Keresés

Részletes keresés

mental asylum Creative Commons License 2022.03.28 0 0 15110

Azt azért csak el kellene orvoshoz vinni, így látatlanba, valószínű, hogy gennyes - gyulladásban van. Azt kezelni kell.

Előzmény: Judit_3 (15109)
Judit_3 Creative Commons License 2022.03.28 0 0 15109

Segítséget szeretnék kérni!A cicámnak ugyanilyen problémája van.Fel van duzzadva az eggyik füle.Sajnos nem tudom megtenni,hogy állatorvoshoz viszem.Esetleg elmúlik magától?Vagy erre egyáltalán nincs remény?A duzzanatot szabad valamivel kenegetni,dörzsölgetni finoman?Vagy semmiképpen sem?Kérem szépen,aki tud,válszoljon!

Meszmeralda Creative Commons License 2021.07.29 0 0 15108

Mi van most a kiscicával? Szép mintája van a bundájának :)

Előzmény: képbíró (15107)
képbíró Creative Commons License 2021.03.17 0 0 15107

Keveset iszik belőle. az esővizet kipróbálom. A telkemen, Frigyes, a vízgyűjtőből iszik mindig. És gyakran. Igaz, én csak száraztápot adok neki-ha esetleg nem megyek ki, megbüdösödik a felnyitott konzerv-de a szomszéddal közös cica,  akkor ott eszik, általában konyhai maradékot.

 

Előzmény: amaszat (15105)
képbíró Creative Commons License 2021.03.17 0 0 15106

Köszi. Zállatorvos rulez, sokat nézem, de ezt nem láttam még. No.1

Váltottunk tápot-és lakásfelujitás volt.

Orvos látta, gyógyszert szed, rendben van. 

Éppen készitek neki egy cicafát-plafonig érőt.

ps: Nézd a Tökéletlen történelmet a youtube-on. Nagyon érdekes, és minden történelmi személyiséget rajzolt cicák helyettesitenek.

Előzmény: CBNora (15103)
amaszat Creative Commons License 2021.03.15 0 0 15105

A cicatejjel csak óvatosan, legtöbb macskánál előbb-utóbb hasmenést okoz!

Az esővizet szeretik, mienk is rengeteget ivott korábban, a mosdóhoz is gyakran felugrott és kérte hogy nyissuk meg a csapot, aztán idős korára egyre kevesebb folyadékot fogyaszt.  

Előzmény: képbíró (15102)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.13 0 0 15104
CBNora Creative Commons License 2021.03.09 0 0 15103

A pocsolyavíz is nagyon finom.

Ezt mindenképpen nézd meg! Még ha nem is egészen a Ti esetekről van szó, vízivásról, percenkénti véres vizeletről igen. Pár kellemes percet biztosan szerez.

https://www.youtube.com/watch?v=2Ak9Cd4JW_k

Előzmény: képbíró (15102)
képbíró Creative Commons License 2021.03.09 0 0 15102

Köszi. Az első problámán túl vagyunk. Mindig megrázó amikor a kis állatkákat szenvedni látja a gazdi.

Nem javasolta. nem is bánom  :-)

Szed gyógyszert.

Kapja a urolog gyógytápot.

Cicatejet iszik keveset-eddig semmit.

A száraztápot áztatjuk.

a 15 mp-kénti budoár használatnak vége.

Van youtube-on egy petpalackos kút. egyszerű trükk.

https://www.youtube.com/watch?v=K49QOM_B8dA

Érdekes, a kerti cicám, folyamatosan iszik az esővíztárolóból. Naponta többször-és bőségesen.

Előzmény: amaszat (15101)
amaszat Creative Commons License 2021.03.07 0 0 15101

Nálunk is keveset iszik az idős macsekunk. Rendeltem itatókútat, valamivel többet iszik, de még mindig nem elegendő.

 

Az állatorvosod nem javasolta az otthoni infúziózást?

