Keresés

Részletes keresés

CSabesz Creative Commons License 2006.08.28 0 0 2239
Egy dologra nem jöttem még rá a 2004-ben, hogy a tartalékcsapattól miért nem tudok szezon közben embert felhozni a nagycsapatba, pedig sokszor a sérülések, eltiltások miatt szükség lenne rájuk....
Előzmény: KenRosenberg (2237)
CSabesz Creative Commons License 2006.08.26 0 0 2238
Igen, én speciel mostanság....
Előzmény: KenRosenberg (2237)
KenRosenberg Creative Commons License 2006.08.25 0 0 2237
Játszik még valaki a 2004-el?
trazz Creative Commons License 2006.08.18 0 0 2236
Elkeztem nyomni a 2006ot, annak örömére hogy mindjárt kijön a 2007... O:)
Egész jó. Mondjuk azt még az 1.2es patch sem tudta javítani hogy egyszer (kb a 3. meccsemen) a középpályásom fejelt egy öngólt, azóta minden meccs statisztikájában fixen ott van egy öngólja, de kicsire nem adunk... Legalább még nem fagyott le egyszer sem. Bár félek az illetőt eladni. O:))))))))))
Soltaire Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2235
Hátttt.
Játszom ezzel a fossal (nem túlzok...) és pl rájött már valaki, hogy hogyan lehetne editálni dolgokat? Játékos, klub, miegymás. Vagy az EA végleg kizárta ezt?
trazz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2234
Hát nem tudom, a levelt én régebben nem nagyon hiányoltam. Ahogy vissza tudok emlékezni, volt ugye a max ahol a progi kicsit "csalt" maga felé, meg volt egy szint az alatt ahol halál jó volt. Alatta meg nudliknak való. O:))

1 millás vonzáskörzet egy picit nagy, nem? O:)
A régi verziókban is nagyot lehetett kaszálni, főleg a bosman-igazolásokkal...
Előzmény: PalkoTamas (2233)
PalkoTamas Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2233
Pár órát nyomtam eddig vele (4-5 körül)

Az a rossz benne, hogy a Level c. dolgot egyszerűen kihagyták belőle...

Meg létrehoztam egy várost 1milliós vonzáskörzettel Mo-n, és így 30-40 Fontért adom a jegyeket és teltház van. Baromi nagyot lehet kaszálni.
Előzmény: trazz (2232)
trazz Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2232
És mióta játszol vele? A 2005 nekem is húzta fagyást 1-2 óráig. O:) (szemben a 2003mal, ami már 5 perc után lefagyott. O:D)


Mármint miben jobb? O:)
A 3D meccsekre gondolsz? Az a korábbiakban szerintem igencsak hanyagolós volt. Valószínűleg most is az... O:)





Előzmény: PalkoTamas (2231)
PalkoTamas Creative Commons License 2005.11.03 0 0 2231
Nekem még nem fagyott le...:)

Viszont lehetne kicsivel jobb is a cucc.
Olajuwon Creative Commons License 2005.10.07 0 0 2230

a screenshot-ok alapján úgy tűnik, mintha idén fejlesztettek is volna benne valamit :)

egy letöltés+próbát talán megér, hátha..

Előzmény: trazz (2229)
trazz Creative Commons License 2005.10.07 0 0 2229
Vicces hogy lassan egy éves senki nem szólt a topichoz... Én a 2005öt a "hiányosságok" és a "sebesség" miatt hanyagoltam - csak nem mindenki ugyanígy tett? O:))))

Viszont : elméletileg MA kijött a 2006os EU verzió. Ha minden igaz FIFA manager 2006 alatt lehet keresni a boltokban... A játék honlapján már van patch után érdeklődő topic. O:))))))))))))
Vajon az idei verzió hány másodpercnyi "játék" után fagy ki? O:)

Valaki igazán írhatna róla valamit hogy milyen lett, mik az első benyomások. Én már keresgélni és letölteni is lusta vagyok, annyira kiábrándultam a rengeteg bug miatt, pedig annó az elődjét meg is vettem, annyira tetszett. Csak éppen utána kiderült hogy játszhatatlan mert fagy, és patch sem volt hozzá. Utána már nem vettem meg a folytatásokat. O:)
De cseppet sem találom bíztatónak az "új" nevét sem a proginak...
izirájdör Creative Commons License 2004.12.05 0 0 2228
fifahungary.hu-n van fórum a tcm2005ről ott van egy link majd megkeresem és berakom ide de az még csak béta
Előzmény: Cwetka (2227)
Cwetka Creative Commons License 2004.12.03 0 0 2227
A Tcm 2005-höz létezik már magyarosítás.Ha igen akkor honnan tudnám lekapni.Amúgy a játék menüje szerintem túl van spilázva egy kicsit.Kösz
izirájdör Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2226
felraktad a peccset!mert nekem utána kezdett el fagyni akkor amikor neked is!viszont annélkül nincs editor!ördögi kör!22es csapda!stb!
Előzmény: Soltaire (2225)
Soltaire Creative Commons License 2004.11.27 0 0 2225

Namost...

