Keresés

Részletes keresés

dj Creative Commons License 2008.04.03 0 0 91
Így elsőre nekem hiányzik az "elertPontBeolvasas(int maxPont, float & DiakPont)" implementációja.
Előzmény: hibaforrás (90)
hibaforrás Creative Commons License 2008.04.03 0 0 90
Sziasztok :) Írtam egy programot, de vmi nem muködik, a googleon nem találtam megoldást...
forrás:
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
#include <iostream>
using namespace std;
void elertPontBeolvasas(int maxPont, float & DiakPont);
void main (void)
{
int maxPont = 0;
float DiakPont = 0,Szazalek= 0;
cout << "A vizsgán elérheto max pontszám ==> ";
cin >> maxPont;

elertPontBeolvasas(maxPont, DiakPont);
Szazalek = 100 * DiakPont / maxPont;

cout << " n Diak jegye szazalekban kifejezve: ";
cout << Szazalek;
if (Szazalek < 50)
{
cout << " n A vizsga nem sikerült";
}
else
{
cout << " n A vizsga sikerült";
}
}
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------

A compile nem jelez hibát, de a build igen...

Linking...
aaaaa.obj : error LNK2001: unresolved external symbol "void __cdecl elertPontBeolvasas(int,float &)" (?elertPontBeolvasas@@YAXHAAM@Z)
Debug/aaaa.exe : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals
Error executing link.exe.

aaaa.exe - 2 error(s), 0 warning(s)

Ha valaki tudja a megoldást, vagy van vmi ötlete kérem írjon :)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.07 0 0 89
Nagyon szépen köszönöm. Tényleg egyszerűbb mint gondoltam volna.  Az volt a baj, hogy Fx (Str) helyett én mindenképp címer akartam átadni & operátorral és belezavarodtam. :-(
Előzmény: NevemTeve (88)
NevemTeve Creative Commons License 2008.03.06 0 0 88
void Fx (char *Be)
{
  Be [0] = 'X';
  Be [1] = 'Y';
}

int main (void)
{
  char Str [4+1];

  strcpy (Str, "ABBA");
  Fx (Str);
  printf ("String: %s\n", Str);

  return 0;
}
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 87

Na a kérdés első fele sikerült.

 

*(Be[0]+0) = 'X';

*(Be[0]+1) = 'X';

*(Be[0]+2) = 'X';

*(Be[0]+3) = 'X';

 

De mi van ha így (lásd lent) kezdem? Akkor hogy változnak a dolgok? Ez még továbbra sem megy. :-(

 

 char Str[4];

 

 strcpy (Str,"ABBA");

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.06 0 0 86

Igazándiból egy alap C kérdésem lenne:

 

Paraméter átadás cím szerint (STRING-nél):

 

Az alábbi kis Fx() függvénnyel meg tudom változtatni a string első karakterét, de a többi nem megy. :-(

 

Hogyan írhatom át a 2-3-4. karaktereket is az Fx() függvénnyel? Az is érdekelne, ha az Str nem char*, hanem char Str[4]-ként van létrehozva a main() függvényben malloc() és free() nélkül.

 

Légyszi ne nevessetek ki ha valami tök egyszerű a megoldás. A pointerekkel sajnos mindig hadilábon álltam (állok).

 

void Fx (char **Be)
{
  *Be [0] = 'X';
}

//---------------------------------------------------------------------------

 

void main ()
{
 char *Str;

 

 Str = (char *) malloc (sizeof(char)*4);

 

 strcpy (Str,"ABBA");

 

 Fx (&Str);

 

 printf ("String: %s  n",Str);

 

 free (Str);
}
//---------------------------------------------------------------------------

Pet456 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 85
Köszi!
Előzmény: NevemTeve (84)
NevemTeve Creative Commons License 2008.02.22 0 0 84
Első közelítésben a HELP-ből olvasd el az alábbi függvények leírását: fopen, fgets, fclose, strtok.
Előzmény: Pet456 (83)
Pet456 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 83

Igen, az a problémám, hogy nem tudom hogy hogyan kell egy textfile sorait olvasni, és a mezőket megtalálni benne. Valaki azt írta, hogy ki kell szűrni benne a ;-őt, mert ez jelzi a mezőhatárokat, de nem tudom, hogy ezt miként kell megcsinálni.

 

Valamilyen algoritmussal tudnád ezt ismertetni?

 

C++ Builderben akarom elkészíteni az adatbázis kezelő programot.

