Keresés

Részletes keresés

einohyl Creative Commons License 2021.01.03 0 0 954

 Na végre rájöttél, hogy  így nem építhető be.

 A korábbi képen látható, hogy a páros díszgerendák  úgy  310 magasságban  futnak. Az ajtó felső részéhez viszonyítva... azoknak a magassága  210 cm, kb. 1 m van felette. Ha  távot felezed , akkor 50 cm jöhet lejjebb az új födém, azaz 260 ... majdnem nyert.

 Indítónak kérdezted :

 

Tudnatok segiteni, hogy a csatolt kepeken lathato gerendak hasznalhatok tetoter beepiteshez (fodemkent) vagy mindenkeppen uj gerendak beepitese szukseges? 

   Ott nem használható,  az új födémnél segéd anyagnak, meg máshol használható.

 

 

 Ha értékes a telek... jó helyen van a ház akkor érdemes spekulálni  egy tetőteres bővítésen.

De csak tervezői  iránymutatással... azaz meg kell terveztetni. És akkor, ha már tervezés, az álló ablak sem probléma.

 

 Ablakokkal  , jó helyen, jól szerkesztett lépcsővel elképzelhető egy   élhető  plusz tér.

 

 De ennek feltétele  az új födém alacsonyabban való elhelyezése.. Azt is át kell gondolni hogy az alsó tér az új födémmel, ami nagyjából 250 -260 között fut,  milyen látványt nyújt az alsó tér. Elvileg  jó.

 

 

 

 Ha mégis  nagyon ragaszkodsz az eredeti elképzeléshez, azaz a díszgerendák maradnak a helyén arra is van megoldás .

 

 Mint  topiktárs írta,   a kettő közé egy harmadik  gerenda és a falcsatlakozásoknál  tisztességes felfekvést kialakítani. Vízszintes gerenda alátámasztással, vagy oszlopokkal.

 De a felső tér  így  tényleg csak olyan gyereknek való játszó vagy alvó valami lesz.  Majdnem kúszva lehet közlekedni ott. Pl. a függesztőket kerülgetni.

 

 De mint írtam  minden megoldható... lehetetlen nincs !  Talán még egy alaprajz  és a lépcső  elhelyezéssel előrébb jutunk.

 

 

 Ja  a szintek áthidalására már nagyon régen kitalálták a létrát. Az elvileg lehet nagyon meredektől a függőlegesig.

 Természetesen az azon való közlekedésnek vannak korlátai.

Előzmény: BRICK. (953)
BRICK. Creative Commons License 2021.01.03 0 0 953

Koszi, 

 

Akkor lehet, hogy celszerubb nem a diszgerendak magassagaban, hanem lejjebb, 270 cm magasan beepiteni.

 

Viszont ott most nincs semmi, csak porotherm 38 cm teglafalak, illetve a szomszed feloli falnal 1 db vb piller.

 

Ebben az esetben milyen technologiaval lehet utolag fodemet kialakitani? 

Es kb. mennyibe kerul ekkora teruleten? (kb. 30 nm) 

Előzmény: -carcass- (952)
-carcass- Creative Commons License 2021.01.02 0 0 952

A fesztáv elég karcsú. A 6,6 félnyereg tetőnél (és szem előtt tartva a 3m-t a "gerendák" felett) ~25° körüli hajlásszöget ad. durván 4m széles hely sáv marad a beépítésre. Velux ablaknak nem olyan kellemes használati oldalról, bár technikailag simán berakható ilyen hajlásszögnél. 

Álló tetőablaknál viszont már engedélyköteles lesz a dolog.

--

A lambéria felett milyen szerkezet van? Én sejtem, hogy minek kell ott lennie, de a magasság és a szelvények nem fogják zavarni a beépítést? Esetleg van más is? Ez a lambéria sem egy szokványos megoldás...

--

Megnéztem a rétegrendet a tetőnél. Az a 10 cm hőszigetelés a szarufák között elég karcsú és az állapota is kérdéses. A terv valamikor 2000-2005 közötti lehet, ez akkoriban volt szokás.Az 5 centi légrés is kevés. 

Nyáron qrva meleg, télen ugyanilyen hideg lesz fent, hacsak nem fűtöd túl a belső teret.