Eddig ment a játék.

És mostanság mindig lefagy. Általában olyankor, amikor tölt. Ergo állás töltéskor. De olyankor is, amikor nyomom a hetet tovább.

Megoldást tud valaki?

P4, 512 ram, Geforce 3 ti200 128 ram

És eddig simán futott.

Szusi1 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 2224
Hali mindenki tudnátok ajánlani egy olyan oldalt amelyről le tudnám szedni a TCM 2003 teljes magyarosítását? Ha van, mert nekem csak néhány szó meg kifejezés van  lefordítva. Előre is köszi!!!!
SuperBazza Creative Commons License 2004.11.08 0 0 2223

Eddig nem akartam véleményt formálni mivel nem ismertem elég jól a legújabb verziót.

 

Pár dolog ami nem tetszik.

1. Mindig a legjobb formában lévő játékosom sérül le.

 

2. Némelyik nagycsapat (pl:Arsenal) tartalékcsapatánál 12-13as,ismeretlen 30egynehányéves játékosok játszanak.

 

3. Hiába raksz össze egy szinte tökéletes csapatot,90%-ékban megvernek a bajnokság nagycsapatai,méha erőben sokkal jobb is vagy.

 

4. Néhány noname játékos ára (egycsillagos talent-el 32 évesen pl) igencsak hihetetlenül magas.

 

Amúgy a válogatottak irányítása tetszik,főleg,hogy én szabom meg a keretet.

 

 

 

trazz Creative Commons License 2004.11.07 0 0 2222
Igen. Közben én is nyomultam vele kb 24 órányit, így "kissé" megváltozott a véleményem. Nevezetesen hogy sokkal jobb a 3D mód mint volt...
Hát nem! Igaz, ki lett kozmetikázva, és időnként türhetően működik, de ugyanazok a bugok benne vannak, mint a korábbi verziókban voltak! A saroknál ragadt emberek nekem is feltünt... Azonban mintha azok ha "kimennek a képből", a helyükre kerülnének. Ellenben pl a saját játékosaimmal. Ugyanis miután volt egy 10 meccses vereségi sorozatom, feltünt hogy állandóan a centerem szerez labdát a 16osom előtt, a hátvédem az aki (hihetetlenül gyenge) lövéseket ereszt meg az ellen kapujára, a baloldali középpályásom viszi fel a labdát, és a strikerem ívelgeti be középre azokat...

A bajnokságban egyébként 16. lettem úgy, hogy messze az enyém volt az osztály legerősebb csapata. Tulajdonképpen 20. voltam, csak az utolsó 5 meccsen átálltam TXTmódra...
Jellemző a dologra, hogy leteszteltem egy olyan csapat ellen a dolgot, akinek kb feleannyi "tudáspontja" volt mint nekünk. Semmit nem változtattam, a meccs elindítása után hozzá sem nyultam a dolgokhoz.

3Dmeccs : 7-6os kapuralövés arány
TXT mód : 16-1es kapuralövés arány...

Egyszóval továbbra is baromira nem tudom ajánlani a 3Dmódot senkinek, aki focimanagerrel akar játszani. Aki meg csak akciózni akar, ajánlom a fifa2005öt...
Előzmény: Soltaire (2221)
Soltaire Creative Commons License 2004.11.07 0 0 2221

Hy.

 

Amit észrevettem, hogy a régi adatbázis műxik. Vagyis a régi játékosok - pl a magyar liga - működik a TCM2005-tel. Csakhogy. Mivel a játékosoknak (mezőny) 20 tulajdonságuk van, éppen ezért az egész adatbázist át kell majd editálni - már aki ezzel foglalkozik.

Más.

3D meccsen vannak érdekességek. Ami nagyon béna volt az az, hogy amikor az ellenfél támadott, szereltem és kivittem a labdát, a szögletzászlóm mellett általában ott szambázik 3 ellenfél. Álldigálnak, elvannak...

Bug.... pedig fenn van a peccs.

izirájdör Creative Commons License 2004.11.04 0 0 2220

a 2004es játékkal sikerült eljutnom 2024ig a Lokival aholmár 15 alatti játékosom nem volt!persze bl győztes stb!!!

remélem ezzel is jól haladok igaz ott minden meccset textben néztem!

amúgy nem szeretem azt amikor már minden élő játékos kihal,de azt nem tudtam abbahagyni!!!

