Keresés

Részletes keresés

vizi(mianick) Creative Commons License 2003.11.12 0 0 647
jár ide, jár oda....
szomszéd nem barcogott?
Előzmény: Törölt nick (646)
vizi(mianick) Creative Commons License 2003.11.12 0 0 645
ne túlozz, Sid, közben felcsempésztem jó kis zenéket!
Inkább arra felelj, termelődött-e újabb avarod?
Előzmény: Törölt nick (643)
velorex0 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 642
Egy szerzetes valami bűnt követett el, s egy ember elfogja. Éjszakára
egy fogadóban szállnak meg, és a barát töltögeti a bort, biztatgatva emberét,
hogy igyék, és mikor az lerészegedik, levágja annak haját és elmenekül.
Amikor embere kijózanodik, a házban mindenütt keresi a barátot, de nem
találja. Végül is a fejéhez ér a keze és rádöbben, hogy nincsen haja.
- A barát itt van! - kiáltja el magát. - Csak én mentem el valahová!

:-)

..

ZöPö Creative Commons License 2003.11.10 0 0 641
"Embereket kutatni, meghurcolni, úgymond, nyomozásokat folytatni, mivégre értelmes foglalatosság, hacsak itteni nick-létezésednek nem az lenne a lényege: a hatalom akarása?"

Egyanez a virtuális identitás egy szomszédos topicban:

"Megnéztem, ojh, a topicjaidat, meg a hozzászólásaidat, itt. (Ozagen, 2003-11-08 23:54:07)

Most akkor magához beszél? Valószínűleg ez lehet a helyzet, ha már "hatalom akarásá"-t emleget. Ugyanő: "... kérjed meg az itten fungáló moderátort, hogy küldje a levesbe ezt a ... topicot." (Ozagen, 2003-11-08 23:28:30) "Ha nem veszed személyeskedésnek, akkor javaslom, húzzál el a topicoddal minimum az Állati-ba..." (Ozagen, 2003-11-09 00:03:35)

Ez az ember súlyosan beteg, saját hagymázait vetíti ki másokra.

Előzmény: Ozagen (639)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.10 0 0 639
Nyilván azért, mert elborzasztja őt ama tükörben látva a lelki hányadékodat. Embereket kutatni, meghurcolni, úgymond, nyomozásokat folytatni, mivégre értelmes foglalatosság, hacsak itteni nick-létezésednek nem az lenne a lényege: a hatalom akarása?

Mondom mégegyszer: szándékod, az merőben hájas. Éjjel írom ezt, mert nyilván pihegsz a lelki párnáidom, így és most azonban olvashatja, aki még ezt olvashatni képes.

Másként van itt elmentve minden. Hogy úgy mondjam, ez egy irattár.

Előzmény: ZöPö (638)
ZöPö Creative Commons License 2003.11.09 0 0 638
Aztán te miért veszed komolyan ezt a szerencsétlen manifeszt elmebajnokot? (c:
Előzmény: Törölt nick (635)
Tie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 636
Apropó kiállítás. Nem tudom még, de igyekszem. A melóból mindenképpen lelépek előbb, de eddíg úgy terveztem, hogy végre a práterbe ugrok be egy kicsit. Majd összehozom a dolgokat, szvsz ott leszek keszin.

Még valami: Baj, ha viszem egy barátomat?

Előzmény: Törölt nick (635)
Tie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 634
Rettentő mértékben ostobák vagytok...

Ennyi időt elbaszni ilyen ortopéd marhaságokra... Oz, legalább ne írnál ilyen terjengősen. Az amúgy is felesleges marhaságokat tökéletesen hiábavaló dolog terjengve írni. Ha valakit el akarsz küldeni a picsába, akkor mondd neki azt, hogy "mennyapicsába".

Fárasztóak vagytok. És értelmetlenek.

Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 633
Az igénytelenség lábszaga.

zsoltu, ezért utálnak téged errefelé sokan: kissé befolyásolható vagy, kissé, emiatt, elfogult, kissé selyemszürke vagy, kissé trend-orientált.

