Keresés

Részletes keresés

goldfinger Creative Commons License 2003.04.09 0 0 113
Lesz ő még Hollywoodban, elhiheted. Mellesleg úgy értettem, hogy amit nagyközönségnek szántak, mint pl. a Tigris és sárkányt.
Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (110)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.09 0 0 112
Ezt hogy érted?

Csak a bemutató volt a legjobb?:-))

Ludmilla: te már láttad amúgy?

Más.

Említettétek itt a Tigris és sárkány kapcsán, hogy Chow Yun Fat mennyire megtanult bánni a karddal (kicsit gunyorosan), ahhoz képest, hogy életében nem fogott még.
Nem tudom, hogy így van-e, de valóban mesterien bánik vele a filmben, nem kéne ezért kipécézni.
És ott van Csang Ce-Ji, aki- elmondása szerint- két héttel a forgatás előtt kezdett el harművészeti órákat venni. Na most ez vagy egetverő baromság, vagy a színésznő a század legnagyobb tehetsége...:-) Még ha hónapokkal előtte ismerkedett volna a dologgal, akkor is kizártnak tartom, hogy ilyen jól csinálja meg a koreográfiát.

Előzmény: Bard (108)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 111
:DDD
Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (106)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.09 0 0 110
na ő, mármint sammo hung valóban legenda. filmes-harcművész legenda, az egyik legfaszább hk színész, nem mellesleg az egyetlen arc, aki az eredeti zuból visszatért, ugyanabban a szerepben ráadásul.

Zhang Ziyi az eredeti verzióban kb. összesen másfél percet szerepel, de az ügyes miramaxos vágóolló és utószinkron még narrátornak és főszereplőnek is sikeresen megtette.

Amúgy egy db hollywoodi filmben játszott csak és nnaaaagyon jó nő. Ennyit tud.

Előzmény: goldfinger (109)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.09 0 0 109
Elhiheted, hogy nem az angol akcentus miatt vágtak pofákat...
Annál is inkább, mivel a szereplők nagyobbik részének nincs, vagy csak egészen elenyésző akcentusa van, és persze zengő baritonjuk betölti a teret. Ami persze nem az övék. Én olyasmire gyanakszom, mint amikor itthon megcsinálták az Első generációt, senkinek nem volt eredeti hangja Kamarás Ivánon kívül.:-)

Mellesleg mókás volt látni egy-két tipikus wuxiás szereplőt, pl. Fehér Oroszlánt. Őt már annyi filmben láttam, tiszta legenda lehet.:-)
Ami Csang Ce-Jit illeti (aki a halandót játssza), ő már lassan tömegtermék lesz, ismerve hollywoodi terjeszkedését is.:-)

Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (97)
Bard Creative Commons License 2003.04.09 0 0 108
Az idei év legjobb fimbemutatója volt szerintem, még úgy is, hogy előtte két héttel láttam az originalt DVD-n, és tudom hogy nem kellettek volna azok a módositások, amiket a hülye amerikaiak belevittek... :-)
Előzmény: goldfinger (107)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.09 0 0 107
Öröm látni, hogy nem számítok eszement árulónak a tegnapi kritikámmal. Szóval másokat is elzsibbasztott ez a kis lelki terror, hehe...
Még jó, hogy egy olyam filmről nyitottam topicot, ami felér egy rémálommal...
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.09 0 0 106
nem báncsad, ari gyerek és különben is a sifum. legömbvillámozlak. inkább aggyá returnert.
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.09 0 0 105
na pontosan ez a baj. mikor a kurva nagy egódtól nem látod az erdőt.
Előzmény: The Master of Kung Fu (101)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.09 0 0 104
ha csaj lennék, szexi lennék, kelő nappal én is kelnék, nem törődnék más világgal, csak a mandarinok faxxxxxl.:)
Előzmény: The Master of Kung Fu (103)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 103
Uggghhhh...
Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (102)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.09 0 0 102
:) nem elfogult, mi?:)ahelyett hogy örülnél hogy a hosszú kritikáid elfogult rajongója vagyok, sőt ha csaj lennék, dugnék veled:)
Előzmény: The Master of Kung Fu (100)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 101
Valakivel olvastasd fel, hátha úgy kiderül...
Előzmény: Törölt nick (98)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 100
Te csak ne tegyél hozzá semmit: hogy mi a Driller-féle kritika, azt majd Driller mondja meg, oké? A Zu 2 MINDEN formájában, akár vágott, akár nem, trágya. Az írás nem elfogult, inkább tárgyilagos - ilyen filmes katasztrófák ezt érdemlik.

Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (96)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 99
:DDD
Előzmény: Dr. Ludmilla Kropotkin (96)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.08 0 0 98
ez most egy zu, time and tide, tsui hark? vagy ez most mi?
Előzmény: The Master of Kung Fu (95)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.08 0 0 97
Én az eredeti verziót kifejezetten élveztem. Azon meg nem csodálkoznék, hogy a kínaiaknak nem tetszett, elég szar érzés a kedvenceiket gagyi akcentusú angollal hallgatni...
Előzmény: goldfinger (94)
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.08 0 0 96
ehhez tegyük hozzá, hogy egy igen elfogult kritika egyrészt, és hibás lenne egy napon emlegetni a honi vágott szarral amúgy is...
főleg hogy nem egy híres Driller féle alapos kifejtés, csak egy szösszenet:)
Előzmény: The Master of Kung Fu (95)
The Master of Kung Fu Creative Commons License 2003.04.08 0 0 95
Előzmény: goldfinger (94)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.08 0 0 94
Na, akkor most megkapjátok, amit én kaptam. Igyekszem a tegnapi élménynek megfelelően interpretálni a hangulatot.

