Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2021.02.22 0 0 374

 

 

 Nekem is van  egy 28 nm -es lakásom.

Villannyal  és kandallóval is lehet fűteni. 

Bérbe adom. Természetesen a bérleti díj ezek figyelembe vételével lett megállapítva.

Előzmény: ddsteel (373)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 373

Na ez az. Hogy nem lesz elég a villany, ugyanis a cserépkályha, ami a szobában van, nem tudja befűteni az előszobát, kamrát, a lakás átellenes részét, ami jéghideg. A lakásban csak 16A van, óra a lakásban, tehát bármilyen bővítés 100E pluszos tétel, mivel ki kellene rakni az órát a folyosóra. Kellene mondjuk 3-4 Nobo panel biztosan. Tehát a panelok, amperbővítés is elvinne pár százezret... A ház teljesen szigeteletlen, tudom, hogy egy szigetelt házba elég lenne a villany. A lakás ki van adva, nem túl életszerű 90ezres villanyszámlával lakást kiadni, még az Örs közelében sem. Tudom azt is, hogy a kémény és a kazán a drága, nem a radiátorok és a csövek... Az első ötletem egy 2,8kW-os klíma volt az előszobai részbe, az mondjuk 250E, de a kéményt a hérához mindenképp béleltetni kell, ami fél milka és akkor konzerválnám az ötven éves technikát. Itt nincs. olcsó megoldás, csak drága és még drágább. Úgy okoskodtam, ha ráköltök most 1,5-max 2 millát, lesz egy összkomfortos lakás, amiek viszonylag alacsony a. rezsije, tehát jól kiadható, az értéke magasabb, mint a konvektorosé. 5-7 évig biztosan kiadva lesz még... 

Előzmény: Téli nap (371)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.22 0 0 372

  A másik véglet amikor  működő gázfűtéssel rendelkező naivak belehabarodnak a villanyfűtésbe.

 

 Van pl. egy  60 - 80 nm  közötti lakás  és gondol egyet a tulaj, neki villanyfűtés kell.

 Van neki  25 Amp  néha 32  bejövő villany teljesítménye /   5 -7 kW/  és  kb. 40 kW -nyi gázteljesítménye.

 Azt a   5-7 kW akarja  még terhelni egy fűtési igénnyel is.

 Nem fog menni. A villany kell a világításra,  az elektronikára, a háztartási eszközökre / hűtő, mosógép, hajszárító, porszívó egyéb eszközök /.

 A társas házakban nem áll rendelkezésre a korlátlan bővítés .

 

 

 A gáz  kell a fűtésre, a tűzhelyre és a meleg- víz  termelésre.

Előzmény: Téli nap (371)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 371

  Akkor még egy kört !

 

 Minden gázszerelő   a kialkudott áron dolgozik és csak  a szakmailag előírt anyagokkal.

 Ha valami gikszer lesz az inkább a kivitelezés esztétikájával lehet.

 

 Viszont teljesen mindegy a végső ár szempontjából, hogy 32 vagy   130 nm  egy lakás.  Csak több radiátor és némileg több cső kell. Minimális a munkabér különbözet is. Másrészt meggondolandó, hogy    egy 32 nm -es   ráadásul védett lakásnál kell e központi fűtés.

 Megteszi a villany is. Pont a határon van.

 A radiátoros  kondis fűtés bőven a millió felett lesz, villannyal viszont  minimális költségen is megúszható.

 Egy ekkora lakás un.  hőigénye nem több 2 -3 kW-nál, az tél  legtöbb szakaszában ennyi sem.

 Tehát a millió és a  két  három tízezer áll szemben egymással.

 

 

 Gáznál  a fűtésszámla lehet  30 eft  - villanynál a 3 x -osa.

 Nem árt viszont   egy 32 Amp -es   bejővő biztosíték.

