Keresés

Részletes keresés

Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 61
Nem tudom. Én a 80-as években elég liberális egyetemre jártam, és jó szakembereket képeztek.
Előzmény: magyarpolgar (56)
bokor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 60
Mivel kapcsolatban ez a gond?
Előzmény: magyarpolgar (59)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 59
a gond az ezzel kapcsolatban, hogy a gyermek lényegesen több időt tölt iskolában mint otthon.
Előzmény: bokor (57)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 58
az elszúrt felvételit újra lehet próbálni a köv. évben...
Előzmény: Ki(vagyok)_én (54)
bokor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 57
Célok: 1. Gondolkodó ember - rendben. Ezt szeretne nevelni a liberális iskola is
2. Rend, kötelességtudat, szabályok tisztelete: ezt a gyereknek elsősorban otthonról kell hoznia. Amíg azonban a szülők többsége cinkosként ott áll a gyerek mellett, igazolja a lógásait, és mindenért a tanárt hibáztatja, addig az iskolának nagyon nehét dolga van.
3. Tiszteletre sem lehet nevelni senkit. Úgy kell viselkedni szülőként, tanárként, hogy kiérdemeljük a tiszteletet. A szeretet nélküli, félelemből való tiszteletne az égvilágon semmi értelme.
4. Humán tárgyak ne marginálisan legyenek jelen:igazad van, de sajnos túlságosan is nem marginálisak. Az irodalom és a törtélem tanítása a mai hatalmas, nagyrészt felesleges anyag mellett (amit KÖTELEZŐ megtanítanunk) nem fogja a gyerekkel megszerettetni az olvasást, a világra való rácsodálkozást, legfeljebb ha akad bátor tanár, aki a saját feje után megy. Ugyanez igaz egyébként a reál tárgyakra is :-)
5. A felsőoktatás ne híguljon: ne vegyeneg fel fűfavirágot, csak hogy elmondhassák, mennyivel nőtt a felsőoktatásban tanulók száma :-))
Előzmény: magyarpolgar (43)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 56
meg persze új szakok jöttek létre a munkaerőpiaci igények miatt..

Szerencsére viszont az egyetemeken nem nagyon hat a liberalizáció. Az oktatói gárda nagyon jó és hát nem emléxem, hogy olyan nagy liberalizmus lenne :) Ha kírták vizsgakövetelménynek a félév elején, hogy beugrót kell írni kollokvium előtt akkor gyűjtögethette az ember a gyak. uv-kat mire egyáltalán eljutott vizsgázni. Nem tudom mostanában ez mennyire van így. Szóval amikor én még kikerültem szerintem naygon jó szakembergárda került ki az évfolyamból.

Előzmény: Original Ganjaman (53)
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 55
Nálunk (a kreditrendszer előtt) így ment. 200-an kezdtünk, második félévre maradtunk vagy 100-an.
Előzmény: Ki(vagyok)_én (54)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 54
Nekem lenne egy javaslatom. A jelentkezőket nem előre kell keményen megrostálni, hanem az egyetem első második évében. Egy elszúrt felvételi nem azt jelenti, hogy valaki nem odavaló, de mondjuk két év alat kiderülhet.
Előzmény: Original Ganjaman (53)
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 53
igen, ez közös bűne az előző két kormánynak. Annyi kiegészítéssel, hogy a kilencvenesek közepén valóban növelni kellett a létszámot, a 70esek közepi baby-boom miatt.
Előzmény: magyarpolgar (52)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 52
igen ők is.
Előzmény: Ki(vagyok)_én (51)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 51
Ki is higította fel a felsőoktatást? Pokorny?
Előzmény: magyarpolgar (48)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 50
ok :)
Előzmény: Original Ganjaman (49)
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 49
árokbetemető egyetértésem.
Előzmény: magyarpolgar (48)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 48
volt olyan vélemény, hogy a felsőoktatási intézmények létszáma csökkenti a munkanélküliséget.
Na de pénzbe kerül az is ha valaki a felsőoktatási intézménybe jár.
Fizessék ki munkanélküli segélynek de ne a felsőoktatási intézményt áldozzák fel a munkanélküliség-csökkentés oltárán
Előzmény: Original Ganjaman (46)
Timótea Creative Commons License 2002.08.29 0 0 47
Egy gyereket átiratni egy olyan iskolából, ahol spanyolt tanultak egy olyanba, hol angolt tanulnak - ez szerinted ugyanakkora teher egy gyereknek, mintha mondjuk 9-10 évesen egy Waldorf (jól írtam?) iskolából át kell menjen egy hagyományos, porosz tanrendű iskolába? (Ennek a két iskolatípusnak is egy a célja, csak máshogy közelíti meg.) Vagy ekkora különbségek nem lesznek iskola és iskola között?
Előzmény: PuPu (11)
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 46
nalátod. vannak itt közös pontok. egyetértek az európai gondolkodó emberrel - bár kissé általánosnak tűnik a megfogalmazás. A felsőoktatás hígulása meg... khm khm ...
Előzmény: magyarpolgar (43)
drgonzo777 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 45
először azt nézzük meg kik kerülnek be! ne álltalánosíts, mert én nem adom a gyerekemet olyan helyre ahol a vallást összekeverik az éppeszűséggel!
Előzmény: magyarpolgar (37)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 44
Nem maradt abba. Volt iskolám ma is ebben a szellemben oktat, csak a tanárok cserélődtek. (Általában nyugdíj, halál stb. miatt.) A suli ma is benn van az első ötben.
Előzmény: Original Ganjaman (40)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 43
Európai gondolkodó embert kell nevelni. A gyerekeknek meg kell tanulniuk a rendet. Meg kell tanulniuk mi a kötelességtudat. Meg kell tanulniuk, hogy szabályok szerint élünk és a szabályokat be kell tartani. Tiszteletre kell nevelni. A humán tárgyak ne marginálisan legyenek jelen. Neveljék rá a gyerekeket, hogy nem azért tanulok mondjuk magyar irodalmat mert át kell menni belőle- hanem mert az nekem jó mert attól leszek egész és gondolkodó ember (ez a történelemre is igaz). Az egyetemeken legyen kőkemény felvételi rendszer ahogy régen volt. A felsőoktatás ne híguljon. Aki nem való oda arra ne költsön az állam több milliót addig amíg ellébecolja az első évet aztán távozik.

stb.stb.

