Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Lyudyth Creative Commons License 2021.08.01 0 0 4520

Még annyit hogy a motor 3.2 benzines. 

Előzmény: Lyudyth (4519)
Lyudyth Creative Commons License 2021.08.01 0 0 4519

Sziasztok! 

Barátommal vettünk egy Land Rover Freelander 2. HSE 16. kb 5000km után el kezdett rázni az oldala kanyarodaskor. Elvittuk szerelőhöz, aki sajnos elég sok mindent csinált de ugy kaptuk vissza az autót hogy most ráz amikor 2 váltás között van az autó. az oldala ugyan már nem. 
A szerelo cserélt benne egy első difit de kivette a kardantengelyt mondván hogy a hatso difit is cserelni kell de mivel nekünk kellett most már az autó, a hátsó kerek meghajtás ki lett kapcsolva. Amint haza megyunk akkor vesz egy új hátsó fel tengelyt és visszarakja a kardantengelyt. 
Hozzateszem az autó megy persze nem úgy ahogy kelllene, és nem kis összeget hagytunk ott, főleg mivel mindez Hollandiában történt. most tartunk hazafele Magyarországra és nagyon kellene egy szuper muhely, akik professzionálisan tudnak dolgozni, odafigyelve és gyorsan. Olyanok kellenek akik tudjak hogy mit kell csinálni és nem csak találgatjak. 
nagyon megköszönom a javaslatokat :) 

udv, Judit 

szucs_g67 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 4518

Tudna kérem valaki itt ajánlani szerelőt, aki a nyugati határszél közelében, Szombathely környékiként automata váltóban cserélne olajat?

Köszönöm.

sons Creative Commons License 2021.05.01 0 0 4517

Valamelyik ABS jeladó hibája is lehet,sőt ezt tartom valószínűnek.Valamelyik kontakt hibás lehet. Ezt viszont a hibakód olvasó kell hogy lássa a tárolt hibák között.

Előzmény: Zolko2021 (4514)
sons Creative Commons License 2021.05.01 0 0 4516

Szia !

 

Neked is írok egy ötletet. A féklámpa kapcsoló hibája is okozhat ilyen jelenséget. A youtubee-on láttam. 

https://youtu.be/_bTUVGO39aY

Ha nem ez, lehet még alacsony feszültség szint.Ezek az autók érzékenyek a feszültségre,és ha a kritikus szint alá esik,akkor mindenféle hibaüzenetet kapsz. Nekem rendesen indított,semmit sem vettem észre,csak az indítás után jöttek a hibaüzenetek.Kiderült hogy az indítómotor annyira leterhelte az akkut hogy ilyenkor leesett nagyon a feszültség. Új akkut kellett vennem,figyelembe véve a kellő indítóáramot,és azóta semmi baja.

Előzmény: Zolko2021 (4514)
sons Creative Commons License 2021.05.01 0 0 4515

Szia !

 

Nem biztos hogy a turbó vezérlése rossz.Nekem is ugyanezt produkálta. Végignéztem az összes vákumcsövet,ki is cseréltem a turbó vezérlő szelephez menőt,de nem változott semmi.Maradt az élőadat kiolvasás,és rögtön meglett a hiba. A szívócső nyomás érzékelő megragadt a retektől. EGR tisztító spray szépen kimosta,most olyan mint új korában. Az EGR szelepet is kivettem,tele volt trutyival. Vissza sem raktam,vettem hozzá egy helyettesítő csőcsonkot.

Előzmény: hamadi (4513)
Zolko2021 Creative Commons License 2021.04.29 0 0 4514

Sziasztok! Nemrég vettem egy freelander 1-et,1,8 benzines.

 

Egy ideje elkezdte kigyújtogatni az Abs meg a lejtmenet sárga lámpákat a szaggatott körben lévő sárga Tc lámpával együtt.

 

Inditáskor olykor eltünnek de időnként mindhárom egyszerre kigyúllad...

 

A kocsi megy, semmit nem lehet észrevenni.

Mi lehet a gond?

 

hamadi Creative Commons License 2021.04.14 0 0 4513

Sziasztok egy kis segitség, ma reggel menet közben meg állt a turbó, szivó motor lett a kocsiból, meg áll újra indit és működik, mi okozhatja, biztos van ebbe is valami szabályzó szelep ami a geometriát mozgatja, nem tudtuk kiolvasni nem volt benne tárolt hiba, előre is köszönöm

szőrmók Creative Commons License 2021.03.21 0 0 4512

Nekem ez van. 2011 es.230 ezerkm.Eddig volt nálam első osztómű csere bontottra 260khuf.Hátsó difi javítás haldex olajcserével(morgott a difi,2db csapágycsere )290 Khuf.Motorral semmi nincs,hibátlan,lassan turbó felujitás jön .Amikor jó akkor nagyonjó.Kényelmes.Saját kompjútere szerint 10,6lityi.Én 12 nek saccolom.Ja a többiek a facebucén vannak,csak szinte én maradtam itt.

