Keresés

Részletes keresés

misimókus73 Creative Commons License 2020.07.06 0 0 2764

Szia !

 

Nagyon szépek a kölykök!

Elárulod hogy honnan hoztad őket?

Van egy 8 éves kuvasz kanom és őmellé szeretnék egy új házőrzőt (kedvencet)hozni. Talán még tud tőle tanulni valamit.

Előzmény: Vata967 (2752)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 2763

Az elsô pofon már az ismerkedés tizedik másodpercében elcsattant, kárvallottja Csenge kutya (lett volna, de azért ô is elég gyors volt, így hajszálnyival megúszta az orrsérülést).

Ma este a türelem és tolerancia szellemében Gandhi és Martin Luther King válogatott beszédeibôl fogok felolvasni minden érintettnek. Remélem magukba szállnak, és állati ösztöneiket levetve önként választják az egyetlen lehetséges és üdvözítô uatat, a békés egymás mellett élést. :-)

 

 

Előzmény: lavanda (2762)
lavanda Creative Commons License 2020.06.15 0 0 2762

Pár hét eltelik és meglátod, kandúrbandi fütyül a " fajok közti elôítéletesség megszüntetése valamint a szôrszín és nemek szerinti hátrányos megkülönböztetés" elvére. Ahogy nálunk is teszi a tenyeres-talpas Cirmos macska. Ha épp rossz napja van, mindenkinek kioszt egy-egy pofont. Ferdinánd, a vizslánk ilyenkor felhorkan, majd leül a fenekére.

 

 

Előzmény: Vata967 (2761)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 2761

Az utóbbi idôben sikerrel elkerültem a politikai fórumokat, és fôleg ebben a topikban nem szeretnék aktuális napi politikai felhangokat megütni, de ez egyszer kénytelen vagyok kivételt tenni.

Családunk elhatározta, hogy tesz valamit a fajok közti elôítéletesség megszüntetése valamint a szôrszín és nemek szerinti hátrányos megkülönböztetés ellen.

Ezért a két fehér kuvasz szuka új kispajtással ismerkedhet, a tigriscsíkos cirmos kandúrbandi személyében.

Vata967 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 2760

Nos akkor összeszedem a gondolataimat. 

A kölykök kedden múltak 13 hetesek. Hétfôn voltam velük orvosnál, ahol a soron következő oltás mellett megtörtént az immár hagyományos kéthetenkénti súlymérés is. Eszerint Réka kutyánk 14.8 míg Csenge kerek 15 kiló volt. Utánaolvasva a dolognak, ez lehet egy kicsit több mint kellene. Eleinte Josera Kid most pedig Purina Dog Chow Kid táppal etetjük őket, igazodva az etetési táblázathoz. Illetve  a hét elejéig inkább egy kicsivel kevesebbet kaptak. Jutifalat napközben egyáltalán nincs, csak esténként, mikor némi minimális kiképzést (hozzám, ül, fekszik) próbálgatunk.

Mivel ketten vannak, ez nem is olyan egyszerű. Első körben szétválasszuk őket, a feleségem az egyiket én a másikat trénirozom, a telek átellenes végeiben. Ha külön vannak, már inkább hajlamosak szót fogadni mint nem, míg ha mindkettő ott nyüzsög akkor  fordított a helyzet.

A most indult nagy projektünk velük a pórázhoz szoktatás. A nyakörvvel már megbarátkoztak, de ha felkerül a póráz, mindkettő lemerevedik, nem hajlandó jönni. Hívásra de jutalomfalatra sem. Ezt a gátlást lassan le kellene küzdenünk, mert a hónap végén megkapják a veszettség elleni oltást, és terveink szerint onnantól indulnak a rendszeres séták, plusz a kutyaovi.

A gyerekekkel jól kijönnek, bár komolyan csak a nagyobbik fiamat veszik. Őt hajlandóak mindenhova követni, a telekhatáron belül. 

Egyelőre ennyi, bár nyilván ezer más dologról is írhatnék. Talán legközelebb.

