Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szalaiisti Creative Commons License 2019.12.03 0 0 1090

Szia!  Pesten lakom. Köszönöm a válaszod.

Előzmény: blaskojanos (1087)
ScooterRider Creative Commons License 2019.12.02 0 0 1089

Köszönöm a választ! 

A probléma részben megoldódott, de nem teljesen. Most a 21 fogas pinion helyett kapott egy 15-öset. Jobb, de érzem, hogy ennél is többre lenne képes. 64T-s spur van rajta. 

Na és a gond az, hogy nemigen találok a neten 15t-nél kisebb spurt, vagy 64t-nél nagyobb piniont. Probléma lehet az is, hogy 64T-nél nem sokkal nagyobb fér csak bele spurból.

Valakinek ötlet? Hol lehetne beszerezni egy jó nyomatékos szettet hozzá?

Előzmény: plangee (1084)
laci710422 Creative Commons License 2019.11.30 0 1 1088

Sziasztok kezdő vagyok van egy wl toys 12428as kis rc autóm a gond az hogy egy ideig megy rendesen és egyszer még áll a kormányzás működik az előre hátra menet nem működik kikapcsolom az autót vissza kapcsolom és minden jó egy ideig és megint meg áll megint ki be kapcs és oké mi lehet a baj? 

blaskojanos Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1087

Még az jó lenne tudni, hogy mekkora az áramfelvétele a motornak mert erre lehet szabályzót tenni és akkor mindegy az akku mérete. Igazán szeretnék segíteni de így elég macerás ha nem tud az ember többet a dologról. Helyileg merre laksz, én Gyomaendrődön mert ha nem laksz messze akkor személyesen többet tudnék segíteni.

 

 

Előzmény: szalaiisti (1085)
blaskojanos Creative Commons License 2019.11.27 0 1 1086

Hát sok érdekes dolgot láttam már életemben de ez még nekem is új. Zselés akkuban 6vagy12 V-os szokott lenni csak az A-ben van eltérés de ilyet, hogy 10 volt még csak nem is hallottam

 

Előzmény: szalaiisti (1085)
szalaiisti Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1085

Szia!

 

Elnézést de csak most volt időm  a képeket feltenni, köszönöm a segítséget.

 

 

 

 

 

Előzmény: blaskojanos (1083)
plangee Creative Commons License 2019.11.16 0 0 1084
Szia
Valószínü, hogy a piniont pont rosz irányban változtatta,.
A régi kefés mtor pinionjától is kisebb kell rá.
Előzmény: ScooterRider (1080)
blaskojanos Creative Commons License 2019.11.15 0 0 1083

Hali!

 Jó lenne ha lefotóznád a most benne lévő aksit akkor talán tudok segíteni.

Előzmény: szalaiisti (1082)
szalaiisti Creative Commons License 2019.11.08 0 0 1082

Sziasztok!

 

A gyereknek az F1 autójában savas akku van aminek sanyi. hogyan lehet pótolni mert 9 és 12 voltos kimenet van rajta.

 

Köszönettel.

Hsksk Creative Commons License 2019.11.07 0 0 1081

Mi a baja az rc autómnak? A servo egy Sumo szervo 5521MG több lent!Játék közben megélt az autó és a szervó nem reagált semmire sem és egy irányba erőlködött. Aztán kiszedtem úgy bekapcsoltam és rögtön elfordult a határig aztán tovább akart fordulni de nem tudott!

 

 

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorakoztato-keszulekek__10166985-mi-a-baja-az-tv-automnak-a-servo-egy-sumo-szervo-5521mg-tobb-lent

 

A képeket csak ide tudtam feltölteni linkel!

ScooterRider Creative Commons License 2019.10.17 0 0 1080

Sziasztok! 

 

Volna egy Himoto Eamba 1:10-es gépem, kefésről átépítve brushlessre. SKYRC Leopard 60A Brushless szett 12T (3300KV) szettet kapott.

 

A probléma: A motornak alacsony fordulaton, indulás után kb semmi ereje nincs, indulásnál megrúgatni lehetetlen. 

