Keresés

Részletes keresés

OWlaci Creative Commons License 2009.09.14 0 0 53

sziasztok!

 

pár honapja vettem egy lexmark x5650 es mindenes nyomtatot. r36-os patron kell bele. elvittem a fekete patront utántölteni de hiába van tele a patron nem ismeri fel a telitetséget és nem is enged nyomtatni. most ilyenkor mi a teendö?

tudtok esetleg valami trükköt hogy megint nyomtason a gép?

köszi elöre

by

laci

locsemege Creative Commons License 2009.08.11 0 0 52
Gondolom, van valami hibaüzenet, ami beszél a nemmegfelelőség okáról.
Előzmény: géeles (51)
géeles Creative Commons License 2009.08.11 0 0 51
A T614 es ben kazetta csere volt, minden harmadik feladat után felnyit lecsuk, mert szerinte nem megfelelő festékkazetta.
Mit lehet trükközni? Ami elkészül nyomat tökélétes...
petivicc Creative Commons License 2009.03.14 0 0 50

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan problémám, hogy a Lexmark Z32-es nyomtatónk nem nyomtat a teli patronnal (3-adjára utántöltött), valószínűleg azért, mert a patronban van egy chip, ami bizonyos oldalszám, stb. után blokkolja a nyomtatást. Patroncsere utáni fekete csíkok nyomtatása kitűnő, már 100%, hogy a chip blokkol.
Hallottam róla, hogy valahogy le lehet resetelni a patront, két érintkező rövidre zárásával, csak fogalmam sincs melyikkel. Nem tudtok segíteni?

 

Előre is köszi azért!
'Petivicc'

ferixa Creative Commons License 2008.01.09 0 0 49
Sziasztok!

Lexmark z602 kifogott rajtam:2,5 éve van meg. Kb. 3 hónapig nem használtam, amikor kellett volna nyomtatni, de tök üresen jött ki a papír. Gondoltam beszáradt a patron, mert újratöltött volt benne. Vettem bele gyári patront és megint semmi. Újratelepítés, frissítés,másik gépen próba és semmi. Próba szerencse, visszavittem a patront és kicseréltettem. Ezekután megint üres papír. Na itt feladtam.

Tud valaki segíteni? Előre is köszönöm!
Sandrusz Creative Commons License 2007.12.28 0 0 48
Sziasztok!

Talán tud valaki segíteni:
Van egy Lexmark X2350-es mindenes nyomtatóm, pár hónapos. Elsősorban a lányomnak kell a sulihoz - fénymásolás, netről nyomtatás stb. Az első patron van benne, amit már többször töltöttem. Ma délelőtt nyomtattam vele és amikor legközelebb - most este használni akartam, ezt írta ki: nem támogatott nyomtatópatron.
Kérdés: lejárt a patron ideje vagy valami hasonló? Vajon ha veszek egy új patront akkor működni fog? Nem akarok feleslegesen kidobni 5-6000 Ft-ot, ha valójában nem is a patronnal van baja. Azért furcsállom, mert mint írtam többszöri töltés után jött a hiba. Valaki már tapasztalt ijet?

Előre is köszönöm.
sali73 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 47

Hali csak annyit tudok hozzá szólni x1190 patronokhoz nekem is ilyen van és lazán lehet othon tölteni tudok elég elfogadhato áron tintát  már egy éve töltöm házilag. de a végtelenségig nem lehet tölteni

Előzmény: akiaviragotszereti (31)
sali73 Creative Commons License 2007.01.08 0 0 46
Haliho egy jó tanács töltsd meg a patront tintával  tegyél fel egy edényben vizet forrani ja kellrá egy olyan fedö amin van gőz kicsapo. Mikor forr a viz szépen jön a lukon a göz csak tarsd a göz felé a patront mig elnem kezd könnyezni. tuti nagyon sokat kiolvasztottam
Előzmény: IWAS (42)
DJG Creative Commons License 2006.08.17 0 0 45
Google a te barátod. Csak beírod, és rögtön kiderül: Lexmark X5150.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 44

 

Szépjoestét mindenkinek !

 

Egy kérdésem lenne :

 

Van egy DELL A940-es nyomtatom, ami àllitolag megfelel egy lexmark tipusnak......

