Keresés

Részletes keresés

yuma Creative Commons License 2006.03.09 0 0 811

 

Airedale fiú gazdát keres!!!!
Gazdija a héten elhunyt.Gazdasszonya 76 éves ,egyedül a gondját viselni nem tudja, maga is szívbeteg.
A kutya 3 éves, szépen közlekedik pórázon, ágybanalvós.
Tökölről származik, származási lapja nincs.

Idős emberek mellé is bátran ajánlható

 

Érdeklődni:70/941 8658

Tibbe Creative Commons License 2006.01.26 0 0 810
Tibbe Creative Commons License 2005.12.11 0 0 809
*
CILLI Creative Commons License 2005.10.31 0 0 808

Az airdalet vidd be a házba, ha veletek alszik, akkor őt nem fogják bántani legalább.

Szerelj fel jobb zárat és az elektronikus védelmet köttesd be a távfelügyeletre.

Az Airdale terrier nem egyenlő a betörésvédelemmel, az aidale csak egy kutya és nem jellemző rá, hogy megenné a betörőket...Sőt, ha kedvesen szólnak hozzá, jó eséllyle hanyatt fekszik, hogy vakargassák a hasát...ha csak az ugatásától meg em ijednek, a fent vázolt problmákra nem lesz jó. Szerintem (11 éves airdeles tapasztalattal)

Előzmény: strom.boli (806)
MeeCee Creative Commons License 2005.10.18 0 0 807
SZtem inkább a netbórd társaságánál próbálkozz, bár ott már megválaszoltuk ezt a kérdésedet:-D Ez a topik sajnos igencsak kihalt :-(
Előzmény: strom.boli (806)
strom.boli Creative Commons License 2005.10.13 0 0 806

Kedves Fajtársak :-)!

 

Néhány alapvetéssel fárasztanám a T. Társakat!

 

1) Airedale terrierünk lesz.

2) Az összes elektronikus védelem ellenére feltörték a kisházat, s elvittek 2 bicajt, láncfűrészt, padlócsiszolót...

3) Kéretik az 1)-2)-t kombinálni, jótanácsokkal ellátni.

 

előre is köszönet érette.

knicki Creative Commons License 2005.09.15 0 0 805
Meglett a gazda.
Előzmény: knicki (804)
knicki Creative Commons License 2005.09.14 0 0 804
Piszkosul nem éretem ez a kutya a  6. talált airedale a környéken 2 év alatt és majd mindegyik idős ápolatlan volt tetoválás nélkül. Nem olyan gyakori fajta, és annyira nehéz elhinni, hogy csak úgy elvesznek. Az egyik kutyus Berci amikor megtaláltuk megtippelni nem lehetett milyen kutya. Bozontos gubancos szőr és irtó mocskos volt némi kozmetika után bukkant elő a Kutya. Gazdira talált az eredetit kerestük, de soha nem lett meg.
Előzmény: knicki (803)
knicki Creative Commons License 2005.09.14 0 0 803

Talált a szomszédom tegnap egy airedale kant Turán. Ápolatlan szőrű kövér 6-8 éves . Nincs vágva a farka  tetkót nem találtunk. Hatalmas kutya(68-70 cm) a szomszéd németjuhija szinte a hasa alatt szaladgál. Emberekkel agresszív -távolságtartó kutyával, macskával barátságos. Eredeti gazdáját keresik. Turán már plakátolnak.

 

ginakutya@freemail.hu

 

crumerum Creative Commons License 2005.06.24 0 0 802

Sziasztok!

 

Esztergomban, a Bogáncs Kutya és Kisállatotthonban gazdit keres Dagi Bobby, a Terrierkeverék, középtermetű, 5 éves kan. Nagyon temperamentumos, emberközpontú. Gazdája adta le. Labdás kutya, agilityre is kiváló lenne. Makacs, akaratos, igazi terrier-vér folyik az ereiben! Magabiztos kutya, aki határozott, hozzáértő gazdát igényel, de hogyha ilyet talál magának, akkor egy fantasztikus kutya válhat belőle! Szukákkal nagyon jól kijön, a kanoknak feszít.

