Keresés

Részletes keresés

Hkoala Creative Commons License 2002.08.07 0 0 20
Ha pályakezdő vagy, esetleg pár évvel a kezdésen túl, még szóba hozhatod - jobb, mint semmi. De mondjuk 35-40 évesen ezzel előállni elég ciki lenne.
Előzmény: leha (15)
Hkoala Creative Commons License 2002.08.07 0 0 19
A továbbtanulási szándék általában jó pontnak számít (ahol nem, oda nem is mennék dolgozni...), egy kivétellel: ha valakinek 30 évesen 4 diplomája, 3 nyelvvizsgája + MBA + PHD + stb. titulusa van és tovább akar tanulni, akkor megszólal a kisördög: fog ez az ember dolgozni vagy csak folyton képzi magát? A többiek meg gürizzenek helyette is...:)
Előzmény: ladyzso (2)
Hkoala Creative Commons License 2002.08.07 0 0 18
Ha én interjúvolok (nem vagyok HR-es), a következőket figyelem:

a1) mennyire szereti és érti a szakmáját
a2) talál-e az egyénisége a betöltendő munkakörhöz pl. egy kereskedő tudjon szövegelni, egy könyvelőnél ez nem elvárás
b) mennyire fog beilleszkedni a csapatba
c) szívesen dolgoznék-e vele
vagyis nem ezeket kérdezem, de a kérdés+válaszokból ezeket kell eldöntenem.
Ezek közül az a) konkrét a b)+c) szubjektív.

Vagyis csak a szakmai kérdésre van jó válasz, egyébként a beszélgetőpartnered elvárásain sok múlik. Van aki szereti a szerénységet, van aki ezt alkalmatlanságként könyveli el.

Hogy mégis adjak egy konkrét tippet is: én jó pontnak veszem, ha az illető visszakérdez a munkakörrel kapcsolatban, mert azt látom belőle, hogy próbálja magát elhelyezni az összképben.

Sok sikert!

Előzmény: encian (-)
leha Creative Commons License 2002.08.07 0 0 17
úgy értem ...

... teszem fel, nem ez a végzettségem, de rá kívánok világítani, hogy gyakorlatom van benne ...
... namost egy x évvel ezelőtti gólyabál nem ellenőrizhető ... az is lehet, hogy nem volt jó ... vagy nem én csináltam ...
hülyének néznek, ha ezzel jövök?

Thor Creative Commons License 2002.08.07 0 0 16
Attól függ, hova jelentkezel. Ha szervezned kell majd, akkor feszíthetsz azzal, hogy húde jól sikerült a gólyatábor és a szervezés nagyon tuti volt, mert te csináltad :)
Előzmény: leha (15)
leha Creative Commons License 2002.08.07 0 0 15
valaki tapasztalt, vagy hozzáértő!

ha én azzal jövök, hogy egyemista koromban pl gólyatábort, gólyabált szerveztem és ez alapján tartom magam alkalmasnak valamire, ezt mennyire veszik komolyan?

lab Creative Commons License 2002.08.07 0 0 14
Arra is kíváncsiak lehetnek, hogy van-e egyáltalán hobbid. Akinek nincs semmi hobbija, az alképzelhető, hogy kissé beszűkült, kevéssé érdeklődő típus, ez pedig nem jó pont. Szépíteni persze lehet a dolgon...
Előzmény: lab (11)
Thor Creative Commons License 2002.08.07 0 0 13
Nemhiszem. Inkább:
- árnyalni akarják vele a rólad alakuló képet
- oldani akarják a hangulatot
- elfelejtették, hogy mit is akartak legközelebb kérdezni
stb.
Előzmény: missparker (12)
missparker Creative Commons License 2002.08.07 0 0 12
Jézus, erre a logos kérdésre mit lehet válaszolni?

Mikor a hobbimról érdeklődnek, az miért van? Arra kiváncsi mennyi időt töltök vele? Vagy hogy rendszeres esetleg folyamatos elfoglaltság-e? Esetleg az anyagi helyzetemről szeretne ezzel képet kapni?

