Keresés

Részletes keresés

meggyespite Creative Commons License 2004.10.04 0 0 166

Oké, itt mi szeretnél lenni? :)) A szerepek adottak ;-)

Feltöltöttem az atw-re a filmet, kiváncsi vagyok, meddig lesz fent... Link és valamicske menü hamarosan várható

Előzmény: körömpörkölt (165)
körömpörkölt Creative Commons License 2004.10.03 0 0 165
Hát, így hasraütésből nem nagyon tudok, viszont szívesen szerepelek ha kell, színész vagyok egy amatőr színjátszókörben is. /jelenleg udvaribolondot játszom :)/ köröm
meggyespite Creative Commons License 2004.10.03 0 0 164
Nahát, most látom csak, hogy ezek az escape-esek felhasználták a filmben a "Drive"-ot a Truman Show-ból... Basszus, azt én akartam használni egy soha el nem készült filmben :)))) Hát micsoda pimaszság ez?? :))
meggyespite Creative Commons License 2004.10.03 0 0 163

Szeva Köröm, jó, hogy előkerültél... Egyelőre nem foglalkoztam szerverkérdésekkel, meg azzal sem, hogy eröltessem a témát, hiszen azért csak eltelt 2-3 év azóta, és azért ANNYIRA nem volt ám jó ;-)

Viszont azt járható útnak tartanám, hogy egy tehetséges amatőr csapat újraforgassa normálisan az első részt, kijavítva annak hibáit, és ha  már ott vannak, megcsinálhatnák rögtön az egyébként teljesen forgatásra kész második részt is... Nem tudsz ilyen csapatot? :)

Előzmény: körömpörkölt (162)
körömpörkölt Creative Commons License 2004.10.02 0 0 162
A szanalmasra most postolták be az Escape nevű új amatőrfilmet. Hát, amilyen jó az első 2 perc, olyan szar az utolsó 10. Egyből rátok gondoltam :))) És persze azért, mert utol sem éri a Műholdak árnyákábant, ami zseniális. Mikor lesz ewgyébként újból elérhető vmilyen szerveren? Aztán forgassátok ám le a második részt, irgumburger! öröm
meggyespite Creative Commons License 2004.07.28 0 0 161

Egyelőre nincs megoldás... Az ATW megbízható így tárhely szempontjából?

Forgatáshoz és utómunkához sajnos nem kell segítség, merthogy egyikre sem kerül sor... A második rész teljes forgatókönyve ott hever a sarokban, és ez sajnos így is fog maradni. Nem bírjuk összehozni, mert képtelenség a szereplőket összeszervezni, senkinek nincs ideje az egészre. Ezért lett egyébként olyan összecsapott az első rész is, ehhez viszont több idő kellene, és nem érdemes így nekiállni. Pedig a forgatókönyv szerintem egész jó lett (főleg ahhoz képest, hogy második rész...) Ugyan nincsenek benne akkora fordulatok, mint az elsőben, viszont az események és a figurák viccesebbre sikerültek, mivel kimondottan foglalkoztunk a könyvvel, nem csak úgy "megíródott", mint az elsőé... Hát szóval ez van!

(illetve nincs :))

Előzmény: eami (160)
eami Creative Commons License 2004.07.23 0 0 160

Ha szeptemberik nincs megoldás, akkor majd szeritnem tudok segiteni!

Amúgy azis érdekelne ha esetleg kellene vmi segítség a forgatásban, esetleg utómunkában..

Előzmény: meggyespite (159)
meggyespite Creative Commons License 2004.07.10 0 0 159

A második rész sokkal-sokkal jobb, mint az első, csak sajnos soha nem került leforgatásra :)

Valamit majd kitalálunk, hogy újra fent legyen valahol, csak keríteni kéne hozzá némi tárhelyet...

Előzmény: eami (158)
eami Creative Commons License 2004.07.09 0 0 158

Még előző nyáron olvasgattam a fórumot, és akkor le is töltöttem a filmet.

De sajnos elveszett a winyomrol, és nem lett kiirva sem:(((

Szerintem hatalmas:D Igaz csak az első filmet láttam (feltéve hogy tényleg van 2. rész).

Tudnál segiteni? Kellene nagyon a film!!!