Előzmény: Original Ganjaman (38)
bokor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 42
Ha jól tudom, a Fazekas, az Apáczai, a győri Révai, a pécsi Nagy Lajos, és sorolhatnám, nem egyházi iskolák. Ők szoktak az élen állni, ha magyar tarka kolléga erre járna, ő biztos tudna linket is adni, hol lehet utánanézni a felvételi arányoknak...
Előzmény: magyarpolgar (37)
bokor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 41
A téma iránt érdeklődöknek azért javasolnám még tanulmányozásra a Neveljünk ostobákat - a magyar tanügy című topikot is!
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 40
sajnos kimaradtam belőle.

off
a 90esek elején szóról-szóra(!) kellett visszamondani xyz integrált áramkör gyártását (tantárgy: anyag- és gyártásismeret), egy olyan tanárnak, aki szerint a fát bányásszák (sic!). Később pedig egy pont híján nem lettem egyetemista, "csak" főiskolás.

e tantárgy beleszámított.

on

És miért maradt abba ez a szisztéma anno?

Előzmény: Ki(vagyok)_én (36)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 39
Vannak jó és vannak rossz iskolák. Nem azon múlik, hogy egyházi vagy nem. Én világi középiskolába jártam és 28 emberből 27-et vettek föl elsőre egyetemre. Tudomásul kell venni, hogy az iskolák között van színvonalkülönbség. Az egységesítés kb. olyan lenne, mint annak idején a mao ruha.
Előzmény: magyarpolgar (37)
Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 38
jajj. ne szavazózzunk már!
Ha a mélyen tisztelt Pokorni úr jött volna elő a nyelv+net+nonlexikal dumával, őt is támogattam volna. Vagy elfogytak az érvek, és marad az szdsz mint szitoxó?

Én maradok a vitánk vonalán: TE hogyan súlyoznál?

Előzmény: magyarpolgar (35)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 37
az amit írtál baromság.
De nézzük meg az egyházi iskolák mindenkori továbbtanulási arányát és nézzük meg kik kerültek ki egyházi iskolákból.
Előzmény: unnamed (7)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2002.08.29 0 0 36
"Megtanítani tanulni": Annak idején a 70-es évek végén 80-as évek eljén nekünk már ígxy tanítottak a középiskolában. Lehet, hogy nem is kell forradalmian új szemléletet bevezetni, csak körül kell nézni kis hazánkban?
Előzmény: Original Ganjaman (33)
magyarpolgar Creative Commons License 2002.08.29 0 0 35
világos. De még mindig nem értesz. A dolgok súlyozása nem jó.
Egyébként a véleményeden mert te SZDSZ szavazó vagy nem csodálkozom.
Előzmény: Original Ganjaman (33)
Timótea Creative Commons License 2002.08.29 0 0 34
Abból a szempontból tök jó lenne egy liberális iskolarendszer, hogy egy olyan gyereknek, mint mondjuk a testvérem volt,( aki a kínok kínját állta ki a reál tárgyakkal, de humán tárgyak nagyon mentek neki) lehetne választani egy olyan iskolát, (már általános iskolát is), amelyik sokkal jobban koncentrál a humán tárgyakra és nem kell nap mint nap szenvednie a matekkal.

De mi van azokkal a gyerekekkel, akiknél nem ilyen egyértelmű az érdeklődési kör? Egy srác, akivel tulajdonképpen együtt nőttem fel, az általános iskola alsó tagozatában élt-halt a matekért, mire elvégezte az általánost, már utálta, ma jogot hallgat és él-hal az irodalomért.
ÉN még 18 évesen is nehezen tudtam eldönteni, hogy merre tovább. Ha már az általános iskolák specializálódnak valamilyen irányba, hogy döntsem el egy 6 éves gyerek esetén, hogy milyen suliba adjam??? Ma is vannak persze mindenféle tagozatos iskolák, mindenféle fakultációval, de ezt plusszként adják az alaptanterv mellé.

Az szerintem jó a mostani rendszerben, hogy mindenből ad egy alapképzettséget, és majd 14 (én ezt is korainak tartom) vagy 18 évesen el lehet dönteni, hogy merre tovább. A gyereknek. Nem a szülőnek.

Original Ganjaman Creative Commons License 2002.08.29 0 0 33
Lejjebb azt írtam, megtanítani tanulni. Ennek pedig manapság jelentős része az internethasználat.
A nyelvtudásról nem is beszélve. Jelenleg katasztrofális (az enyémet is beleértve) Szóval MB nem is beszél hülyeségeket.
Előzmény: magyarpolgar (29)
bokor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 32
Csak sokkal egyszerűbb, gyorsabb használni azt a lexikont a gépen, mint levenni a polcról - ráadásul a polcok befogadóképessége nem engedi meg, hogy biztosan ott legyen az a lexikon, atlasz, amire az adott pillanatban szükséged van. És az sem biztos, hogy idegen nyelvet tanulva elő tudsz fizetni egy csomó külföldi újságra - ha tudod, mire gondolok.
Előzmény: magyarpolgar (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!