Előzmény: ddsteel (368)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.21 0 0 370

Héra cserépkályha, mindenképp kikerül, mert a kéményt muszáj bélelni fél milláért és akkor már ne maradjon az 50 éves technológia. Ráadásul reggel volt a cserépkályhás, megskalpolta és mondta, hogy nem is szabályosan van rakva. Szóval kályhabontás és full rendszerkiépítés kell.

Előzmény: Téli nap (369)
Téli nap Creative Commons License 2021.02.21 0 0 369

  A jelenlegi fűtés  milyen rendszerű  ??

Előzmény: ddsteel (368)
ddsteel Creative Commons License 2021.02.21 0 0 368

Sziasztok, tudtok ajánlani megbízható, normális áron, nem gagyi anyagokkal dolgozó, megbízható gázszerelőt, aki cirkót is szerel teljes ügyintézéssel?  A munka, ha érdekes: Zugló, cirkófűtés kiépítése 32 nm-es társasházi 2. emeleti lakásba felette még egy emelet és padlástér van, a kémény kéményseprői becsléssel 13 m, teljes bélelés szükséges a kondenzációs kazánhoz, úgy tudom, már csak azt lehet, cirkófűtéshez teljes körű kiépítés lapradiátorokkal és TELJES kéményseprői ügyintézéssel. 

Trancelate Creative Commons License 2021.02.16 0 0 367

Vegyesen hallottam mindent, de inkább rosszat mint jót.

Előzmény: Érd-eklődő2 (366)
Érd-eklődő2 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 366

Pont ezt akartam kérdezni tőled.

Előzmény: Trancelate (365)
Trancelate Creative Commons License 2021.02.15 0 0 365

Szia!

Mik a tapasztalataitok róluk, megbízhatóak?

Előzmény: Érd-eklődő2 (364)
Érd-eklődő2 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 364

Szia, folyamatban vagyunk velük, miért kérdezted? Köszönöm.

Előzmény: Trancelate (361)
Hedi55 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 363

Szia! Kérdésem, hogy feljelentetted-e, van-e valami fejlemény, lehet-e tudni ki áll a "cég" mögött? Nálam érik a feljelentés.

Előzmény: ndndnd24 (345)
Hedi55 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 362

Sziasztok!

Fel szeretném venni valakivel a kapcsolatot, akinek már feljelentési ügye van vagy volt a "fűtésszerelő-mester.hu" bandával.

Gázkazán csere után nem vitték végig az engedélyezést, jól megvágtak, ráadásul életveszélyes módon rakták össze a füstcsöveket,

ezért a szokásos kéményseprő vizsgálat során a készüléket elzárták. Szerencsére a kéményünk nagyon jó, csak ennek köszönhetem,

hogy most itt írok.

 

Trancelate Creative Commons License 2021.01.14 0 0 361

Sziasztok!

A budapestikazanszerviz.hu-val kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

szabóévi57 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 360

Jelentsd fel! Több embert átvert. A feljelentések hatására vádemelési szakaszban van az ügy.

Előzmény: Balázs Kulda (359)
Balázs Kulda Creative Commons License 2021.01.05 0 0 359

Üdv mindenkinek! Bizonyos Nagy Lajos gázszerelő ről valaki tud infót? Attól tartok engem is átvert. Előre is köszönöm a válaszokat! 

Koncsy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 358

Az árát elfelejtettem. Bocsánat. Br: 14500.-

Előzmény: Koncsy (357)
Koncsy Creative Commons License 2020.12.22 0 0 357

Sziasztok!

 

Kellemes Ünnepeket Kívánok!

 

Szeretnék a gázszerelő kollégáknak ajánlani egy nagyon hasznos kis készüléket akár karácsonyra is. Szerintem elengedhetetlen segédeszköz, én folyamatosan használom.

Xiaomi kompresszor 10 bár nyomásig. Nagy méretű digit kijelzővel, az előre beállított nyomáson kikapcsol, bár és psi ben is mér, van benne egy segéd LED lámpa is. USB ről tőlthető.

A lényeg, hogy tágulási tartály beszabályozásához kiváló. 10 db 8-10 literes tartályt egy feltöltéssel kibír a LI-ion akkumulátora.