 

Képek róla itt:

http://img.tar.hu/bogancskutyak/size2/11372216.jpg http://img.tar.hu/bogancskutyak/size2/10699675.jpg

 

 

Bogáncs Kutya- és Kisállatotthon

www.bogancsotthon.fw.hu

Laborczi Klára, elnök: 30/520-56-33

Greinerné, Zsóka: 30/482-7245 (délután)

Bagi Fruzsina: 20/581-8011

bogancsotthon@freemail.hu

kep.tar.hu/bogancskutyak

Többi kutyánk megtekinthető a honlapon.

 

tresk Creative Commons License 2005.04.08 0 0 801
Jelentem, Mita hazatalált ma délután!!!:)))
MeeCee Creative Commons License 2005.04.07 0 0 800
Persze nem tudtam becsatolni a képet...
Előzmény: MeeCee (799)
MeeCee Creative Commons License 2005.04.07 0 0 799
Ez a nagyon helyes és valószínüleg nagyon jólnevelt airedale terrier keverék kan az Illatoson van. A XVII. kerületből fogták be:

[img]http://www.illatosut.hu/photos/2475.jpg[/img]
Előzmény: tresk (798)
tresk Creative Commons License 2005.04.06 0 0 798

MeeCee,

 

kösz, hogy betetted a netboardra!!!!

Előzmény: MeeCee (795)
fargo Creative Commons License 2005.04.06 0 0 797
Jajjaj, erről a topikról jól elfeledkeztem!
Köszi az ajánlást CILLI, de azt hiszem már kb képben vagyok, hogy kiktől választhatok kutyát, az utóbbi néhány hónapot tájékozódással töltöttem :-)
Előzmény: CILLI (791)
tresk Creative Commons License 2005.04.06 0 0 796

Segítsetek, legyetek szívesek!!!!

 

Mita nevű, 4 éves airedale szukám elszökött ma kora délután itthonról (Bp. XXII. ker.) Zöld, tappancsmintás nyakörve van (volt???), tetoválási száma: 2625.

 

Ha valaki hall róla, nagyon kérem, értesítsen a 06/70/244-6043 számon!!!!

 

 

Köszönöm. 

MeeCee Creative Commons License 2005.04.06 0 0 795
Szia, gyere te is a netboard-ra http://www.netboard.hu/viewforum.php?forum=15 ott vannak az összes Airedale-esek és segitenek neked. Most több helyen is van (lesz) kiskutya, és esetleg próbálkozhatsz az "A Kutya" cimű újság hirdetéseiből is.
Előzmény: Kovijani (794)
Kovijani Creative Commons License 2005.04.04 0 0 794

Üdvözlök minden airedale barátot.

 

Nagyon megköszönném a segítséget, mivel én is a közeljövöben szeretnék vásárolni egy kiskutyát.

Nem versenyre vagy tenyésztési céllal, csak otthonra a családnak.

Azonban az fontos lenne, hogy a kiskutya egészséges legyen és megbízható, leinformálható tenyésztötöl származzon.

Minden segítséget elöre is köszönök.

 

János

Előzmény: CILLI (791)
CILLI Creative Commons License 2005.04.02 0 0 793
Más gazdiknál, mert kinőtték a lakást (2gyerek+3 kutya)
Előzmény: yuma (792)
yuma Creative Commons License 2005.03.24 0 0 792

 

és hova lett a másik két erdike?

