Keresés

Részletes keresés

Turulmadár Creative Commons License 2005.03.16 0 0 273
Én meg akkor neked hadd segítsek: Baileys. :]
Előzmény: Lusta Kígyó Gyógyszertár (267)
figyelő Creative Commons License 2005.03.16 0 0 272
Nem; általában is. Persze, a minősülés lehet pozitív is.
Előzmény: chapelle (270)
chapelle Creative Commons License 2005.03.16 0 0 270
De csak ha politika van benne. Szerintem civilben egész jól működik a dolog, komoly és őszintébb a kontroll. A politika ebben is olcsó, miért lenne más?
Előzmény: figyelő (262)
RAMBO Creative Commons License 2005.03.16 0 0 269
Én Farkasházy kitüntetése után semmin nem lepődök meg. Jövőre kissé szarul fog esni Lovas, Bayer, Torkos, Seszták és a többi jobbos kretén kitüntetése, de ugyanazt fogom érezni, amit az Aczél, Haraszti, stb. nevek olvasásakor érzek: "dejó, hogy nem tartozom közéjük".
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 268

Nem rendszer egyik esetben sem, hogy utolsó szemeteknek adják.

S világnézetileg sem olyan kötöttek, mint a másik oldaléi.

S nem a hivatalos állami elismeréseket akarják "helyesbíteni" velük.

Előzmény: Turulmadár (266)
Lusta Kígyó Gyógyszertár Creative Commons License 2005.03.15 0 0 267
Segítek neked, drága Yesterday: Bailey's.
Előzmény: Yesterday (264)
Turulmadár Creative Commons License 2005.03.15 0 0 266
Mert a Szabad Sajtó-díj szerinted hogy működik? Vagy a Pulitzer-emlékdíj? :)
Előzmény: figyelő (261)
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 265
S persze nemritkán azt is, aki elfogadja (ld. pl. Balassi-kard, Arany szabja...).
Előzmény: figyelő (262)
Yesterday Creative Commons License 2005.03.15 0 0 264

Andy Meresz

 Csak még egy adalék: a multkor Baelyst ittunk, majnem visszaköptem, a pohárba olyan fos volt.Megfordítom az üveget Gyártó: Zwack Unicum ára? Ugyannnyi, mint az importé. Fényes.

Előzmény: Andy Meresz (247)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.15 0 0 263
Takarodj aludni !!!
Előzmény: figyelő (261)
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 262
A díjak kiosztása mindig a díjazót minősíti...
Előzmény: chapelle (260)
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 261

De, vannak, csak nem alkotnak olyan kiterjedt rendszert, mint a széljobbosoké. S nem sértődött majmok hozták létre, akik önmagukat már rég Nobel-díjra érdemesítették, dehát a tengely...

Más a két oldal magatartása e tekintetben is. A széljobbosak az állami kitüntetések alternatívájaként hozták létre a maguk kitüntetéseit, amelyeket egyébként rendszeresen a legutolsó alakoknak szoktak juttatni...

Előzmény: Turulmadár (258)
chapelle Creative Commons License 2005.03.15 0 0 260
Igen, lehet hogy ott lett elrontva az egész. Nekem mindegy igazából, hogy ki milyen oldali, de ez az oldalasdi engem a protestáló otthonmaradók közé lökött. Most már az is mindegy, hogy kit választanak meg köztársasági elnöknek, nem az én elnököm lesz. Ahogy az említett korszak óta a díjazottak is annyit "érnek" mint dijazóik és szerintem ez a tök gáz.
Előzmény: figyelő (256)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.15 0 0 259

Vitray annyi kitüntetéssel és pozicióval rendelkezik mint a régi időkben egy szovjet politikai vezető. Szgény Vitray már mindent elért az életében, csak az ajtókilincset nem.

Turulmadár Creative Commons License 2005.03.15 0 0 258
És a baloldalnak, meg a liberálisoknak nincsenek meg a maguk alternatív, egymásnak adományozott kitöntetései? Dehogynem. Persze ettől az egész eljárás még kicsinyes és provinciális marad.
Előzmény: figyelő (256)
Yesterday Creative Commons License 2005.03.15 0 0 257

Baba Laci

 EZ valami vicc? Eörsi mint jobboldai Író, ez az év szenzációja!!!!!!!!!!!!!!!!!Az SZDSZ volt ügyvivője , alapító tagja betegesen gyűlöl mindenkit  a másiki oldaon ,a kedvence Schmidt Mária, őt bíró ítélet után is tovább alázta, valamint lefordította Lukács György összes németül irta magyar műveit.