 

Tintàt keresek (jet d'encre), és a dell-nél igen huzos àrak vannak.......

 

Nem tudja valaki, hogy melyik lexmark tipus felel meg az én nyomtatomnak, és hogy milyen patront kell keresénem a lexmark-ok között ???????

 

Elöre is köszi a fàradozàst !

 

pédétédéi Creative Commons License 2006.08.13 0 0 43

Sziasztok!

 

Téves vásárlás miatt eladnám vagy elcserélném a következő tintapatront.

Lexmark black 17

Ami érdekelne helyette az a color 27 lenne.

Eladási ár meg 4500 Ft

Vadi új még nem volt használva!

 

Érd: 06 30 4831521 vagy a mira28@citromail.hu

 

Üdv!

 

 

IWAS Creative Commons License 2006.08.11 0 0 42

Hi!

Tanácsot kérnék szépen. Lexmark Z32-es nyomtatómhoz vettem InkTec gyártmányú újratöltőt. Mindent az előírás szerint csináltam, szépen be is nyelte a patron a 20 ml tintát. A baj az, hogy hónapokig nem használtam a nyomtatót a tintapatron kifogyása után, így aztán szépen beszáradt a kifolyónyílás. Az InkTec adott a készlethez egy kis füzetet is, amelynek a probléma-megoldó részében azt írják, hogy ha hónapokig nem használtam az üres patront, akkor helyezzem azt egy meleg vízzel átitatott puha szövetre 3 órán át. Megcsináltam, de így sem sikerült az előírt 1 ml tintát kiszívni a mellékelt fecskendővel. Gondoltam, lehet, hogy a beszáradt tintát alkohollal lehet oldani, ezért egy éjszakán át 40%-os alkohollal kezeltem a kifolyónyílást. Most sem jó. Tapasztalat? Ötlet? [Nem akarok gyári patront venni 6 ezerért, amikor egy új nyomtató csak 6.800,- Ft.]

kl68 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 41

Hát uraim nagyon köszönöm! Aktuállissá kezd válni a patron cseréje, most éppen fekete, úgyhogy kipróbálom útmutatás szerint. :-))

 

Konnektororrú Creative Commons License 2006.07.16 0 0 40
Ez már csak azért is könnyen meg, mer az emberfia onnajd veszi észre, hogy tőteni kéne, hogy kifogyott a fösték:)))

Igen, ugyanis a nyomtató-illesztőprogram részét képező tintaszint-figyelő rutin az utántöltött patron esetén hülyeségeket fog kiírni - pl. frissen töltött patronra azt, hogy minnyá kifogy, meg ilyenek. Ezt az előbb elfelejtettem mondani: ha a patron újra van töltve, akkor a tintaszint-figyelő remajozása szigorúan leszarandó!
Előzmény: mr_ricsi (39)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 39

Ezt kiegészíteném azzal, hogy amikor a gyári tintát az utángyártottra váltjátok, célszerű megvárni, hogy teljesen kifogyjon az adott szín.

Vagyis a szines patronnál első alkalmakkor csak a kifogyott színt töltsétek újra, a másik 2 színre ne töltsetek rá.

