Keresés

Részletes keresés

Tomforest Creative Commons License 2013.07.12 0 0 571

Elolvasnám színesen, de az angol tudásom még nem érte el ezt a szintet...Utánanéztem, de sehol se találtam magyarul. Ha valaki mégis tudna ilyenről, kérem írjon!

Előzmény: GroundZero (556)
'Rpee Creative Commons License 2013.05.20 0 0 570

Még hozzácsaptam 12 darab X-Magazint a vatera ajánlathoz - az ár maradt ugyanaz!

/többet már íérem nem írok erről - ha tudnám szerkeszteni az előző post-ot, nem kéne újat írnom :( /

'Rpee Creative Commons License 2013.05.19 0 0 569

A.C.Clarke ebben is van, ha érdekel valakit egy kis sci-fi gyűjtemény szinte semmiért:

http://hasznalt-konyv.vatera.hu/regeny/sci_fi/sci_fi_gyujtemeny_1755130028.html

Rokakoma Creative Commons License 2013.05.07 0 0 568

Nekem a polcomon van a  könyv.

 

 

Az átjáró - Hicsi sagáról (trilógia :-), mint az Útikalauz)  pedig csak legekben tudok nyilatkozni!

Az első kötetet legalább ötször elolvastam.

Egyik kedvenc  témám az időutazás, például szorosan kapcsolódik itt a könyvekben a fekete lyukakhoz.

 

 

Előzmény: dreamtom (567)
dreamtom Creative Commons License 2013.05.07 0 0 567

Aha, egészen korrekt volt (mármint az Időodüsszeia), vár a vége nekem kissé összecsapottnak tűnt. - Hehe: Egy trilógiára mondom ezt, de akkor is :)

 

Most épp a Végső bizonyítást olvasom, amit Pohl-lal közösen írt. 

A negyedénél járok, eddig korrekt, sokkal jobb a stílus, mint pl a Ráma II-ben, bár közrejátszhat, hogy nekem Pohl írásai is nagyon bejönnek, az Átjáró-Hícsí sorozata piszok jó volt, mind történet, mind stílus szempontjából.

 

Előzmény: Rokakoma (559)
beauvois Creative Commons License 2013.05.06 0 0 566

Én úgy éreztem, mintha a II. elejét felváltva írták volna (excalibur, Great Chaos, St.Michael, Cosmonaut and the Pope fejezetek tiszta Clarke) a többi kb. az Into the Pit-ig erősen/tisztán Lee, majd a vége már sokkal inkább Clarke.

 

A Garden és a Revealed pedig a technikai részek inkább Lee, a "lelkizős" részek és a társadalomleírások erősen Clarke - ezek más műveire (pl. Távoli Föld dalai, Végső űrodisszea) is jellemzők

 

Mintha a Garden kritikájából "fascinating mix of technology and humanity ..."* a technology min 80%-ban Lee, a humanity pedig min 80%-ban Clarke

 

*: a teljes mondat pedig szerintem az eddigi egyik legtalálóbb sci-fi könyvkritika

Előzmény: Rokakoma (562)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.06 0 0 565

Azt hiszem igen, a 3001 volt az utolsó, önállóan írt regénye. Eztuán megjelent még 6 regénye - de az már mind kooperációban íródott.

 

bio

Előzmény: divaoni01 (564)
divaoni01 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 564

Vagy úgy.

 

Igen, a 3001. The Final Odyssey már bőven akkortájt írodott (1997), mikor már vagy egy évtized társszerzőkkel is dolgozott a mester.

 

Még az is lehet, hogy ez volt az utolsó önállóan kiadott írása.

Előzmény: GroundZero (563)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.06 0 0 563

Teljesen jogos, én kevertem össze: nem a Rama-, hanem az Odüsszeia-saga utolsó részének utószavában magyarázza, miért volt fontos, hogy azt egyedül csinálja.

 

Legközelebb nem bízom meg a memóriámban...

 

Bocs és kösz a javítást.

 

Gr0

Előzmény: divaoni01 (560)
Rokakoma Creative Commons License 2013.05.06 0 0 562

Valószinűleg a negyedik kötetben több volt Clarke ötlete és megírása mint  Gently-nek. Mármint arányokban.

Előzmény: divaoni01 (560)
divaoni01 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 561

Mondjuk, ha az alábbi felsorolás nagyjából igaz, akkor valóban lenne még mit kiadni bőséggel !