Előzmény: Törölt nick (232)
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 256
Sajnos, a (szél)jobb létrehozta a maga alternatív kitüntetéseit, ezzel aztán önként bélyegezte meg magát... És teremtett olyan helyzetet, amelyben nehéz vagy lehetetlen normálisan viselkedni. El nem tudnám képzelni, hogy mondjuk egy Arany szabjás vagy Balassi-kardos állami kitüntetést kapjon, amikor nem olyan kormány van hatalmon...
Előzmény: chapelle (254)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.03.15 0 0 255

akkor is vinnyogtál, amikor a fütyesz mapop csinálta ugyanezt?

 

pl. az egyik Mikola kitüntetett egy másikat?

Előzmény: aranka21 (220)
chapelle Creative Commons License 2005.03.15 0 0 254
Igen, azt hiszem ezzel egyet lehet érteni.
Már bocsánat, hogy belepofázok a partvonalon túlról, csak szabadidőmben evezek a politikai fórumok ingoványos fórumaiba, ez tetszett.
Ami nem tetszik az az ünnepek és most már az ünnepeltek szintiszta kisajátítása, több éve, nem csak e kormány regnálása alatt. Most már az ünneplők közé is lassan csak a meghívottak mehetnek el. Szerintem egy ilyen környezetben, ilyen társaságban most már ciki ha valaki Kossuth- vagy akármilyen díjas. Nagyon ciki, gunyoros vigyort enged az ember arcára.
Mond meg mikor kaptad a Kossuth díjad és megmondom mennyit ér(sz).
Előzmény: figyelő (253)
figyelő Creative Commons License 2005.03.15 0 0 253

Egyik sem annyira hülye és senki, mint szikora, egyik sem annyira aljas és eszelős, mint lovas - hogy a fenébe jut ilyesmi az eszedbe?! Mármint hogy összehasonlítsd őket.

 

Nem rendjén való az, ami a kitüntetésekkel nálunk történik - régóta. De az sem várható el, hogy kitüntessen a kormány olyanokat, akik Balassi- kardjukra vagy Arany szabjájukra támaszkodva röhögve utasítanák vissza... Két hazaárulózás között.

Civilizációs és kulturális tekintetben kettészakadt az ország. Az egyikben még ügyelnek valamelyest a méltányosságra (a többség bizony érdemes a kitüntetésre, politikai szimpátiáitól függetlenül!) vagy legalábbis a látszatokra, a másikban régóta annyira nem, hogy még a gané semjént is védik... Ezt a szakadékot nem lehet kitüntetésekkel áthidalni.

A mai nap után valszeg legalább 5 évet kell még várnotok, amíg Arany szabjások dönthetnek kitüntetésekről!

Előzmény: Turulmadár (224)
st.mirror Creative Commons License 2005.03.15 0 0 252

A szocik kitüntették nyalógépeiket.

Aczél Endre, Vitray Tamás, Lengyel László, Avar János, Gálvölgyi János, Korda György, Haraszti Miklós, Bálint György, Zwack Péter. undsoweiter

Előzmény: aranka21 (220)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.15 0 0 251

Nekem ízlik az Unicum .

 

Nem értek a Martini-hez .

 

Sajnos nem ismerem a milliárdos adótrükköket . Pedig nem lenne rossz . Rám férne .

Előzmény: Andy Meresz (247)
Lehel kürtje Creative Commons License 2005.03.15 0 0 250

 

Hogyan szerezzünk  díjakat , pld.Kossuth díjat?

 

Adalékok valami életmódmagazin cikkéhez:

 

 

Kereskedelmi tévében hosszasan nyaljad a politikusok egy jól körülhatárolt csoportjának fenekét  (példa - Gálvölgyi)

 

Példamutató kitartással kell ÁFA csalást elkövetni, ócsak italokat kell gyártani, a jót is elrontani (alkoholizmus elleni küzdelem)   (példa - Zwack)

 

Előzmény: Andy Meresz (247)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.15 0 0 249

Akkor ez így rendben is van .

