Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2010.01.02 0 0 181
Dehogynem, ha egy cég egyszer jó nevet szerzett, akkor nagyon hosszú időbe is beletellhet, amíg tudatosul a közönségben, hogy nem igazán jó már. A Gerbeaud pl. hosszú évtizedeket élt túl minősíthetetlen portékával.

A Daubner rossz gyümölcstortájába már én is belefutottam vendégségben, de úgy tudom, a jégkrémtortájukban továbbra is meg lehet bízni.
Előzmény: Kóstoll-óó (179)
Hepci Creative Commons License 2010.01.02 0 0 180
Szerintem ár/érték arányról csak ott van értelme besélni, ahol van érték...
No jó, finomítok: a Daubner nem abszolút értelemben szar, hanem a régi szintjéhez képest évről évre érzékelhetően romlik a torták terén. Ez a folyamat nálam tavasszal átlépte a tűréshatárt, vagyis többé nem teszem be hozzájuk a 47-es lábam. Esetleg átgondolom, ha szerződtetik Pierre Hermét vagy Csiszár Katalint...
Szarért meg igenis állunk sorba, pl. összeverekszünk egy új Electro World áruház megnyitóján valami alsó-sanghaji eldobós dvdjátszóért, vagy éppen elmegyünk választani...
Előzmény: Kóstoll-óó (179)
Kóstoll-óó Creative Commons License 2010.01.02 0 0 179
Hapci/Hepci/OG: Szerintem rakás szarérért nem állnak ennyien sorba,de lehet hogy kevés a rakás. Egyébként mindent ár/érték arány alapján kell véleményezni,és ebben verhetetlen a Dn. BUÉK Neked is. És most megyek az általad látogatott gsztbkra.
Előzmény: Hepci (178)
Hepci Creative Commons License 2010.01.01 0 0 178
A Ruszwurm pár éve a Szamos család másik ágának (Szamos Miklós) tulajdonában van (mint a budaörsi Szamos).
A Daubner egy rakás szar, bár ismerőseim szerint a sós cuccok még alig romlottak le. A sorbanállás viszont egyre fokozódik, kell a gagyi a magyarnak... :(
Az általam tavasszal kóstolt tortáik (Gellért tekercs és még valami, a kukában landoltak) minősíthetetlenek voltak a 10 év előtti szinthez képest. Egyébként a Daubner már nem a Daubner családé, de az új tulaj nem reklámozza a váltást.
Pár napja igen jó sütiket ettem a Gellért Szálló kávézójában, pedig nem sok jót hallottam a helyről korábban (oroszkrém tortát nem láttam a pultban).
Előzmény: Skar (177)
Skar Creative Commons License 2010.01.01 0 0 177
Kösz szépen, rájuk én is gondoltam.
A Ruszwurmról van tapasztalata valakinek? A weboldalukon elég guszta szelet oroszkrém figyel. :)

H G, az Auguszt mivel okozta a csalódást? Eddig az előtérbe tolt és a kiadott szeletek közti különbségre olvastam sok panaszt. Mire nem jó, ha rövidlátó az ember, nem veszi észre az ilyesmit... =)

A Daubner meg eddig kimaradt az életemből, de nem most fogom pótolni, mert a rengeteg éltető komment között azt is leírják néhányan, hogy a fél szerves kémia benne van a termékeikben és gyümölcsidényben is mirelitből alkotnak.
Előzmény: Hepci (173)
Hepci Creative Commons License 2010.01.01 0 0 176
Az Auguszt folyamatosan romlott 4-5 éven át, végül 2-3 éve már gyengébb lett a Szamosoknál (pedig hát azok se lehetnek túl büszkék magukra). Mostanában újra javul, viszont az árak egyre riasztóbbak. Lehet, hogy tudomásul kell vennünk, egy jó torta 5-600 Ft...
Én a Nádorival jártam rosszul, igaz, csak egyszer próbáltam.
A Daubner tortái meg a béka segge alá süllyedtek. Ők nagyjából tartják az árakat, csak az összetevőket cserélik lépcsőzetesen emberi fogyasztásra mérsékelten se alkalmas anyagokra...
A Zazzi tényleg jó. Oroszkrémet még nem ettem ott, de biztos az is jó.
Előzmény: H_G (175)
H_G Creative Commons License 2010.01.01 0 0 175
Az Augusztban én sorozatosan csalódtam pár éve, azóta elkerülöm.
Előzmény: Hepci (173)
H_G Creative Commons License 2010.01.01 0 0 174
A Nádoriban emlékeim szerint jó az is.

