Keresés

Részletes keresés

livefast Creative Commons License 2003.03.11 0 0 8
Pedig Görgey és b. neje annyit dolgoztak már a magyar kultúra gulyástalanításán és pusztátlanításán.
Remélem, méltó követője lesz...

Előzmény: charubdys2002 (-)
krampampilu Creative Commons License 2003.03.11 0 0 7
Jajdejó! Akkor majd megint yól betilthatja a Vasembert!
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 6
Elég gáz lenne, ha őt raknák oda.
Nem tudom mire menne a demagógiájával.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 5
Lendvai?
nekem speciel semmi bajom a nővel, egy vérbeli politikus...
de: szeritnem nagyon ideje lenne szétválasztani az odamondogató politukusi szerepet a miniszteri szreptől.
A pártpolitikus elég ha a pártszimpatizásoknak szimpatikus, de egy miniszternél nemárt, ha egy ország többsége elfogadja a személyét.
Nos Lendvai szerintem nem ilyen.
Előzmény: charubdys2002 (3)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 4
Még a kulturálisban is.
Előzmény: charubdys2002 (3)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 3
Csak igazodtam a követelményekhez.
Lendvai minisztersége alatt úgyis majd hosszú ú-val kell írni a kulúrát!
Másrészt meg el is írhattam, harmadrészt meg nem erről szól a topik, úgyhogy ne offolj.
Előzmény: Törölt nick (1)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.11 0 0 2
És akk0r ki vezeti a frakci0t?!
Előzmény: charubdys2002 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 1
kulturális miniszter

Ha nem megy a helyeírás, legalább másolni megtanulhatnál!

Előzmény: charubdys2002 (-)
szkd Creative Commons License 2003.03.11 0 0 0
Lendvai korábbi cenzúrálásával megmutatta, hogy mi a véleménye a kultúráról.
Őt inkább ne.
Előzmény: charubdys2002 (-)
charubdys2002 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 topiknyitó
"Görgey Gábor és az egyházügyi államtitkár biztosan megy?

Kiss Elemér távozásával még nem ért véget a kormány metamorfózisa. Egyes lapértesülések szerint a közeli napokban megválik tisztségétől Szalay István, az egyházi kapcsolatokért felelős államtitkár is.

Szalay korábban Szeged polgármestere és az MSZP parlamenti képviselője volt, az egyházakkal csak érintőlegesen került kapcsolatba. Ezért is keltett meglepetést, hogy Medgyessy Péter miniszterelnök őt választotta a posztra. Kormánypárti és ellenzéki politikusokkal, valamint egyházi vezetőkkel beszélve úgy tűnik, tavaly júliusi kinevezése óta az államtitkárnak nem sikerült szakmai tekintélyt kivívnia.

A vezető kormánypártban Szalay szemére vetik, hogy miközben a kormányzat anyagiakban is megnyilvánuló gesztusokat tett az egyházak felé, a közvélemény úgy érzékelhette, megromlott az állam és az egyházak viszonya. Az új egyházügyi államtitkár személye egyelőre még kérdéses.

A májusra várt átalakítás egy posztot biztosan érint: Görgey Gábor kulturális miniszter távozik a kormányból. Utódjáról még nincs döntés. Sokan úgy tartják, hogy helyére Lendvai Ildikó kerül, ám ez egyben újabb kérdést vet fel: ki vezeti ezután az MSZP-frakciót? Elképzelhető, hogy a kulcsfontosságú tisztségre nem találnak alkalmas embert, s ezért másik politikust jelölnek a kulturális tárca élére. Történhet csere a GYISM vezetésében is – ha Jánosi György távozik, többen pályáznának székére. Hogy az SZDSZ-es tárcáknál lesz-e változás, nem csupán a kormányfő elhatározásától, hanem a szabad demokraták döntésétől is függ. Egyes vélemények szerint Csillag István marad a gazdasági miniszter, az viszont kérdés, megőrzi-e posztját Kovács Kálmán informatikai, illetve Kóródi Mária környezetvédelmi miniszter.

Az átalakítások értelemszerűen nem csak a minisztereket, hanem az államtitkárokat is érintik. Állítólag napokon belül megválik posztjától Keszthelyi András helyettes kormányszóvivő. A későbbiekben Gyurcsány Ferenc miniszterelnöki főtanácsadó munkáját segíti majd tanácsadóként. Utódjáról egyelőre nincs döntés.

(NOL nyomán)"

http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=21036

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!