Előzmény: lavanda (2759)
lavanda Creative Commons License 2020.06.12 0 0 2759

"Séta közben jól esik egy kis pletyka."

 

Lehet, hogy épp titeket beszélnek ki és közben jókat viháncolnak.

 

Gyönyörű ez a két kölyök! Láthatóan jó az összhang közöttük. Összevetve a földmunkás fotóval, úgy tűnik, sokat nőttek.  Írhatnál bővebben, hogy alakulnak a családi viszonyok - kölykök-gyerekek, felnőtt kétlábúak között.

Előzmény: Vata967 (2758)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.10 0 0 2758

Séta közben jól esik egy kis pletyka. Igazi csajok.

Vata967 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 2757

Múltheti földmunka.

Előzmény: Vata967 (2756)
Vata967 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 2756

Az este elkezdték a kertészkedést. Egyelôre csak egy rózsát metszettek meg, igaz azt tövig. Meg egy kicsit trágyáztak a virágágyásba. Hasznos kutyák ezek, már most látszik:-)

Előzmény: lavanda (2755)
lavanda Creative Commons License 2020.05.12 0 0 2755

Úgy tűnik, igen nagy egyetértésben dolgoznak. Jöhet még a földmunka is. Nálunk ezt a kuvasz végzi, kitartóan ás. A vizsla rág.

 

Előzmény: Vata967 (2754)
Vata967 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 2754

A nagyon finom műanyag "cserép" átalakítása folyamatban: 

Bár feleségem a drasztikusabb változtatásról le tudta beszélni őket. Cserébe az éjjel kárpitosképzésen vettek részt, aminek a teraszon elhelyezett kanapé volt a tárgya. 

Előzmény: lavanda (2753)
lavanda Creative Commons License 2020.05.09 0 0 2753

Gyönyörű kölykök! És már ott az az igazi kuvaszos tekintet, majd jön a hörgés: Menj innen, mert leharapom a fejed!

Jó egészséget és hosszú, boldog életet kívánok nekik, és persze nektek is!

Előzmény: Vata967 (2752)
Vata967 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 2752

Ma elindult a kuvaszos élet. A lányok ismerkednek az új helyen az új játékkal.

Vata967 Creative Commons License 2020.05.07 0 0 2751

Ahonnan mi hozzuk ott van gyerek, bár nem tudom, hogy egy nyolc éves elég kicsinek számít-e? Az én fiaim 7 illetve 4,5 évesek, és a kissebbik az, aki igazi vaddisznó. Imádja a kutyákat (eddig persze csak másét), azok meg győznek menekülni előle. Na majd meglátjuk, szombaton már nálunk dúlnak a kis kuvaszok. Majd teszek fel képet róluk.

Előzmény: Pi3141 (2750)
Pi3141 Creative Commons License 2020.05.06 0 0 2750

Nagyon szépen köszönöm a választ!

 

A félelmem a telek méret miatt az, hogy az eredeti tulajdonságai elvesznek vagy csökkennek. Ha tudnék akkor lényegesen nagyobb telket vennék, ahol jobban kiélheti egy kuvasz, komondor vagy puli az ősi ösztönét. Jelenleg sajnos erre nincs lehetőségem.

 

A kisgyerekek a másik kérdés, de abban azthiszem nagy negítség lesz ha olyan kenelt találok ahol a családban is van kisgyerek.

 

Örülnék, ha ez a fórum újra a régi fényében tündökölne, mert megérdemelné.

lavanda Creative Commons License 2020.05.04 0 0 2749

" Az elsüllyedt topikokat is fel lehet húzni újra. Ugye ez kuvasz topik és mivel pár nap múlva én is kuvaszos leszek, fel is kell húzni:-"

 

Örülnék, ha sikerülne. Ez a topic nem akármilyen indexes topic volt, s ez elsősorban Cupák érdeme volt. Rá mindig lehetett számítani. De nyomban utána itt volt csirkefogó... Sokat tanultam/tanultunk tőlük. Valakinek ez érdekében állt, hát szétverte ezt a csoportot.