Szóval feltételezve, hogy a héjazatot nem bontjuk meg, befelé kell a szerkezetet szigetelni, ami további helyet vesz el.

--

A lépcsőnek elég kevés lesz a hely, a csigalépcső pedig elég kényelmetlen.

És akkor bútort még nem vittél fel a tetőtérbe.

Én már megoldásban gondolkodnék.

--

Továbbra is azt mondom, hogy ezt élőben kell látni.

Esetleg megkereshetnéd az eredeti tervezőt...

Előzmény: BRICK. (950)
einohyl Creative Commons License 2020.12.31 0 0 951

  Minden megoldható.

Habár egy ilyen társasházban ez konfliktus forrás lehet !

Előzmény: BRICK. (950)
BRICK. Creative Commons License 2020.12.31 0 0 950

Sziasztok,

 

Egyben válaszolok (és köszi, hogy segítetek):

 

Szóval:

- a fesztáv kb. 6.6 méter

- csatoltam egy külső képet, hogy egyértelműbb legyen, a piros háromszög jelzi, hogy bent ezek a "díszgerendák" hogyan helyezkednek el

- szintén csatoltam a metszetet, sárgával bejelöltem a mi lakásunkat (ez egy társasház) ahol a szomszéd lakás benyúlik a mi lakásunk fele fölé (pirossal pedig jelöltem a nappalit amit be akarok építeni)

- egyébként a másik lakásban végig monolit vb födém van, de a mi nappalinkban már nem csinálták meg(ezzel akarok vmit kezdeni)

- láthatjátok, hogy a tetőt visszabontani a félnyeregető miatt nem lehet, ezért más megoldásra van szükség

- a lépcsőfeljárót az egyik sarokba tenném a nappaliban, nyilván csak egy keskeny csigalépcső fér el

 

Előzmény: -carcass- (946)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 949

Ahhoz képest, hogy egy leier-gerendás-béléstestes 22 cm-es födémre azt mondják, hogy "óvatosan" szabad csak terhelni, ez a faszerkezet lepkefing.

Előzmény: BRICK. (943)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.30 0 0 948

Azon elgondolkoztál már, hogy hol és hogyan fogsz felmenni a tetőtérbe?

Előzmény: BRICK. (943)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.30 0 0 947

Akkor az nem követi a tetősíkot?

Előzmény: BRICK. (944)
-carcass- Creative Commons License 2020.12.30 0 0 946

Nem tudod felhasználni, ez a szerkezet semmire nem alkalmas.

Hogy helyette mit érdemes csinálni, azt így kép alapján nem lehet megmondani. Látni kellene (egyébként is jó, ha szakmabeli látja) vagy legalább egy metszet kellene a házikóról, de összességében az is kevés. (nem tűnik réginek, biztosan van róla terv)

Az acélt én elkerülném, egyrészt qrva drága, és egyébként sem is illik ehhez a belsőhöz, ha pedig bútorozni is akarsz, akkor jó lenne megtervezni, nem vakon neki ugrani. A falat kár lenne vésegetni, inkább azt lambériát kellene visszabontani és a vb. koszorúra ültetni az új gerendákat.

Egyébként mennyi a fesztáv? 5m-nél nem lehet sokkal több...

 

Előzmény: BRICK. (943)
eekeili Creative Commons License 2020.12.30 0 0 945

  Helló !

Ahol fut egymás mellet a két gerenda - közzel - azok közé egy  3. erősen összecsavarozva, a két szélen  megtámasztva egy vízszintes gerendával és kész a födém gerendázat.

 

 Így biztos nem jó, de a 3 gerenda együtt dolgozik az már megfelelő lehet. Mondjuk a páros gerendák fesztávját  /hosszúságát is ismerni kellene.

Előzmény: BRICK. (944)
BRICK. Creative Commons License 2020.12.30 0 0 944

A lamberia felett egyebkent van meg 3 meter belmagassag (a lamberia egyfajta almennyezet) 

Előzmény: BRICK. (943)
BRICK. Creative Commons License 2020.12.30 0 0 943

Ugy ahogy irod, eredetileg disznek epult, mert egyebkent enelkul is tartana magat az epulet.

