Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.06.24 0 0 141
Hát ja...

"Egyes szocik ugyan emlegetnek valami másik zavaros történetet is, hogy amikor visszahívták katonának [Orbánt], mégsem lett volna olyan bátor, és aláírta a beszervezési nyilatkozatot, hogy jelenteni fogja, ha bármi olyat hall, és ugyan soha nem jelentett senkiről semmit, de magát az aláírást ellene lehet fordítani, lehet vele zsarolni. Volt olyan, az MSZP-hez közel álló újságíró is, aki azt állította: Orbánt kiképezték katonai hírszerzőnek."

(Részlet Kende könyvéből. Jelen pillanatban persze csak annyiban érdekes, hogy ha jól tudom, eddig fenti állítást - sem - cáfolta/perelte még senki... Tényleg jó volna mielőbb látni a teljes III-as listát, már csak a fenti bizonytalan információ megerősítése vagy cáfolata végett is... :) )

P.s. Elnézést, ha korábban már valaki beidézte itt. Szörnyű lassú a zindex, és most nem néztem végig a topicot.

Előzmény: josef (139)
mmormota Creative Commons License 2002.06.23 0 0 140
Nyugodtan érje csak el, ha van ott érintett. Engem sokkal jobban zavar, ha a saját térfélen van sáros ember, mint a másikon.

Kissé aggasztóak ugyanakkor az előjelek.

Lamperth Mónika először azt mondta, nem találnak Medgyessyről papírokat. Később mégis megtalálta...

Most aki nagyon becsületesnek akarja gondolni az eljárást, feltételezheti, hogy eleinte nem találták, aztán mégis meglett.

Mégis, talán egy keményvonalas balos is átlátja, hogy ez a másik oldal számára aggasztó előjel. Sokkal valószínűbb, hogy a megtalált papírt félretette a döntésig: letagadják a D-209-et is, vagy nem lehet, és inkább megmagyarázzák, miért is nem baj ez. Miután a második verziót választották, már előkerülhettek a papírok is.

Most ebben az a kellemetlen, hogy olyan papírok, amelyekről senki nem tud, de kellemetlenek szoclib oldalon, milyen eséllyel fognak előkerülni. Ne mondd, hogy Kövér látta. Láthatott párat, de itt ezerszám vannak az akták. Nem valószínű, hogy lemásolták volna az egész irattárat saját célra, mert az hatalmas munka (papírról van szó, nem digitális anyagról) és egy ekkora munka, ha kiszivárog, hatalmas öngól.

Ezért mondom, hogy Lamperth lassú papírkereső eljárása a lehetséges legrosszabb üzenet a jobboldal számára, mennyire bízhat egy tiszta ügyintézésben.

Előzmény: josef (139)
josef Creative Commons License 2002.06.23 0 0 139
Nagyon helyes , hogy a Fidesz tovább akar menniügynökügyben !!!Le kell leplezni a besúgókat. Csak nehogy saját magát érje utól . . .
Bal Creative Commons License 2002.06.23 0 0 138
Tudtam, tudtam, hogy ez lesz :( A fidesz olyan törvénymódosítást akar beterjeszteni, amit az MSZP nem fog elfogadni (MSZMP KB tagok se lehessenek köztisztviselők). Most feles vagy kétharmados ez a törvény? Mert ha az utóbbi, a fidesz el fogja gáncsolni, az már bizonyos.
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.21 0 0 137
Az a baj, hogy nem tudja senki van e a sapka alatt más mint egy SzT tiszt.
Előzmény: dolphin (136)
dolphin Creative Commons License 2002.06.21 0 0 136
Szoval az a baj, hogy sapka van rajta ... :-))))

(Ha nem akarna nyilvanossagra hozni, akkor attol lene hangos minden POCS osszejovetel ...)

Előzmény: keresetlenu (135)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.21 0 0 135
Engem egyáltalán nemzavarna ha nyilvánosságra hoznák ezeket a neveket. Vagy hozták volna. (esetleg szegényebbek lennénk EP "utóiratával")

Szóval, ne csúsztass! Én nem védem az ügynököket. Medgyessy védi magát az ügynökökkel.

Megjegyzem annak idején az ügynökhálózatot pont az akkori államrend és az ebbe beleértendő vezetők védelmére hozták létre.

