Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 33
Ok... Lesz weblap:))) Az egyetlen bibi, hogy nem lesz netem:)))) Mindegy... Majd megoldom azert a dolgot:)))))

Ok... felhivas.. Weblapkeszito project indul.. Otleteket varunk a topikba + embereket, akik szivesen segitenenek az elkesziteseben, cikkek gyartasaban, nepszerusiteseben, vagy akarmi masban...

Egy dolog biztos... lesz benne egy fekete-lista, egy szürkelista és még egy, a pirospontos kereskedeseknek... persze ezek kozott a kategoriak kozott lesz atjarhatosag:))

Tovabbi otletek? (pl. kornyezetvedelem, allatvedelmi torvenyek es tarsaik + a többi hasonló oldaltol mi kulonboztesse meg ezt az oldalt?)

De jooo, holnaptol enyhul az ido:)))))

Előzmény: ajaj (32)
ajaj Creative Commons License 2002.06.24 0 0 32
Ha lenne weblap, akkor azt par ezer embernek szervezett formaban is el lehetne kuldeni (szoljatok)
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 31
IIIgen... végülis akár egy fekete és egy fehér listát is gyárthatnánk:))) Ok... akkor ebből emberösszekukorékolás lesz:)))
Előzmény: BZso (30)
BZso Creative Commons License 2002.06.24 0 0 30
Szerintem minden lehet?séget meg kell ragadni - így a lapot is. Jó lenne minél több embert megszólítani!

A pesti dugóban araszolva, saját levemben lassan párolódva (pedig van klíma a kocsiban) eszembe jutott pár ötlet:
- Továbbra is fenntartom, hogy direct marketing formájában meg kellene keresni az állatkereskedések tulajdonosait;
- El kellene érni, hogy valamelyik nagyobb portál foglalkozzon a témával; ide jöhetne egy link is a közben készül? lapra;
- A jégosztást komolyabban akciósítani kellene. Aki vállalja, annak a képe felkerül a lapra; kap egy hideg ásványvizet/fagyit vagy éppen egy pólót (valami jópofa üzenettel);
- Ha tényleg beindulna a weblap, lehetne bolt ajánlót készíteni - amelyik bolt vállalja, hogy betart pár alapszabályt, az felkerülhetne ide;

Na, azt hiszem, nekem is megártott a meleg :-)

Előzmény: Törölt nick (26)
sneci_ Creative Commons License 2002.06.24 0 0 29
A következő meleghullámrkor flakonba fagyasztok vizet, és azt fogom betenni.(pár éve így hűtöttem a vizüket)
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 28
Remélem, a mini kerti tóban úszkáló aranyhalaink túlélik a hőséget.. Azt hiszem gyorsan haza is telefonálok, hogy valaki óvatosan öntse nyakon őket hideg vízzel...
Előzmény: sneci_ (27)
sneci_ Creative Commons License 2002.06.24 0 0 27
Leszívtam pár vödörnyi vizet, és fokozatosan töltöm fel(már feltöltöttem) hideg vízzel.
Most "csak" 27-28°°-os.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 26
Szerinted kiknek kellene olvasni a lapot? En nem igazan az allatkereskedokre gondoltam. Ok tenyleg nem fogjak. En inkabb az egyszeru hetkoznapi allatbaratokra gondoltam.. De ez csak egy otlet volt..

Meg valamikor oktober korul elkezdtunk valami ilyesmit szervezni az allatos topikokban, csak valahogy elhalt a dolog. Tulajdonkeppen meg lehetne probalni ujra osszekukorekolni az embereket.

Előzmény: BZso (25)
BZso Creative Commons License 2002.06.24 0 0 25
Sajnos az állatvédő szervezetekben én sem nagyon bírok hinni - talán, ha mi hozánk létre egyet.

Én a kényszerítés helyett a meggyőzés híve vagyok - valahogy rá kellene venni a kisállatkereskedőket, hogy nekik anyagi érdekük, hogy az állatállományuk minél kisebb ütemben csökkenjen. Ugye egy vödör jég még mindig olcsóbb, mint az elhullott állat bekerülési költsége.