Elkezdődött a film, bemutatják a szereplőket, tök jó karakterek, kapásból néhány trükkel indítanak. No, mondom, ez tetszeni fog. Előttünk két-három kínai fiatal, mellettünk egy- valószínűleg- kínai szakos, öregebb bácsi, egyébként tele volt az amúgy nem túl nagy terem.

Amit ez után kaptunk, azt nem tettük zsebre.
A 10. perc táján már kezdett érlelődni bennem a gyanú, hogy ez bizony videójáték, biztos a gépészek szórakoznak fent... Ez a film bűntény. Érzékszerveink ellen elkövetett bűntett. Lavórból ránk öntött vizuális massza. Az első perctől kezdve az utolsóig egy 120-szal pörgő amigás trükkhalmaz... Vártuk mi, hogy csak lesz egy szusszanásnyi szünet, de megtagadták tőlünk.
A nézők részéről elnyújtott, unalmas sóhajok jelzik, hogy talán nem az év művészeti alkotása megy a mozivásznon.
Aki nem a művészeti élmény, hanem a hangulat, a másik világba röpítő mentális varázs és a harcok miatt ült be (mint pl. én), annak is csalódnia kell.
A filmben egyetlen (értsd: 1 darab!) normális harcjelenet van, az is csak 3 perces. A többi valami rémséges, számítógépes trükkökkel elcsúfított, teljességgel követhetetlen massza fényből és hangból összegyúrva.
Ahogy hasonló érdeklődésű testvérem megjegyezte: "ez a film egy másfél órás trailer".
"-Tudod, mi volt benne a legjobb?
-Mi?
-A Balaton szelet."
(Jó neki, én ízetlen pattogatott kukoricát ettem.)

A topicban már elhangzott, régebben a német adókon menő keleti fantasy filmek ennél százszor jobbak voltak, sőt...áhhh, nem sértegetem azokat, hogy egy napon említem A Zu legendájával...
Pedig én nagy reményekkel telve mentem a moziba, de ez egy förtelem volt. A kínai fiúknak is mindent le lehetetett olvasni az arcáról, kívéve a meghatottságot és az izgatottságot...

Erre a filmre szigorúan tilos pénzt kiadni még a rajongóknak is! Nincs ember, aki ezt élvezné.

stackpointer Creative Commons License 2003.04.08 0 0 93
Akkor megnyugodtam! Már régóta vágyom egy kis "örökmozgós" élményre.
Előzmény: jamamura szadakó (92)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.04.08 0 0 92
minivászon spanyol csizmának is beillő székekkel: ilyen a kossuthban is van.
Előzmény: stackpointer (91)
stackpointer Creative Commons License 2003.04.08 0 0 91
Boccss! Még korán van. Kevetem az Urániával, ahol az Ember, aki ott sem volt c. remeket láttam egy lepedőnyi vásznon.
Előzmény: goldfinger (89)
stackpointer Creative Commons License 2003.04.08 0 0 90
Majd írd meg lécci, mellik teremben játszák! (A 300 Ft-ból a kisebbre gyanakszom, az meg nem széles:-))))!

Thx!

Előzmény: goldfinger (89)
goldfinger Creative Commons License 2003.04.07 0 0 89
No, mégiscsak moziban fogom megnézni.

Persze nem egy 1000 Ft-os plázában, hanem a Kossuthban, ma este.
Bátyám szólt, hogy menjünk, 300 pénzt azért csak kiadok a szélesvásznú élményre.:-)

Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.07 0 0 88
remake. Hark szerint is. Hiszen a Zunak csak annyiban folytatása, hogy van benne Vérdémon meg Fehér Szempilla.
Előzmény: Bard (87)
Bard Creative Commons License 2003.04.07 0 0 87
Volt egy vitánk haverokkal, hogy ez most mi volt, remake, vagy folytatás, vagy mi?

Én meg voltam róla győződve, hogy remake, de végülis, nem egy-az egybe remake volt ez is igaz, de nem is folytatás szerintem. Szóval érdekelne azok véleménye, akik látták a 83-as Zu-t is.

Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.06 0 0 86
Tsui Harknál nehéz kérdés. Antikommunista, utálja és kritizálja a Mainland China-t és politikáját, ugyanakkor nagy hazafi, és nincs ellene az egyesítés összefogásnak, csak ezt nem egészen úgy képzeli, mint Mao örökösei. Amúgy a nálunk látható rettentő amcsi verzióban van csak narrátor, sok baromsággal, az eredetiben nincs konklúzió. Tehát nem, nem komoly, csak az est.hu jeles tollnoka próbál bölcsnek látszani. De az egész cikkről lesül a hozzá nem értés.
Előzmény: e_dora (85)
e_dora Creative Commons License 2003.04.06 0 0 85
est.hu: "A zárlatban a végtelen térben úszó tucatnyi hegy közül három elindul egymás felé, miközben a bölcselkedő narrátor a korábban szemben álló felek közötti megbékélés lehetőségéről, a kiegyezés esélyeiről beszél. A három orom lassan összeforr, egyértelműen szimbolizálva Makaó, Hongkong és Kína egyesülését. Nincs mese, afféle keleti agitkát látunk, közönségét kereső propagandafilmet."

ez most komoly vagy csak mindenkinek mar kinai politikai paranoiaja van (pl Hero..)? :)

Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.04.06 0 0 84
rossz vagy:) bár így jobban jársz. Most már elárulhatom, hogy itthon a szarrá vágott amerikai verzió megy. Sajnos.
Előzmény: goldfinger (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!