Előzmény: Vata967 (2748)
Vata967 Creative Commons License 2020.05.04 0 0 2748

Az elsüllyedt topikokat is fel lehet húzni újra. Ugye ez kuvasz topik és mivel pár nap múlva én is kuvaszos leszek, fel is kell húzni:-)

A szakirodalom szerint, a kuvasznak nagy terület kell, ahol ki tudja élni hajlamait. 800 nm ugyan nem számít nagynak, de mindenképpen több a semminél. Napi két-három óra séta biztosan kell majd. Nekem se sokkal nagyobb egyébként a területem (1100 nm) de ez nem tántorított el. Mi tizensok év kihagyás után (eedig három német juhász meg egy dalmata volt), a gyerekek nyomására határoztuk el, tavaly nyáron, hogy újra kutyázni fogunk. Az volt csak a biztos, hogy valamilyen nagytestű, hosszabb szőrű kutya kell nekünk, így jutottunk el hosszú latolgatás után a golden retriver, leonbergi, berni-pásztor vonalról (amik aranyosak, de nem hajlandóak házat őrizni, valamint aranyárban adják őket), a sokkal karakteresebb, kevésbé népszerű  (emiatt az előzőeknél olcsóbban beszerezhető) kuvaszhoz.

A döntésben segített, hogy kuvasz tenyésztővel, illetve aktív és volt kuvasz tulajdonosokkal beszéltem, így a bennem is meglévő, mende-mondákra alapozott előítélet mára elpárolgott. Ez egy nagyon jó, magyar fajta. Megfelelő nevelés, szocializáció után pontosan úgy viselkedik, ahogy az egy ilyen kutyától elvárható. Ahonnan hozzuk három felnőtt kutya van. A gazda jelenlétében mindhárman ( a kan és az öreg szuka is) rendkívül barátságosak voltak. Nem emlékszem, hogy valaha is vakartam volna ennyi kuvasz hasat:-). A kan rendkívül fotogén is volt, láthatólag élvezte, hogy fotózzák mert szinte pózolt a kamerának. A szukák nem voltak enyire nyomulósak, de ők is barátságosan viselkedtek.

Viszont, amint idegen ment el a kapu előtt, mindhárman felkapták a fejüket és rohantak a kapuhoz. Nem törtek ki eszeveszett ugatásban, éppen csak hangosan jelezték az idegennek, hogy tilos területet közelített meg. Én nagyon elégedett voltam a látottakkal.

Amit olcsóságukról írtam, az relatív. Magyarországon, összehasonlítva a divatos fajtákal, gyakorlatilag nincs ára. Míg például Amerikában 1500 USD-t kérnek egy kölyökért. 

Szóval kuvasz tartására én csak bátorítani tudlak. Én alig várom már a szombatot, akkor megyünk a kölykökért.

 

Előzmény: Pi3141 (2746)
lavanda Creative Commons License 2020.05.03 0 0 2747

Árpád, ez a topic elsüllyedt, nagy kár érte! Viszont ajánlom neked a Kutyanevelés topicot, ott segítenek neked.

Előzmény: Pi3141 (2746)
Pi3141 Creative Commons License 2020.05.03 0 0 2746

 

Szép napot kívánok!

 

Először bemutatkoznék pár mondatban. A feleségemmel Pesten élünk a kisfiunkkal és év vége fele még bővül a családunk. Jelenleg lakásban, de kertes házba készülünk. Mindenképp ezen a környéken maradunk, mert dédszüleim is itt éltek.

Sajnos csak kb 800nmes kertet tudunk megengedni.

 

Párom németjuhász mellett nőtt fel ezért ő abba az irányba húz. Puli és óriás snaucer mellet voltam kisgyerek és nyolc évesen kaptam A kutyám. Charlie Airdale terrier volt és 14 éve alatt együtt nőttünk fel. Nagyon megviselte a családot a halála. Következő kutyánk Álmos kaukázusi-németjuhász-vizsla-labrador keverék 10 évig volt a családunk tagja. Mind a ketten önfejűek voltak, kinti kutyák és nagyon nagyon okosak. Álmossal én csak öt évet laktam együtt, de édesanyámat nagyon szerette, viszont nehéz is volt vele. Kutya iskola ellenére szeszélyes volt.