Előzmény: Ati suv (4511)
Ati suv Creative Commons License 2021.03.21 0 0 4511

Sziasztok! Land Rover freelander 2.2 SD 4 vásárlását töröm a fejem és tapasztalatokra lennék kiváncsi esetleges típusbetekségekre vásárláskor mire kell figyelni olvastam olyat hogy a difivel szoktak problémák lenni ez a gyári alkatrész rossz minősége vagy a rossz tervezése vezethető  vissza? 

kapiarmin Creative Commons License 2021.03.19 0 0 4510

Sziasztok!

Segítséget kérnék! fl 1-esemnél a visco kezdi megadni magát. Mit lehet tenni?

Lehet javíttatni? Érdemes használtat venni? Vagy csak az új jöhet szóba?Válaszotok előre is köszönöm!

sons Creative Commons License 2021.02.20 0 0 4509

Szia !

 

A legegyszerűbb ha a difiből leengeded az olajat,és megnézed mennyire szennyezett,van-e benne fémreszelék.Ha igen,kardánt kösd le, emeld meg a hátulját és nézd meg hogy fut ha tekered,illetve rángasd meg a kihajtást mennyire lóg.Ennyiből kb ki lehet deríteni ha a difi rossz.

Előzmény: Bence Kanda (4508)
Bence Kanda Creative Commons License 2021.02.19 0 0 4508

Sziasztok! Adott egy frellander 1.Hatulrol moraly hallatszik gondolom a differenciaba valami? Éppen ma csereltuk ki a 2 kardányfelfugesztest de a moraly nem szűnt meg mintha a differenciabol jönne a moraly. A viszko az rendben van. Esetleg valami tanács? Előre is köszi... 

szőrmók Creative Commons License 2021.01.31 0 0 4507

Van egy ilyen is  :osztomudoki.hu 

Előzmény: szőrmók (4506)
szőrmók Creative Commons License 2021.01.26 0 0 4506

Én nemrégen javíttattam hátsó difit a Landhorváthnál.Csapágycsere volt a difiben. 24 óra alatt kész volt.Viszont kissebb vagyon volt.Kb ennyiért az ebayen voltak bontott difik.Itthon is 250 -300 ezer.Az enyém 2011 es és 230 ezer km van benne.

Előzmény: kamionosnorbi (4505)
kamionosnorbi Creative Commons License 2021.01.26 0 0 4505

Sziasztok! Tavaly Húsvét óta vagyok tulajdonosa egy Freelander II 2.2 TD-nek. Most falba ütköztem egy problémával. Hátsó difi kellene, mert az előző tulaj szerelője belebarmolt. Tud valaki segíteni?

sons Creative Commons License 2021.01.19 0 0 4504

A hátsó ajtó a nyitó gomb megnyomásakor csak egy picit nyílik ki,meg kell nyomnom mégegyszer hogy kinyíljon. Az ablak rendben működik.Gondolom ez nem normális.Mi lehet a baja ?

Próbálkozok hátha egyszer csak elolvassa valaki. :(

sons Creative Commons License 2021.01.18 0 0 4503

Üdv mindenkinek !

 

Sikerült vennem egy patyolat FL1 es háromajtós faceliftes szépséget.Mivel természetjárásra használnám emelni szeretném.Ehhez kérnék segítséget.A gyári emelő szettek elég drágák,van valakinek rajza esetleg amit megosztana velem?Kellene a rugóstagon lévő gömbfej hosszabbítóról is rajz hogy ne érjen bele a váznyúlványba kirugózáskor.Illetve hol lehet beszerezni hosszabb fékcsövet,excenteres állítócsavart a gólyalábhoz.Esetleg tanácsokat szivesen fogadok,mik azok amiket még változtatni kell.

A másik kérdésem hogy mi az a maximális gumiméret ami még elfér,kell-e nyomtávszélesítő,ezekről nem nagyon találok infókat.

 

Előre is köszönöm!

pumpili Creative Commons License 2020.12.17 0 0 4502

Elkelt a fényszóró!

Előzmény: pumpili (4498)
olaszrobogo Creative Commons License 2020.12.17 0 0 4501

Sziasztok! Freelander 1.8 Benzin évj 1999. vílágit az ABS,TC és egy harmadik jel.Most kezdte.Egyszerűen egyik napról a másikra.Tanácstalan vagyok az autó ugyanúgy megy.Köszönöm ha valakinek van okos ötlete.

kovacsgabor55 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 4500

Sziasztok!

 

Land roveremhez keresem a hátfalon lévő feliratot

 

Rocco84 Creative Commons License 2020.08.19 0 0 4499

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék kinek mi a tapasztalata erről a tipusrol  Land Rover Freelander Freeer 2.0 TD4 Sport.  Hibái,alkatrész árak ,szerelhetőség stb . Előre is köszönöm válaszokat! Szép napot!

pumpili Creative Commons License 2020.08.15 0 0 4498

Sziasztok!