 

Ezért jó , hogy többen hozzászólunk és kiigazítjuk egymást .

 

Kösz .

Előzmény: Pukszi (246)
zsele5 Creative Commons License 2005.03.15 0 0 248

>>Korda György egyebet is letett az asztalra

 

Aha, letett.

A Korda-villa kulcsát, ahol Tasnádi találkozott politikusokkal, újságírókkal, stb. (Juszt, Hack Péter).

Végül is megér egy Kossuth-díjat.

Előzmény: Törölt nick (232)
Andy Meresz Creative Commons License 2005.03.15 0 0 247
Zwakli azért tett egy-két dolgot: 1. elcseszte az eredeti Unicumot. Azzal a maszlaggal, hogy nála van az eredeti recept, beetette az alkoholizáló jónéppel, hogy ki kell csalni belőle minden fűszerkülönlegességet, elég, ha egy kis gérát pössent a kotyvalékba + műgyanta, amennyit nem szégyel.
2. Elkezdte gyártani az "eredeti" Cinzano-t, Martinit - megszerezte az olasz maffiától a licencet? Tény, hogy azóta ezeknek az italoknak az íze a mandulagyuladás ellen felírt gyógyszörp ízére emlékeztet, csak némileg hánytatóbbak. Sajnálom, mert az olasz száraz Martinit szeretem citrommal, jéggel.
3. Bevezette az antracitfekete ménfarokból készült férfiparóka divatját.
Ha mindezek nem tennék érdemessé, akkor a húszmilliárdos adó- és jövedéki adótrükkök minden bizonnyal.

Előzmény: Törölt nick (240)
Pukszi Creative Commons License 2005.03.15 0 0 246
Akkor elmondom, bár az illető amúgy nekem sem szimpatikus. Mindenesetre visszamagyarította magát és a korábbi kárpótlásából azt több nagyságrenddel meghaladó értéket, a cégét hozta Magyarországra. Úgy tudom a Zwack Unicum cég termékei kb 40 milliárd Ft évi forgalmi értéket jelentenek és többszáz embernek ad munkát. Különben a családjából az ifjabb generációból többen itt dolgoznak a cégénél és erőltetett ütemben magyarul tanulnak....Talán ezek miatt kapott kitüntetést.
Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.15 0 0 245

43.

 

A mostani huszonévesek szülei . Az azért lehet a 40-től akár a 65-ig is . Ha jól emlékszem Clint Eastwood-nak hatvanvalahány évesen lett gyermeke :) .

 

Kinek ciki , kinek jó zene . Van aki ezt a slágerzenét kedvelte , van aki már akkor is rockbandákat hallgatott . Mint írtam , személy szerint nem szerettem , de a szüleim és még sok más zenekedvelő szerette őket . Sok lemezt eladtak .

 

Én először a Beatlest favorizáltam , majd jött egy pár rockbanda /Rolls , Edda , Beatrice / . Disco és az esti bulik . Majd a Queen . Jesus Christ , Evita .

 

Mostanában kicsit elhanyagoltam a dolgot , néha hallgatok csak zenét , föleg a rádióból .

Előzmény: Derek (242)
kompassz Creative Commons License 2005.03.15 0 0 244

Zwack esete pofon egyszerű:

 

Minden párt kitűnteti azokat, akik sok pénzt hoztak a konyhára!

Ennyi.

 

(A pénz egy jó része a vermut átminősítéséből eredt. "Zwack elvtárs most kérünk tőled valamit". Zwack teljesített. A milliókat bezsebelte a törvény módosításából, majd támogatta az SZDSZ kampányait. Jól.)

EG Creative Commons License 2005.03.15 0 0 243
Tamás Gáspár Miklós filozófusnak, a filozófiai tudomány doktorának, az ELTE Állam- és Jogtudományi Kar egyetemi docensének, kiemelkedő tudományos és oktatói munkássága, publicisztikai és közéleti tevékenysége elismeréseként.

......

nem tudtam, hogy a filozófiai tudományok doktora.
Előzmény: Turulmadár (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!