Előzmény: Skar (172)
Hepci Creative Commons License 2010.01.01 0 0 173
Valamelyik Augusztot vagy Szamost látogatnám meg. Nagy csalódás nem érhet.
Ha meg belefér Pest környéke is, a Zazzit Solymáron vagy a Hollósyt Budaörsön.
Előzmény: Skar (172)
Skar Creative Commons License 2009.12.31 0 0 172
Kedveseim, hol a legjobb Budapesten az oroszkrém torta? Egy nemsoká születésnaposunk kedvence. :)
nati69 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 171
Pápán a Ricsi cukrászdát semmiképpen e hagyjátok ki, és Érden az Osvát a legjobb. Bár ott van a Pataki és a Sóos is, de az Ostvátban a fagyik és a sütik...hm..hm.
Mad árka Creative Commons License 2009.09.13 0 0 170
Ó, milyen hasznos topik, tök jó. :)

Akkor én is javaslok egyet, ha jól láttam, még nem volt. Tahiban leledzik ez a hely, Laki Cukrászda néven fut. Már sejtetett valamit, hogy a falon a főfőcukrászmester mindenféle oklevelei lógtak, bár ettől még önmagában semmi sem válik remekké. Persze szubjektív minden ízlésítélet, de az én sütiranglistámon dobogósok az itt evettek.

Netről szedve:

Laki Cukrászda
2022 Tahitótfalu - Tahi, Petőfi Sándor u.

Hétfő: Zárva
Kedd: 11:00 - 19:00
Szerda: 11:00 - 19:00
Csütörtök: 11:00 - 19:00
Péntek: 11:00 - 19:00
Szombat: 10:00 - 19:00
Vasárnap: 11:00 - 19:00
tamashajnal Creative Commons License 2009.09.13 0 0 169
Csakis az Auguszt cukrászda, esetleg Füreden a Bergmann, valamint Vácon a Mihályi a főtéren. MInőség!!! Van színvonalas magyar cukrászat! E-80, Hantás Flóra, Jupiter világszínvonalú torták, sütemények!
kotibor49 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 168

Váci cukrászda abszolút nyerő! Mihályi cukrászmester úr nagyon király!

Füreden a Bergman, Emil Pilisvörösvár, Soltvadkert Király cukrászda Szervánszky.

Pesten Auguszt cukrászda a favorit (mind a 3), Daubner, süti szempontból a Szamos se rossz, de azt hallottam , hogy a gyárból szállítják (ami a frisseség szempontjából aggodalommal tölt el!) Erről tud valaki valamit?

 

Pandus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 167
most nyílt egy új olasz cuki a király u-ban, Pesten, narancsos csokitorta és hasonló ínyencségek vannak kiirva, majd hétvégén teszteljük.
TTAMAS Creative Commons License 2009.08.02 0 0 166

Nagyon jó a Desszert Szalon (Mihályi László) Vácott.

A Belvárosi kávéházban (Ferenciek tere) is az ő süteményeit árulják.

evi73 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 165
Az egyik legjobb Tápiószelén a Kóré cukrászda.Nem akarom a budapestieket megsérteni,de sokszor az általatok vidéknek nevezetett helyeken sokkal jobb cukrászdák vannak,mint Budapesten.Hozzáteszem én is megyeszékhelyen lakom,de itt nálunk igazi jó cukrászda nem nagyon van.
varadit Creative Commons License 2007.11.25 0 0 164

 

 de azt hiszem: megtaláltam a Nagy Ő-t számomra :)

  Én is megtaláltam a saját Nagy Ő-met, ez a cuki nálam felülmúlja az eddig ismerteket. Sajnos nem árulom el, :-)) hogy melyik az mert akkor mindenki oda fog járni és előbb-utóbb leromlik a színvonala. Azt pedig nagyon nem szeretném.

 Annyit elárulok, hogy Kispesten van és minden süteménye maga a csoda.

 Persze baromi sokat is kérnek érte, de a legjobb alapanyagokkal dolgoznak.

Előzmény: Saggio (163)
Saggio Creative Commons License 2007.11.21 0 0 163
Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe a Sík Cukrászdát, melyet nemrégiben ismertem meg.
Meg kell mondjam, hogy régebben én is a Daubnerbe jártam, de azt hiszem: megtaláltam a Nagy Ő-t számomra :)

Budakalász és Békásmegyer határában van, eszméletlen sütikkel és az eladók is nagyon kedvesek! A fagyit még nem kóstoltam ott, de több érem is kint van a falon, ez számomra jót sejtet:)

Nemrégiben készült ott egy fényképes torta a barátaimról. Na most, ha van valami , amit jobban szeretek a barátaimnál, akkor az a málna kocka, amiből készült!

