Keresés

Részletes keresés

belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 38
Ezentúl azonban a köztelevízió az eddigi kedvezményes tarifa helyett a Filmmúzeumnak is a hivatalos listaárban megállapított összegért adja ki az alkotásokat. Ez azt jelenti, hogy a kölcsönzés az eddigi maximum 800 dollár per óra helyett januártól majdnem 23 ezer dollárba kerül óránként. A negyedórás Esti meséért így a régi 27 ezer forint helyett közel másfél millió forintot kell fizetni.

/Napi Online, de én is így tudom más forrásokból is. Szóval kedves elemes, Mea Culpa? ;)/

Előzmény: elemes (33)
elemes Creative Commons License 2002.12.12 0 0 37
a vilagpiaci arszint atmeneti bevezeteset nevezhetjuk kedvezmenynek is :-)))
Előzmény: belohin (35)
több pénzt az embereknek Creative Commons License 2002.12.12 0 0 36
a hirtévé már alig kezdte meg müködését, liberális baloldali toleranciabajnokok már most támadják..
Hihetetlen ez a zsigeri gyülölet, hogy ami nem az ő kezükben van véletlenül, azt már a legelején gyökerestől kiirtanák, korábban ott volt a gumibot meg az SZT tisztek hada, addig most megfelémlitéssel, pénzügyi és egsziztenciális megfélelmitéssel...
és ezek adják ki magukat az EU élharcosainak...
belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 35
És bizony belohin volt bátor finoman célozni Dórának arra, hogy felesleges a fényezés. Az MTV hivatalos árszintje mindenki másnak is horribilis volt és lesz. Csak eddig a Filmmúzeum kedvezményt kapott.

Csak mielőtt elindulna a "ballib leszámolás" elmélete. ;)

Előzmény: elemes (33)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.12 0 0 34
köszi szépen:-)
Előzmény: elemes (31)
elemes Creative Commons License 2002.12.12 0 0 33
Nem pontosan: belohin elso hozzaszolasaban azt irta, "turkaloaron" kaptak meg a filmeket.

Ahogyan Dora ravilagitott, ez nem igaz: az aremelest megelozoen a kulfoldi regifilmekkel azonos arszinten kaptak az MTV archivum magyar filmjeit is, most az aremelest kovetoen lett az MTV arszintje tobbszoros.

Előzmény: kábelbúvár (30)
belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 32
belohin Dóra megjelenése előtt és után:

Szeretem a Filmmúzeumot, de tisztában vagyok a körülményeivel. Díjaztam, hogy végre értelmes dolgot eredményezett a politikai hátszél, és neheztelek arra, hogy újra becsavarodtak az MTV-nél a bólogatójánosok és szét akarnak szedni egy alapjában jó dolgot.

Az erkölcsi tanulság levonását rádbízom. :))

/De igazad lehet, biztos bele vagyok esve Dórába és elaléltem, hogy megjelent. ;)/

Előzmény: elemes (28)
elemes Creative Commons License 2002.12.12 0 0 31
Pont ugyanannyit fizetsz mint eddig (legalabbis, ha valtozik, biztosan nem ezert), az UPC eddig is a Filmmuzeum partnere volt.
Előzmény: szarvasmarha (29)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.12.12 0 0 30
SZVSZ udvarias volt.
Ez nem mondható el mindenkiről...

Az meg, hogy ki bulizta ki és hogy az alacsony árat, gazdasági kérdés (is).

Úgy tudom, nem 1 személyben vezeti a céget.

Előzmény: elemes (28)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.12.12 0 0 29
megmondaná valaki hogy a UPC-nél ez hogy lesz?

én ugyanis bővített csomagot fizetek,de ennél többet külön már nincs szándékomban.

köszi:szm.

elemes Creative Commons License 2002.12.12 0 0 28
belohin, Dora megjelenese elott:
    Kis adalék a történethez. Dóráék turkálóáron kaptak hozzáférést az MTV archívumához valamikor. Kb. két hete az MTV közölte, hogy jövőre ők is csak azon a piaci áron válogathatnak, mint bárki más.
belohin, Dora megjelenese utan:
    Kedves Dóra, örülök, hogy itt megjelentél. ... sikert kívánok és reménykedem, hogy folytatni tudjátok.
Ratok bizom az erkolcsi tanulsag levonasat.
Előzmény: belohin (26)
phallus impudicus Creative Commons License 2002.12.12 0 0 27
Kedves Dóra (ha tényleg Te vagy)!
Én miattatok váltottam szobaantennáról az AntennaMicróra. Végre egy magyar TCM, de a PAX kampány már kevésbé tetszett.
Előzmény: prokoppd (22)
belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 26
Kedves Dóra, örülök, hogy itt megjelentél. Kár, hogy morgolódsz a hozzászólásokon, hiszen sejtheted, hogy errefelé zömmel a nagyon erősen színezett politikai szemüvegen át nézzük legtöbben a világot és emiatt nagyobb súllyal esik latba az, hogy ki mit kapott, mint az, hogy ki mit csinált.