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Arthur_C._Clarke

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (557)
divaoni01 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 560

De akkor miért van feltüntetve mindenhol Lee is a negyedik kötettel kapcsolatban ?

 

http://www.goodreads.com/book/show/112517.Rama_Revealedhttp://www.amazon.co.uk/Rama-Revealed-Sir-Arthur-Clarke/dp/1857232526
Előzmény: GroundZero (558)
Rokakoma Creative Commons License 2013.05.06 0 0 559

Az Időodüsszeia sorozatra  szerintem méltóan lehetett büszke Clarke!

 

Ezek a könyvek után kezdtem összeszedni a friss galaktika sorozatban megjelenteket.

A Navihar féle pajzs történetét például  Jack McDevitt három bekezdésben elintézi egy regényében, bár ott csak mellékes volt a főtörténet szempontjából.

 

 

Az elmúlt napok fényei vége egyszerűen zseniális!

 

 

Előzmény: dreamtom (548)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.05 0 0 558

Hát, hajrá, győzz meg egy kiadót, hogy fordíttassa le a hiányzókat ;)

 

A Rama-sorozat egyébként négy könyvből áll: Rendezvous with Rama, Rama II, The Garden of Rama és Rama Revealed. Az második és harmadik Gentre Lee-vel kooperációban született, az elsőt és negyediket csak Clarke jegyzi.

 

És szerintem mindegyik nagyon jó :)

 

Gr0

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (557)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.05 0 0 557

Én most tudtam meg, hogy a Ramából nem csak egy van. Egyáltalán hány könyve nincs lefordítva még? Szerintem egy is elfogadhatatlan, rég itt kéne lennie a teljes életművének!

GroundZero Creative Commons License 2013.05.04 0 0 556

És, még valami: nem tudom, megjelent-e magyar fordításban Greg Bear Eon c. könyve, de aki tudja, sztem feltétlen olvassa el, mert nagyon jó ki sci-fi, és szerintem kaki szereti Clarke-t, annak ez is tetszeni fog.

 

Gr0

GroundZero Creative Commons License 2013.05.04 0 0 555

Nekem amúgy a Baxterrel közösen jegyzett Time Odyssey is nagyon bejött - már, amit eddig olvastam belőle, vagyis az első két részt, a Firstborn-t csak elkezdtem, egy költöztés miatt félbehagytam.

 

Viszont, ha egyetlen kedvenc Clarke-t kéne mondanom, akkor az vagy a Rama II, vagy a Garden, vagy a Light of Other Days lenne - amit szintén Baxterrel közösen jegyzett, és szerintem hihetetlen jó. Aki még nem olvasta, annak feltétlen ajánlom!

 

bio

Előzmény: divaoni01 (553)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.04 0 0 554

Én teljesen véletlen kezdtem egyáltalán olvasni: anno, úgy 10 éve kb. megvettem a Rama videojátékot, és annak a dobozában volt a könyv (a II - a játék leginkább az alapján ment - és akkoriban, emléxünk, még ilyen nagy papírdobozokban árulták a játékokat, nem DVD-dobozban, mint manapság). Ott is hagytam, engem a játék érdekelt. Aztán később, amikor már végigjátszottam a játékot (nekem tetszett), egy fórumon megbeszéltem valakivel egy játékcserét, a Ramát adtam, már nem emlékszem, miért. És a találkozó előtti napon, csak úgy kíváncsiságból, elkezdtem olvasni a könyvet... Hát, nem is nagyon tettem le azután :) A gyereket meg megkérdeztem, kell-e neki a könyv is, de, mivel angolul volt, ő meg nem tudott, mondta, hogy tartsam meg nyugodtan... Így is tettem :)

 

bio

Előzmény: divaoni01 (553)
divaoni01 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 553
Na, jó bevallom beszereztem akkor másfél éve a kettest, de még nem olvastam, viszont most épp kellően felcsigáztál, így a következő könyv az lesz.Látatlanban nem megalapozott nyilatkozni az kétségtelen. Bár a már társszerzős Időodusszeia sorozat se idézte maximálisan számomra a dicső múltat, de az esélyt mindenesetre megadom a Ráma II-nek is, aztán majd visszatérek a témára.
Előzmény: GroundZero (551)
Platon Creative Commons License 2013.05.04 0 0 552

Nem hinném.  Sajnos inkább a betegsége tehetett róla szerintem.

