, van vagy ötszáz tudósító, és akkor ott próbálják az interjút beleerőszakolni a 128 kbit/s-es csatornába, és a CNN-en komolyan ezt leadják. Öregem, nem tudom, mi van ott, de a tálalás nemcsak koncepcsiójában, de műszaki színvonalában is jelentősen alatta marad a '91-es színvonalnak. Egyébként nekem úgy tetszik, katonailag is, akkor és ott (91-ben) az egy abszolút 'high-tech' csetepaté volt, most meg harckocsik meg lövészek araszolgatnak a homokviharban, közben az iraki tévé vagy öt napig zavartalanul kommunikál szanaszéjjel mindent, amit a Husszein jónak gondol... Egyre jobban az az érzésem, hogy az amcsik nagyon kezdetlegesen állnak hozzá a problémához, remélem, nincs ebben igazam, és jön valami "nagy trükk"...
Biztos vagyok benne, hogy sok minden másképp történik, mint amit mi megtudunk.
Ebben az az érdekes, hogy ha az amerikai közvélemény megtudja, hogy mennyi mindent próbálnak eltitkolni előle (ld. az elfogott katonák képei bemutatásának megtagadását az amerikai tévékben, ami azért baromság, mert az átlag amerikai a netről úgyis két perc alatt leszedi), az szvsz nagyban rontja majd a kormányzat hitelét, és meggyorsíthatja egy esetleges "Vietnam-szindróma" kialakulását az amerikai áldozatok számának növekedésével.
Hiszen melyik kormányzat lehet hiteles a választók szemében, ha azt látják, hogy a kormány eltagad dolgokat?
csak jegyezném meg, mennyire okos a k gárda, hogy, miután husszeintől egy kilométerre beásták, álcázták, kiépítették, elhalmozták, telepítették, bekészletezték magukat, most, hogy érdemben harcolhatnának, nekiindulnak elmennek az amcsik mellett, akik egy napja tudnak mindenről, van a térségben kb kétezer vadászbombázójuk, de most inkább mégsem, sza a gárda meg megy bászra felé, ami épp akkorra lesz elfoglalva... nem értem.
asszem, hogy a mai harcászatban nincs könnyebb célpont, mint egy úton mozgó autókaraván, mert pl:
-a mozgó célokat sebességük alapján a radar is könnyen kiszűri (doppler-effektus)
-légvédelmük nem igazán van
-nincsenek beásva, álcázva, sőt, fedezékéktől távol vannak
-nem tudnak rendesen kommunikálni egymással, másokkal
stb.
levegőből ezt oly könnyű támadni, hogy az csuda.
lehet, hogy ott most más történik, mint ami a sajtóban van, de ha ez így van, megpóbálhatnának már valamilyen koherens történetet kitalálni, mert így a meseszövés nehezen hihető.
(Az persze más, hogy mondjuk beveszik Umm Kaszrt, majd előkerül pár száz, esetleg civil ruhás iraki katna, akik pár napig randalíroznak, mondjuk ez a hír kicsit cinkes...)
Remélem, van, akinek más a véleménye.