Keresés

Részletes keresés

dorothy23 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 338
Nekem sajnos tobb volt. Es evek alatt se tudtam leadni... :-(

D., aki mar nem Jo No

Előzmény: Joana (336)
Joana Creative Commons License 2003.05.26 0 0 337
Inkább valami másnak :)
Előzmény: csupaszabo (331)
Joana Creative Commons License 2003.05.26 0 0 336
Általában nem olyan sok a fogyás/hizás a cigizési szokások megváltoztatása után, és föleg: egy fél év múlva visszaáll az eredeti súly.
Előzmény: dorothy23 (334)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.26 0 0 335
ez naggyon jóó! :-)

bár más szempontból nézve elég szomorú...

Előzmény: csupaszabo (331)
dorothy23 Creative Commons License 2003.05.26 0 0 334
Szerintem sokszor osszefugges van a 2 dolog kozott:
-duci lany elkezd cigizni -> lefogy -> jo no lesz
-cigizo lany leszokik -> meghizik -> mar nem olyan jo no
:-)
Dulifuli Creative Commons License 2003.04.11 0 0 333
Nem biztos, hogy buták, de nincs szükségük rá, hogy okosak legyenek, mert megélnek a szépségükből is, méghozzá nagyon jól. Ezért sokan közülük nem is igyekeznek tanulni, okosodni. Később persze többnyire észbe kapnak, de akkor már nem olyan könnyű tanulni, mint fiatalon.
Előzmény: corporal (332)
csupaszabo Creative Commons License 2003.04.10 0 0 331
Szerintem nem a jó nők dohányoznak, hanem az optimisták. Akik meg vannak arról győződve, hogy ők nem kapnak a cigitől tüdőrákot /az első véres köpetig/, akik nem hiszik, hogy elvetélhetnek a bagótól, akik nem hiszik el, hogy a gyerekük asztmájának nem tesz jót a cigarettafüst, akik nem tudják, hogy a bőrük ráncosabb, fénytelenebb és szürkébb lesz a cigitől. Nem is tudom, hogy ezt sima optimizmusnak lehet-e nevezni, vagy esetleg valami másnak.
Muster Mark Creative Commons License 2003.01.12 0 0 330
A fizikai függőség úgy működik, hogy ha egy ideje nincs az agyadban nikotin, felborulnak mindenféle kémiai egyensúlyok az agyadban. Ennek következtében őrült rosszul kezded érezni magad. A cigizéstől ez elmúlik. Ezért aztán olthatatlan vágy alakul ki benned a cigizés után.

Neked mákod volt, mert a fizikai függőség kialakulása előtt is abbahagytad már a cigizést. Mások nem. Az úgynevezett "rutinos leszokók" pedig már nem csak a nikotinhoz, hanem a nikotinhiányhoz is hozzászoktak, és gyakorlatilag bármikor, viszonylag kis erőlködéssel abba tudják hagyni a dohányzást. Ugyanakkor pszichológiailag alkalmatlanoka végleges leszokásra.

Előzmény: angel_fire (329)
angel_fire Creative Commons License 2003.01.08 0 0 329
Ennyire jó lenne a dohányzás? Nem mondom, én is elszívtam pár szál cigit gimnazista koromban, mert az izgi volt, ja, és társaságformáló (óra után: "jössz a budiba cigizni?") De már nem teszem, elég nekem a szmog meg a többi, miért szívjak füstöt a tüdőmbe (és akkor még a megrákulásról stb nem is szóltunk..)? Ennyiből akár sarat is tömködhetnék a fülembe, és ráfognám, hogy ez milyen fasza dolog..
Dulifuli Creative Commons License 2003.01.08 0 0 328
Aki nem dohányzik, az sose fogja érteni, hogy miért lehet a dohányzás közösség- és barátságformáló dolog.