Ez elsőre ijesztő és drasztikus beavatkozásnak tűnik -én is azt gondoltam képtelen leszek rá- viszont az első 1-2 alkalom után szemmel látható javulást tapasztaltunk. Ez nem az orvosi rendelőben megszokott vénás infúzió, hanem bőr alá(!) adott vizes oldat, ami néhány perc alatt lefolyik.

Veseproblémás cicáknál gyakran alkalmazzák, a Ti esetetekben megkönnyítené a gyakoribb vizeletürítést!

Előzmény: képbíró (15099)
Veszpremi Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15100

Bocs, én is figyelmetlen voltam.

Előzmény: Tibbe (15096)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 1 15099

A nyers húst, általában lelopkodja az asztalról-direkt úgy teszünk néhány falatot, hogy elérje. elvonul a sarokba vele.

Enni eszik. Inni nem iszik. 

Én eddig arra gondoltam, hogy úgy van vele, mint én, anno. Gyógyszer, sok folyadék, két nap mulva kijött.

Utánaolvastam, úgy van ahogy írod. Családon belül nincs stressz-jól elvagyunk. Más cica sincs-van egy másik cicám, a telken, de az szabadon él.

Viszont-azt irták-stressz lehet, hogy keveset játszanak vele.a nejem, dolgozik du. 5-ig, én 6 évet külföldön voltam.amikor itthon vagyunk, mindig játszunk vele-csak keveset vagyunk itthon.

És másik ok-a súlyfelesleg. Nem tűnt fel-mert amúgy is hatalmas. 6 kg volt a "versenysúlya" most 6.80

Jön a diéta, szobaszökőkút, és aktív foglalkozások. 

 

 

Előzmény: Tibbe (15097)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15098

Megnéztem a tasit, amit kapott. Igen, ez van ráírva. És megette beáztatva.

Előzmény: Tibbe (15096)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15097

A cicák nem szeretnek olyan tálból enni, amihez hozzáér a bajszuk evés közben, pláne, ha nyers húsról van szó.

 

Akár ez is lehet a probléma forrása. Cseréljük le a tálkáját lapostányérra vagy alacsonyabb falú tálkára.

 

A macskák az otthoni stressz miatt is szenvedhetnek húgyúti problémáktól. lehet az a stressz, amelyet a tulajdonos visz át a macskájára, a több macskát tartó háztartásban való élet okozta stressz, vagy egy jelentős életmódbeli változás.

 

 

 

Előzmény: képbíró (15092)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15096

Amit betettem linket, ott szerepel a urinary, lehet, hogy nem olvasta el a gazdi? :O

Előzmény: Veszpremi (15088)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15095

Örökké tart. Egész életében diétáznia kell. Ha fiú, akkor a húgycsövet kivezetik a mostani mellett, aminek nagyobb az átmérője és könnyebben távoznak a struvid kövek (vesehomok)

 

egyáltalán ne sózd meg a levest.

Előzmény: képbíró (15094)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15094

Nem sóztam meg úgy, mint egy rendes levest :-)  A csirkehúst kiette belőle, állt egy ideig a levesben, azaz, volt nedvességtartalma. azt mondjátok meg lécci-akinél volt ilyen-mennyi ideig tart a tortúra. 3 napja kezdődött, 2. napja kapja a gyógyszert. Kapott doktornénitől gyógykosztot is.

Előzmény: Tibbe (15093)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15093

sót egy vesehomokos macskának tilos adni! hidd el, só nélkül is imádni fogja!

Előzmény: képbíró (15092)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15092

Főztem ma neki "cicalevest" csirkecsontból, meg só. Ezt, amikor meghűlt, ráöntöttem nyers csirkehúsra. Most ezt eszi, de nincs akkora étvágya, mint 3 napja :-(

Előzmény: Tibbe (15087)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15091

Köszi.

Előzmény: Tibbe (15086)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15090

Kösz. Megjegyzem!

De még "homok alatt" vagyunk. Ezt kéne valahogy kikönyörögni belőle....

Előzmény: Veszpremi (15088)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15089

Köszi. 