Előzmény: dolphin (134)
dolphin Creative Commons License 2002.06.21 0 0 134
Te pedig Medgyessy multjaval 27.000 besugojet ...?
Előzmény: keresetlenu (133)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.21 0 0 133
tömegű=tömegü

Egyébként meg a tény az tényleg nem cseresznye!

Medgyessy 27 ezer emberrel akarja saját múltját eltakarni.

Előzmény: wizes (132)
wizes Creative Commons License 2002.06.21 0 0 132
OVI-nyál?
w.
Nem tseresznye!
wizes.
Előzmény: keresetlenu (131)
keresetlenu Creative Commons License 2002.06.21 0 0 131
Azért kell Medgyessynek 27 ezer ember, hogy a nagy tömegű ügy mögött eltűnjön a saját kétes múltja.
Előzmény: BaSand (118)
JO Creative Commons License 2002.06.21 0 0 130
ÜDV!

Hülyeséget írtam, a törvény csak feles nem kétharmados.

m.t.:
JO

Előzmény: JO (109)
wizes Creative Commons License 2002.06.21 0 0 129
Mi van? Piros ulti bukva Fedák Sárival?
wizes.
wizes Creative Commons License 2002.06.21 0 0 128
Arrogáns rogány papája párttag volt!
Akkor?
A békák brekegnek?
w.
furzschrank Creative Commons License 2002.06.21 0 0 127
Rebetli...
Előzmény: BaSand (126)
BaSand Creative Commons License 2002.06.21 0 0 126
Hogy mit kell most csinálni az már nem kérdés.
Tehát, szerinted, mit?

Szerintem lesz nagy sírás, rívás, fogaknak csikorgatása és nem utolsó sorban izzadságszagú magyarázkodás...

Az már most is van. D-209 magyarázkodása alatt befogom az orrom.

Előzmény: furzschrank (122)
sumo Creative Commons License 2002.06.20 0 0 125
A második megoldást tartanám helyesnek!
Egy félig kitakarított szoba is tisztább, mintha semmit sem takarították volna.
Mindenesetre irtózatos nagyméretű arc kell tovaris Megyessy és a szófolyomány-mindent megtudunk-magyarázni-tovaris-kovácsapuka számára.
Miss Magda volt szíves helyesen interpretálni egy hasonló helyzetet: "nem csak tisztességesnek kell lenni, annak is kell látszani".
Momentán ez nem jött összve.
Dehát az érdekek, azok a kurva érdekek, azok tudnak beton arcot kreálni !
sumó az öreg
Előzmény: dolphin (123)
szigetelőszalag Creative Commons License 2002.06.20 0 0 124
Egy kicsit érdekes a Fidesz mostani érvelése (körülbelül annyira álságos, mint a "versenyellenesség", a "pályázatnélküliség"), hiszen míg ők voltak kormányon, addig több emberöltőre titkosították a dolgokat, vagy ennyivel szerették volna meghosszabbítani a titkokat. No ne, fiúk, hirtelen ekkora demokraták lettetek? Jót tett az ellenzéki szerepkör: úgy látszik nevel.
dolphin Creative Commons License 2002.06.20 0 0 123
Ket dolog tortenhet:
1.) - Igazat adunk Kenedinek, es hagyjuk a fenbe az atvilagitosdit, mert az elmult 12 ev alatt mindenki megsemisithette a sajat magat kompromitalo anyagokat, igy pedig nem tudjuk megkulonboztetni azokat akiket be akartak szervezni azoktol, akik egesz a rendszervaltasig aktivak voltak.
2.) - Amit tudni lehet azt legalabb a nyilvanossag ele tarjuk, egyreszt hogy a kozvelemeny megnyugodjon, masreszt, hogy felvallaljuk a multat.

Mindkettoben van racio, en az utobbit latom jelen pillanatban a megnyugtatobb megoldasnak...