Merthogy egy offroad autóról lenne szó, ezért szerintem nem ártana bele alul is egy kis nyomaték, mert még a fűben is elakad ha nem lendületből megyek bele. 

A fogaskerék is cserélve lett, nagyobb piniont kapott, meg új távszettet.

 

Mit lehetne vele csinálni, hogy újból erőre kapjon? Motor/szabályzó csere? Vagy csak rosszul állítottam be valamit? 

 

A válaszokat előre is köszönöm!

szabolcsurasag Creative Commons License 2019.10.12 0 0 1079
Sziasztok!
Van egy Tyco (vagy tonka) ricochet rc autóm,

https://picclick.co.uk/Tonka-Ricochet-Remote-Control-RC-Car-Tested-Working-163874380874.html#&gid=1&pid=9

távirányító elveszett, azt tudom, hogy 27,145Mhz kell hozzá és olyan aminek mindkét oldala előre/hátra, nem tudom ennek mi a hivatalos elnevezése. Esetleg egy link is jöhet, ahol venni tudnék.
Naguall Creative Commons License 2019.09.26 0 0 1078

Sziasztok,

Hasonló gondom van mint az elöző hozzászólásokban. Adott egy HPI BULLET MT FLUX és max 1 percet megyek vele és leáll, ha újra indítom az autót akkor megint max 1 perc... elsőre aksira gyanakodtam, de 3 különbözővel is ezt csinálja, amiből az egyik teljesen új. Melegedésről nem igen beszélhetünk mert 1 percet se ment az autó a leállás elött. Motor: MMH-4000 brushless, vezérlő: EMH-3S, ezek gyári, eredeti cuccok benne. Előre is köszönöm a tapasztaltaab társak együtt gondolkozását.

gaboor75 Creative Commons License 2019.07.23 0 0 1077

Szia

Milyen távod van hozzá? Ha 2.4 Ghz-es akkor azok alapból tudják azt. Van a vevőn egy pici gomb. Ha a távon nyomod a féktet, és közben megnyomod a gombot akkor elmenti ezt a beállítást. Úgy tudod kipróbálni hogy ha be van kapcsolva minden (persze a motor nem jár), akkor kapcsold ki a távot (mintha jelet vesztene), akkor a gázszervó automatikusan befékez. Nekem minden autóm igy van beállítva és nincs velük semmi gond.

Előzmény: Törölt nick (1072)
Laja79 Creative Commons License 2019.07.21 0 0 1076

Szia!

Köszi az infókat a szervót illetően. A megállás és lámpa villogás terén arra sikerült rájönnöm hogy, akkor villognak a lámpák ha nincs kapcsolat a távirányítóval. (Gondolom keresi a jelet.) Csak akkor azt nem értem hogy a nappaliban miért veszti el a kapcsolatot a távvezérlővel. Azt gondolom hogy talán a távirányítóban lévő elem lehet gyenge, tölthető akkukat tettem bele talán nem is teljesen feltöltve. De ki fogom próbálni egy jó féle Duracell vagy Energizer elemmel is hogy akkor is produkálja ezt a jelenséget.

Előzmény: DOGMAN (1073)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.19 0 0 1075

https://www.killerrc.com/products/bumble-bee-nitro-kill-switch

 

Köszönöm. Az ötleten elindulva jutottam ide. Ez az üzemanyagot állítja le. Ennek a nitrós örületnek nincs gyújtógyertyája, csak izzító, megy utána, mint egy dízel. Ez viszont megtorpantja.

Előzmény: DOGMAN (1074)
DOGMAN Creative Commons License 2019.07.19 0 0 1074

Killswitch a neve:


https://www.worthpoint.com/worthopedia/rc-engine-kill-switch-micron1t-kit-1725424604

A robbanómotorok gyújtását szüntenti meg, vevőakku, lemerülése, vagy a rádiójel megszűnése esetén.

Előzmény: Törölt nick (1072)
DOGMAN Creative Commons License 2019.07.19 0 0 1073

"hogy időnként megáll, villognak a lámpái és nem mozdul."

