Az ami kiscsávó ugyanolyan veszélyes, mint az Al-Kaida? Ugyanúgy meg akarja ölni az összes amerikait? Megsemmisíteni a nyugati civilizációt?Ezt gondold át még egyszer.
Lehet, hogy ök sem gonosztevök, csak hozzád hasonlóan gondolkoznak, attól eltekintve, hogy a
nyugati szót a keletivel helyettesítik be a civilizáció elött. Bár ök még erre a magas fokú
tolerancia szintre nem jutottak el.
Mégis, mit kellene velük csinálni? Tejben vajban füröszteni a jóembereket, mert tagjai annak a bűnszövetkezetnek, amelyik legszívesebben az egész nyugati civilizációt megsemmisítené? Itt olyasmik forognak kockán barátaim, hogy pl. az iszlám terroristák mikor tudnak valahonnan egy atombombát szerezni. És ha megszerezték, akkor használni is fogják, és azt is tudjuk, hogy hol. Ezen a mérlegen néhány elvetemült gonosztevő akár halálra kínzása semmit sem nyom.
Kívánom neked, hogy egyszer kerülj hasonló helyzetbe. Esetleg tévesen gyanusítanak valamivel, és a lentebb leírt "humánus" módon próbálnak meg "jobb belátásra" bírni. Csak a veséd ne essen le közben.
Ezeknek a konvencióknak, meg emberi jogoknak, meg más hasonló, szerinted nem mindenkire vonatkozó dolgoknak épp az a lényege, hogy ilyen senkivel ne történhessen meg. Ha már szelektálunk, akkor megette a fene az egészet.
"Ezzel a megoldással egyébként igen elöremutató példát mutal a bimbózó demokráciáknak. Ha szegény
Sztálin tudta volna, hogy milyen közel állt annak idején a demokratikus megoldáshoz, csak pár
ezer kilométerrel délebbre Mongóliában kellett volna berendeznie a táborait."
Mit bimbózó?
Maga a demokrácia.
Bölcsője-temetője.
Még a Harmadik Birodalom is beengedte a Nemzetközi Vöröskerszet képviselőit a hadifgoly táborokba.Igaz a koncetrációs táborokka nem , de hát ők nácik voltak.
Ezzel csak az a gond, hogy ezt valakinek (egyes államformákban a bíróság, más formációkban a
katonaság, rendörség, titkosszolgálat) el is kell döntenie hitelt érdemlöen róluk. Nem lennék
meglepve, ha nagyrészt a tábori szakácsokat és az egyéb kisegítö személyzetet sikerült volna
begyüjteniük.
Aki terroristának/zsoldosnak áll, az nem árt, ha előbb tájékozódik. Ezekre ugyanis nem vonatkozik semmilyen konvenció. Ezeknek a mértékegysége: darab. Sze la zsizny...
Az eredetileg "szívinfarktusnak" és "embóliának" beállított halálesetkről kiderült, hogy, ahem, szóval, kihallgatás közbeni agyonverésről van szó.
Az USA egyébként eddig is elismerte, hogy "stressznek" alávetik a kihallgatott személyeket: nem engedik őket aludni, nem kapnak gyógyszert vagy kezelést sebeik ellátására, órákon keresztül kell állniuk vagy térdelniük csuklyával a fejükön, vagy "kulturálisan megszégyenítő" eljárásnak vetik őket alá - ez esetben nőnemü katonák által való rugdosásról van szó. Az USA szerint ez nem számít kínzásnak, ezek még humánus eljárások. Uhh... nemtom, mi van akkor, ha bedurvulnak? Jön a 110 volt az alsónadrágba?
Azért, ha a Bush valamivel tökösebb legény lenne, akkor az USÁban tartaná fogva a foglyokat.
Legfeljebb egy picit át kéne írnia hozzá az alkotmányt.
Ezzel a megoldással egyébként igen elöremutató példát mutal a bimbózó demokráciáknak. Ha szegény
Sztálin tudta volna, hogy milyen közel állt annak idején a demokratikus megoldáshoz, csak pár
ezer kilométerrel délebbre Mongóliában kellett volna berendeznie a táborait.
Ki kezdte - ki folytatta - ki volt az okos - ki engedett - ki szenvedet !? Az allat sem tamad unalombol hanem mert ehes vagy bantjak. Senki sem neveli gyermeket gyuloletre ha nincs ra nagyon komoly oka. Szoval, ki is az artatlan aldozat ?
Guantánamó: a foglyok törvényen kívüliek
2003. március 12., szerda, 21:34
Egy amerikai fellebbviteli bíróság döntése szerint nem állnak az amerikai alkotmány védelme alatt a Kuba szigetén, a guantánamói támaszponton őrzött foglyok, akiket azzal gyanúsítanak, hogy az afganisztáni tálib milícia vagy az al-Kaida terrorhálózat harcosai voltak.
A washingtoni bíróság ezzel kedden megerősítette egyszövetségi bíróság korábbi döntését, amely elutasította 12 kuvaiti, két brit és két ausztrál állampolgár beadványát. A guantánamói foglyok így továbbra sem támadhatják meg amerikai bíróságokon fogva tartásuk törvényességét, nem kezdeményezhetik szabadon bocsátásukat azzal, hogy az alkotmány vagy az amerikai szövetségi törvények megsértésére hivatkoznak, mivel az Egyesült Államok felségterületén kívül tartják őket őrizetben.
Ajánlat
Csecsenek is vannak Guantanamóban
Rumsfeld meglátogatta az elfogott terroristákat
Ketrecekben tartják afgán foglyaikat az amerikaiak
A Guantanamói-öböl 1903 óta amerikai támaszpont, a területet Kubától vette bérbe az Egyesült Államok.
Az Amnesty International amerikai szervezete elítélte a fellebbviteli bíróság döntését, amely továbbra is lehetővé teszi a terrorizmus elleni háborúban elfogott személyek vádemelés és jogi védelem nélküli fogva tartását.
Szerdai lapbeszámolók szerint John Ashcroft amerikai igazságügyi miniszter úgy nyilatkozott, hogy a bírósági döntés "jelentős győzelem a terrorizmus elleni háborúban".
A támaszponton mintegy 650 embert őriznek, akiket azzal gyanúsítanak, hogy vagy tálib milíciához vagy az al-Kaida terrorhálózathoz tartoznak. Az amerikai kormány olyan törvényen kívüli harcosoknak tekinti őket, akikre nem vonatkoznak a hadifoglyoknak járó jogok.