Előzmény: Törölt nick (6)
lab Creative Commons License 2002.08.07 0 0 11
konkrét kérdések:
Mi volt eddig a legnagyobb siker az életedben?
Mi volt a legnagyobb kudarc az életedben?

A cégek gyakran azt sem tudják, hogy pontosan mi lesz a dolga a felveendő kollégának, inkább csak azt tudják megmondani, hogy kb kikkel kell majd együtt dolgozni.

encián Creative Commons License 2002.08.07 0 0 10
Off: Szeretnélek tisztelettel megkérni, hogy a félreértések elkerülése végett változtass nick nevet. A 2 hozzászólásod pótolható, nekem viszont 8 ezer valamennyi van. Remélem megérted. Köszönettel: encián

On: Az allas.lap.hu-n minden kérdésedre megtalálod a választ, emiatt nem kell újabb topicot nyitni. Ha a keresőben böngészel, van erről szó jónéhány működő topicban.

Előzmény: encian (-)
encián Creative Commons License 2002.08.07 0 0 9
Csillagom én ENCIÁN vagyok nem encian.
Előzmény: Nerdy (1)
citromfű Creative Commons License 2002.08.07 0 0 8
Az 'Álláskereső tapasztalatok' egy jó topik, javaslom mindenkinek!
nitewish Creative Commons License 2002.08.07 0 0 7
Nem árt egyébként a cégek oldalain is körülnézni, mert sok esetben ugyanazt az állást meghirdetik fejvadász céggel és a saját weboldalukon is - így ha közvetlenül jelentkezel egy (jórészt felesleges) lépcsőt megspórolsz. A fejvadász cégnél úgysem tudják ellenőrizni valódi képességeidet, tehát ezt az akadály viszonylagos talpraesettséggel könnyen venni lehet. A piac egyébként teljesen változó, én jártam olyan igen neves távközlési cégnél, ahol először kirendeltek a város szélére, majd közölték, hogy ja bocs ma mégsem jó, majd végül több kör után közölték hogy felvettek, majd eltűntek :-) Később egy ismerőstől tudtam meg, hogy elvették a területtől azt a státuszt amire mentem volna. Szóval, sok sikert :) Ja, a CV-kre válaszolás legjobb esetben is min 2-3 hét...vagy egyáltalán semmi.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.07 0 0 6
konkretumok (tapasztalatbol):

-3 legjobb es 3 legrosszabb tulajdonsagaid (erdemes a rosszakat ugyesen beallitani, hogy jonak tunjenek bizonyos esetekben, pl tulsagosan odafigyelek a reszletekre, mert maximalista vagyok es ez neha tobb munkat okoz)
-ha magadat egy logoban kellene abrazolnod, mit rajzolnal?
-milyen szamitogepes rendszerekkel dolgoztal eddig
-hogyan kezeled a stresszt
-hajlando vagy-e tulorazni
-technikai kerdesek, amiket csak Te tudhatsz (eddigi tapasztalat)

amiket utalok:
-beszeljen magarol csak ugy (tell me something about yourself)
-miert pont ont kellene valasztanuk? miben jobb a tobbieknel? (na, eletemben egy cegnel adtam csak jo valaszt erre a kerdesre, marmint ami tetszett, de az allast vegul nem fogadtam el :)

sok sikert
2i

lab Creative Commons License 2002.08.06 0 0 5
konkrétan milyen konkrétumokra gondolsz? :)
Előzmény: encian (4)
encian Creative Commons License 2002.08.06 0 0 4
állásközvetitőkrők közvetett infoim vannak, vegyészmérnök ismerősömnek például hónapokig nem ajánlottak semmit, pedig mindnnnel biztatták, végül ismerős által talált munkát.
amúgy a közvetítők miből élnek nem tudom, van amely fizikai munkaerőből, de a többi?
beleolvastam karrier építésről szóló könyvekbe, meg interjúkról szólókra, igazándiból a tipuskérdésekre térnek ki de konkrétumokat nem nagyon írnak.
e.
lab Creative Commons License 2002.08.05 0 0 3
Állásközvetít?k: nem sok jó tapasztalatom van velük. Ha nem valami közérthet? m?szaki végzettséged van, akkor számíthatsz arra, hogy igazándiból nem tudnak veled mit kezdeni (pl nálam a biomérnöki végzettségre csak kamillázott mindenki). Jól át kell rágni velük, hogy mihez értesz, mit szeretnél csinálni, majd utána rendszeresen konzultálni kell velük, hogy van-e már valami. Nekem kicsit lassúnak t?ntek (vagy nekem volt sürg?s).