Kerékpár rajongóknak és autó kedvelőknek is kiváló ajándék.

Cégünkben még van pár darab, személyesen Biatorbágyon is átvehető.

 

Elérhetőségem: +36 30 9013 000

E-mail: koncsar@biasegely.hu

viber, skype

 

Dunit2 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 356

  Ez annyi mint 150 eft. 

 

Egyszerre ?

 Mindig előre meg kell kérdezni, hogy mi és mennyiért !!

Előzmény: thomas678 (355)
thomas678 Creative Commons License 2020.09.28 0 0 355

Engem is jól átvert a http://futesszerelo-mester.hu/ banda. 75.000 forint gázkazán karbantartás: 25.000 kiszállás, 32.000 ft forraspont érzékelő, 18.000 forint láng figyelő.  

Dudika77 Creative Commons License 2020.08.12 0 0 354

Szia, Hogyan vertek át? Megoldódott? Köszi

Előzmény: ndndnd24 (345)
Dunit2 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 353

 Szánj rá  kb. 900 ezret, ha marad valami elmulatod !!

Előzmény: Matthisa1.3 (352)
Matthisa1.3 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 352

Üdv Urak! Szeretnék érdeklődni, hogy körülbelül mennyi pénzbe, kerül a kaputól a házba bevezetni a gázt, illetve hogy mennyibe kerülhet egy kombi kazán installálása, illetve egy lejövő ág a sütőhöz? A rendszer kivan építve vegyes tüzelésre, az gondolom kisebb átalakítással jó lesz hozzá? Előre is köszönöm a segítséget!! 

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.06.11 0 0 351

 Régen még a vezetékes földgáz előtt ha vett valaki egy PB. gázos készüléket. Pl. tűzhelyt, vízmelegítőt,   volt bizony részletes biztonságtechnikai procedura. 

Kijött egy szerelő, bekötötte a készüléket,  nyomás próbázott  és  szemlézve  megvizsgálta a működési  feltételek meglétét.

 Légcser,   nem túlságosan pici tér (mondhatjuk hőterhelésnek is fajlagosnak ). megnézte , hogy nincs e közvetlen kapcsolat pincével, nincs e mélyedés /akna a készülék helyiségében  és  nagyjából   kioktatta - betanította a leendő  kezelőket. ja és meggyőződött a biztonsági előírásokat  felsoroló  plakát  kihelyezéséről, mert bizony ilyen is volt. Aztán  aláírt pecsételt megkapta a díját és elment.

 Ma már ilyen nincs.

 A procedura nem a garancia miatt volt hanem a biztonság céljából.

 Ma már annyi pb palackunk lehet,  amennyire vágyunk.... de ha robban , akkor bizony az előírások szerint járnak el.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.06.11 0 0 350

 Mondjuk a törvény az mást ír elő.

Érdekes ez a garanciás eljárás, főleg a gázkészülékekre.

 

 Úgy általában minden tartós fogyasztási cikkre  a törvény  garanciát ír elő. Pl. villanybojler, Tv készülék, mosó-. és mosogatógép ...

  a sor folytatható.

  Pl. ha veszek egy tv -t vagy egy  mosó gépet vagy bármi  más tartós fogyasztási cikket,  nem ragaszkodnak annak szerelő által való üzembe helyezéséhez. Főleg nem kijelölt dupla áron dolgozó szerelő ténykedéséhez. A garancia fenn áll.

 

 Elvileg a gázkészülékekre is ez a szabály vonatkozik.

 

 De mivel a gázkészülékek  veszélyesek, ez a garanciális üzembe helyezés  egy útólsó biztonsági ellenőrzésként is felfogható.

 Ehhez viszont a szolgáltató ragaszkodik.

  Tehát ha lenne egy per az ilyen kötelező  üzembehelyezést előíró gyártók,  kereskedők ellen,   nagy valószínűséggel buknák a mókát. De mivel nem perel senki,   ez az üzlet virágzik. Gyakorlatilag a gázszerelő  beköti a készüléket, kipróbálja, majd jön az üzembehelyező  és dupla árért pecsétel.