Előzmény: meggyespite (157)
meggyespite Creative Commons License 2004.06.24 0 0 157
Hát sajna a tar.hu törölte az oldalt. A www.szanalmas.hu-n nem sokkal ezelőttig le lehetett tölteni, de már ot sincs fent (csak az eredeti hír nyoma maradt fenn: http://www.szanalmas.hu/?s=%E1rny%E9k%E1ban)

Honnan hallottál a filmről?

Előzmény: eami (156)
eami Creative Commons License 2004.06.24 0 0 156
Nem megy a weblapos...
meggyespite Creative Commons License 2003.07.28 0 0 155
Biza biza!

Azok a fránya színfalak... Rapid, mindjárt küldöm a menetrendet, lehet rajta agyalni :)

A többiek meg egész biztos csak nyaralnak, új rajongóink pedig az élménytől egyelőre szóhoz sem tudnak jutni! :)

Előzmény: nothingstaysthesame (154)
nothingstaysthesame Creative Commons License 2003.07.28 0 0 154
Nagy most errefelé a csönd. Pedig mindeközben a színfalak mögött...
nothingstaysthesame Creative Commons License 2003.07.01 0 0 153
Rapid épp nemi orientációját kutatja... :-)

Amúgy én sem gondolkodtam ezen a dolgon, Rapid figuráját valami ilyesminek gondoltam, bár azt nem mondhatnánk, hogy alapos próbákkal csiszoltam volna a karaktert... :-)

Előzmény: meggyespite (152)
meggyespite Creative Commons License 2003.07.01 0 0 152
Helló!

Ne tessünk stagnálni, hanem gőzerővel dolgozni a magyar sci-fi műfaj megújításán! :)

Nem lehet ám örökké a babérokon pihenni, mint James Cameron a Titanic óta! :)

A werkfilm is letölthető az oladlról? Mert azt megnézném! Néhány trükk azóta is izgat, vajon hogy készült :)))

Felirat biza tényleg nem árt hozzá (jár a seggberúgás a hangmérnöknek)!

És most komolyan, nem kéne lepunnyadni, nekünk is rengeteg a problémánk, de azért csinálni kell, mert csinálni jó! (Na ez elég félreérthető volt)

Rapid (aki buzi?) hová lett?

Előzmény: tearing-the-vocal-chords (151)
tearing-the-vocal-chords Creative Commons License 2003.06.30 0 0 151
Na csá!

Meggyespite, ha jól rémlik veled beszéltünk még régebben anno.... tudok, mi vagyunk azok, akik csinálták az "Idegen" c. műalkotást... :)))

Szóval, látom, hogy ti jól haladtok a múvitokkal. Sajnos mi stagnálunk... :)
Tudod, nehéz feldolgozni az Idegen sikerét, hahaha :)
Sajnos mi azóta csak egy Idegen Werkfilmmel tudtunk előállni, bár sokak szerint az sokkal jobb, mint a film, hehehehe! :)

Nos, csak további jó munkát szeretnék kivánni nektek! Mi pedig csiszolgatjuk a terveket, aztán majd lesz valami.

Ja, és akik érdekel a magyar sci-fi jövője, az töltse le az Idegen c. műalkotásunkat (62 MB): >>>>>>>>>>

Töltsetek hozzá feliratot is, azzal érthetőbb :)

Na csá!

meggyespite Creative Commons License 2003.06.30 0 0 150
Helló terrigena (meg a hallgató többiek)!

Nos, Rapid buziságát sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom ! :))

Mármint ami a figurát illeti, soha nem gondolkodtam rajta, hogy buzi lenne-e, vagy sem, de persze nincs kizárva. Egyébként is elég mostohagyerek szegény Rapid, ne felejtsük el, hogy őt végülis a lehető leghamarabb öltük meg (ebben a tekintetben némi párhuzamot vélek felfedezni közte és Laura Palmer között :)) )

A Rapidot alakító színész azonban, megnyugtatva minden hölgyrajongóját, nem buzi! :)

Köszönöm a szakmai kérdést :)

Előzmény: terrigena (149)
terrigena Creative Commons License 2003.06.29 0 0 149
Ugyan már. A kérdés merőben szakmai... :-)
Előzmény: Geitenbeffer (148)
Geitenbeffer Creative Commons License 2003.06.29 0 0 148
Mivel Rapid is olvassa a topikot, én nem mertem rákérdezni a dologra ;-)

Előzmény: terrigena (147)
terrigena Creative Commons License 2003.06.29 0 0 147
Sziasztok!
Láttam a filmet, gratuláció a készítőknek. Csak nekem tünt fel, hogy a Rapid karaktere kicsit buzisra sikerült? Bár biztos megvolt ennek is a dramaturgiai oka...
nothingstaysthesame Creative Commons License 2003.06.29 0 0 146
Gyerekek, én egy hétig a Balatonban lógatom a lábam, ti meg itt lustálkodtok?!? ;-)

Hogy halad az írás?