Előzmény: Konnektororrú (38)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.07.14 0 0 38
Ja, a színes patron meg vatta ugyanez, csak háromszor :))) Ott ugyanis három kisebb flaska van (sárga, kék, bíbor), és a patron három megfelelő osztatába kell egymás után fecskendezni (lehet, hogy ehhez le kell venni a patron tetejét, aztán meg visznyaragasztani, de a mellékelt útmutató majd megmutatja).
Előzmény: Konnektororrú (37)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.07.14 0 0 37
Hali! Tecskóban vagy Auchanban venni kell kétdekás utántöltő folyadékot 5-6000 forintért (rengeteg utántöltésre ölég). Adnak hozzá injekciós fecsit meg tűt is. Abba föl kell szívni festéket, be kell nyomni a patron lukján keresztül (a mellékelt útmutatóban láccik, hogy hol is van ez a luk) a patronban belül levő szivacsba, aztán adj neki a fecsivel. Addig kell nyomni, amíg a lukon keresztül még épp nem buggyan föl a festék. Alul (a tulajdonképpeni fejnél) még pár percig szivároghat festék, addig ne pakold vissza a nyomtatóba amíg szivárog. Célszerű az egészet a mosdókagylóban csinálni, és klópapírt is készenlétben tartani, mert valamennyi festék tuti ki fog folyni a kezedre, a mosdóra, és magára a patronra is, de a mosdóból a csapvízzel lemosható, a kézről meg a patronról pedig a klópapírral könnyen letörölhető, amíg nem száradt meg.
Előzmény: kl68 (36)
kl68 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 36
Hello. Szintén egy Lexmarkal dolgozom, egész tűrhető. Kérdésem: ezt a házi utántöltést egy kicsit lehetne bővebben? Érdekelne, mert eddig 9 rúgót adtam a két patronért mindig... És senki nem ellensége pénzének...
Előzmény: karcsi66 (35)
karcsi66 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 35

Sziasztok!

Nekem is Lexmarkom van és tapasztalataim szerint semmi gond nincs vele.A patronokat házilag szinte fillérekért lehet újratölteni /körül kell nézni a Vaterán és keresni utántöltő anyagokat/.Ezzel a megoldással a hetedikes lányom a karbantartója,így mindig  rendben van.

Konnektororrú Creative Commons License 2006.06.02 0 0 34
Pontos tapasztalataim nincsenek, de ilyen tizenezer forintos nyomtatónál a "nagy felbontás" nem más, mint parasztvakítás.
Előzmény: akiaviragotszereti (32)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.06.02 0 0 33
Drága a patron a Lexmarkokhoz, nöná, de nem drágább, mint más nyomtatókhoz. A nyomtatók maguk viszont télleg olcsók. X1190 szvsz cakkpakk ugyanaz, mint a 1170. Pofára és patronkivitelre legalábbis. A 17/27-es végű patronnal vannak tapasztalataim, ebből az új olyan 5-6000 Ft a teszkóban (eredeti Lexmark) per darab. Faszántosan tölthetők házilag is, viszont a színes patron töltéséhez le kell építeni a patron tetejét, amit azután valami módon légmentesen kell visszaszerelni. Én először pillanatragasztóval nyomtam vissza a tetejet, csak akkor másodjára már nem lehetett leszedni. Most rágógumival rögzítem oda, de azt később időnként meg kell nyomkodni a tetőt, mert néha hajlamos csak pirosat nyomtatni:)) De ha ilyenkor visszanyomkodom a patrontetőt, akkor a nyomtatmány olyan, mint a patron új korában. Fekete patron otthoni töltésével semmi probléma nincsen. Lehet még elvinni töltetni a teszkók, osanok előtt található bódéműhelyekbe, na olyat még nem próbáltam:))
akiaviragotszereti Creative Commons License 2006.05.24 0 0 32
Ja meg ezen is gondolkozom: X3330 ehhez mas tintapatronok valok:

Lexmark #33 tintapatron 018C0033E
Lexmark #31 fotópatron 018C0031E
Lexmark #32 tintapatron 018C0032E
#34 nagy felbontású fekete tintapatron 018C0034E
#35 nagy felbontású színes tintapatron 018C0035E

Jut ezsembe mit jelent a gyakorlatban, hogy oda van irva, hgoy angy febontasu patron?
Előzmény: akiaviragotszereti (31)
akiaviragotszereti Creative Commons License 2006.05.24 0 0 31
Sok felől azt hallottam, hogy a Lexmark taktikaja a draga tinta-olcso nyomtato. Igy van ez most is? Lehet a patronjaikat tolteni? Errol tud valaki valamit?

Lexmark X1190 Erről tudtok valamit? Elég olcsó multifunkciós.
A következő tintapatronok jók hozzá:
Lexmark #16 tintapatron 010N0016E
Lexmark #26 tintapatron 010N0026E
Lexmark #17 tintapatron 010N0217E
Lexmark #27 tintapatron 010N0227E
Szerintetek honnan lehet megtuni, hogy utan tudom-e tolteni ezeket?

