Keresés

Részletes keresés

ŰZÖTT VAD Creative Commons License 2002.12.16 0 0 538
Az MRE-nek nem a politikai szereplvállalást kellett volna tiltania a gyakorló lelkészek számára. Csak annyit, hogy gyakorló lelkész nem lehet tagja semmilyen szélsőséges, a keresztény elvekkel tökéletesen ellentétes módon viselkedő pártnak.
csorba Creative Commons License 2002.12.16 0 0 537
Sajnos valóbvan vannak kellemetlen történelmi tapasztalataink, mondhatnám félelemmel tölthet el mindannyiunkat, hogy soha el nem követett vétkekért súlykolják a bűntudatot belénk, akik állításod szerint is "tényleg kevesen vannak".

Egy vérgőzös évszázad, amelyben az emberélet tényleg nagyon alacsonyra volt értékelve, hiszen kitalált ideák megvalósítására hívatkozva tízmillió számra gyilkoltak, irtottak ki származási, világnézeti, vagy akár vagyoni helyzeti okokból,...De, ha a világháborúk jól szervezett mészárszékeire gondolunk, azok is szinte kizárólag bizonyos körök üzleti vállalkozásai voltak, sajnos a most fejlődőben lévő legújabb világégés is pont ilyennek látszik, (legalább is innen nézve).

A magyarországi deportálásokról meg csak annyit, hogy Tasnádi, kontra... (Lovas erről elmaradt) vita óta tudjuk, ránk (magyarokra) még egy rendes zsdidó üldözést sem lehetett bízni, mivel azt is egy Eichmann nevű zsidónak kellett megszerveznie magyarországon. Tény, mi nem üldöztünk és nem üldözünk senkit,(történelem tapasztalatai), de könyörgök legyen elég a mi üldözésünkből is, mivel már nagyon unalmas.

Előzmény: Bimbum (536)
Bimbum Creative Commons License 2002.12.13 0 0 536
Tudod a kellemetlen történelmi tapasztalatok és az antiszemita közbeszéd alapján a zsidók többsége nem vallotta meg a vallását a népszámlálónak. Így a népszámlálás adatai hibásak.

Amúgy haszidok szép számmal voltak a történelmi Magyarország területén, de Trianonban elcsatolták tőlünk a területet, ahol főleg éltek, majd amikor átmenetileg visszakaptuk Kárpátalját a magyar hatóságok a deportálások során túlnyomó részüket Auschwitzba küldték. Így aztán jelenleg tényleg kevesen vannak.

Előzmény: csorba (167)
Bimbum Creative Commons License 2002.12.13 0 0 535
Én több mint két évig éltem Délen, Floridában, de egyáltalán nem éreztem szükségét, hogy valamely egyházba belépjek. Talán egyszer jöttek hittéríteni, de persze az sem volt kötelező jellegű.

Az egyedüli probléma az volt, hogy vasárnap délelőtt az üzletben nem lehetett sört venni.

Előzmény: cc (209)
Bimbum Creative Commons License 2002.12.13 0 0 534
Mi van, irigykedsz?

Másrészről van, aki esetleg katolikus szokásokat tart visszataszítónak (rég meghalt ember holtteste mumifikálódott darabjainak imádata).

Magam részéről jobban kedvelem helyes, fiatal, élő nők rugalmas popsiját mint az aszalódott hulladarabokat. De persze nem akarom betiltatni a körmeneteket, adjuk meg mindenkinek az őt megillető szabadságot.

Előzmény: ef_ (208)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 533
Ez egy felfújt ügy szvsz.
...és várjuk ki a végét...
Előzmény: Amorf (532)
Amorf Creative Commons License 2002.12.09 0 0 532
Rendzavart a 19 éves "fidesznyikhaj". Példát statuálnak vajon vele?

Na ennyit az egyenlő elbánásról.

Előzmény: kvantum (531)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 531
...rendzavarás?
(Az milyen büntetőjogi kategória?)

...egyébként ha a fiú rendet zavart, bűnhődjék csak:-)

Szerintem csak akkor gáz ez a hazaárulózás, amikor a politika prominensei mondogatják...

Előzmény: Amorf (530)
Amorf Creative Commons License 2002.12.09 0 0 530
"Elzárásra is ítélhetik azt a fiatalembert, aki hazaárulónak nevezte Medgyessy Pétert, a kormányfő augusztusi, a kapolcsi fesztiválon tett látogatása során. Nem helyeselhető, hogy az ügyben közvádas eljárás indult – értékelte a történteket Kolláth György alkotmányjogász.

Loppert Dániel ellen a tapolcai rendőr-kapitányság rendzavarás miatt tett feljelentést. Az első tárgyalást – a bíróság tájékoztatása szerint – január közepén tartják Veszprémben."

Forrás: MN, 2002. november 23.

Előzmény: kvantum (529)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 529
Az egész ügy baromság (kezdve magával a 'hazaáruló'-zással:-) - ha csak ordibált, úgyse kap semmit.
Pontosan mivel vádolják?
Előzmény: Amorf (528)
Amorf Creative Commons License 2002.12.09 0 0 528
Igen, itt jön be a képbe Loppert Dániel, aki Kapolcson hazaárulózta le Medgyessyt. Azóta közvádas eljárást indítottak ellene, melyben börtönbüntetést is kaphat - bár szerintem azt nem fog.
Előzmény: kvantum (527)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 527
Frei egy bulvárvitéz, nem egy (volt:-) parlamenti párt képviselője - hogy jön ide?

És ugye Hegedűs 'visszaeső', mert többször írt, mondott elég húzósakat... pont ennél az esetnék jogilag is meg tudták fogni - legközelebb majd biztos burkoltabban fogalmaz:-)

Minden esetre az uszítást - persze mi minősül annak?? - valóban tiltani kell - a szólásszabadság sem mindenek felett álló jog...