A Weblapot jó ötltenek tartom, de félek, hogy pont azok nem fogják olvasni, akiknek kellene...

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 24
Jégaku rulez:))) Keddtől enyhülés várható...

Hogy hűtöd az akváriumot? Jégkocka?:)))

Előzmény: sneci_ (23)
sneci_ Creative Commons License 2002.06.24 0 0 23
Pont most cserélem/hűtöm fokozatosan az akvárium vizét.
Az ezüstcsőrű pintyek még jól bírják....
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 22
Hát igen. Profitorientáltak.

Nem véletlen, hogy a 4000-ért felvásárolt kisállatokat 8-10.000-ért adják tovább. De mekkora haszonkulccsal kell dolgozniuk, hogy megengedhessék maguknak, hogy elpusztuljanak az állatok.... ezt én sem tudom... Kegyetlenül hangzik, de szerintem (sőt,egyértelműen) eleve belekalkulálják az árakba, hogy az állatok nagy része elpusztul :o(

Az tény, hogy a kisegereket és hasonlókat gyakran még ingyen se hajlandók átvenni, és az állatok legnagyobb része pedig eleve ott születik a boltban.. A tápokat és kiegészítőket is elég olcsón be tudják szerezni.

Állatvédő szervezetek.. keressük meg őket... Az a baj egyébként velük, hogy annyira elmerülnek a belső harcokban, a forrásokért folytatott küzdelemben, hogy a hatékonyságuk lényegében a nullára csökken.

Ami mondjuk ingyen is megoldható lenne, csak egy kis munka lenne vele, az egy netes kampány a kisállatok érdekében.. Ha legyártunk egy honlapot etc. fel tudok ajánlani 150.000 db. hirdetési lehetőséget az egyik bannercserés-hálózatban... (remélem, még megvan...)

Előzmény: BZso (21)
BZso Creative Commons License 2002.06.24 0 0 21
Hello,

Én úgy gondolom, ezek az állatkereskedések er?sen profitorientált helyek. Nos, egy ilyen kisegér elpusztulása a keresked? profitjára is hatással van. Talán erre felkapná a fejét az a tulajdonos is, aki egyébként csak nevet a – teljesen jogos – aggodalmainkon. Én nem tudok szépen és figyelemfelkelt?en írni, de néhány jégkrém adagom árával szívesen támogatnám egy ilyen szöveg el?állítását és sokszorosítását. Esetleg valamelyik internetes portálon is meg lehetne próbálni megjelentetni.

Mellesleg lehet, hogy tényleg érdemes lenne felhívni egy-két állatvéd? figyelmét a problémára…

Üdv,
BZso

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 20
Nem tudom... ha rajuk szolunk, elengedik a fuluk mellet.. itt tenyleg csak segiteni lehet... egy uveg vizzel..vagy hasonloval esetleg... Csak tudnam, hol vannak az allatvedok ..... Es hol van egy valoban komoly allatvedelmi torveny :((((

A plazakban es hasonlo helyeken meg igenis be kell setalni es rajuk szolni, mert ha sokan es feltunoen tesszuk ezt, akkor kenytelenek lesznek odafigyelni az ilyen "aprosagokra", mint pl, hogy a kis bundasok tuleljek a nyarat...

FIGYELEM!!! Ma akar 38 fok is lehet... a gyonyoru uvegkupolas plazakban meg meg belegondolni is rossz, mi lesz... allatmento akciocsoport bevetesre keszulj:)

Előzmény: dzsill (19)
dzsill Creative Commons License 2002.06.24 0 0 19
csin, én is pont pénteken jártam arra, s láttam a szenvedő szőrmókokat
de ahogy mentem arra, még durvább volt: az aluljáróban pöttömnyi cicák meg kutyusok kis dobozokban, egymás hegyén-hátán...s ott még légkondi sincs mint a plazában..
az ellen mit lehet tenni????
...
amúgy meg gratula az akcióért!
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.23 0 0 18
Hat igen... pont ezert volt hatasos amikor a kezukbe nyomtam a pohar jeget... mert szerintem ott koppant le, hogy anelkul, hogy a profit banna is konnyiteni lehet a kis szormokok szenvedesen...