Az már igaz. Mint ahogy azt sem értjük, hogy a Rózsaszín Párduc 'Klúzó' felügyelőjének miért jó, ha mindig támadástól kell tartania, ha belép a lakásába. Pedig az is közösség- és barátságformáló dolog. Csak éppen marhaság. Akárcsak a dohányzás.

Előzmény: Kotász dr. (326)
Leendus Creative Commons License 2003.01.02 0 0 327
Én is dohányzom, és ezért még nem vagyok rossz ember. És szerintem is barátságformáló dolog a dohányzás, mert a suliban szünetben kb. 40-en kimegyünk cigizni és mindenki dumál a másikkal. Ez máshol nem jön létre.
Kotász dr. Creative Commons License 2003.01.02 0 0 326
Nem azt mondtam, hogy ez az egyetlen közös programunk.
Aki nem dohányzik, az sose fogja érteni, hogy miért lehet a dohányzás közösség- és barátságformáló dolog.
(Bocsi a "kicsit" késői válaszért:-)
Előzmény: Gentleman Looser (321)
geeez Creative Commons License 2002.12.19 0 0 325
Mert vegbelrakot szeretnenek, sarga ujjakat, szurke bort es budos szajat, csak mas sorrendben.
johnny_bravo Creative Commons License 2002.10.08 0 0 324

Mint topicnyitó, megkérnék egy erre járó moderátort, pakolja vissza e topicot a HUSZ-ba.
Köszönöm.

Sheme Creative Commons License 2002.09.29 0 0 323
Mi? Buditakarítás a haverodék miatt?
:)
Előzmény: Gentleman Looser (321)
fanfan13 Creative Commons License 2002.09.27 0 0 322
Hát speciel én nem dohányzom!
Gentleman Looser Creative Commons License 2002.09.27 0 0 321
Ugye azért ez nem teljesen komoly, hogy a közös dohányzás = legalább van még egy közös programunk?

Persze én meg seggrészegre ittam magam esténként a volt csajommal, hisz ő mindig teliokádta a budit meg a fürdőt. Volt olyan nőm is, aki nem ivott. Az előbbivel annyi volt a különbség, hogy volt még egy közös programunk.

Előzmény: Kotász dr. (319)
Gentleman Looser Creative Commons License 2002.09.27 0 0 320
Szerintem férfin is ugyanolyan undorító. De mivel őket nem ölelgetem és csókolgatom, ott nem zavar annyira. Ettől még nagyívben kikerülök minden embert, aki büdös és még másik metrókocsiba is átszállok. És akiből dől a cigiszag, azt is elkerülöm. (A legfincsibb, amikor a cigiszag keveredik az ápolatlan, mosdatlan hajléktalanszaggal, megspékelve egy kis alkoholbűzzel - hhhhmmmmm...)
Előzmény: SheDevil (313)
Kotász dr. Creative Commons License 2002.09.26 0 0 319
Nem tudom rosszpont-e. Nekem már volt dohányzó és nem dohányzó partnerem is, előbbivel annyi volt a különbség, hogy volt még egy közös programunk.
Előzmény: Voyageur (318)
Voyageur Creative Commons License 2002.09.24 0 0 318
A dohányzás maximum csak egy rosszpont nem ? A lényeget nem befolyásolja. Dohányozni azt hiszem lehet úgy is, hogy a másik , számomra fontosat ne zavarja.
Előzmény: Kotász dr. (316)
kicsilány_ Creative Commons License 2002.09.24 0 0 317

