Dehogynem, ha egy cég egyszer jó nevet szerzett, akkor nagyon hosszú időbe is beletellhet, amíg tudatosul a közönségben, hogy nem igazán jó már. A Gerbeaud pl. hosszú évtizedeket élt túl minősíthetetlen portékával.
A Daubner rossz gyümölcstortájába már én is belefutottam vendégségben, de úgy tudom, a jégkrémtortájukban továbbra is meg lehet bízni.
Szerintem ár/érték arányról csak ott van értelme besélni, ahol van érték... No jó, finomítok: a Daubner nem abszolút értelemben szar, hanem a régi szintjéhez képest évről évre érzékelhetően romlik a torták terén. Ez a folyamat nálam tavasszal átlépte a tűréshatárt, vagyis többé nem teszem be hozzájuk a 47-es lábam. Esetleg átgondolom, ha szerződtetik Pierre Hermét vagy Csiszár Katalint... Szarért meg igenis állunk sorba, pl. összeverekszünk egy új Electro World áruház megnyitóján valami alsó-sanghaji eldobós dvdjátszóért, vagy éppen elmegyünk választani...
Hapci/Hepci/OG: Szerintem rakás szarérért nem állnak ennyien sorba,de lehet hogy kevés a rakás. Egyébként mindent ár/érték arány alapján kell véleményezni,és ebben verhetetlen a Dn. BUÉK Neked is. És most megyek az általad látogatott gsztbkra.
A Ruszwurm pár éve a Szamos család másik ágának (Szamos Miklós) tulajdonában van (mint a budaörsi Szamos). A Daubner egy rakás szar, bár ismerőseim szerint a sós cuccok még alig romlottak le. A sorbanállás viszont egyre fokozódik, kell a gagyi a magyarnak... :( Az általam tavasszal kóstolt tortáik (Gellért tekercs és még valami, a kukában landoltak) minősíthetetlenek voltak a 10 év előtti szinthez képest. Egyébként a Daubner már nem a Daubner családé, de az új tulaj nem reklámozza a váltást. Pár napja igen jó sütiket ettem a Gellért Szálló kávézójában, pedig nem sok jót hallottam a helyről korábban (oroszkrém tortát nem láttam a pultban).
Kösz szépen, rájuk én is gondoltam. A Ruszwurmról van tapasztalata valakinek? A weboldalukon elég guszta szelet oroszkrém figyel. :)
H G, az Auguszt mivel okozta a csalódást? Eddig az előtérbe tolt és a kiadott szeletek közti különbségre olvastam sok panaszt. Mire nem jó, ha rövidlátó az ember, nem veszi észre az ilyesmit... =)
A Daubner meg eddig kimaradt az életemből, de nem most fogom pótolni, mert a rengeteg éltető komment között azt is leírják néhányan, hogy a fél szerves kémia benne van a termékeikben és gyümölcsidényben is mirelitből alkotnak.
Az Auguszt folyamatosan romlott 4-5 éven át, végül 2-3 éve már gyengébb lett a Szamosoknál (pedig hát azok se lehetnek túl büszkék magukra). Mostanában újra javul, viszont az árak egyre riasztóbbak. Lehet, hogy tudomásul kell vennünk, egy jó torta 5-600 Ft... Én a Nádorival jártam rosszul, igaz, csak egyszer próbáltam. A Daubner tortái meg a béka segge alá süllyedtek. Ők nagyjából tartják az árakat, csak az összetevőket cserélik lépcsőzetesen emberi fogyasztásra mérsékelten se alkalmas anyagokra... A Zazzi tényleg jó. Oroszkrémet még nem ettem ott, de biztos az is jó.
Valamelyik Augusztot vagy Szamost látogatnám meg. Nagy csalódás nem érhet. Ha meg belefér Pest környéke is, a Zazzit Solymáron vagy a Hollósyt Budaörsön.
Pápán a Ricsi cukrászdát semmiképpen e hagyjátok ki, és Érden az Osvát a legjobb. Bár ott van a Pataki és a Sóos is, de az Ostvátban a fagyik és a sütik...hm..hm.
Akkor én is javaslok egyet, ha jól láttam, még nem volt. Tahiban leledzik ez a hely, Laki Cukrászda néven fut. Már sejtetett valamit, hogy a falon a főfőcukrászmester mindenféle oklevelei lógtak, bár ettől még önmagában semmi sem válik remekké. Persze szubjektív minden ízlésítélet, de az én sütiranglistámon dobogósok az itt evettek.
Netről szedve:
Laki Cukrászda 2022 Tahitótfalu - Tahi, Petőfi Sándor u.
Csakis az Auguszt cukrászda, esetleg Füreden a Bergmann, valamint Vácon a Mihályi a főtéren. MInőség!!! Van színvonalas magyar cukrászat! E-80, Hantás Flóra, Jupiter világszínvonalú torták, sütemények!