Kézikönyv, leírás mit ír erről?
Lehetséges, hogy túlmelegszik a hajtás, és azért tilt le, próbáld teljesen "finoman" jártani, hogy akkor is csinálja-e?


"finoman oldalra nyomom akkor furcsa zizegő vagy berregő hangot ad. Ez normális?"

Normális, a szervó próbálja a helyén tartani (a vezérlő által megadott pontban) a kormányművet. Olcsó szervóknál ez kevesebd, drágább szervóknál több sikerrel meg istörténik.


"a bekapcsolás pillanatában a kormányozható kerekei "rándulnak" egyet"

Ez is normális, a vezérlő kiad egy rövid jelet bekapcsoláskor, hogy lásd működik-e a dolog.

Előzmény: Laja79 (1071)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.18 0 0 1072

Tisztelt Fórumozók, Fórumtársak! Új vagyok itt, kérdéseim lennének. Úgy néz ki, hogy hozzájutok egy 2004 beli, Carson offroad fighter 2-hez. Állítólag, aki eladja egyszer majdnem elvesztette egy kukoricaföldön, mert kifutott a távvezérlő hatósugarából s teljes gázzal robogott fékevesztetten tova. Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen nitros motorral szerelt autókhoz van-e olyan vezérlő, amelyik a hatósugárbol való távozás pillanatában leveszi a gázt vagy leállítja a motort? (Azt már eméíteni sem merem, hogy gps koordináták alapján visszairányítsa magát.)

 

Köszönöm. Gábor

Laja79 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 1071

Sziasztok!

Segítséget kérek tőletek.

Elől járóban annyit közölnék hogy semmilyen tapasztalatom sem tudásom nincs  RC ügyekben.

Az a problémám hogy rendeltem az E Bay-ről egy WPL-36 névre keresztelt járgányt ami működtetés közben azt produkálja hogy időnként megáll, villognak a lámpái és nem mozdul. Ezután ha kikapcsolom egy rövid időre és visszakapcsolom akkor újra elindul. Ennek mi lehet az oka? Eleinte azt gondoltam hogy az akku lemerült de viszonylag rövid működtetés után is megáll, amennyi idő alatt nem merülhet le az akku és ha ki be kapcsolom újra működik. Illetve bekapcsolt állapotban ha a kormányozható kerekeit valamelyik irányba a kezemmel finoman oldalra nyomom akkor furcsa zizegő vagy berregő hangot ad. Ez normális?  Valamint a bekapcsolás pillanatában a kormányozható kerekei "rándulnak" egyet, nem találtam jobb kifejezést arra az apró mozdulatra. Ez is normális? Tudom hogy nem egy minőségi darab, tudom hogy kínai vacak, de nem is a minősége miatt vettem meg hanem a kinézete és a mérete miatt. Az meg hogy mozog is csak egy kellemes plusz,lenne ha megfelelően működne.

Köszönöm a figyelmet.

Isti703 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1070

Sziasztok!

 

Az alábbi alkatrészt keresem:

Differenciál csatlakozó 1/5 méretű benzines autóhoz való. Nekem csak 1db kéne, ezért a szettet nem vásárolnám meg.

Ha valakinek van és eladná, kérem írjon:

steve.981@hotmail.com

LeonCupraR Creative Commons License 2019.02.02 0 0 1069

Sziasztok, 

 

eladó egy régi, Seat Ibiza 1994 1:10 RC autó, eredeti dobozával - 30 000 ft. Csak vitrinben volt kiállítva a Seat model gyüjteményemben. Csak személyes átvétel a Budapesti börzéken - KMO, Váci út, Mecha.

 

Több infó emailen keresztül - automodely.rs@gmail.com

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.26 0 0 1068

Sziasztok!

 

Remlélem jó helyre írok!

 

Kihasználatlanság miatt eladó egy egyszer kipróbált Carson RC Micro Bike, melyet a modellzónában vásároltam (számla megvan)

 

Kisfiamnak vettem, de inkább maradna az autóknál, így most arra gyűjt.

 

Link, kép: https://www.jofogas.hu/budapest/Taviranyitos_RC_motor___Carson_Micro_Bike_RTR_87400174.htm

 

Nálunk csak porosodik a polcon :(

 

Köszi és üdv,

 

M.