 

Amennyiben sikerül 800-as telket venni szeretnék egy làny kuvasz, komondor, puli kölyköt vagy egy pulit és valamelyik nagyobbat . Nekünk sosem voltak ivartalanítva kutyáink, de azt gondolom ezeknél a fajtáknál könnyebben kezelhetőek a lányok.

Az elsődleges kérdés, hogy elég-e nekik a 800-as telek? Egyelőre veteményes lenne kb 20 nm-en a többi közös terület lenne.

 

Jövő tavaszi alomban gondolkodok, hogy melegebb időben tudja megszokni a kertet. Akkor a Fiam több mint két éves lesz a kisbabánk meg pár hónapos. Szükséges-e várnunk még pár évet, vagy kisgyerek melett szocializálódva is neki lehet vágni?
Mennyire lehet jellemző, hogy a puli csipkedve terelgetné a gyerekeket is?
Több családi és baráti összejövetelt is fogunk tartani 0-10 éves gyerekekkel és kutyásokkal. Megoldható, hogy ilyen esetekben sem zárom el a kutyát?

 

A szőrzet ápolásánál szabad-e évente egyszer megnyírni a komondort és a pulit? Édesanyámék úgy tudom nem nyírták a pulit, az Airedale terrierünket nyírtuk évente egyszer, de hosszabbra hagyva, mert bár melege volt nem szerette a rövid szőrt.

 

Családtagnak, családörzőnek és házörzőnek szeretném. Naponta egy órát aktívan tudnék a kutyával foglalkozni, a többi idő inkább sétáltatás játszás lenne családdal együtt. Kutya oviba, suliba járnánk legalább másfél éves koráig a szocializáció miatt.

Amennyiben valamelyik fajta lehetne a helyzetünkben akkor szeretnék olyan fajta találkozókra járni, ahol jobban megismerhetjük a fajtát és a családom is beleszerethet.

 

Segítségüket és válaszaikat előre is köszönöm!

 

üdvözlettel: Árpád

 

 

 

Istke Creative Commons License 2019.11.05 0 0 2745

Kedves kuvaszos barátok üdvözöllek benneteket. Kérdésem a következő lenne 9hónapos a kan kuvaszom sokmindent megtanitottam vele. Pl:parancs szóra ül,fekszik, kajához nemnyul mig nemmondom tied hivásra hozzám jön. Egy dologban nemtudom mit tegyek,kimegyek a kertbe jó ideig nemlehet tőleszabadulni folyton szamuklál,nyalogat szinte mindenkivel ezt csinálja a családba még a rokonommal is. Mitlehet tenni ez lenne kérdésem Tisztelettel: István

kosorrú Creative Commons License 2017.07.19 0 0 2744

Köszi a válaszokat.A fészbukon meg rákeresek az oldalra

 

lavanda Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2743

A kuvaszom most tölti ( kb. ) a 6. évét. Soha nem szökött, bár a kerítést röhögve átugorhatta volna.

Szerintem nem fajtafüggő, ha szökős, szökik. Mint a német vizslánk.

 

Csak kérdezem, hogy miért nem fogadsz örökbe? Annyi kuvasz ( és fajtatiszta ) van menhelyen,  most épp kölyök is, 3 év körüli is. Nézz be a Facebookra, ott a Kincsünk, a Kuvasz oldalra. Ott az oldal gazdája szívesen segít neked.