Előzmény: CILLI (791)
CILLI Creative Commons License 2005.03.19 0 0 791
Sziasztok, nem tudom, hogy létezik, de csak most leltem a topikra... Nekem egy 10 éves Airdale szukám van, aki ugyan Moszkvából települt át, de van airdeles barátunk, akinek 3 fantasztikus kutyája volt (már csak 1 van nála), Maróti Gábor tenyésztőtől. Jó szívvvel és felelősséggel merem ajánlani, ha kell, előásom a telefonszámát, és privátban elküldöm, ha írsz egy működő e-mail címet.
Előzmény: fargo (787)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.24 0 0 790
Előzmény: fargo (789)
fargo Creative Commons License 2005.02.21 0 0 789
Köszönöm szépen, Tibbe :-)
Előzmény: Tibbe (788)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.21 0 0 788
Ügyesen sikerült előrelépned a kérdésben, néha meglepően jól mennek a dolgok:-)

Figyelemmel kísérem, amennyire tudom, kiskutyaszerző körutadat, s várom majd az új jövevényről a beszámolót!:)

Sok sikert a továbbiakban is:)



Előzmény: fargo (787)
fargo Creative Commons License 2005.02.21 0 0 787
Sziasztok, köszi a segítséget.
A netboardon látom, Tibbe is lépett az ügyemben, de sajna még nem tudok hozzászólni, várólistán vagyok, vagy mi a szösz.

Ami a kutyát illeti, egészen konkrét elképzeléseim vannak.

Mint említettem már, volt egy Airedale a családban, az apósomnak szereztem egyet néhány éve. Menhelyrôl hoztuk el, egy jópofa, 8 éves kan volt, sajna idegileg kicsit megkattanva, megviselte hogy az elôzô gazdija kb 7 év intenzív kapcsolat után egyik napról a másikra megvált tôle, mert megnôsült -- legalábbis errôl szólt a sztori. Aztán állítólag többen is magukhoz vették, de nem bírtak vele, a kutya valójában csak az orra elé kerülô kerek valamire (labda, kavics) volt képes koncentrálni, elôfordult hogy órák hosszat állt meredten bámulva a tárgyat. Az apósomék nem törôdtek vele eleget, sak "kerti dísznek" tartották sajna. Én egy darabig átjártam hozzá, elvittem sétálni meg foglalkoztam vele, trimmeltetni is én hordtam, de aztán megromlott a kapcsolat a párom szüleivel, így nem volt lehetôségem a további gondoskodásra. Kan volt a drága, így aztán egy szép tavaszi napon meglógott és nem láttuk többet. Állítólag akkoriban a környéken egy banda begy?jtötte a kutyákat és eladta állatkísérletekhez, de ez is csak szóbeszéd.

Korábban is volt már egy kutyám, egy jagd terrier és szálkásszôr? tacsi keverék, 16 évesen ment el, összeszedett egy csúnya daganatot, el kellett altatni. Ennek pont most öt éve. Eddig a lehetôségeink nem engedték a kutyatartást, kert nélküli házba magam sem vinnék hónaljkutyánál nagyobbat :-))) A nejem is ragaszkodott hozzá hogy amíg a purdék meg nem nônek, addig ne vegyünk magunhoz kutyát. De most hamarosan költözünk, így aztán az elsô dolgom volt eb után nézni. A terriereket régóta kedvelem, az Airedale is régi szerelem. Fontolgattam még az orosz fekete terriert, de azzal az a gondom hogy túl nagy: ha becsücsül a kocsi csomagtartójába, akkor egy kirándulás esetén a többi cuccnak már nem jut hely. Szóval az Airedale az ideális, no.

Ami a terveimet illeti, most per pillanat csak egy négylábú társat szeretnék a családba, tenyészteni nem akarok, de a közeljövôben ez sincs kizárva. Ezért kellene egy jó vérvonallal rendelkezô szuka. Amúgy is régi vágyam az ezeréves kutyás cimborákkal együtt kiállításra járni.
A kutyát kertes házba visszük, de rendszeresen kirándulunk is és szeretném tavasztól magammal vinni kocogni is, bár ez nem sokat számít, gondolom. Kutyaiskola sem kizárt, én a nyolcvanas években rendszeresen jártam oda, szóval nem idegen.

