Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 18
>rtetlenul allok az ifjusag tudatos szellemi es testi elsorvasztasat celzo tervezet elott

Mit nem ertesz, ez az iranyvonal eu-ban, usa-ban ecceru semmit sem kerdezo lenyeket kell nevelni, akik nezik a tv-t es neha elmennek a plazaba ahol a fizetesuket/munkanelkulit elkoltik, ez a szep uj vilag.

Előzmény: tanu X (1)
ex_lx Creative Commons License 2003.01.15 0 0 17
Megnyugodhatsz: ahogy a dolog fest, nem a tornaóra hiánya miatt viszed majd (ha tudod) magániskolába - ahol majd lesz tornaterem és tornaóra is - a csemetédet. ;)
Előzmény: tanu X (16)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 16
Le het, hogy okorseg, csak aztan nehogy az legyn a vege, hogy ha jovoben valaki azt akarja, hogy a gyereke sprtoljon, mozogjon egy kicsit akkor a zsebeb kell nyulnia es beiratni az iskolan kivul valamelyik sport egyesuletbe. Vagy altalanos iskolasoknak kedvezmenyesek lesznek a konditermek:))) Ezt nevezem eselyegyenlosegnek:)
Előzmény: Turulmadár (10)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 15
Nem csak tesi oran lehet sportolni, ugyanugy mint ahogy nem csak az iskolaban lehet megtanulni irni, olvasni, szamolni, stb. Dicseretes a lenduleted, csak butasag:)
Előzmény: magyar tarka nagy barom (14)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2003.01.15 0 0 14
Mert sportolni csak tesiórán lehet, igaz?!
A francba ezzel a közoktatást átható óraszámmisztikával!
bugylibicska Creative Commons License 2003.01.15 0 0 13
:-DDDDDDDD
Előzmény: Demim úr (9)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 12
Tudom; es azert jar kocsmaba az ember, mert akkor legalabb nincs otthon, de megsincs a levegon:))De most komolyan; nem a versenysportrol beszelek, hanem a testneveles orakrol! Tenyleg, van egyaltalan olyan hulye ember a miniszterium kimuvelt foin kivul aki ugy gondolja ebben az orszagban tul sok a gyerekek testnevelesre forditott ideje es ezt feltetlenul orvosolni kell!? Mi tortenik itt csak azert hozza kell bizgralni a rendszerhez, mert igazolni kell valakinek a jogos jelenletet a dontesi pozicioban??? " Allitsatok meg Arturo Uit..."
Előzmény: Demim úr (9)
lerr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 11
Ez tényleg ökörség.
És tényleg kellene minden nap egy torna-óra.
Egyébként én eldöntöttem, hogy olyan iskolába iratom majd a gyerekeimet, ahol minden nap van testnevelés óra...
Előzmény: Turulmadár (10)
Turulmadár Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10
Ez ökörség, inkább növelni kéne a tesnevelés-órák számát, hogy minden nap legyen egy.
Előzmény: tanu X (-)
Demim úr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 9
a versenyszerű sport káros és árt az egészségnek. ugyanakkor a kocsmákban ritkán éri baleset az embert!! :-)
Előzmény: tanu X (-)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 8
A pocakkal onmagaban nincs bajom en is gyujtok egyre:) Csak nem mindegy, hogy hany evesen sikerul szert tenni ra es milyen alapokra:)))
Előzmény: Big-B (6)
ex_lx Creative Commons License 2003.01.15 0 0 7
A topiccímet olvasva - nem ismervén még a tartalmat - gondoltam, elpoénkodok az eddig megismert MB-féle tervek szellemiségével. Sajnos a topicindítóban olvastam kb. azt, amit viccnek szántam. :(
Előzmény: tanu X (-)
Big-B Creative Commons License 2003.01.15 0 0 6
"... es helyre kis pocakjat..."

Van valami probléma a pocakkal? He? :)

Előzmény: tanu X (5)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 5
Igazad van; reszben. Ha kotelezo a testneveles es nem lehet alola kibujni, csak nagyon indokolt orvosi esetekben akkor a gyerek igenis "edzeni" fog. En mar azt is botranyosnak tartottam, hogy 90-ben a liberalizalas es az anyagi hianyossagokra valo hivatkozassal a felso oktatasban eltoroltek a kotelezo testnevelest. Senkit nem akarok megbantani, de meg is lehet nezni az egyetemeket foiskolakat vegzett fiatalok csapott vallait, gorbe gerincet es helyre kis pocakjat, tisztlet a kivetelnek. Nem tul hiteles, ha mondjuk egy siralmas fizikumu orvos probalja gyozkodnia beteget a sportolas szuksegessegerol a gyogyulas erdekeben:)))
Előzmény: rover (4)
rover Creative Commons License 2003.01.15 0 0 4
A fiatalok fizikai képességeit nagyban befolyásolja a technikai fejlődés.
Régebben a gyerek iskola után lement focizni a térre, ma pedig minden szabadidejét számítógépezéssel, tv nézéssel tölti.
livefast Creative Commons License 2003.01.15 0 0 3
Igazából tanítani sem kéne semmire őket. Benyomni nekik a tévén a Cartoon Networköt, aztán felsőben meg a Való Világot és kész.

Hajrá szdsz!

Előzmény: tanu X (-)
Big-B Creative Commons License 2003.01.15 0 0 2
Ezt a törekvést én is ellenzem.
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 1
Az egyre nyilvan valobb, hogy a legutobbi oktatasi torvenytervezet celnak tuzte ki az minel tobb es minel alacsonyabb tudassal rendelkezo fiatal felneveleset, de hogy lehetoseg szerint meg fizikalisan is alkalmatlanok legyenek barmire? Igy akarja megoldani az szdsz a kotelezo sorkatonasag problemajat, egyszeruen nem lesz aki fizikalisan alkalmas lenne majd a katonai szolgalatra? Ertetlenul allok az ifjusag tudatos szellemi es testi elsorvasztasat celzo tervezet elott.
Koravén Karaván Creative Commons License 2003.01.15 0 0 0
Tömje ki az anyja 0-ját az oktatási tárca.
Előzmény: tanu X (-)
tanu X Creative Commons License 2003.01.15 0 0 topiknyitó
"Kevesebb testmozgást az iskolákban?
A nap témája (MH)

Kevesebb testnevelésóra, és a tornatanárok "kitiltása” az alsó tagozatból – ezt tervezi az oktatási tárca. A javaslat egy másik minisztériumnak, az ifjúságinak egyáltalán nem tetszik, ellenzi a Fidesz és a szül?k érdekvédelmi egyesülete is. Kevés a tornaterem, ami nehezíti az órákat, s íme az eredmény: fels? tagozatban már a diákok fele egyáltalán nem mozog, s csupán tizedük sportol versenyszer?en."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!