Nézd, nekem hálásnak nem kell lenned azért, amiért beszélgetek veled. De legyél már azzal tisztában: egy mondatot kétszázszor kopipasztázni nem valaminő trendeket megelőző cselekvés. Mondtam már ezerszer neked: dolgozz, dolgozz, és olvass, olvass. Ha nem teszed, nem vagy komolyan létezhető. Most éppen abban a fázisban leledzel, hogy nem veszlek komolyan.

P. s.: Rajongók: Ez valamiféle végrendelkezés?

Előzmény: Törölt nick (631)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 632
Nem lehetsz, szvsz, megelégedve a valóságoddal, te zsoltu! Ha megszólítasz, alkalmazz vesszőket. Ezért kellene olvasnod mindig is azt, amit leírsz. Dicsekedel azzal, nem olvasod el azt, amit leírsz, újra, küldés előtt. Ez így léhaság, öntelt figyelmetlenség, kedves zsé. Egyébként meg ki nem szarja le, hány százalékban vagy itt? Fontosnak tartod leírni nekem, nekem, hogy mi a Technicolor? Be vagy rúgva, kedves zsoltu?

P.s.: No flood, no cry, te kedves erkölcsmester.

Előzmény: Ozagen (630)
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 630
zsoltu válasz erre | adatok | e-mail 2003-11-09 14:43:28 (45)

persze, hogy értem ozagen, perszehogy. van mit adni? volna mit?

nézem a magam valóságát, meg vagyok vele elégedve ozagen, képzeld, meg. a magam valósága 100%-os, színes, szagos, szélesvásznú, mint írtam. ide morzsák jutnak belôle ozagen, picike morzsák. neked elég a morzsa, kapd föl, míg meleg.

hazugnak neveztél? de jó, végre egy jelzô ozagentôl. kalapom mellé tűzöm: egy nick hazugnak nevezett. :-D

[előzmény : (44) Ozagen, 2003.11.09 14:25]

Erre itten válaszolok. Nem csavarja orrodat a bűz?

Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 629
Álmában egy nick megsimogatja Elek Pista szakállát. Hö.
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 628
Winston Smith-érzés van itten.

1984-et írunk.

Itt van gondolatbűn.

Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 627
A hely neve immár az is lehetne: Meghunyászkodás Klub. Színe: hivatalnoki galambszürke. Lényege: szájpöcök. Mentalitátása: nehogy már, te, te vagy valaki, afféle önálló gondolkodó? A trend: pöcköket generálni változatosan a strigula-topicban. Elvárás: topicot nyitni óhajtasz, hülye, részeg, te!? SZOCIALIZMUS: Yeah, szocializmus!
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 626
Azért persze még el kell végezni a papírmunkát. A vesződséges felszámolási eljárást kell megkezdeni. Reggel még arra gondoltam, írok a Klubmoderatúra topicba, hogy töröljék a dixi-topicot - ám látva a fejleményeket, az az érzésem, hiábavaló cselekedet lenne. Olvastam ugyanis zsoltu legfrissebb hozzászólását ama szarkavaró topicban, és, persze, az ittenit is. Csak tisztelettel jegyzem meg: én magamat sohasem tételezném afféle demiurgoszként, akinek ha szeme bármire is vetődik, csak tanúságtételeket lát, és eme tanúságtételekre adandó válasza más sem lehet, csak az ítéletalkotással megszorzott megbélyegzés. Lehet, nagyon félreértettem valamit (csalódni már csalódtam): ennek a helynek az lenne a lényege, hogy bíbelődő unalmunkban nickeket hogyan hurcolunk meg, és aztán szemléljük: a homlokunkra sütött bélyeggel miként vonaglanak tanúságot arról, milyen érzés megbélyegzettnek lenni? Ha az itteni létezés lényege ilyen, akkor az efféle tempókat - Zöpö ignorálással vegyes amoralitását... (nem folytatom, Zöpövel kapcsolatban Erich Frommra kell gondolnom, meg A rombolás anatómiá-jára), meg zsoltu kegyosztó, megbélyegző kénye-kedvét - elviselni tovább nem tudom, és egész egyszerűen elborzadok. Nekem, a nicknek kellene elmondanom eme tanúságtételeket maguk előtt tallozó embereknek, mi az: emberi méltóság, tisztesség, a jóerkölcsben való hit, türelem, felelősség-vállalás minden szóért, igényesség, odafigyelés, belátás?
Ozagen Creative Commons License 2003.11.09 0 0 624
Hát, hö, így lett vége itt mindennek.