 

Köszi!

Előzmény: NevemTeve (79)
dj Creative Commons License 2008.02.22 0 0 82
... vagy a saját PC-dből, ahol az adatokat és a programot tartod, webservert kell csinálnod, ...

Inkább adatbázis szervert. Ez nem túl bonyolult feladat és csak azt a portot kell nyitni amin keresztül az adatbázis szerver kommunikál. Egyébként pedig tökmindegy, hogy mivel csinálja az alkalmazást, ha van benne rendes adatbázis osztály. Ez ezekben az eszközökben nem szokott gondot okozni, bár bevallom c++ buildert nem használtam még soha.
Előzmény: Pille (81)
Pille Creative Commons License 2008.02.22 0 0 81

Kezdjük ott, hogy internete keresztül olyan adatokhoz tudsz hozzáférni, amik eleve egy internetes tárhelyen vannak, vagy a saját PC-dből, ahol az adatokat és a programot tartod, webservert kell csinálnod, azaz meg kell nyitnod a "világ" felé. A technikákat nem ismerem, de véleményem szerint előbb nem ártana végiggondolnod, hogy mit is szeretnél, mert lehet, hogy nem a legjobb fejlesztőeszközt választottad a célod eléréséhez.

Előzmény: Pet456 (78)
Pille Creative Commons License 2008.02.22 0 0 80

szerintem egyszeri feltöltésre gondol, nem programból való hozzáférésre.

 

Rég volt (mikor használtam), de szerintem az adatbáziskezelőben van olyan menüpont, hogy import... és ott be lehet állítani, hogy milyen típusú fájlt olvasson be.

Előzmény: NevemTeve (79)
NevemTeve Creative Commons License 2008.02.22 0 0 79
Melyik lépés a problémás? Hogy hogyan kell egy textfile sorait olvasni, és a mezőket megtalálni benne?
Előzmény: Pet456 (77)
Pet456 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 78
Sziasztok!

Még egy kérdés.
C++Builder 5 rendszerben akarok megírni, egy olyan adatbáziskezelőprogramot, mely maximum 3-4 adattáblát kezel.

A kérdésem, hogy ezekhz a adattáblákhoz, illetve ebből készített lekérdezésekhez, listákhoz hozzá tudok-e férni és ,ha igen, akkor hogyan az Interneten keresztül? (Tehát a cél az, hogy a programot a felhasználó ne csak a saját PC-jéről, hanem az Interenet segítségével bárhonnan használhassa.)

Választ előre is köszi!
Pet456 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 77
Sziasztok!

Én adatfeltöltés ügyében szeretnék tanácsot kérni.
Van egy .csv file-on (Excel), mely tartalmaz 3 adatmezőt (karakteres, dárum, szám). Ennek a file-nak van három rekordja.
A kérdésem, hogy hogy lehetne ennek a .csv formátumu file-nak a mezőit és rekordjait feltölteni egy paradox táblába?
A célom, hogy ezeket a Paradox táblába feltöltött rekordokat C++ Builder alatt megírt adatbáziskezelő programmal kezeljem.

Választ előre is köszi!

NevemTeve Creative Commons License 2008.02.09 0 0 76
Felteszem, hogy a kérdéses metódusok a CPPPUNIT2.OBJ-ban vannak; amikor LINK-elni akarsz, akkor az összes tárgymodult (object) és könyvtárat (library) meg kell adni, amiből az EXE-t össze kell állítani

Ha ez valami grafikus/kattintos rendszer, akkor valószínüleg van benne olyan, hogy "projekt", na ottan kell nézelődni.
Előzmény: leveskocka (75)
leveskocka Creative Commons License 2008.02.09 0 0 75
Sziasztok, most kezdtem el programozni bcb ben, elég szépen haladtam, eddig jól működött a program amibe belekezdtem de egyszercsak dobott egy olyat a compiller hogy :
[Linker Error] Unresolved external 'Startframe::Meretezes()' referenced from C:CPPPUNIT1.OBJ
[Linker Error] Unresolved external 'Startframe::chart1load()' referenced from C:CPPPUNIT1.OBJ
[Linker Error] Unresolved external 'Startframe::chart2load()' referenced from C:CPPPUNIT1.OBJ

Forrás:

int startposition = 50;

sframe = new Startframe(startposition);
sframe->Meretezes();
sframe->chart1load ();
sframe->chart2load ();

Mindegy hogy honnan próbálom meghívni a metódusokat, még osztályon belül is hibát generálnak. :(((((((((((((

Minden be van includolva, aláthatóságok mindenre ki vannak terjesztve és úgy sem.
És mindig ez a hiba jön be akármit csinálok és mindig onnan ahonnan el akarok érni egy osztály példány metódust. Googliztam csináltam mindent, már kétségbe vagyok esve, össze akarom törni a gépet. Vagy 8 órát szarakodtam és nem jutok egyről a kettőre vele, lehet meggajdult a fordító.