Előzmény: kosorrú (2741)
claas patrol Creative Commons License 2017.07.18 0 0 2742

Szia...nekem 22 évig voltak a (komik előtt),.. mindig csavarogtak. Most kerítésezek és jöhetnek aztán a "gazemberek"..  xDD ...Kuvaszozni fogok megint 100 %. Szóval csavargyárosok... (még a kerítés alatt is kiásva utánad mennek, szerintem..)  A falu népe meg sikong a félelemtöl.  xDD. Te ...pl.meg csupa szőr vagy, amikor reád találnak, örömükben ! Nincs még egy ilyen szív és ragaszkodó jeges maci félé.  ,-))

Előzmény: kosorrú (2741)
kosorrú Creative Commons License 2017.07.17 0 0 2741

Kuvasz szeretnék vásárolni,ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.Az hogy mennyire szökös fajta,mert gondolom ha rajta a menöke a 1,60 as kerités nem nagy akdály neki.Vagy ez is egyedfüggö?

 

claas patrol Creative Commons License 2017.07.10 0 0 2740

:-)) Egy ilyen fekete körműre jelentkezem. Üdv. dél Zalából   ,-))) ....(nagy mancsosra)  xDDD...taposson, ne csak harapjon alapon...  :-)))  :-)) Nincs jó ügyvédem !!   xDD...

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2700)
lavanda Creative Commons License 2017.06.28 0 0 2739

Tegnap volt nálunk állatorvos, a kuvasz 47, a vizsla 38 kg ( nem tudom, mennyiről indultunk, nekem csak szobamérlegem van ). A kuvasznak legalább 10 kg-ot le kell adnia. Még belegondolni is rossz! A vizslát nem kínozom sokáig. Két hét múlva állnak  újra mérlegre .

Előzmény: misimókus73 (2738)
misimókus73 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 2738

Hogy megy a fogyókúra ?

Előzmény: lavanda (2737)
lavanda Creative Commons License 2017.06.17 0 0 2737

"Nem lehet hogy a csirkehúsban felgyülemlett mindenféle gyógyszer-vegyszer és egyéb szutykok okozzák az allergiát és nem maga a hús."

 

Meglehet. És a legtöbb táp csirkehúsos, a fogyókúrás legalábbis mind.

 

Ami már a fogyókúrát illeti, vettem észre, hogy a "végtermék" - legalábbis a tápos időszakhoz képest - igen csekély, tehát a szervezetük mindent hasznosít. A kitartás? Nagyon sajnálom őket. A vizsla hebrencs, de a kuvasz szemébe nem nézek.

 

Köszönöm, hogy írtál.

Előzmény: misimókus73 (2736)
misimókus73 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 2736

Ez a csirke hús allergia nekem gyanús. Egy ismerősöm labradorjára is ezt mondták a napokban.

Nem lehet hogy a csirkehúsban felgyülemlett mindenféle gyógyszer-vegyszer és egyéb szutykok okozzák az allergiát és nem maga a hús. Tudom hogy nem igazán segítettem, csak eszembe ötlött ez a gondolat!

 

Két hét az elég kevés ahoz hogy mérhető legyen a fogyás. Nálunk, embereknél is, ha lassú, tartós fogyókúrába kezd valaki és mellette még mozog is eleget. Akkor is kell legalább két hét hogy a szervezet beletörődjön és elfogaja hogy mit is szeretnénk tőle.Onnantól már csak a kitartás szab határt.

 

Nektek is ezt kívánom!

Előzmény: lavanda (2735)
lavanda Creative Commons License 2017.06.16 0 0 2735

Mindkét kutyám, de különösen a kuvasz elhízott.  A csirkehúsra allergiás. Az állatorvos Eukanuba, Hill's, vagy  Royal Canin  fogyókúrás tápot javasolt. Ezekben mindben csirkehús van.  Évek óta Happy Dogot kapnak, ennek is van  fogyókúrás tápja, kétféle is, de persze ezek is csirkehúsos tápok. Már órák óta keresgélek,  az összes ismert tápfajtát átnéztem, eredménytelenül.

A kérdésem ezek után mi más lenne, mint hogy ismertek-e csirkehúsmentes fogyókúrás tápot?

 

Próbálkoztam más módon is, főztem, a netről levett étrend szerint.  Több mint két hete kínlódok, a kuvasz egy dekát sem fogyott, a másik, a vizsla sem, igaz,  az ő kevésbé vészes.

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

Előzmény: marco bá (2734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!