Tehát veszek a mosogató gépet, ha ügyes vagyok  bekötöm , üzembe helyezem,

Veszek egy  Tv set -tet  beüzemelem, 

veszek egy  Ikéás szekrényt összeszrelem és mindre  vonatkozik a garancia.   A villanyosok ( tűzhely  néha bojler ) próbálkoztak még az ilyen garaciális üzembehelyezéssel, nem sok sikerrel.

 Természetesen a gáz az más veszélyes  ezért a jogalkalmazók elnézőek, de  a kötelezőt elíróknak nincs igazuk.

De nekik ez egy  jó üzlet !!

 Egy pecsétért nem sokat teljesítenek.

 Mondjuk a megrendelők is   ludasok.  Egy gari szerelő tevékenységébe beletartozik a részletes  tájékoztatás... nem   3 kurta mondat.

 Tessék kérdezni és nem aláírni a semmit. Jó, a majd semmit.

Előzmény: Andzsin-szan (349)
Andzsin-szan Creative Commons License 2020.06.11 0 0 349

Fontos figyelmeztetés!

 

Ugyebár,sokan nem olvassák a saját gázkészülékük mellé adott dokumentációt.

Nos,garancia csak arra vonatkozik,ha:

-a készüléket a vásárlás napjától számított fél éven belül üzembe helyezik (illetve a forgalmazó által előírt dátum)

-az üzembe helyezés függ a gyártó,forgalmazó előírásai,utasításai szerint

-csak a gyártó/forgalmazó -val szerződést kötött szerelő jogosult garanciát adni,biztosítani a készülékre

-természetesen az ilyen szervizek (általában a gyártó,készülék importőr) megfelelő technológiai utasítás szerint    dolgoznak,aminek az anyagi részét garanciaidő letelte után a készülék tulajdonosa visel.

-a "sufni tunning,szervíz,boltban megkapott telefonszám nem biztos,hogy az importőr által szponzorált gázkészülék technikus,műszerész lesz.

Mindenkinek javaslom,hogy az általa használt készülék márkaneve után keresgéljen az interneten,mert rendkívül hamar beugorhat bármilyen hirdetésnek!

Csak az eredeti gyártói dokumentumokon szereplő telefonszám érvényes.

Persze garanciaidő letelte után mindenki azt csinál,amit akar.

szabóévi57 Creative Commons License 2020.06.01 0 0 348

Én feljelentettem. A rendőrség összevontan kezeli.

 

Előzmény: ndndnd24 (345)
qwert188 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 347

Sajnos minket is leránottak, azóta elérhetetlenek. 

Előzmény: ndndnd24 (345)
vuudi Creative Commons License 2020.04.15 0 0 346

Kedves fórumozók! 

Mivel az elmúlt 2 év hozzászólásaiban sok a vezérlőpanel hiba, ezért ajánlom figyelmetekbe ezt a hirdetőt:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=6efd0cb29da82e9e91b5a64b9bed006a&o=1

Ő nem gázszerelő, hanem a vezérlőpaneleket megjavítja az új árának ötödéért.

Nem fűződik érdekem az ajánlásához, csak egy elégedett ügyfél vagyok, és meg kell becsülni az ilyen szakembert, aki nem alkatrészt cserél, hanem megjavítja.

Annak segítség, aki vállalja, hogy kiszereli a panelt és elviszi hozzá, de egy ilyen vezérlőpanel kiszerelése nem bonyolultabb egy videokártya cseréjénél egy számítógépben.

Remélem valaki hasznosnak fogja találni! 

ndndnd24 Creative Commons License 2020.03.09 0 0 345

Sziasztok!
Van valaki másnak tapasztalata a futesszerelo-mester.hu csodaszervízzel? Engem speciel rendesen átvertek, és ha valaki csinált már velük végig bármilyen feljelentős procedúrát, azzal szeretném felvenni a kapcsolatot.

Előre is köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!