Interjúk, kérdések: karrier.index.hu oldalon sok hasznos infót találsz: interjú kérdések, öngyilkos megjegyzések. Rágd át magad egy két ilyen oldalon, de ne vegyél készpénznek mindent, ami ott le van írva. Szerintem a legfontosabb, hogy értelmes, gondolkodni képes ember benyomását keltsd. Az ember hajlamos sablosan viselkedni a számára szokatlan helyzetben (interjú), de ezt elég könnyen kiszúrja egy jó személyzetis.

Nekem lelkileg jót tett az a gondolat, hogy az interjú nem vizsga, vagy kínvallatás, hanem egy "szimpla" beszélgetés egy állásról. Tk. üzleti tárgyalás te munkaer?t akarsz eladni, a cég meg munkaer?t akar venni. Err?l kell egyeztetni.

Volt olyan piacvezet? multicég (élelmiszer ipar), ahol azt sem tudták, hogy milyen pozícióra hívtak be, egy másik cégnél (autóipar) kétszer mondták azt a portán, hogy majd jöjjek máskor, mert aznap épp nincs ott illetékes ember (egyeztetett id?pontban), végül pedig akadt olyan hely is (elektronika) ahol minden profinak t?nt.

Végül pedig érdemes felhasználni az ismeretségeket, kapcsolatokat, mert az igazán jó helyekre ez az út vezet. (szerintem)

A procedúra végén aztán kerülni szokott egy jó állás. Vagy nem :-))

ladyzso Creative Commons License 2002.08.05 0 0 2
Sziasztok!

Na igen, jó állást találni nem könnyű feladat.
Én ősszel megyek fősuliba, levelező tagozatra, nemrégiben én is kerestem állást. A legnagyobb gondot áltálában az okozta, hogy fősuliba fogok menni... Nem értem, hogy miért baj az, ha valaki továbbképezi magát.

Biztos meg fogják kérdezni, hogy mit dolgoztál eddig, esetleg, megkérnek, hogy sorolj fel néhány "jó" és "rossz" tukajdonságodat mármint a munkádra vonatkozóan, de nem mindenhol foglalkoznak ilyesmivel.
Program ismeret: milyen programokkal foglalkoztál eddig? stb. stb.

Egyenlőre ennyi....

ladyzso

Előzmény: encian (-)
Nerdy Creative Commons License 2002.08.05 0 0 1
ha neked nincsen tapasztalatod e téren, akkor kinek van????

már a munkádból adódóan gondolom !!! :-)))))))))

Előzmény: encian (-)
PETYUS Creative Commons License 2002.08.05 0 0 0
Valahol azt olvastam, hogy a b0ldogtalan ember a jó munkaerő. Ha a kérdező smasszer is olvasta, akkor ne legyél túl vidám!
Előzmény: encian (-)
encian Creative Commons License 2002.08.05 0 0 topiknyitó
üdv mindenkinek

hamarosan ha minden igaz új állás után kell nbéznem, műszaki területen, kezdődik a keresés és az interjúk talán hosszú sora.
többeteket érinthet a dolog, remélem sokan hozzászólnak, tapasztaltak és kevésbé tapasztaltak egyaránt.
bízom benne hogy sok tapasztalt ember szól hozzá, segítségül a "magamfajta kezdőknek".
egyébként nem Budapesten lesz aktuális hanem vidéki Szfehérváron, de gondolom az interjúk ugyanúgy zajlanak, legfennebb a helyi adottságok miatt kevesebb ajánlatból lehet válogatni.
hasonlóképpen várok tapasztalatokat állásközvetítésről is.
fő kérdések: multiknál várható kérdések, ajánlott magatartás, kerülendő válaszok, ajánlott válaszok.

encian

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!