Részemről örültem neki, hogy a politika olykor jót is tesz, hiszen világos, hogy enyhe hátszélben indultatok, ez annyira nyilvánvaló, hogy kár is emlegetni. Az viszont elkeserít, hogy most ellenszélbe kerültetek, mert jóformán csak a Filmmúzeumot nézem a tévén és nagyon kedvelem.

Remélem, hogy a politikai szelek elcsitulnak idővel és elkezdenek a szereplők ésszel élni.
Addig is sok sikert kívánok és reménykedem, hogy folytatni tudjátok.

Venyerin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 24
Én is!
Előzmény: Nagydög (23)
Nagydög Creative Commons License 2002.12.12 0 0 23
"Ezen lehet venni Ingrid Bergmannt, Gojko Miticet, Orion Űrhajót, Bridget Bardot-t."

Ha meg Pirx-et is szereztek hozza, imaimba foglallak.

Nagydög

prokoppd Creative Commons License 2002.12.12 0 0 22
Elôször is nagyon boldog és büszke vagyok, hogy kedvelitek a Filmmúzeumot, és érdekel titeket, hogy mi lesz vele.Ígérem, jobb lesz, mint eddig volt, csak sajnos már nem lesz 100%-ig magyar a tartalom.Ugyanakkor nagyon fáj, hogy rengeteg téves , rosszindulatú információt is írtok, hiszen indulás óta ezekkel kűzdök és már azt hittem, mindenki felfogta, hogy hogyan működünk.A kábeltévézés egészen más, mint a földi.Egyetlen bevételbôl építkezik, -indulása óta- az elôfizetôi díjakból, amit eddig is megfizetett a nézô, az UPC, vagy MATÁV vagy bármi más csomag árából.Te fizetsz mondjuk 30-40 csatornáért 1000-3000 Ft-ot, mi és más csatornák (Eurosport, zene, mese, CNN, bármi csatorna)pedig ennek megkapjuk tört részeit.Ennyi a bevétel.Mi pedig havonta sok-sok millióért műholdat bérelünk, filmjogokat vásárolunk, és valahogy eltartjuk azt a 25 embert, aki velünk dolgozik.Ez nagyjából egál.Persze csak nálunk, ahol ilyen kevesen vagyunk.Ilyen kevés pénzbôl reklámok, támogatások nélkül senki sem csinál TV-t.Ez csípi sok irigyünk szemét.Két éve működtetünk egy TV-t, amit szeretnek a nézôk, Komlós Juci még verset is Írt nekünk hálája jeléül.Az, hogy januártól kódolt nem azt jelenti, hogy fizetôs -eddig is az volt, hiszen része a programcsomagoknak-, hanem azt, hogy csak kábelen lesz fogható.Így csak az egyéni műholdvevôvel minket nézôk esnek ki -a mi nagy bánatunkra. Kódolni azért kell, mert a UPC, Matáv stb. kábelszolgáltatók érdekei ezt kívánják meg. És ez a kalózkodást akadályozza elsôsorban. Egyébként már eddig is voltunk fél évre kódolva és ugye a szemetek sem rebbent, hiszen a kábeltévések ezt nem veszik észre.Ha érdekel még az is titeket, hogy mennyiért vettük eddig a csodás TV-s anyagokat elmondom, hogy annyiért, amennyiért továbbra is beszerezzük a filmjeinket, ezentúl a külföldieket is. Elegem van, hogy azt írjátok, bagóért vettük, modjuk a színházi közvetítéseket.Mivel bevétel=kiadás alapon kell működjünk, most sem vásárolhatunk többért, mint eddig. 600-800 dollár/óra/10-12 sugárzás/év/filmjog.Ezen lehet venni Ingrid Bergmannt, Gojko Miticet, Orion Űrhajót, Bridget Bardot-t.És eddig lehetett Feleki Kamillt, HOfi Gézát, Futrinka utcát.Az MTV-t meg biztos az a vád érte, miért adja el ennyiért nekünk, miért nem ô gazdálkodik vele.Mellesleg, ketten is jól el lennénk a 450 színházi közvetítéssel és a sokszáz TV játékkal, ám jelenleg a meccs állása 0-0.Ô sem, mi sem.Ugyanis továbbra sem mutat be egyetlen centit az archívum kincseibôl, és azzal, hogy diszkriminatív ötszörös árat kér a további vásárlásért, a szomszéd tehenét is megdögleszti.Minket.Ami persze nem igaz, mert az elôbbi árakból vígan veszünk nektek sehol nem látható csodajó filmeket, és továbbra is lesz jövôre kb.90 magyar nagyjátékfilm (MOKÉP) és még sok hazai csemege.Egyébként pedig bízom abban, hogy végre le tudok ülni az MTV-ben beszélni egy normális, matematikai, piaci alapon gondolkodó vezetôvel.A számok ugyanis a mi érveinket támasztják alá.Csak sajnos sokan gondolkodnak úgy, mint néhány az elôbb itt hozzászóló.Nekünk nem jobb, nem rosszabb, ha bezár az MTV.Nektek rossz, úgyhogy most már végre ne terjesszetek hülyeségeket.Nézzetek minket, nektek csináljuk.
Villanyt Leó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 21
Hát ezaz, nem drágább a külföldi, mint a mostani áron a magyar. Viszont drágább, mint a régi áron a magyar.
Előzmény: Venyerin (19)
belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 20
Nem egészen. Mivel az MTV tényleg pofátlan árat kér a tévémaciért, nincs nagyon más választásuk. A külföldi filmek /a régiek/ jogdíja meg valóban bagó. Egy oldstyle filmcsomag ára negyede-harmada az MTV archívum árainak.
Előzmény: Venyerin (19)
Venyerin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 19
Aha. Megdrágult a magyar anyag, ezért vesz még drágább külföldit is. Logikus... ;-)
Előzmény: Villanyt Leó (18)
Villanyt Leó Creative Commons License 2002.12.12 0 0 18
Mielőtt anyáznál, azért tájékozódhatnál. Az MTV a mostani rendszerváltás után a TV Tornát és az Esti Mesét el kezdte aranyért árulni a Filmmúzeumnak (igaz ugyan, hogy így semmi haszna se lesz belőle, mert így nem vesz a Dóra, de lagalább nem adják olcsón a fidesznáciknak). Ezért kényszerült erre a Filmmúzeum. Gondolom még te sem akarod hetente ugyanazt a mesét, tornát és filmet nézni. Így külföldit is fog venni, ami többe kerül.
Előzmény: Törölt nick (2)
belohin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 17
Kis adalék a történethez. Dóráék turkálóáron kaptak hozzáférést az MTV archívumához valamikor. Kb. két hete az MTV közölte, hogy jövőre ők is csak azon a piaci áron válogathatnak, mint bárki más. Ez nagyjából tízszeres pénzt jelent az eddigihez képest.

