"- Azok a generációk, akik 56-ban egymással szemben álltak, lassacskán kihalnak. A szereplők jelentős része ma már öregember, nem ezzel kell foglalkozni. "
Nem kéne ezt az aranyköpést megküdni a Wiesenthaléknak ? :O)
Bravó! Csak azért, mert már nincsenek nagyon - azaz a nagy kukit, hiszen öregszik az ország, sok a 70-es, 80-as éveikben járó embertársunk, akik megélhették valamelyik oldalon... - akik konkrétan emlékeznének a dologra, attól még ilyen módon, ilyen mértékben sz@rjuk le! Ilyen alapon 1848-at is elfelejthetjük, hiszen az abban résztvevők már mind kihaltak... sőt, lassan már a holocaustot is elfelejthetjük, csak idő kérdése, mikor halnak meg az emlékezni tudó hóhérok és áldozatok. A halottak meg nem beszélnek...
"Aki elfelejti a múltat, arra ítéltetik, hogy újraélje azt"
"- Azok a generációk, akik 56-ban egymással szemben álltak, lassacskán kihalnak. A szereplők jelentős része ma már öregember, nem ezzel kell foglalkozni. "
Ezek után nem lehet csodálkozni, ha az igazi 56-osok, akik mégsem haltak még ki, nem vették át a Medgyessy által kreált 56-os, Nagy Imre díjat.