Váci cukrászda abszolút nyerő! Mihályi cukrászmester úr nagyon király!
Füreden a Bergman, Emil Pilisvörösvár, Soltvadkert Király cukrászda Szervánszky.
Pesten Auguszt cukrászda a favorit (mind a 3), Daubner, süti szempontból a Szamos se rossz, de azt hallottam , hogy a gyárból szállítják (ami a frisseség szempontjából aggodalommal tölt el!) Erről tud valaki valamit?
Az egyik legjobb Tápiószelén a Kóré cukrászda.Nem akarom a budapestieket megsérteni,de sokszor az általatok vidéknek nevezetett helyeken sokkal jobb cukrászdák vannak,mint Budapesten.Hozzáteszem én is megyeszékhelyen lakom,de itt nálunk igazi jó cukrászda nem nagyon van.
Én is megtaláltam a saját Nagy Ő-met, ez a cuki nálam felülmúlja az eddig ismerteket. Sajnos nem árulom el, :-)) hogy melyik az mert akkor mindenki oda fog járni és előbb-utóbb leromlik a színvonala. Azt pedig nagyon nem szeretném.
Annyit elárulok, hogy Kispesten van és minden süteménye maga a csoda.
Persze baromi sokat is kérnek érte, de a legjobb alapanyagokkal dolgoznak.
Ajánlom figyelmetekbe a Sík Cukrászdát, melyet nemrégiben ismertem meg. Meg kell mondjam, hogy régebben én is a Daubnerbe jártam, de azt hiszem: megtaláltam a Nagy Ő-t számomra :)
Budakalász és Békásmegyer határában van, eszméletlen sütikkel és az eladók is nagyon kedvesek! A fagyit még nem kóstoltam ott, de több érem is kint van a falon, ez számomra jót sejtet:)
Nemrégiben készült ott egy fényképes torta a barátaimról. Na most, ha van valami , amit jobban szeretek a barátaimnál, akkor az a málna kocka, amiből készült!
További kellemes és hasznos mazsolázgatást a cukrászdákhoz, mindenesetre aki teheti, próbálja ki a Sík Cukrászdát!Csak egy dologra figyeljetek oda: Függőséget okoz!:))
Sziasztok! Ha szabadna ajánlanom egy általam is kipróbált cukrászdát ... az unokatestvérem és a felesége családi vállalkozásként csinálják Tökölön a cukrászdájukat, mind a ketten igen nívós helyeken tanulták a szakmát és gyermekkoruk óta cukrászok akartak lenni. Bármit meg tudnak csinálni, fénykép alapján torta, erotikus torták, figurás dolgok fényképről stb. és ki is szállítanak Bp-re...szóval érdemes kipróbálni
http://www.ziticukraszda.hu a weboldal címe, ha lehetséges kíváncsi lennék véleményekre, aki bátorkodik kipróbálni :)
Ha még mindig a tuti helyet keresed, nézz be a Fonth cukrászdában! Olyan finom sütiket készítenek, hogy az leírhatatlan! Egy kis ízelítő: epres-tejszínes kocka, oroszkrém kocka, rigójancsi, mini képviselő, túró kocka, gesztenyés süti, rétesek, nyamm!
És ínyenceknek készítenek marcipánbevonatú és rumos meggyes csokitortát is!
Én egy Eszterházyt rendeltem, ami a napi kínálatban nem szerepel, de rendelésre elkészítik. Hát, erről annyit, hogy hazaérkezésem után csak percei voltak hátra... : -)
És hogy mi a titkuk? Kifaggattam a barátságos cukrász bácsit, itt minden hagyományos recept szerint készül, nem porból, aromából és adalékokból, mint másutt. A fagyi pedig főzött és nincs telenyomva ételfestékkel. Az olasz porfagyi hupikék törpikéstül elbújhat mögötte...
Ja, a cím: Keleti Károly u. 25. (a Moszkva tértől 5 percre, a Mechwart ligettől vagy a Milennáris parktól lehet odasétálni.) Még egy fontos infó: hétköznap este 6-ig nyitva, szombaton 1-ig, vas., hétfő zárva
nem rossz: a málnás, - epres omlett, a rizses cuccok, meg a pogácsa (igaz tele van E betűkkel, meg térfogatnövelővel... nézd meg másnap, ha papirzacsiban hagyod..), szilvás papucs, aranygalus, de a többi süti egyenízű, és igaz az árai nem nagyon nőnek, de a sütik egyre kisebbek!!!! A fagyija hibátlan , de kétlem, hogy 20-22 éve járnál oda, mert csak kb. 15-16 éve van Daubner.........egy jó krémes