Előzmény: trazz (2219)
trazz Creative Commons License 2004.11.04 0 0 2219

Csak eltart egyideig, amíg 7 osztályt lép az ember felfelé. O:)

Megkockáztatom, 3d meccsekkel előbb jön ki a 2006, mint hogy sikerülne a dolog... O:)

Előzmény: izirájdör (2218)
izirájdör Creative Commons License 2004.11.04 0 0 2218
megtaláltam és létrehoztam egy Crazy Town várost!nagyon király ez a fajta játék!!!
Előzmény: trazz (2217)
trazz Creative Commons License 2004.11.03 0 0 2217

Start game után "Fund new club", vagy valami hasonló. Poén, mert város-nick-stadionnevet lehet állítani, a térképen elhelyezni a várost, lakosságot beállítani (gondolom minél magasabb, annál több ifi jön focizni), címert csinálni, ilyesmik. Egyszóval szinte mindent, és a létező legalacsonyabb osztályba tesz.

 

Az egészben az a poén, hogy reg2ben csupa amatőr játszik ingyér - és bizony előfordul hogy némelyik játékos nem ér rá eljönni a hétvégi meccsre ill. az edzésekre. O:)))))))

Arról nem is beszélve hogy hetente összesen 3 (egyórás) edzést lehet tartani, de igen ritka az hogy szerződés nélkül heti 2 edzésre is eljönnek... (ha szerződünk velük akkor természetesen minden edzésen részt vesznek, de akkor fizetést is kell biztosítani...)

A képességek meg irigylésre méltóak, nekem volt egy 2.5ös sztárjátékosom is. Az átlag olyan 1.5 körül volt. Viszont sikerült két 3.5ös csillagot igazolnom kölcsönbe, az egyiket 2 hónapra, a másikat meg a szezon végéig... Király vagyok. Kár hogy a biztos feljutás a tét, én meg valami 14. vagyok úgy a 10. meccs környékén. O:))))

Előzmény: izirájdör (2216)
izirájdör Creative Commons License 2004.11.03 0 0 2216
na addig el sem jutottam hogy klubbot alapíthatok,az melyik angol kifejezés takarja?
Előzmény: trazz (2215)
trazz Creative Commons License 2004.11.03 0 0 2215

Miután feltettem az új ati drivert, nekem is jobb lett, bár néha még így is belassulnak valamiért a menük.

 

Elkezdtem egy játékot (klub alapítás ---) angol területi liga másodosztály O:))),

nyomtam jópár meccset 3dben, de már nem vagyok olyan lelkes mint első pillantásra voltam. Néha (?) még mindig úgy tűnik, hogy a taktikával ellentétben csak össze vissza mászkálnak és rugdosnak az emberkék. (kivéve a "time waste" taktikát, mert azt tökéletesen alkalmazzák.) O:))ű

Egyszóval még bőven van mit fejleszteni a dolgon az elkövetkező 5-6 évben...

 

Viszont ha meg átváltok szöveges üzemmódra, akkor méginkább zavaró a FELESLEGESEN nagy felbontás. Arról nem is beszélve, hogy lock ide, lock oda, de a progi akkor is 75Hen fut, bármennyi is van beállítva. Ami még inkább nevetségessé teszi a dolgot. Lehet hogy EAék úgy képzelik, mindenki minimum 19colos monitoron nyomul, de akkor meg miért használnak sokéves szabványt? Röhej hogy egy ilyen dologgal el lehet cseszni egy progit.

Nincs valakinek valami trükkje amivel át lehet állítani a progit 800*600ba és windowsban beállított képfrissítésre? O:)

izirájdör Creative Commons License 2004.11.03 0 0 2214

nekem tetszik a játék csak az a baj hogy én 1 büdös kukkot nem beszélek angolul,így még nem tudom élvezni annyira a részleteket,de egy fél óra után már nagyon jól tudtam kezelni a változások ellenére!!!

a futással sincs különösen gondom pedig csak 1.5ös intel p4em van 256 sd rammal,és egy gef5200es kártyával!a magyarításról tud vki vmit?

én eddig azért elégedett vagyok vele,de egy jobb magyar bajnokságot el tudnék képzelni!

Előzmény: trazz (2211)
Olajuwon Creative Commons License 2004.11.02 0 0 2213
DC++ vagy warezről
Előzmény: Soltaire (2212)
Soltaire Creative Commons License 2004.11.02 0 0 2212
Leszedni honnan lehetne? Az azureus behalt...nincs megosztás.
Előzmény: trazz (2211)
trazz Creative Commons License 2004.10.30 0 0 2211
Már nekem is megvan, de egyelőre hanyagolom...
Hogy miért? Két okból.