Csapról iszik, valóban.

Zselés kaját kap-a szárazat most nem adjuk.

Jól van. Eszik-játszik, igaz, nem annyira intenzíven.

Másnap, ahogy jelentkeztek a tünetek-már dokihoz ment. Kapott gyógyszert.

Ivókút-igen, ezen gondolkodom, most egy vizesjátékot kreálltam neki, egy nagy műanyag edényben. Lehet-ez lesz a megoldás.

Általában válogathat. Most álltunk át a friskiesre, eddig Aldis zacskósat szerette, de megunta. "unta  a banánt" 

Főzésnél mindig ott lebzsel. szereti a nyers húst ellopkodni, 3-4 falat mindig lemegy.

Szendvicskészitésnél, a felvágott is bejön neki.

A nejem egész életében tartott-régebben tenyésztett is macskát. ez a 2. befogadott cicánk. 

Ami nekem most gond-rapid-hogy a vesekőhajtó, csak akkor működik-gondolom én-ha sok folyadék kerül a szervezetbe. Amikor nekem volt, így ment el. Fájhat neki, 2 percenként megy a wc-jére, és sokat nyalja a kukiját :-(

Egyelőre nincs nagy baj, de qvára sajnáljuk.

 

Az ásványvizes történetet részleteznéd lécci?

Viszont füvet régen kapott, pedig szokott. Megyek szedek is.

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot. 

A tojássárgáját megpróbálom. Cicatejet ivott kicsit reggel.

Előzmény: Tibbe (15087)
Veszpremi Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15088

Urinary száraz macskakaja, nálunk ez rendbetette a homok után.

Előzmény: képbíró (15085)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15087

Nem iszik a macska – kísérletezz a vízzel

A cicák nem isznak olyan sokat, mint az emberek, de azért szükségük van a folyadékra. Természetesen – az emberekhez hasonlóan – nem csupán a víz elfogyasztásával juthatnak nedvességhez.Ha nem iszik a macska, akkor érdemes nagyon tiszta, frissen engedett / kiöntött vizet adnod neki naponta akár többször is. A cicák elég érzékenyek a minőségre, és nem olyan szívesen isszák meg az állott vizet.

Van közöttük olyan is, aki csak a frissen a csapból folyó vizet szereti elfogyasztani.

(Már lehet venni olyan, direkt cicáknak készült ivókutat is, ami folyamatosan, szökőkútként keringeti a vizet a macska itatása érdekében.) Én az ásványvízzel is kísérleteztem már, és az a cicáimnak az is tetszett.  Nem iszik a macska – egyéb, nedvességet tartalmazó ételek Ha nem iszik a macska vizet, akkor próbálj meg neki macskatejet, tojássárgáját, aszpikos macskatápot vagy tasakból kinyomhatós, folyékonyabb állagú jutalomfalatkát adni. Ezekben több nedvesség van, ezért az állat szervezete hozzájuthat egy kis vízhez. Alternatív módon tehát a macska itatása így is lehetséges. Ha van otthon valamilyen házi koszt, akkor meg lehet vele kínálni a cicát, hátha kedvet kap a csemegézéshez. (Például lehet neki adni egy kis húslevest, szaftos husit stb.)

Érdemes ilyenkor újfajta ételek megkóstoltatását is kipróbálni, hátha azért nem eszik (és iszik) a cica, mert unja a banánt.A lakásban tartott macskákat egy kis frissen szedett fűvel is meg lehet kínálni, hiszen ez jót tesz az emésztésüknek. (Sőt, az is lehet, hogy éppen a gyomorproblémáik miatt nem isznak…)

 