Ma nem jartam allatkereskedes kozeleben... Mi a helyzet??? Tudja valaki?

Előzmény: ajaj (16)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.23 0 0 17
Nem sajnalom oket.

Ha valaki tenyleg szereti az allatokat, kizart dolog, hogy el tudja viselni ami egy ilyen allatkereskedesben folyik. Olyan nincs, hogy valaki pusztan megszallottsagbol vegig tudja nezni amint az osszes kisallat hogutat kap. Azt pedig a legnagyobb joindulattal sem mondhatnam, hogy ertenek az allatokhoz.. gondolom egyszeruen nem kaptak eladoi allast egy butikban, ezert keveredtek oda.. Bocs, de tobbet nem neztem ki beloluk.

Megmondom oszinten, hogy az, hogy valakit nem fizetnek meg elegge meg nem indok arra, hogy egy ventillator mogul nezze vegig a ra bizott allatok szenvedeset... Vegyek mar eszre, hogy ezek a kis allatok is elolenyek. Ereznek, gondolkodnak, szenvednek:(((

Szivem szerint oket is bezarnam egy terrariumba... persze szorkabatban... mindenfele hutes nelkul... nem csak napi 12 orara 3 napon at... azonnal megvaltozna a velemenyuk az allattartasrol.

Előzmény: éénn (14)
ajaj Creative Commons License 2002.06.23 0 0 16
Itthon a degukra rá van irányítva a ventillátor, van bent nekik egy palack hideg víz, meg a rácsos hintára kapnak időnként egy jégkockát, ott lecsöpöghet, ők meg néha odamennek, megnyalogatják, kézbe veszik, de még így is minimál fordulatszámon működnek, laposan punnyadnak egész nap, pedig nagy a ketrec, és teljesen átjárja a levegő. Ha csak az általam ismert állatboltokra gondolok, el nem merem képzelni, hogy viselhetik szegény állatok ott a meleget. De nem értem a tulajokat, komolyan. Egyrészt, neki is érdeke, hogy egészséges állatai legyenek, és ne hulljanak el halomra. Másrészt, ha egy olyan dologról van szó, ami pénzébe se kerül, egy marék jég meg egy palack víz, akkor mit kötözködnek? Mi az hogy nem lehet?
éénn Creative Commons License 2002.06.23 0 0 15
Ooops...elszámoltam magam...18x12=216 órát,
231 FT/óráért.
éénn Creative Commons License 2002.06.23 0 0 14
Sziasztok!

Én meg épp állást keresek.
1 hónapja épp az említett Galapagosnál voltam,mert hirdették az állást az új Westendben nyíló üzletükbe.
Az Europarkban voltam is fél nap próbamelón.
Nos az eladók védelmében:
Miért nem mentem én oda dolgozni?
3 nap meló,2 nap szünet...
1 nap 12 órából áll,8-tól 20-ig...
Leülni nekem aki nem a pénztárgépnél lett volna nem lehet.
A halak elég gyors ütemben pusztulnak el...a reggeli feladat az elpusztult halakat kivenni az akváriumból.Ha a tulaj napközben talál dögklött halat annak az árát levonja a bérből ami - most jön a lényeg - a három hónapos próbaidő alatt nettó 50.000 Ft!!!Utána elérheti a 70-75.000-t is.

Hát ehhez megszállotság kell...hogy valaki ott melózzon...júniusban pl. 15x12=180 órát...50000/180=277 Ft/óráért.

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.23 0 0 13
Maradj csak meg ilyennek:))))))) Addig jó:))))) Hála a jó égnek, vannak még ilyenek...

Egyébként a sarki kisállatkereskedésben a hőség miatt az összes terráriumot kivették a kirakatból és a kert egyik leghűvösebb helyére tették. Ez azért nem is olyan rossz:))))(Ja, és mindezt maguktól ....)