PLSS valami segítség, azt kérek
DJG Creative Commons License 2008.02.06 0 0 74
Én ugyan ezért nem fogok ott regisztrálni, de ha te résztveszel ott, megírnád ennek az okos embernek, hogy magyarul platina, nem platinum? http://pcforum.hu/hirek/10817/Vegyen+PC-t+130+millioert.html

Üdv,
Gábor
Előzmény: NevemTeve (73)
NevemTeve Creative Commons License 2008.02.05 0 0 73
Sajnálom, de nem szeretném megcsinálni sem a házifeladatodat, sem azt a munkát, amiért a fizetésedet kapod. Ha kérdésed van, egyszerűen írd be ide. (Vagy a prog.hu-ra, ott valamivel nagyobb forgalom van).
Előzmény: mekfly (72)
mekfly Creative Commons License 2008.02.05 0 0 72

Ok, akkor kérlek add meg az elérhetőségedet!

 

mekfly@freemail.hu

 

Köszi!

 

Mekfly

Előzmény: NevemTeve (71)
NevemTeve Creative Commons License 2008.02.04 0 0 71
Sajnos nem. A "Programozás" című fórumban sosem járnak olyanok, akik értenének a programozáshoz.
Előzmény: mekfly (70)
mekfly Creative Commons License 2008.02.04 0 0 70

Sziasztok!

 

C++ ban tudnátok segíteni? Vagy esetleg tudnátok ajánlani valakit aki profi a témában?

 

Üdv.:

Mekfly

DJG Creative Commons License 2008.01.17 0 0 69
Nem lehet, hogy a programban ezek a billentyűkombinációk már másra le vannak foglalva? Az AltGr az angol kiosztásban egyenlő a Ctrl+Alttal, szóval nézd meg, hogy Ctrl+Alt+F meg hasonlók nem szolgálnak-e valami másra, és nem tudod-e átállítani vagy megszüntetni ezeket a billentyűkódokat.

Üdv,
Gábor
Előzmény: valentinoka1 (67)
Pille Creative Commons License 2008.01.17 0 0 68

Nekem is volt ilyen. A szerkesztő nem veszi be. Arra tippeltem, hogy valami gyorsbillentyű van hozzárendelve, de nem találtam meg, hogy hol. Más szerkesztők esetében beírható.

Én maradtam a ctrl-c, ctrl-v megoldásnál, de valóban elég macerás.

Előzmény: NevemTeve (66)
valentinoka1 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 67
Bocs rosszul fogalmaztam. A billentyűzetet nem veszi be és ha mindig bemásolgatom az nem túl nyerő, sok idő. De a jegyzettömbben mind1ik működik. Magyar nyelvűt használok, de angolt is próbáltam úgyse veszi be. XP profot használok. Na igazából az AltGr+F -et nem veszi be de az AltGr+G igen és így van a {} ezekkel is az egyik megvan a másik nincs.
NevemTeve Creative Commons License 2008.01.16 0 0 66
Karaktereket, vagy billentyűket? Control+V -vel be lehet illeszteni őket? Más programban (pl notepad) működnek ezek a billentyűk? Milyen nyelvű billentyűzetkiosztást használsz? És milyen Windows verziót?
Előzmény: valentinoka (65)
valentinoka Creative Commons License 2008.01.16 0 0 65
sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a Borland C++ Builder nem veszi be ezeket a karaktereket: {, [, & és még van pár. Hol tudom beállítani hogy értelmezze?
XonoX Creative Commons License 2006.01.27 0 0 64
Ja, és power builder alatt gond nélkül meghívható.
Előzmény: NevemTeve (62)
XonoX Creative Commons License 2006.01.27 0 0 63
Igen azt, sybase alatt.
Előzmény: NevemTeve (62)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.19 0 0 62
Mit értesz 'procedure' alatt? Adatbázisszerveren futó tárolt eljárást? Milyen adatbázis?
Előzmény: XonoX (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!