Amiben tanácstalan vagyok, az a megfelelô tenyésztô kiválasztása.
Mikor aktívan "kutyáztam" akkor háromféle tenyésztôvel találkoztam: voltak lelkiismeretlen irhanepperek, akik futószalagon nyomatták ki az almokat. Aztán voltak a semmihez sem értô kóklerek, akik a "nagy pénz" b?völetében próbálkoztak a dologgal, ramaty kutyákat próbáltak elsózni, rettentô nagy arccal, rettentô drágán. Meg voltak a profik -- engem igazán ôk érdekelnek, de nem tudom egy-egy honlapból vagy hirdetésbôl lesz?rni, hogy ôk kik. Nincs sok kedvem végiglátogatni az összes tenyésztôt, ezért reméltem hogy aki jobban képben van, az esetleg segít, megsúgja hogy "figyelj, ezt kerüld el", vagy "XY-t keresd, ô egy nagyon rendes fazon és fantasztikus kutyái vannak", vagy effélék...

Szóval ilyesféle tanácsokra vágyom (egyelôre), de minden segítséget megköszönök.
A guglis meg terrier.lap.hu-s körökön már túl vagyok...
Előzmény: Stün (785)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.21 0 0 786

Köszönöm fargo nevében, hogy útnak indítottad kiskutyakeresés ügyében!

Általában minden kezdet nehéz, de biztosan el tud indulni a tanácsaid alapján:))

;-)
Előzmény: Stün (785)
Stün Creative Commons License 2005.02.21 0 0 785

Szia!

 

Van pár tenyésztő akiket tudnék ajánlani, hamarosan születendő, vagy már éppen meglévő kölykökről is tudok. A héten megjelenik az a Kutya újság, a hirdetések airedale rovatában is körbe tudsz nézni. A www.terrier.lap.hu oldalon is fent vannak airedale kennelek, zömében azok, amiket én is mondtam volna.

Mi az elképzelésed? Mit jelent Neked a "jó család"? Külföldön is érdemes utána járni, persze, de ezt szerintem Neked kell eldöntened a terveid alapján.

Én azt javaslom, hogy nézz meg több kennelt, több almot és ne a kiállítási címek számítsanak, sokkal inkább a benyomásaid. Szimpatikus-e a tenyésztő, milyen körülmények között vannak a kutyák, korrektek-e a feltételek, stb.

A netboardos airedale topicban jobban pörög az élet, ha van kedved, gyere át!

Előzmény: fargo (783)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.21 0 0 784

Szerintem biztosan fogsz tanácsokat kapni!

Én csak "pártolótag" vagyok, de megpróbálok illetéseket mozgósítani:))
Előzmény: fargo (783)
fargo Creative Commons License 2005.02.20 0 0 783
Sziasztok!

Hosszas kutyátalan élet után elérkezett az idô hogy végre egy négylábú társat fogadjunk a családba -- a választás airedale terrierre esett. Egyrészt mert számomra régi szerelem, másrészt mert már volt egy a családban s nagyon megszerettük. Néhány héten belül be tudnánk fogadni egy kölyköt. A gond az csak annyi, hogy én kb 10 éve kiestem a "kutyázásból", nincs tapasztalatom a hazai tenyésztôket illetôen, nem tudom hogy kihez foruljak. Gondolom az ide írogatók jobban ismerik a hazai terrieres társadalmat.

Sóval a kérdés: szeretnék szert tenni egy fiatal, "jó családból" származó airedale szukára. Mit ajánlotok, kihez/hova forduljak? Kit kerüljek el? Esetleg érdemes külföldön is utánajárni? Minden tanácsot megköszönök, ha ide nem akartok írni, jöhet e-mailben is, az adataimnál megadott cím m?ködik...
Tibbe Creative Commons License 2005.02.16 0 0 782
maradok:)
Előzmény: MeeCee (779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!