Utomi1 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 1067

sziasztok!

 

1:8as buggy-hoz keresek kerekeket.

 

Köszönöm!

Janesz38 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 1066

szia Mennyiárt adod s mit adsz benne?

 janesz178@hotmail.com cimre tudsz irni Köszönöm

Előzmény: csgabesz1982 (1054)
bencix Creative Commons License 2018.11.24 0 0 1065

 

Árcsökkenés!

 

 

Eladó kihasználatlanság miatt egy NISSAN Sparrowhawk összkerékhajtású Drift autó, eredeti dobozában.

Super gyors motor, beépített LED világítással, 4 drift, 4 mintás komplett kerékkel.

2018 májusában új szabályzó, távirányító és 4000 NimH akku lett beszerelve (29000ft), mert az eredeti kristályos egység megadta magát.

Akku töltője hálózatról, ill. Autó akkumulátorról is működik!

A burkolaton jobb o. kis repedés van, de egy PORSCHE 911 külső vázat is adok hozzá (de ezt már neked kell kivágni, festeni, matricázni).

Kipróbálható, átvehető Bp. III, IV. kerület és környéke. Postázni sérülésveszély miatt nem akarom.

 

T: 205900124, kovist@freemail.hu

 

Irányár: 55 000 ft . helyett 49 000 ft.

 

bencix Creative Commons License 2018.11.13 0 0 1064

Eladó kihasználatlanság miatt egy NISSAN Sparrowhawk összkerékhajtású Drift autó, eredeti dobozában.

Super gyors motor, beépített LED világítással, 4 drift, 4 mintás komplett kerékkel.

2018 májusában új szabályzó, távirányító és 4000 NimH akku lett beszerelve (29000ft), mert az eredeti kristályos egység megadta magát.

Akku töltője hálózatról, ill. Autó akkumulátorról is működik!

A burkolaton jobb o. kis repedés van, de egy PORSCHE 911 külső vázat is adok hozzá (de ezt már neked kell kivágni, festeni, matricázni).

Kipróbálható, átvehető Bp. III, IV. kerület és környéke. Postázni sérülésveszély miatt nem akarom.

 

T: 205900124, kovist@freemail.hu

 

Irányár: 55 000 ft

 

Yager001 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 1063

igen látom,hogy RC autó, de hátha...

Előzmény: Yager001 (1062)
Yager001 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 1062

Sziasztok. Életemben nem foglalkoztam modellezéssel de most teljesen váratlanul hozzá jutottam egy yd 613 helicopterhez. Van hozzá egy 3 csatornás vezérlő meg egy másik ami sokkal komolyabb (akku nélkül) . A 3 csatornás cucc 8db ceruza elemmel müködik így életet leheltem bele. A helikopter akkuját is feltöltve a helyére raktam és bekapcsoltam mindkettőt . A villogó ledek jelzik a működést de a neten látott videó alapján nem sikerült össze párosítani öket. A vezérlő lede pirosan villog viszonylag gyorsan. A bal oldali vezérlő kart fentről lefelé ütközésig mozgattam és így elvileg meg kellett volna találniuk egymást. Lehet valamit rosszul csinálok. Tudtok segíteni ? 

JoolsNOS Creative Commons License 2018.11.03 0 0 1061

Sziasztok! Nemrég vettem egy S911es autót. Az akksija elég gyenge. Kb 10 percet bír. 9.6volt 800ma. Lehet ezt valahogy tuningolni? Olyat láttam, hogy egy y kábellel 2 akksit rákötni. Ezzel mit érnék el? Dupla futási időt? Több teljesítményt? Illetve ma ráraktam a telefonomat, hogy sebességet mérjek. Elvileg 42 km/h-t tud, de a teló csak 25öt mutatott. Lehet hogy a gpses mérés ilyen rövid szakaszon nem pontos? Mert úgy szemre gyorsabban megy, de 42nél tuti lassabb. Illetve a karbantartás hogy menjen? Kell valami kenés a motornak, kerékcsapágyaknak?

Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!