Keresés

Részletes keresés

Canis Creative Commons License 2002.07.04 0 0 4
Ismerem és szeretem A rózsa nevét. Nagyon jó, hogy a magyar kiadásokban a Széljegyzeteket is ki szokták adni.
Két típus, nos nem beszélek rébuszokban: a gótikus (vagy nevezzük középkorinak) illetve a renaissance ember küzdelmét szeretném megmutatni. A jellemek valós jellemekb?l összegyúrva, s?t a történet nagy része is valós, csak a valóságban nem történt meg ennyire süritve.
Ebb?l látszik, hogy középkorra hajaz történet. A megírását Johan Huizinga: A középkor alkonya c. müvének elsö fejezete ihlette. Csodálatos könyv.
Négy föszereplö azért kell, hogy két ellentétpár legyen. Az egyik a ksátrija, a másik a brahman ellentétpár. (Erröl jut eszembe, hogy a Gyürük Ura kapcsán nagyszerü cikk jelent meg a fantasyröl a Filmvilágban néhány hónapja.)
Amit nagyon nem szeretek a fantasykben az a csicsás borító. Én egyszerü fehér borítóra gondoltam, képként egy XV-XVI. századi stilusu fametszet-utánzat szerepelne rajta. Az biztos, hogy a többi között feltünö lenne :-)

Ha sikerül megütni egy általam minimálisként elöirt szintet, akkor szeretném kiadatni. Tudom, hogy erre minimális az esély, föleg, hogy semmi erre forditható tökém nincs (bocsi, de ez a vacak nem kezeli a hosszu ékezeteket). Nehéz lesz ezt a színvonalat elérni, mert még egyetemi novellapályázaton dijazott novelláim is a tüzben végezték, mert nem találtam elég jónak öket.

Nagyon aranyos, hogy ennyire érdeklödsz, ha érdekel, akkor akár el is küldhetem az elsö verziót. Persze ez nem mostanában lesz :-)

Előzmény: planar (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 3
Ha az adott humor nem erőltetett, hanem tényleg odaillik a cselekménybe, vagy az adott szereplőhöz, akkor szerintem nagyon fel tud dobni egy könyvet. Pl. A Foucault inga önmegában is megálló történetét nagyon feldobja a beleszőtt humor.
planar Creative Commons License 2002.07.03 0 0 2
Hát... Lehet, hogy manapság elcsépelt ilyesmit mondani, de szerintem a gyűrűk ura alapmű. Én jó 10 éve olvastam először, de azóta már vagy 3-szor újraolvastam mindhárom kötetet. Persze elfogadom, ha valakinek nem jön be a terjengős stílus, a versikék és a többiek;)
Nagy kedvencem a rózsa neve című könyv. Szintén alapműnek tartom és kicsit passzol is ide, mivel ez a könyv már inkább történelmi, mint fantasy de rettenetesen jó:) Ajánlom figyelmedbe!
Visszatérve a lényegre: nagyon jó ötlet szerintem a "két jó harca" vagy "két típus harca" téma. Szeretem az ilyen sztorikat, ahol nem csak a fehér és fekete létezik. Egyébként mikori történetet dolgozol fel? Középkor? Ókor? Jelenkor?
A humor szerintem nem fontos, de ha van az sem baj. Ez igazából az író stílusától függ, szóval lehet jó egy könyv humor nélkül, de lehet baromi rossz is...
A 4 főszereplő nekem kicsit furán hangzik (a trend általában 1-2), de olvastam már érdekfeszítő regényt 8-9 főszereplővel is. Szóval ez rendben lehet.
Azt lehet tudni, hogy kik ezek a főszereplők?
Ja, és ki akarod adni a könyvet vagy csak saját szórakozásra készíted?
Előzmény: Canis (1)
Canis Creative Commons License 2002.07.03 0 0 1
Kedves planar, köszönöm a válaszod.
Az igazi tragédia két jó harca, nem pedig a jó és gonosz harca. De ennyire talán nem kell sarkítani, két jellem harca, két típus harca az amit szeretnék formába önteni. Hogy ki a jó? Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Talán a történelmi regény lenne a legszerencsésebb, de a típusaim annyira letisztult formában nem éltek a valóságban, mint amennyire én szeretném ábrázolni.

Az alaptörténet megvan, csak a részletek megvalósítása a kérdés (bocsi, hogy rébuszokban beszélek). Valójában a történetből semmi sem az enyém, minden megtörtént a valóságban is.

Mennyire elengedhetetlen például a humor? Nemes eléggé elkalandozott erre pl. Ott van Tolkien a könyveivel, ami valójában mese (szerintem ráadásul unalmas mese) de a világ kidolgozása tökéletes.
Hány főszereplőnek kell lenni? Én 4-et gondoltam és persze mellékszereplők tömegét.
Milyen hosszú legyen - én a 2. kötet felénél feladtam a küzdelmet Frodóval.

Üdv:
Canis

Előzmény: planar (0)
planar Creative Commons License 2002.07.02 0 0 0
A jó fantasy mű alapsztorija nem árt, ha egyedi. A másik fontos dolog pedig a sok fordulat. Enélkül sablonos lesz az egész... (Gondolom nem ez a terved;)
A szereplők szintén legyenek egyediek, fasza, különleges jellemekkel és célokkal. (A conan tipusú arcok ideje szerintem lejárt.) Ha ez megvan, akkor már egész jól állsz:)
És még valami: ne legyen benne szélsőségesen gonosz és szélsőségesen jó szereplő! Ez ugyancsak már megintcsak elcsépelt...
Ha valami még eszembejut, szólok!

Ez mennyire illik az Általad kialakított koncepcióba?

uff

Előzmény: Canis (-)
Canis Creative Commons License 2002.07.02 0 0 topiknyitó
Bevallom, tervezek egy regényt. Eredetileg nem fantasy akart lenni, de azt hiszem ez az a forma, ami leginkább visszaadná a mondanivalómat.

Mivel valszeg elbíbel?dök vele a következ? egy-két évben jó lenne, ha rajtam kívül más is elolvasná. Szóval, lécci írjátok meg, mit?l jó egy fantasy és ha beleilleszthet? a koncepciómba figyelembe fogom venni.
Köszönettel:
Canis, a komisz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!