dehonnem érzem... :-/
ezért próbálok én is leszokni, csak nehezen megy
Előzmény: SheDevil (314)
Kotász dr. Creative Commons License 2002.09.24 0 0 316
Mindenkire másként hat. Van aki beindul egy dohányzó nőtől, van aki meg utálkozik. Mindegyikre láttam már példát.
Előzmény: SheDevil (315)
SheDevil Creative Commons License 2002.09.24 0 0 315
Legalábbis a vonzóeröd összessége biztosan! :)
Előzmény: Kotász dr. (312)
SheDevil Creative Commons License 2002.09.24 0 0 314
Nem hiszem, hogy nem érzed a különbséget.
Előzmény: kicsilány_ (311)
SheDevil Creative Commons License 2002.09.24 0 0 313
A büdösség valóban nem-független, azaz férfiakra is jellemzö. De a dohányszag, föleg a "friss" cigiszag mégiscsak általában elfogadott férfiakon, néhány férfi illatszer kifejezetten dohányszagú. Mondjuk az állott "hideg füstszag" rajtuk is kellemetlen. Hát ez van, a pasiknak több mindent elnéznek ilyen témakörben, pl. kisebb megütközést kelt, ha ök köpködnek, káromkodnak, mintha egy nö teszi azt :)
Előzmény: Gentleman Looser (310)
Kotász dr. Creative Commons License 2002.09.24 0 0 312
Én időnként dohányzom néhány hónapig, fél évig, aztán meg egy évig nem, összevissza. Változik ilyenkor szerintetek a külsőm is?
Előzmény: Gentleman Looser (309)
kicsilány_ Creative Commons License 2002.09.24 0 0 311

aha, akkor ilyen alapon igénytelen mindenki, akinek nem napelemes autója van...
Előzmény: unnamed (305)
Gentleman Looser Creative Commons License 2002.09.23 0 0 310
Ebben van igazságod bőven. De ez a tény nem-független, azaz férfiakra éppúgy igaz. Számomra csak azért kiábrándítóbb nőben, mert azokkal bensőségesebb a kapcsolatom, egy pasit nem akarok szájoncsókolni meg hozzábújni, ergo azzal hogy igénytelen csak nekem használ, mert rontja a saját esélyeit a nőknél :-)
Előzmény: SheDevil (308)
Gentleman Looser Creative Commons License 2002.09.23 0 0 309
Első mondat: azok a nemjó nők, akik nem dohányoznak, azért nem teszik, hogy különbek legyenek azoknál, akik igen. Legalább ebben, ha már szebbek nem tudnak lenni. Gondolván, így nagyobb az esély a pasifogásra, mintha ronda lenne és még dohányozna is. Ez a terv azonban jó és egészséges, de nem működik, mert a pasik is a külső alapján választank elsőre, és fontosabb a jó külső, mint a dohányzás (legalábbis rövid távon).

Második mondat: Nem látom be, hogy a nemjó nők mindegyike ne dohányozna, szerintem a rondák között is elég sokan szívják. Ők meg azért, mert vagy frusztráltak és nekik is kell valami élvezet, vagy ezzel tudnak legalább hasonlítani a jókra és keresni a társaságukat. Összességében az a lényeg, hogy nem látom bizonyítottnak, hogy a ronda nők hány százaléka dohányzik és hogy jellemzően kevesebben tennék, mint a jó nők. Ez utóbbinak meg az az oka, hogya férfiakat a rondák nem érdeklik, így tök mindegy hogy dohányoznak-e vagy sem, észre se vesszük. Ellentétben a jóknál.
(v.ö. a 284-es hozzászólás első mondata)

Elég jól kifejtettem? :-)

Előzmény: morticia addams (307)
SheDevil Creative Commons License 2002.09.21 0 0 308
Lehet, hogy úgy értette, bocs, hogy nem engem kérdeztél, és beleszólok, hogy aki dohányzik, nem törödik azzal, hogy a többiek számára kelllemetlenséget okoz. Vagy hogy egészen egyszerüen büdös. Büdös a böre, a haja, a lakása, tárgyai, büdös az autója, söt pl. a könyvek is, amiket kölcsönad másoknak, árasztják magukból azt a bepállott, állott füstszagot. Ez szerintem undorító és aki ezzel nem törödik, az lehet, hogy valóban igénytelen. Emiatt olyan kiábrándító föleg nöknél a dohányzás.
Előzmény: kicsilány_ (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!