Viszont ugy gondoltam, ha mar ott vannak, akkor felhasznalom oket. Ha a fal mellett - ahol csavarozva van - oszlopokkal alatamasztanam az segitene? Szerintem is 5x10es gerendak.

 

Vagy ehelyett milyen megoldasok johetnek szoba? 

Acelgerendakat kellene belefurni a falakba es arra a fodem? 

 

Koszonom, hogy segitesz! 

Előzmény: -carcass- (941)
X_Arpad_X Creative Commons License 2020.12.30 0 0 942

Üdv mindenkinek,

Tetőtér beépítésen gondolkodok: hullámpala a tető, és tetőtéri ablakot szeretnék beszerelni.

Hullámpala tetőre lehet kapni tetőtéri ablakot/keretet? Neten nem találtam, van esetleg valakinek ötlete, javaslata? Van esetleg valamilyen univerzális tetőtéri ablak/keret, amelyik nem cseréphez stb-hez való? Köszönöm.

-carcass- Creative Commons License 2020.12.30 0 0 941

Ez tetőtér beépítésre tutira nem lesz alkalmas. Ez olyan, mint egy függesztőműves szerkezet, de alapvetően nem beépítésre van kitalálva. Fura, hogy a két végén nem egyforma a megfogás és mivel elég kicsik a szelvények (mekkorák lehetnek? 5x10-es?) kb. dísznek vannak ott.

Talán még elbírja, ha hajópadlóval leburkolod és felülről hőszigeteled, de lehet, hogy már az alatt is lehajlik - másra nem lesz alkalmas.

Egyáltalán mekkora a belmagasság a "gerendák" felett?

Előzmény: BRICK. (939)
kiggyo Creative Commons License 2020.12.30 0 0 940

Mindenképpen keress egy statikust aki megnézi, ezt képekről nem lehet (és nem is szabad) megállapítani.

Előzmény: BRICK. (939)
BRICK. Creative Commons License 2020.12.30 0 0 939

Tudnatok segiteni, hogy a csatolt kepeken lathato gerendak hasznalhatok tetoter beepiteshez (fodemkent) vagy mindenkeppen uj gerendak beepitese szukseges? 

 

 

 

Sajnos ahogy lathato, az egyik oldalon nem a falra vannak fektetve a gerendak, hanem fel vannak csavarozva a falra (pontosabban ott elvoleg fut egy folulgerenda a falban). 

 

Egyebkent 38cm porotherm falak. 

 

 

Koszi

 

 

 

 

 

 

Cengő Creative Commons License 2020.12.09 0 0 938

Ja hát igen, a nagyszobában, ott van :)

Feláldozunk 2m2-t lent simán, persze, az oké. A köztes fal mozgatható is, egy vékony folyosón is gondolkodtam a két nagyszoba között. Csak nem tudom eldönteni, hogy ilyent lehet-e. Milen jellegű szakember tudja felmérni a tető kivágásának lehetőségeit?

Köszi!

Előzmény: -laller- (937)
-laller- Creative Commons License 2020.12.09 0 0 937

Van azért, csak nem a fürdőben :)

Valamelyik nagyszobában? Ugyan nem vagyok benne biztos, de a rajz alapján a gerendák a hosszabb fallal párhuzamosak, ami szerencsés.

Persze el kell dönteni, hogy mennyire fontos a beépítés, feláldoztok-e miatta 2m2-t lent (onnantól már ölég magasan van)

Előzmény: Cengő (936)
Cengő Creative Commons License 2020.12.09 0 0 936

Hát, 3 m nem nagyon van semerre :)

Előzmény: -laller- (933)
Cengő Creative Commons License 2020.12.09 0 0 935

Emeletről van alaprajz, csak ott nem látszik semmi a tetőről. 

Felteszem, pirossal jelöltem a feljáró mostani helyét

Előzmény: Dunit2 (934)
Dunit2 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 934

 Kell ott lenni alaprajzoknak is. Külön a földszintre és külön a felső szintre.

 Látszik , hogy ez eleve beépítésre készült.

 

 Tehát a gerendák irányát rajz, vagy ha az nincs feltárás útján lehet megállapítani.