További kellemes és hasznos mazsolázgatást a cukrászdákhoz, mindenesetre aki teheti, próbálja ki a Sík Cukrászdát!Csak egy dologra figyeljetek oda: Függőséget okoz!:))

Üdv mindenkinek, egy édesszájú egyetemista
Wanduska Creative Commons License 2007.11.08 0 0 162
Sziasztok! Ha szabadna ajánlanom egy általam is kipróbált cukrászdát ... az unokatestvérem és a felesége családi vállalkozásként csinálják Tökölön a cukrászdájukat, mind a ketten igen nívós helyeken tanulták a szakmát és gyermekkoruk óta cukrászok akartak lenni. Bármit meg tudnak csinálni, fénykép alapján torta, erotikus torták, figurás dolgok fényképről stb. és ki is szállítanak Bp-re...szóval érdemes kipróbálni

http://www.ziticukraszda.hu
a weboldal címe, ha lehetséges kíváncsi lennék véleményekre, aki bátorkodik kipróbálni :)

Wanduska- a nagy sütiimádó
heted7 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 160
"Ide az infót!"

Talán "kérem"!

Amúgy a Szamos marcipán cukrászdái is nagyon jók. Sok plázában van.
http://www.szamosmarcipan.hu/
Előzmény: bcontact (155)
BigBacon Creative Commons License 2007.11.05 0 0 159

Egyértelmű!

 

Ha a Daubnernek 100 pontot adunk, akkor az utána következő max 20-at kaphat.

Épp most vettem néhány szelet sütit Budaörsön, az agyonajnározott Hollósynál. A felét ki is dobtam. A teszkóban jobbat lehet kapni.

Előzmény: halinorbi (157)
varadit Creative Commons License 2007.11.05 0 0 158

 

 Meg kell kérni nagyit, hogy süssön. Annál jobb és olcsóbb nem nagyon van. :)

 

  Ha nincs nagyi, akkor valóban a Daubner vagy dél-pestieknek a Zila. ( Krisztina cukrászda)

halinorbi Creative Commons License 2007.11.05 0 0 157

daubner
ürömi utca/szépvölgyi út sarok (II.ker)
Már topic is van róla: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041978

 

az átkosban is piszok jól nyomták... de azóta...Hmmm...

Az egyetlen negatívum, hogy fél pest (és egész buda) ide jár, úgyhogy hatalmas sorok kígyóznak az utcán. De megéri.

 

 

Előzmény: bcontact (155)
bindera Creative Commons License 2007.11.05 0 0 156
s0k j0 hely van
bcontact Creative Commons License 2007.11.05 0 0 155
Ide az infót!
Pacsirta987 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 154

Ha még mindig a tuti helyet keresed, nézz be a Fonth cukrászdában! Olyan finom sütiket készítenek, hogy az leírhatatlan! Egy kis ízelítő: epres-tejszínes kocka, oroszkrém kocka, rigójancsi, mini képviselő, túró kocka, gesztenyés süti, rétesek, nyamm! 

És ínyenceknek készítenek marcipánbevonatú és rumos meggyes csokitortát is!

Én egy Eszterházyt rendeltem, ami a napi kínálatban nem szerepel, de rendelésre elkészítik. Hát, erről annyit, hogy hazaérkezésem után csak percei voltak hátra... : -)

 

És hogy mi a titkuk? Kifaggattam a barátságos cukrász bácsit, itt minden hagyományos recept szerint készül, nem porból, aromából és adalékokból, mint másutt. A fagyi pedig főzött és nincs telenyomva ételfestékkel. Az olasz porfagyi hupikék törpikéstül elbújhat mögötte...

 

Ja, a cím: Keleti Károly u. 25. (a Moszkva tértől 5 percre, a Mechwart ligettől vagy a Milennáris parktól lehet odasétálni.) Még egy fontos infó: hétköznap este 6-ig nyitva, szombaton 1-ig, vas., hétfő zárva

Brutal Veteran Creative Commons License 2004.10.23 0 0 153
nem rossz: a málnás, - epres omlett, a rizses cuccok, meg a pogácsa (igaz tele van E betűkkel, meg térfogatnövelővel... nézd meg másnap, ha papirzacsiban hagyod..), szilvás papucs, aranygalus, de a többi süti egyenízű, és igaz az árai nem nagyon nőnek, de a sütik egyre kisebbek!!!! A fagyija hibátlan , de kétlem, hogy 20-22 éve járnál oda, mert csak kb. 15-16 éve van Daubner.........egy jó krémes
Előzmény: Osborn (151)
Brutal Veteran Creative Commons License 2004.10.23 0 0 152

Hüvösvölgy Balázs Vendéglö mellett a régi buszvégállomáson!

Az ország legjobb krémese (is) ott van:

Osborn Creative Commons License 2004.07.08 0 0 151

Szvsz is a Daubner szupi-cuki!

Mi kb.20-22 éve járunk.

Előzmény: Hermione17 (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!