Politikai szempontból a ballibek nyafoghatnak a sógór-koma-csókos üzleten, ami a székbe helyezte Dórikát és nyereségessé tette a csatornát, a jobbosok hisztizhetnek a ballib médiaterror újabb csapása miatt. :)

A lényeg az, hogy Filmmúzeum embereinek el kell kezdeni piaci alapon megélni. Mivel reklámbevételük gyakorlatilag alig van, csak az a dobásuk lehet, hogy fizetőssé teszik a csatornát valamilyen módon. /Végtelenül érdekelne, hogy eddig miből éltek. :)/.

Én kedvelem az adót, sőt ha képesek kidolgozni valamilyen egyéni dekódolási lehetőséget, még fizetnék is érte. Sajnos nagyon amatőrök és csak a kábeltévékre hagyatkoznak.

Fine Tune Creative Commons License 2002.12.12 0 0 16
Szar ügy. Egyik legfontosabb csatornám. No nem baj, úgyis szinte csak hétvégén nézek TV-t:)
Kassza Creative Commons License 2002.12.12 0 0 15
Mintha volna némi analógia a megyei napilapok eladásával az Axel Springernek, ami anno azért botrányt kavart :(
Venyerin Creative Commons License 2002.12.12 0 0 14
Basszus.
Miért kell minden jót elcseszni valami kreatív baromnak? Külföldi filmek mennek már elég adón, ingyen.
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.12 0 0 13
Mert jó a teste, négy gyerek után is.
Előzmény: dartH mauL (10)
Uránusz Creative Commons License 2002.12.12 0 0 12
Tán "... Hímnemű a menyasszony...."??????
Nééé mááá....
Előzmény: dartH mauL (10)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.12.12 0 0 11
Ilyenkor kell jól saccolni.

Mert ugye ennek adminisztratív, meg mindenféle kölcségei is vannak az eddigihez képest.

Szal nem könnyű játék.

Előzmény: macmester (8)
dartH mauL Creative Commons License 2002.12.12 0 0 10
Miét szorongatják Dórikának ?
Előzmény: elemes (5)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.12.12 0 0 9
Semmi nem tart örökké.

A kapitalizmusban főleg...

Előzmény: macmester (8)
macmester Creative Commons License 2002.12.12 0 0 8
Mennyi lesz mégis az ára? Mert ha nagyot akar szakítani abba lazán belebukhat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!