Előzmény: meggyespite (145)
meggyespite Creative Commons License 2003.06.19 0 0 145
Hát köszönjük!

Khm... Nem akarok lelőni semmit előre, de... Messze nem szerepelt mindenki ebben az előzetesben azok közül, akik benne lesznek a filmben...!

Így elég érthető de egyben homályos? :))

Előzmény: körömpörkölt (144)
körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.19 0 0 144
Ty??, hát ez nagyon komoly lett, már er?sen félprofi :) Tényleg ?szre tervezitek a végét? Béla nem fog szerepelni?!?!

örömpörkölt

Előzmény: meggyespite (143)
meggyespite Creative Commons License 2003.06.19 0 0 143
Ha még valaki olvassa ezt a topicot:
Elkészült az előzetes! Letölthető

ITT

Remélem, hamarosan a honlapon is megjeleink majd, pár fotóval együtt. Akik még olvasnak minket, annak köszönet! :)

körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.16 0 0 142
OK, akkor nem kell átkódolni, mindjárt felrakom a csippp cédér?l ?tet.

perkölt

Előzmény: meggyespite (141)
meggyespite Creative Commons License 2003.06.16 0 0 141
Ja igen, bocs, legújabb DivX nem árt neki, 5.05, de minimum 5.03. Majd átkódolom valami másba!

Az emilt is majd megírom, és vsz. a héten jön a valódi előzetes is :)

Előzmény: körömpörkölt (140)
körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.15 0 0 140
14. másdoperc környékén befagy. Lehet hogy kodek probléma, mivel van tömörítve?

de hajrá!

öröm

Előzmény: meggyespite (139)
meggyespite Creative Commons License 2003.06.10 0 0 139
Vasárnap megvolt a második rész első próbája. Hamarosan felteszünk róla képeket a honlapra, illetve elkészül az első előzetes, addig is ha van kedvetek, nézzetek meg egy egyperces kis werkfilmet a próbáról, letölthető itt:

Werkfilm

meggyespite Creative Commons License 2003.06.07 0 0 138
Igen, megvan a baki-győztesünk!

Bizony van még hátul valaki, méghozzá a hulla body-double-ja, tisztán kivehető teljes életnagyságában a bábu, amivel a forgatás nagy részében a hullát helyettesítettük! Gratulálunk!

De van még baki, lehet vadászni. Pl. a darabolás környékén.

Premiere-rel vágtuk, és a sok fade-del a sok forgatási hibát kellett elfednem, tisztában vagyok vele, hogy zavaróan sok, de néhol kimondottan rosszabb lett volna, ha nincs. Gondolok itt néhány folyamatossági hibára, túl rövid snittre, stb. Én se szívesen csináltam ilyenre, de legalább megtanultam, hogy legközelebb jobban át kell gondolni, hogy kövesse egymást két jelenet.

Az első két zenét Thomas Newman, illetve Howard Shore írta "nekünk" :) A harmadik valóban Badalamenti zseniális jazz-rapje :)

Több helyen van még Thomas Newman, az utolsó jelenet zenéjét pedig magam követtem el.

Köszi az újabb hozzászólást, Endi pedig gyere vissza, különben küldöm Bélát.

:)

Előzmény: körömpörkölt (137)
körömpörkölt Creative Commons License 2003.06.06 0 0 137
Én maradok, és inkább nem mondok semmit.

Ma megint megnéztem a művet, másik két haveromnak mutattam, igen nagy tetszést aratott, főleg az "Én vagyok Béla. Az állat." rész, meg a Medve denszel Britnire. Fölfedeztem az általad említett nagy bakit, mintha valaki még lenne a lakásban hátul, bár lehet hogy csak délibáboltam.

Mivel vágtátok? Néha rosszul jött ki, meg rövid jeleneteknél is túl sok a fadiout-in vágás. Az első két zenét valaki írta nektek, mert a harmadik, amikor mentek az utcán, az Angelo Badalmenti, de a többit nem ösmerem.

bánóperkölt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!