 

Éppen műhely takarításban vagyok és találtam a kupiban egy Freelander jobbos fényszórót. Úgy nézem, hogy 2001-2003-ig gyártotthoz való. 2 fül javítva van rajta és néhány apró karc van a plexin, de egyébként jó állapotú. Ha valakit érdekel, a 18. kerületből ingyen elvihető. Így néz ki:

 

 

Lyudyth Creative Commons License 2020.07.22 0 0 4497

Nagyon koszonom! Azota szerelonel van az auto; megvétel elotti csekkolas, es pont az az a problema volt amit te is emlitettel. Most már csak azt remelem hogy megfeleloen lesz megcsinalva. Garanciat kertunk ra. Amennyiben lenne Magyarorszagon szalon ami erre szakosodott problemaval foglalkozik, szivesen fogadom. Mégegyszer, szuper hogy irtal, koszonom az otletet. 

Előzmény: LRROV2 (4496)
LRROV2 Creative Commons License 2020.07.10 0 0 4496

A jelenség alapján látatalanban nehéz tippet adni a hiba okozójára. De inkább maradjunk a szakmai tapasztalatoknál. A freelander II. típust HALDEX rendszerű differenciál zárral szerelték. Ez a rendszer ha karbantartják , igen üzembiztos és sokáig hibamentes. Ha viszonbt nem cseréélik időben az olajat, mert nem tudják, vagy tudják csak drága, előfordulhat hogy a szerkezetben a lamellák már megégtek, megszorultak. Az ilyen jellegű meghibásodás okozhat remegeést eltérő  futómű sebességnél remegést. Természetesen lehet egy egyszerű féltengely csukló hiba is. Az előbbihez nem elég egy szimpla autószerelő tudása, kizárását mindenképpen a márkára szakosodott műhelytől kérjed....

Előzmény: Lyudyth (4495)
Lyudyth Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4495

Sziasztok, 

 

Barátommal egy 2009-es benzines Freelander 3.2 i6 HSE 4WD -t tervezunk venni. 

 

Elso megnezes utan minden nagyon rendben tunik, vezetve is szuper, egy dolgot leszamitva: eles kanyarokban az auto hátulja elkezd razni. Van valakinek valami otlete mi lehet a baja? 

 

Bármi más ami tipus hiba lehet? 


Elore is koszonom. 

 

Judit 

LRROV2 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 4494

NEM Honda, de még nem is licenszes az az 1,8-as. 

Előzmény: naturpuci (4493)
naturpuci Creative Commons License 2020.06.04 0 0 4493

Honda motor. Kuka.  Mindig hengerfejes.

Előzmény: TG 78 (4480)
naturpuci Creative Commons License 2020.06.04 0 0 4492

A recsegės oka a csepeli landy szerviz szerint szinkrongyūrū kopås. Våltôcsere,,bo ntott 80kp,, szerelės uj kuplunggal 180. Szimeringek olaj stb. Ezzel igy egy uj autóm lesz.

 

A fogyasztåsa 7.3 liter semmi våros semmi pålya. M nullås max 120   20%  sima kõzût sok rõvidtåvval 80%.

 

Voltam vele olyan terepen ahol csak kvadok mennek el, meg a Landy.  Elsõre åtment pedig utcai gumik . Aki azt mondja hogy lomha az hazudik vagy nem volt mėg szivô dizele. Az 1.7 tonnåhoz pont jô.  Az 1,,2   fokozatig terepjåros a rõvid fokozatok miatt de 3 ban megindul s 140ig jôl hûz. Menetzaj 120 tól jõn csak.

 

 

Szerintem szerethetõ ės minden olcsô hozzå.

naturpuci Creative Commons License 2020.05.27 0 1 4491

Sziasztok.

 

Sikerūlt vennem egy 3 ajtos 2006 os hard top kivitelt ami viszonylag egyben van. Rėgebben az 1.8 as benzines volt de az kuka verzió mert mindig baja volt.

 

Kėrdėseim.

 

1.   Ha gyorsabban våltanėk az egyes kettes recsegve megy be viszon lassan våltva ok,,,mi lehet az ok?

2. Pest megye budapesten tudtok e olyan szerelõt aki ėrt is hozzåjuk s ha lehet ne mårkaszerviz legyen ,,,de ha az akkor ok csak megbizhatô legyen.

3. Tudtok e  olyan embert aki angliabol hoz alkatreszeket megrendelesre bontottat,,,,kõdlåmpa ės a kerete kellene bal s jobb.

 

4 szeretnėk rå jô ållapotu ponyvatetõt is valahonnan venni.

 

 

 

Edig csak egy aksi kellett bele 77a ôrås 53.000 volt.

 

Remėlem harmad annyi gond lesz vele mint a benzinesssel.

 

Kõszi a vålaszokat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!