Az első mindjárt az, hogy fix 1024*768as felbontásban fut. Nekem meg rohadtul nincsen kedvem feleslegesen eröltetnem a szemem... Szerintem ez meglehetősen nevetséges dolog.
Majd ha veszek egy 19 colos monitort, akkor majd játszom managerprogikat 1024*768ban, ahol apróbetűs szövegeket kell bámulnom hosszú órákon keresztül. Addig talán maradnék a 800*600nál...

A másik pedig az, hogy rohadt lassú és nehézkes! Mármint nem magára a meccsre gondolok, vagy az adatbáziskezelésre (ami szerintem a több adat ellenére is lényegesen gyorsabb lett mint korábban volt!), hanem arra, hogy pl az egér alapállapotban (amikor gyakorlatilag semmit nem csinál a program) olyan nehézkesen mozog, mintha nem is egy kétgigás procin futna a progi fél giga rammal, hanem teszemazt egy 300as celeronon 128 megával... (értsd : szaggat) Röhej!
És akkor még nem is említettem a "remek" fade effektet ami hasonlóképpen működik (és természetesen szintén nem lehet kikapcsolni), miáltal minden egyes klikknél várni kell 1-2 másodpercet amíg szépen darabosan felugrik az aktuális információablak... Szerintem nem cseppet idegesítő a dolog.

Maga a játék (pontosabban a kezelőfelület) így első pillantásra kicsit túl lett csicsázva és főleg komplikálva, bár egy idő után biztos hozzászokik az ember. Ha az előbb említett dolgok nem lennének, valszeg már megszoktam volna, így azonban nem eröltetem a dolgot...

A progin egyébként látszik, hogy igyekeztek a fiúk, már első pillantásra is feltünő hogy sokkal több lehetőség van a progiban mint a korábbi verziókban (elég csak megnézni pl a játékosok adatait), ezáltal sokkal realisztikusabban (és bonyolultabban) működhetnek a dolgok, picit megnehezítve ezáltal a játékot - aminek a notorius TCMesek igencsak örülhetnek, bár a kezdő júzert könnyen elijesztheti (lásd CM).

Egy kis kedvcsinálóként :

A legszembetűnöbb pozitív változás a 3D meccsekben van. Meccs közben egyetlen gombnyomással beleszólhatunk a taktikába, és a korábbi verziókkal ellentétben itt tényleg van is valami LÁTHATÓ ÉS ÉREZHETŐ hatása... Már nem az van, mint a korábbi verziókban, hogy nevezetesen beállít az ember valamit, aztán lesz ami lesz, a labda össze-vissza pattog a felek között, az ember holt idegesen nyomja a "lőjj" gombot amikor ott van a csatára az ötösön szemben a kapuval totál üresen és szépen visszagurítja a labdát a 16osnál lévő ellenfélnek, majd a végén randomgenerátor meg eldönti hogy ki lő gólt félpályáról...

Itt bizony érezhető az ha teszem azt totális védekezésre, kontrákra, vagy időhúzásra játszatjuk a csapatot. (persze ennél sokkal több lehetőség van amiket gombnyomással lehet állítani, éppen úgy mint ahogy korábban be lehettett üvölteni hogy "lőjj/passzolj/rugd fel" és aztán vagy azt tette vagy nem...)
Egyszóval (3 lejátszott meccs alapján) kifejezetten élvezetesnek tűnik a dolog, bár ettől függetlenül persze nem tökéletes (furcsa is lenne), van aki fikázza.
Engem mindenesetre meggyőzött, ha majd csinálnak valamit hogy normális sebességgel fusson, akkor valszeg 3D módban fogok játszani (legalábbis addig amíg valami komolyabb hibát fel nem fedezek benne). Ez tőlem nagy szó, mert korábban kizárólag txtben voltam hajlandó nyomulni. O:)

Pozitívumok közé sorolom továbbá hogy kb másfél órán keresztül (ami mondjuk még igen kevés, de akkor is...) nyúztam a progit az első patch feltétele után, ezalatt nem fagyott le egyszer sem a korábbi verziókkal ellentétben, amikben általában a 2. patchal is ami 3-4 hónappal később jött ki, kb 10 perc alatt eljutottam odáig. O:)))

Összességében tehát kifejezetten tetszene, csak a kezelési nehézségek miatt semmi kedvem szenvedni vele.
Ha valakinek normális sebességgel futna (értsd : nincs közben az az érzése hogy "húbazzeg, ezt éppen csak elbírja a gépem..."), kérem jelezze milyen konfigja van!
Nekem abit nf7s v2.0ás alaplappan 2200+os (2150 MH körül húzott) amd procival, fél giga rammal és 128 megás sapphire 9600XT videókártyával ezek a tapasztalataim...
Előzmény: gstyle (2210)
gstyle Creative Commons License 2004.10.26 0 0 2210
KÖSZI, ÚGY NÉZ KI, MEGVAN:)))
Előzmény: Olajuwon (2209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!