Előzmény: BaSand (121)
furzschrank Creative Commons License 2002.06.20 0 0 122
Hogy mit kell most csinálni az már nem kérdés. A kérdés inkább az, hogy mi fog történni?
Szerintem lesz nagy sírás, rívás, fogaknak csikorgatása és nem utolsó sorban izzadságszagú magyarázkodás...
Előzmény: BaSand (121)
BaSand Creative Commons License 2002.06.20 0 0 121
Az, hogy mit lehetett volna csinálni, az egy másik káposzta. Az aktuális kérdés : mit kell most csinálni?
Ha az adatok teljesek, akkor minden Ok. De az 1990-es iratmegsemmisítés az bizony megtörtént. Ilyen mesebeli mágnesszalagokkal nem érdemes foglalkozni. Nem voltak hülyék azok sem, akik a zúzómalmot kezelték...Nos, mi légyen?
Előzmény: dolphin (120)
dolphin Creative Commons License 2002.06.20 0 0 120
Ha nem csal az emlekezeted, akkor arra is emlekszel, hogy '90-94 ill 98-2002 kozott a jobboldal volt kormanyon igy nekik is volt alkalmuk megsemisiteni a kompromitalo adatokat :-)). Ezek tenyek es tobbek kozott az Antall-kormany hibaja, hogy akkori (feltehetoen azota is legteljesebb) formajaban nem hozta nyilvanossagra a listat (hanem inkabb sajat maga probalt belole profitot kovacsolni...). Ugyanakkor ma olvastam valahol, hogy a NBH-nak van egy magnesszallaga is a szobanforgo adatokkal. Remelhetoleg azt nem igen manipulaltak meg meg, igy azt kellene szvsz tanulmanyozgatni egy kicsit .....
Előzmény: BaSand (118)
pityim palko Creative Commons License 2002.06.20 0 0 119
Ha a bili borul egy-két igencsak kifog ürülni.
Persze az is kérdés hogy a listának (ha egyáltalán lesz ilyen, annyiféle változat van...)
milyen következményei lesznek, és melyik lap meri ezeket megjelentetni a 27000 nevet.
Egy biztos óriási botrány lesz, és ez nem tudom mennyire fog jot tenni az ország hirének 13 évvel a rendszerváltozás után.
Előzmény: dolphin (117)
BaSand Creative Commons License 2002.06.20 0 0 118
27000 (!!) bejegyzett III/III-as volt, ha borul a bili (es igenis boruljon) nagy lesz a panik. De itt az ideje, hogy mindenki felvallalja a multjat, es elmondja igen ezt es ezt tettem ezert es ezert.
Igen. Ez lenne a cél. Egyetértek.
Egyetlen bökken? vagyon. 1990-ben (amikor a D-209 miniszter volt) megsemmisítettek egy csomó iratot. Ez ugye azt jelenti, hogy a lista nem lehet teljes. Ha a megérzésem nem csal meg, feltételezhet?, hogy pünkt az akkori alternatív szervezetek anyaga kerülte el a zúzógépet.
Nos, mi legyen?
Előzmény: dolphin (117)
dolphin Creative Commons License 2002.06.20 0 0 117
Mondtam, hogy csak kezdet lenne. Pont a legerintettebb csoportot lathatnank tisztabban, azokat akik a leginkabb akarjak a sart egymasra dobalni. En szvsz rajuk vagyok a legkivancsibb... De persze erdekes lenne az ujsagirokrol is megtudni, meg egyaltalan....
27000 (!!) bejegyzett III/III-as volt, ha borul a bili (es igenis boruljon) nagy lesz a panik. De itt az ideje, hogy mindenki felvallalja a multjat, es elmondja igen ezt es ezt tettem ezert es ezert.
Előzmény: BaSand (115)
kayapo Creative Commons License 2002.06.20 0 0 116
Honnan veszitek, hogy 2/3-os törvény?
Az előző ciklusban mintha sima többségivel módosították volna.
Előzmény: BaSand (-)
BaSand Creative Commons License 2002.06.20 0 0 115
Már miért lenne elég, ha alaposabb munkát is lehetne végezni?
Előzmény: dolphin (114)
dolphin Creative Commons License 2002.06.20 0 0 114
Kezdetnek az is megtenne, nem? Vegre nem lehetne sunnyogni politikuskent (es azert valljuk be, ok a leginkabb "kozszereplok" manapsag), kiderulne, hogy kik a valodi demagogok, a sumakolok es azok akik mas szemeben a szalkat ....
Előzmény: Tub (112)
furzschrank Creative Commons License 2002.06.20 0 0 113
Kezdődik a megszokott Fideszes maszatolás! Kedden zárt űlést akarnak a fiúk! Vajon miért?
Tub Creative Commons License 2002.06.20 0 0 112
SZVSZ az SZDSZ olyat fog beterjeszteni, ami nem vonatkozik a médiaholdudvarára, csak a képviselőkre.
Előzmény: dolphin (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!