Előzmény: Amorf (526)
Amorf Creative Commons License 2002.12.09 0 0 526
1ébként félreértés ne essék, nem akarom védeni Hegedűst.
Csak ha valakit elítélnek - szerintem itt a kulcs a felszólító mondat volt - akkor több újságírót is el lehetne ítélni - pl. Frei Tamást "Mennyiért ölné meg a miniszterelnököt?", vagy a MH-beli kitételt, mely bizonyos politikusokról úgy nyilatkozott, hogy jobb lenne az országnak holtnak tudnak őket.
Előzmény: kvantum (525)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 525
"...az ügyész vádbeszédében azt hangsúlyozta, hogy az írás a társadalom egy csoportja elleni gyűlöletkeltésre irányul és aktív tevékenységre uszít..."

"...A védelem ... az eljárás megszüntetését kérte, mivel a vádlott a cikk írásakor a MIÉP országgyűlési képviselője volt, és a törvény szerint ebbéli minőségében nem lehet véleménynyilvánítását korlátozni..."

"A Magyarországi Református Egyház Zsinata szerdán - zárt ajtók mögött -, az elnökség álláspontjával azonosan igeellenesnek, a református hitvallással összeegyeztethetetlennek nyilvánította ifjabb Hegedűs Lóránt református lelkésznek, a MIÉP alelnökének az Ébresztő című lapban megjelent cikkét. "

Véleménynek vélemény egyébként...:-)

Előzmény: Amorf (524)
Amorf Creative Commons License 2002.12.09 0 0 524
Szevasz kvantum,

Megintcsak visszakanyarodok ifj. Hegedűshöz, akit a napokban ítéltek el.
Az ő kijelentése is felfogható véleményként?

Előzmény: kvantum (523)
kvantum Creative Commons License 2002.12.09 0 0 523
Ha azt mondom pl, X.Y egy f@szfej - ez vélemény vagy valótlanság vagy támadás vagy mi?

Attól, hogy az én véleményem sérti bárki 'jogait', még lehet igaz:-)

Előzmény: Leo77 (514)
cc Creative Commons License 2002.12.09 0 0 522
szerintem, minden kultura az egyetemes kultura resze, igy a nemzeti tortenelem es az irodalom is.
Előzmény: Leo77 (521)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 521
A mi kulturánk egyetemes, vagy az egyetemes kultura a miénk?
Előzmény: cc (520)
cc Creative Commons License 2002.12.06 0 0 520
aszittem, az egyetemes
Előzmény: Leo77 (519)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 519
"mely értékek azok, amelyek kimondottan magyar értékek????"
Többek között azok is, amiket e kérdésed után felsoroltál. Az irodalmunk, a történelmünk...
Előzmény: Demim úr (483)
luciluca Creative Commons License 2002.12.06 0 0 518
:-) Én meg éppen azt akartam írni, hogy elfogadom a MÁSSÁGot, legyen Neked kettő...
Előzmény: 32nick (517)
32nick Creative Commons License 2002.12.06 0 0 517
Megszaladt a kezem, de nem volt kedvem javítani.
Előzmény: luciluca (516)
luciluca Creative Commons License 2002.12.06 0 0 516
Amen. Egy m-mel!
Előzmény: 32nick (515)
32nick Creative Commons License 2002.12.06 0 0 515
Ámmen!
Előzmény: luciluca (510)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 514
"Az meg miért lenne támadás, ha valaki megmondja egy politikai ellenfeléről a véleményét?"

Ha az a "vélemény" sérti vkinek a jogait, vagy valótlanságot állít, akkor az mi a lópikula, ha nem támadás!?

Előzmény: kvantum (484)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 513
"Huhh. Itt valami gyökeres szintű kavar van! "

nincs itt semmi kavarc. csak egy kicsit zanzásítottam. Ha a definícióra vagy kiváncsi kérdezd názáretit! ;-)

Előzmény: kovvacs (459)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 512
OFF

az én 19ezerért megvásárolt nyugdíjas apám meg a fideszre szavazott... ;-))))

ON

Előzmény: Amorf (507)
Leo77 Creative Commons License 2002.12.06 0 0 511
"helyesbítenék egy kicsit kisarkítva: .."

Ha kisarkítom a biciklim kerekét, akkor az is használhatatlan lesz.

Miért nem jó neked az, ha 2 szülője van a gyereknek. Értelmesen is el lehet válni, ha már minden kötél szakad. És jön az új mami, az új papi, és talán mindenki boldog.

Abban igazad lehet, hogy jobb 1 "szülőnél" felnőni, aki szeret, mint a gyermekotthonban. De meg kell nézni azt is, hogy milyen az a szülő. képes-e a közösség értékeit átadni, nevelni a gyereket.

Előzmény: kovvacs (463)
luciluca Creative Commons License 2002.12.06 0 0 510
Nem. Megkereszteltek katolikusnak, voltam elsőáldozó is. 1957-ben egy évig nagybátyám, egy katolikus pap látott el egy pesterzsébeti plébánián édesanyám betegsége miatt. Ministráltam. Rossz benyomásaim miatt ekkor lélekben, majd később tudatosan is elfordultam a vallástól, az egyháztól, az istenhittől. Tisztelem a Bibliát, a keresztény kultura pozitívumait, tisztelem a hívő embert. Elvárom, hogy más se erőltesse rám a maga világképét. Elutasítom a diktatórikus eszméket (akár vörös, akár barna, akár fekete színben jelentkezzenek)!
Előzmény: Amorf (509)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 509
Kérdezhetek valamit? Te gyűlölöd a keresztényeket?
Előzmény: luciluca (508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!