Előzmény: divaoni01 (550)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.04 0 0 551

Nem. Az összes RAMA-könyv döntő részben az ő munkája volt - az utolsó rész pedig kizárólag ő (az előszóban le is írja, hogy az miért nem ko-produkció, mint az előzmények).

 

Amúgy az, hogy kinek melyik tetszik és melyik nem, nyilván ízlés kérdése - nekem például kimondottan a II a kedvencem - lehet, hogy azért, mert azt olvastam először a négyből (igen, nem a Randevúval kezdtem...), és pont az eleje fogott meg, mert "csak úgy" beleolvastam, és teljesen megfogott (életem első Clarke-regénye volt en bloc, nem csak a Rama-sorozatból). De ettől, persze még megérem azt, akinek nem jött be.

 

Aki egyébként azt gyanítja, hogy tulajdonképpen Gentry Lee-könyvet olvas Clarke neve alatt, annak javaslom a Bright Messengers c. Gentry Lee-könyvet (amely amúgy a Rama-univerzumban játszódik, bár ennek nem sok szerepe van a műben) - rögtön látni fogja, mire volt képes Gentry Lee Clarke nélkül :) (Spoiler: nem túl sokra...)

 

Gr0

Előzmény: divaoni01 (550)
divaoni01 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 550
Elég gyanús, hogy ezekhez már csak a nevét adta.
Előzmény: Platon (549)
Platon Creative Commons License 2013.05.04 0 0 549

A késői regények ugyan technikailag továbbra is hozzák a szinvonalat, de azért valami hiányzik belőlük. 

 

Az a szikra ami például pont az említett három könyvben még megvolt. Nevezzük zsenialitásnak.

Előzmény: dreamtom (548)
dreamtom Creative Commons License 2013.05.04 0 0 548

Detto.

Óriási csalódás volt a Randevú után - megjegyzem az első és egyetlen eset volt, hogy egy Clarke-könyvben csalódtam. Ha megjelenik magyarul, a 3. 4. részt még elolvasom, de már nem fogok nagy dolgokat várni tőlük.

Érdekes, mert a más társszerzős regényeiben (Időodüsszeia-sorozat, Végső bizonyítás) azért hozta a színvonalat.

Számomra még mindig a Város - Gyermekkor - Ürodüsszeia-sorozat a három leginkább kedvenc Tőle.

 

Előzmény: Rokakoma (547)
Rokakoma Creative Commons License 2013.05.03 0 0 547

Nekem  az első százötven oldal volt sok míg elindultak, eljutottak  a Rámához. Nekem nem hiányzott  a  római  fejezet.

 

Előzmény: beauvois (545)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.03 0 0 546

Hát, ezt nem tudom...

 

De amúgy nekem is a II volt a kedvencem a sorozatból, azután a Garden.

 

bio

Előzmény: Rokakoma (544)
beauvois Creative Commons License 2013.05.03 0 0 545

Hát az első részben Nortonék úgy csöppentek az egészbe, hogy pont ők votlak kéznél. A másodikban meg már egy előre szervezett expedíció megy és mint tudjuk, a média nagy hatalom. 

 

Lassan két és fél év telte el az RII magyar kiadása óta és azóta semmi hír a folytatásokról.

Szerintem olvasói szempontból a II., annak is főleg az első fele a legnehezebb, az első részben túl sok a technikai leírás. Gentry Lee túlszakmaizta a dolgot. Dehát ő tényleg sokat tud az űrtechnológiáról.

Előzmény: Rokakoma (542)
Rokakoma Creative Commons License 2013.05.03 0 0 544

És  lesz belőle fordítás magyarra?
Örültem volna, ha a  Galaktika adja ki őket.
Nekem a Randevú.... még a régi van a  polcon.

Előzmény: GroundZero (543)
GroundZero Creative Commons License 2013.05.03 0 0 543

Abszolút minden kiderül, nyugi ;)

 

Gr0

Előzmény: Rokakoma (542)
Rokakoma Creative Commons License 2013.05.03 0 0 542

Az első Ráma könyv stílusa nekem jobban bejött. Több volt benne  a  tudomány, mint a "bulvár". Az olasz újságirónőtől a hajam égnek állt.

 

 

A könyv rengeteg megválaszolatlan kérdést tesz fel, amik remélem kiderülnek majd a  folytatásokból.

Mikor várhatóak magyar fordításban.

 

Előzmény: beauvois (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!