Barmi infonak örülnék
belepofazok Creative Commons License 2006.04.30 0 0 30
Én is elégedett vagyok a lexmarkkal.

Megvettem egy pofás kinézetű minimálkivitelű nyomtatót gombokért vagy két éve, szívenütő patronárakkal.

Azóta töltetem. És jó, és semmi dráma, nyomtatgatunk vele. De lehet, hog ymegpróbálom ezt a töltőszettet, jól hangzik.
Előzmény: Konnektororrú (27)
bence0624 Creative Commons License 2006.04.22 0 0 29
Igazad van!
Előzmény: Konnektororrú (28)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.03.05 0 0 28
Egyébként érdekes, mennyire lehúzza mindenki az alsókategóriás Lexmarkokat. Nekem csak Lexmarkjaim voltak, először egy Z33-as, aztán egy Z600-as, most meg az X1170 (ami igazából szintén Z600), és semmi gondom nem volt velük, azt leszámítva, hogy a Z33 három év üzem után fogta magát, kiköpött egy kis fogaskereket, oszt tönkrement. De három év szvsz nem szar idő egy 10e alatti nyomtatótól. Továbbá vannak különböző előnyei a Lexmarkoknak a többi low-end nyomtatóhoz képest. Például - mivel a papír nem tesz benne 180 fokos fordulatot, mint a HP-kben - egész elcseszett vastag papírokra is képes nyomtatni. Aztán - mivel a fej a patronban van, nem úgy, mint az Epsonokban - ha a patron beszárad, akkor veszünk egy másikat 5e-ért, és nem kell új nyomtatót venni. Aztán - szemben a Canonokkal - nem hajlamos a papír ferdén történő beszívására, az ezzel együtt járó ferde nyomtatással, elakadással együtt. Aztán - bár ez nem érint annyi embert - pikkpakk nyomtatásra lehet bírni a Linux alatt is, ami ezen az áron eléggé unikumnak számít.

Szóval a topik közönségének zömétől eltérően én elégedett vagyok a Lexmarkokkal. De lehet, hogy csak mázlim volt:))
Konnektororrú Creative Commons License 2006.03.05 0 0 27
Originál Lexmark xxxxx7 végű patrongok a teszkókban 5-6e Ft-ért kaphatók, semmi 10e Ft. De minek kell egyáltalán????? A budaörsi Auchanban 6300 forintért adnak egy legalább kétdecis flakon csehszlovák utántöltőt, amivel a mellékelt injekciós fecsivel szépen otthon is föl lehet tölteni a patront. Én már vagy két éve ugyanazt a patront töltögetem ezzel a flakonnal, és a nyomtatási kép még mindig kifogástalan, a flakon meg most kezd elfogyni. (X1170 multifunkciós készülék, a nyomtatórésze oszposz azonos a Z600-zal.)
bence0624 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 26
De mivel kiszáradt, most veszek egy újjat és majd azután töltetem!
Előzmény: belepofazok (24)
bence0624 Creative Commons License 2006.01.29 0 0 25
Kösz az ötletet!
Előzmény: belepofazok (24)
belepofazok Creative Commons License 2006.01.28 0 0 24
Nem tudom, ki mit ért utántöltés alatt.

Én azt, hogy odaviszem a használt patronomat (NEM HAGYHATOD BESZÁRADNI!), megszúrják a tetejét valami vékony erős acélrúddal, majd injekciós tűvel telenyomják a patront tintával és viheted rögtön haza. Nem kell várni két napot, visszamenni, szívni. Odamész, reccs, piff, szütty és kész, go home.

Ennyi. És utána nyomtat, mint a kisangyal. Amikor megint kezd csíkozni, akkor megint mész töltetni. Nem tudok konkrét számadatokat mondani, hogy egy töltött patronnal mennyit működik, de nekem elegendően sokáig működik. Ez 750 Ft.

Nekem annyi érdekeltségem van az egészben, hogyha nincs elég vásárlójuk, és csődbe mennek, akkor én is mehetek 2500ért meg 5000ért töltetni, meg otthagyni egy napra. Ezt pedig nem szeretném, hogy megint a lehúzós g*cik maradjanak fenn, mint ahogy annak itthon hagyománya van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!