Előzmény: Cengő (932)
-laller- Creative Commons License 2020.12.07 0 0 933

Szerintem a rajz alapján inkább 3 méter kell, hogy kényelmes - és szabványos - legyen. Nem tudom, van-e ekkora hely. Gerendák közé férjen be, első körben ne kelljen a tetőszerkezetben kiváltani semmit. Megoldható persze csak nyilván költsége van. Vagy marad a csigalépcső.

Előzmény: Cengő (932)
Cengő Creative Commons License 2020.12.06 0 0 932

Köszi!

Ilyen képem van:

" Ennek helyét a födém szerkezetének ismertében lehet meghatározni." Ezt honnan lehet kideríteni? Ennél részletesebb infóm, mint ez a rajz, sajnos nincs.

 

Köszi szépen!

Előzmény: Dunit2 (931)
Dunit2 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 931

  Üdv . ! 
Kérdezed , hogy  :

 

 

Bárhol ki lehet vágni, hogy ott legyen az ajtó, vagy ez hogy működik?"

 

 Egy padlástérbe akár 60 x 60 cm -es nyíláson is fel lehet jutni, de nem kényelmes, sőt néha baleset veszélyes is lehet. 

 

   Egy   jól - biztonságos   megközelítéshez kell egy  legalább 1  x 2 m -es kivágás  a födémen.

 Ennek helyét a födém szerkezetének ismertében lehet meghatározni.

 A másik megoldás az 1 x 1 m -e kivágás, de ilyenkor  csigalépcsőt célszerű alkalmazni.

 Ezen kívűl figyelembe Kell venni még a feljutásnál  a fenti belmagasságot is. Annak min. 1,8 m -nek kell lennie.

 Talán egy felrakott rajz után visszatérhetünk a probléma megoldására.

Előzmény: Cengő (929)
kiggyo Creative Commons License 2020.12.03 0 0 930

Jól sehogyan sem tudod megoldani. Sok-sok fólia átlapolás-ragasztással lehet valamit csinálni, de messze lesz a jótól. Én is eszeltem rajta de elvetettem.

Előzmény: CroCo_1 (928)
Cengő Creative Commons License 2020.12.03 0 0 929

Sziasztok!

Tetőtér beépítésen gondolkodom, az emelet amolyan félemelet, egy része tető alatt van már, és még fölötte van egy tetőtér, ez lenne a cél. Viszont oda fel a fürdőn plafonján vezet egy csapóajtó minden létra nélkül. Nem tudom hogy gondolta aki oda gondolta, de ennek az áthelyezése mekkora probléma lehet? Bárhol ki lehet vágni, hogy ott legyen az ajtó, vagy ez hogy működik?

Köszi!

CroCo_1 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 928

Sziasztok!  

 

Hogyan tudom jól megcsinálni a fogópár áttörést a szigetelésen? A fogópár felett szeretnem a fóliát elhelyezni, így nyerek a belmagasságban kb 20cm.ert, Sajnos erről nem találtam sehol tippeket.

katibor79 Creative Commons License 2020.11.23 0 0 927

Sziasztok!

 

Egy furcsa kérdésem lenne.

Jelen esetben nálam a tetőtér be van építve. Jelenleg van egy kissebb előszoba egy kisebb szoba egy fürdő és egy nagyobb szoba ez összesen kb hasznos 35-40 m2. A mostani csok támogatásokba is beleesnénk (gyerekek miatt). A kérdésem az: ha csak a nagyobbik szoba felett tulajdonképpen egy tetőemelést hajtunk végre és kialakítanánk még egy tetőtéri szobát (tervezéssel, engedélyeztetéssel stb stb és megfelel a helyi előírásoknak is) akkor tetőtérnek minősül e így is vagy nem? köszönettel Tibor 

Zöldár Creative Commons License 2020.11.18 0 0 926

 Teheted, de arra ügyelj rések ne legyenek köztük.

 

Ha lennének azokat gyapottal kitömöd !!

Előzmény: CroCo_1 (925)
CroCo_1 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 925

Sziasztok!  A tetőteret szigetelem....  a tetősíkban kőzetgyapotot tettem. Van még 10cm es polisztirol táblám (80-as és 100-as) azokat betehetem a fogópárok közé (vízszintes rész)?  Az alatt lesz a párazáró és a fém profilon a karton... (Kis tér maradna csak a fogópárok felett, így azon nem gondolkodtam, hogy tetősíkba rakjam a kartont)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!