Néha 2000 nyarára gondolok, amikor zsoltuval csak ketten léteztünk itten.

APT-t arra bíztattam most, amire nem lett volna szabad.

Szia, York!

Más most nem jut eszembe, sziasztok, kedves, olvtársak.

Lóg a kezem, üresen.

snoopy_beagle Creative Commons License 2003.11.03 0 0 623
nem csuklasz véletlenül mostanában??? :((
Előzmény: _Neo_ (622)
_Neo_ Creative Commons License 2003.11.03 0 0 622
kapkodnék?
Előzmény: snoopy_beagle (621)
snoopy_beagle Creative Commons License 2003.11.03 0 0 621
én csak azt nem értem, hogy mér kapkodsz újra utánna?
Előzmény: _Neo_ (556)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 620
Mi az, hogy "már"? Miért nem inkább: "eddig még nem mindet"? Egyébként: Tokelaun olvastam egy bloggertől, hogy milyen érdekes, ha valaki el akarja olvasni valakinek - történetesen egy olyasvalakinek, akiről nem is tudja, hogy szomszédja egy bérházban - a gondolatait, akkor ama szigetcsoportbéli szerver egyik blogára kell rátévelyednie a Csendes Óceánon. Hát nem egy cikázó létforma ez?
Előzmény: Törölt nick (618)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 619
Bocs, de tréfásnak nem nevezhető kérdésemmel pontosan azt céloztam: valaki eszembe juttassa azt a szót: "gurtni". De ez persze nem jelenti azt, hogy ne éreznék együtt veletek - így utólag is. Holnap, ha igaz, nekem is nagy cipekedésekben és fizikai törődésekben lesz részem: elég ha csak megnézzük az időjárási előrejelzéseket: jó idő lesz, talán kevés esővel. :)))
Előzmény: Törölt nick (616)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 617
Ennél csak egy rosszabb dolgot vélek ismerni: amikor egy veled kapcsolatos, de nem neked szánt sms-t kapsz.

De mi alapján értelmezted a "T"-t "türelem"-ként? Miért nem "Tiltás"? Vagy "Tűrés"?