Nem iszik a macska – és betegnek látszik Ha nem iszik a macska, és látszólag nincs valami jól, akkor minél hamarabb el kell vinni az állatorvoshoz. Nem szabad ezzel viccelned, hiszen a nyári időszakban nagyon hamar kiszáradhat az állat! Evés és ivás hiányában gyenge lesz a macska és rövid időn belül leesik a testhőmérséklete is. Számtalan probléma bújhat meg amögött, ha nem iszik a macska, ezért most nem találgatnék arra vonatkozóan, hogy pontosan mi baja van. Az állatorvos általában egy rövid vizsgálatot követően meg tudja mondani, hogy mi rejlik a tünetek hátterében. A cica ezt követően gyógyszereket (és esetleg infúziót) is kaphat.  Nem iszik a macska – Összefoglalásképpen… Ha nem iszik a macska, de nem látszik betegnek, akkor legyél kreatív és próbáld meg többféle módon megitatni! Hátha így kedvet kap ahhoz, hogy igyon egy keveset…Ha viszont nincsen jól a cica, akkor ne hezitálj, hanem vidd el az állatorvoshoz! A nyári hónapokban hamar súlyos gondot okozhat a kiszáradás.

 

 

Előzmény: képbíró (15085)
Tibbe Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15086

Nem gondolom, hogy a cicatej jó lenne. Vannak vesekímélő tápok, próbáld azt. esetleg vízben áztatva is, hátha jobban megeszi.

 

https://www.zooplus.hu/shop/veterinary/macskaeledel/vese_hugyutak

 

 

Előzmény: képbíró (15085)
képbíró Creative Commons License 2021.03.03 0 0 15085

Sziasztok. Sok éve nem jártam erre-szerencsére. A mi lakásunk cicamennyország, mégis szerencsétlenül járnak az állatkáink. Pár éve az utcáról befogadott, sok évig családkedvenc Dorombi rákos műtétei verték ki a biztositékot. az új cicánk 4 éves. Nagyon keveset ivott-de nem tekintettünk rá gondként. Most vesehomokja van. Kapott rá gyógyszert-de ha nem iszik, nem jön ki a cucc. Már cicatejet is vettünk neki, meg vizesjátékokat. Nekem is volt ilyen. A gyógyszer tökéletesen hat-de inni kell rá sokat. Hogy lehet rávenni egy cicát, hogy igyon?

Folyamatosan nyalogatja a pucuját, már lassan sebes lesz, és láthatón fáj neki. 

Kitti97 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 15084

Szia!

 

Az én 8 hónapos kan cicámnak is ugyanilyen habos a vizelete, de már csak hétfőn tudunk állatorvoshoz időpontot kérni. Kiderült, hogy a te cicádnál mi okozta ezt? 

Előzmény: Leadfoot (14097)
kata2010 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 15083

Senkinek nem ajánlom!!!
Monori állatorvosi rendelőben dolgozik, de máshol is helyettesít! Vertetics mónika miatt el kellett altatni a cicánkat, hanyag, trehány, semmirekellő operációt végzett. A cica a műtét után is tüzelt , valamint egy csomó maradt a hasa közepén, több orvosnál voltunk , de nem tudtak segíteni csak pár hónapig ill. hétig hormonkezeléssel, amit egy idő után nem lehet tovább folytatni.Olyan hanyag módon végezte az ivartalanítást, hogy senki nem merte vállalni az újabb ivartalanítást!Senkinek nem ajánlom!!!

freyya Creative Commons License 2020.07.21 0 0 15082

Sziasztok! Másfél éves cicám FIV tesztje pozitív lett. Egyelőre ezt leszámítva teljesen egészséges. Van valakinek FIV-es cicája, aki hosszú ideig élt? Most Béres cseppet kap, de már rendelem neki a Vetri DMG-t. Van még más, ami segít karbantartani az immunrendszerét? Milyen tapasztalataitok vannak? Volt már FIV-es cicám, de róla csak akkor derült ki, amikor már haldoklott. A mostani a doki szerint valószínűleg már így született vagy az alomban kapta el. 

Szipolykaa Creative Commons License 2020.07.20 0 0 15081

Szerintem félreértettél. Arra utaltam, hogy egy 2012-ben FIP-es macska mostanság már nemigen keres orvost.

Az állatorvosok véleményezése természetesen helyénvaló, mindenkor.

Előzmény: tofi76 (15079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!