Előzmény: Ördögpirula (12)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.06.23 0 0 12
Én vagyok a család fekete báránya,mert 1 "picikét" szeretem az állatkákat!
ÖP
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.22 0 0 11
Mert aki tudni akarna róla, azt BAROMIRA NEM IS ÉRDEKLI!!
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.22 0 0 10
ÖP:Soraidból kiderül, te is úgy szereted az állatokat, ahogy mi mindannyian, akik az Állati fórumon szólunk.
Tudom a multik ellen nem lehet tenni, de ha csak könnyítesz az állataid szenvedésén, már tettél valamit.És erről nem kell tudnia senkinek, nem igaz? PL
Előzmény: Ördögpirula (9)
Ördögpirula Creative Commons License 2002.06.22 0 0 9
Azért azt kérlek vegyétek figyelembe,hogy az eladó nem a tulajdonos és "meg van kötve a keze"!Ez nem védelem,mert a jég ingyen van,de a saját példámból kiindulva,bármi állatbarát,vagy állat komfort fokozó javaslatom van,a főnök nem engedi!Nálunk is meleg van,de én pl. nem vagyok lusta(mint a kolléganőim),akár 100x hozok tiszta,friss vizet az állatkáknak,résnyire nyitom a terr. ajtót,próbálok a semmiből picit jobbat csinálni.Az egész roh@dt üzletházban nem megy a légkondi,nekünk ventillátort sem lehet behozni(sajátot sem!),de mit csináljak?Imádom az állatokat,muszáj melletük dolgoznom és tudom,hogy picit jobb Nekik,mint előttem.Akkor azért kitekerték a állatka nyakát,mert belement a forgács a szemébe és begyulladt.Most:minden nap simike,egészségügyi jelleggel is,szemvizit,csipatörlés,szemlemosás(ha szüks.),popónézés(nincs-e hasmenés).És mi a hála:az állatoktól az önzetlen szeretet(amiből nekem sosem elég),a főnöktől az állandó b@szogatás,mert kórházat csinálok a raktárból!DE NEM ÉRDEKEL!Ezért nem rúghat ki!
Ha lenne "kedvem",már saját üzletem lenne,de nem a magyar stílusú!Kultúrált,tiszta,állatbarát,kevés állattal....stb.És felébredek,mert bilibe lóg a kezem!
És még hosszú sorokat tudnék mesélni!
Köszi,hogy elolvastátok!
ÖP
Előzmény: Csokis (3)
nyuszama Creative Commons License 2002.06.22 0 0 8
Sziasztok!

Rám is számíthat a kisállat nemzetség! Én itthon is állandóan a nyuszkómnak próbálok kellemesebb légkört teremteni.

Nyuszama

z_ferke Creative Commons License 2002.06.22 0 0 7
sziasztok!
Csincsincsincsin!
Ma én is láttam csóri kisállatokat, ezért mint te, én is bementem, és megkértem két "állatot", hogy segitsenek a csóri egérkéken, (meg a többi állatkán).....segitettek.
átforgatták a ventillátort magukról az állatkák felé.....szerintem mire kiértem addigra visszaforditották:-(
Előzmény: Törölt nick (1)
cyber.greg Creative Commons License 2002.06.22 0 0 6
Benéztem az említett helyre.
A csincsilla köszöni szépen, jól van!

Amúgy nagyon megtetszettek a neonhalak!

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2002.06.22 0 0 4
Ok...teljesen igazad van... vásárlók könyve... de amire az eljut valahová...

A pohár jég és a rászólás pedig abban segíti szegény állatot, hogy túlélje a kisállatkereskedést amíg 1 családot nem talál magának.

Persze a vásárlók könyve ezekkel a módszerekkel kombinálva tényleg ideális megoldás.. bevallom, tényleg nem jutott az eszembe. (Hmmmmmmm... ciki... en csak arra koncentraltam, hogy a szegeny csin ott helyben osszeesik :o((((

Előzmény: Csokis (3)
Csokis Creative Commons License 2002.06.22 0 0 3
Két 5letem van.
1.) Az ilyen eladólányok általában maguk is plázacicák. könnyítsünk szenvedésükön, és locsoljuk meg őket egy pohár jeges vízzel!
2.) Írjunk be a vásárlók könyvébe! Azt olvassa a "magasságos hivatal", míg az Indexet nem!

Csokis, aki könnyen dumál, mert a légkondizott irodában veri a billentyűket

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!