Keresés

Részletes keresés

galibaldi Creative Commons License 2003.02.06 0 0 2
Hello!

A katonáknál látott toll alakú nem filmes (mi szétszedtük egyet).

Előzmény: savaz (1)
savaz Creative Commons License 2003.02.06 0 0 1
Hallottam olyasmiről is, hogy betokozott film szolgált sugárzásmérőként. Előhívás után az árnyalatból meg lehet határozni, mekkora terhelés érte a viselőjét, adott idő alatt. Ez is lehet toll formájú.

Előzmény: galibaldi (0)
galibaldi Creative Commons License 2003.02.06 0 0 0
Ave!

Ismereteim szerint ez egy kicsinyitett változata
az iskolai fizikai kisérleteken használt óra szerü
eszköznek amivel az azonos elektromos töltések egymást taszító hatását mutatják be (elektrométer).
http://vilib.pmmf.hu/jegyzet/elektrom/emt_1_2.htm
(Ez azon az órán történik rendszerint amikor egy másik kisérlet szerint egy sámlira álló osztálytársunknak feláll a ... haja.)
Tulajdonképpen egy kondenzátor, aminek egyik fegyverzete maga a toll teste, a másik pedig egy hajszálvékony fém szál.
Ezt egy külső készülékkel fel kell tölteni néhány tizezer? (ezt nem tudom pontosan) V feszültségre. Ekkor a szál elmozdul egy skála előtt - ekkor kell "nullázni" a külsö készülék beállító gombjával.
Aztán feltüzöd magadra és túrázol egy egészségeset Csernobil környékén.
A radioaktiv sugárzás hatására a feltöltött kondenzátor elkezd kisülni, a szál visszamozdul a skála előtt és ezt folyamatosan ellenörizheted ha belekukkolsz a "toll"-ba.

Amúgy önmagában nem sokat ér, "tintát" is kellett volna lopni hozzá (a beállító készüléket).

Beszerzésről mást kérdezz.. Üdv

Előzmény: Traktorovics Traktorov (-)
Traktorovics Traktorov Creative Commons License 2003.02.05 0 0 topiknyitó
Az érdekelne, ki milyen gamma-sugárzást mérő műszert tud. Gondolok a Geiger-Müllerre, vagy a Szcintillációs detektorra.

Katona koromban még odabent a laktanyában láttam egy ládányi toll alaku sugárzásmérőt. Bár a használatára nem tudtunk kilencen se rájönni. Olyan volt, amikor belenézett az ember, mintha egy örökké homályos távcsőbe figyelne. Ki tud ezekről valamit? Mindenki csórt a ládából, csak hülye fejjel én nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!