Előzmény: Törölt nick (615)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 614
És, ha nem vagyok indiszkrét, puszta kézzel rontottatok annak a szekrénynek vagy használtatok valami célszerszámot is?
Előzmény: Törölt nick (612)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 613
Én minapában hideg esőben hűltem meg. Kétségtelenül alulöltöztem, és kabátom alá fújt mindenféle retteneteket a jeges széllel támadó Boreász. Fedél alá kerülni volt minden vágyam. Iszonytató volt arra gondolnom, megbetegszem. Aztán éjjelente, több éjen, változatos kísértetálmok gyötörtek vagy fél óránként. S hogy jobbra fordult állapotom, elkövetkezendő éjemen, mintha csak megszabadultam volna a lelkemet mennyire, de mennyire! lestrapáló démonoktól, oly' édeset álmodtam (sajna, nem emlékszem már erre az álomomra), hogy nyálam csordult a kispárnára. Olyan szép álom volt, hogy felriadtam rá. És elszívtam egy cigit, s mert áramszünet is volt, a keltőrádió-óra villogó ledjei tették mégis zaklatottan bájossá azt a hajnalt.
Előzmény: Törölt nick (611)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 610
És utána semmi jázmintea? Vagy - netalán - Morgan Kapitány?
Előzmény: Törölt nick (609)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 608
Különös dolog ez. Néha az az érzésem, annak a bizonyos elemi részecskének a becsapódása (l. Sch.-kísérlet!) kib4szott nagy robbanást idézhet elő. És akkor nem csak macska, doboz, de kő kövön sem maradhat. Ma este túl fáradékonynak, és mindenféle temetőügyi eljárások miatt mélységesen sebezhetőnek is érzem magam ahhoz, hogy el kezdjek építeni egy gondolatot arról, amit őszinteségnek neveznek. (A figyelmetlenség, az igénytelenség szerintem: hazugság.) A fáradékonység és a sebezhetőség hangoztatásának tejtestvére: az öregség, ami azt jelenti: belátjuk, minden közhely érvényes és igaz. Közmondásokban rejtekezik minden lényeges metafora (és sorolhatnám még a f4szságokat). Figyelmetlenül és igénytelenül ezért csak azt karistolom ide: néha szégyenkezem attól, mennyire őszinte vagyok, megnyilvánulásaimat tekintve legalábbis: tűrhetetlenül őszinte. Az idő nem a macskának dolgozik - ki mondta, hogy létezik idő?
Előzmény: Törölt nick (606)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.31 0 0 607
Eme hozzászólásodnak rendkívül erős az ő képteremtő-ereje. Látom magam előtt, tökös srácok bécsi páncéltőkés pianinót horcolnak fölfele a lépcsőházban... Ojh.

Remélem, náthádat azóta kiheverted. :)

Előzmény: Tie (604)
Tie Creative Commons License 2003.10.26 0 0 604
Csak a puhányok hahotáznak egy bögre jázmintea mellett... A tökös gyerekek akkor röhögnek fuldokolva, amikor épp valami súlyos bútort ráncigálnak fel, s alá... lehetőleg meredek, és szűk lépcsőkön. :)

Amúgy 37,2, lefekvés előtt egy neocitrán, és jóccak.

Előzmény: Ozagen (602)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.26 0 0 603
Ezek szerint akkor te lepődtél meg. :)

Egyébként meg "600" volt. Hahó!!!

Előzmény: Törölt nick (601)
Ozagen Creative Commons License 2003.10.26 0 0 602
A legteljesebb mértékben értelek, kedves barátom, és amit leírsz, azt minden szempontból érvényesnek és méltányolhatónak tartom. Nem mondom azt, racionális, amit leírsz, logikailag zárt és körbecerkázott, de nem is ez a lényeg. Az a lényeg: a Schrödinger-cicák még élnek. (Amikor írtál eme cicákról, tényleg már nem is tudom, miért, a hideg kezdett futkosni a hátamon.) (Ilyenkor ki kéne rakni mindenféle szmájlikat, de egy szmájli hogyan nézne ki egy zárójeles szerkezetben!?) (Borzongás-élmény: meg kéne keresni, mit is jelent ez úgy kifejtve, ahogy azt megtette Márai.) Mint talán kitetszett eddigi hozzászólásaimból, az itteni létezés fontosabb számomra annál, hogy ne lehessen - az én szemszögemből - komolyan venni. Talán arra rendeltetett ez a topic, hogy egyszer azt mondjam: elég, vége, itt az ideje a harsány röhögésnek. Hahotázzunk, miközben csapkodjuk a térdünket egy bögre jázmintea társaságában. Mondjuk azt, ez egy áthidaló megoldás lehetne. Mégis miközben mind közelebbinek látom elérkezését eme opció beteljesülésének, látom azt is, hogy ezzel vége lenne egy szemfényvesztésnek, és ez a szemfényvesztés nem szól másról, mint a szabadságról. Szar ezt így leírni, mondhatni, felelőtlen. De Falstaff röhögése mégsem akar kirobbanni a torkomból. De a hit jó, annak a belátása, hogy van egy barátom, aki érti, ez a bugyuta szövegkörnyezet mit is óhajt jelenteni. :)
Előzmény: Törölt nick (598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!