Keresés

Részletes keresés

Mamacita Creative Commons License 2019.07.27 0 0 960

Sziasztok! A mi klímánkon kis kertben mekkora ennek a végső magassága és hány évig nő? Szomszéd fél méterre tette a délnyugati keritesunktol, hiába kérjük nem várja, már kilenc éves és nyolc méter körül van. Félünk, hogy a mai brutál viharokban egyszer baj lesz belőle. Öt db van egymás mellett, egyszer volt levagva mindössze a teteje. Meddig nő hol áll meg? Ha agvagoval a tetőről elcsippentem a tetejét akkor nem nő tovább? Azt szoktuk vágni ami hozzánk átét (ez a fél oldala gyakorlatilag), de hiába magyarázom neki, hogy ezekben a viharokban egy harminc méteres sekély gyökerű növény nem életbiztosítás. :(

 

ZsuR Creative Commons License 2019.06.21 0 1 959
Előzmény: Evif (958)
Evif Creative Commons License 2019.06.20 0 0 958

Szia, tudomásom szerint a LEYLANDI ciprusnak nincs termése! Üdv.: Évi

Előzmény: Eva Z (949)
robida Creative Commons License 2019.06.07 0 0 957

Jó régen írtad, de talán olvasod még: Először is ez nem tuja, hanem hamisciprus, amitől igenis elvárható volt, hogy ekkorára, sőt ekkorábbra is nőjön. Minden gond nélkül felnyírhatod, tehát addig csupaszítsd le a törzset, amit el tudtok menni alatta. Ne hagyj csapokat, közel a törzshöz vágj, és kezeld is le a sebeket.

Előzmény: vénkecsi (941)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 956

Mit csinaltal?  Mire jutottal?

Előzmény: csjoco74 (930)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 955

...hat... a kerdeseim... miert ultetted oket? 

Mi volt a celod?

Miert nem kezdted el metszeni oket mikor lattad, nagyon magasra nonek?

 

 

...regi a beirasod... jo lenne tudni mi tortent a ket ev alatt... lenyirtad oket, megmaradtak vagy elszardtak, vagy ... drotkeritesed van mar? :))

Előzmény: kopasz majom (928)
ZsuR Creative Commons License 2019.06.06 0 0 954

...csak egy kis kozbeszolas... a sekelyen gyokerezo novenyeket tobbszor kell keveset locsolni - altalaban nem szeretnek vizben allni.  Ilyen a rhododendron is.

 

A fu pl az ellenkezoje.  Az kepes es kell neki, hogy melyen gyokerezzen, ne szaradjon ki hamar, ezert a ritkabb es alaposabb ontozes kell neki, akkor a gyokerek jol fejlodnek, kepesek melyebbre menni - es nehezebben szaradnak ki miatta...

Előzmény: FantasyLandia (899)
robida Creative Commons License 2019.06.06 0 0 953

Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy a kert az nem a természet. Akárhogy is akarjuk utánozni, mégsem az. Tehát ha kertet akarunk, akkor tudomásul kell vennünk, hogy azzal munka van. Ebbe elsődlegesen tartozik bele az öntözés, mert víz nélkül egyik növény sem él meg. Kártevője is van minden növénynek, ezt is tudomásul kell vennünk. Egy valamit nem lehet tenni, magára hagyni a kertet...vagyis lehet, csak akkor számolni kell a következményekkel. 

 

Előzmény: unartis: (952)
unartis: Creative Commons License 2019.06.05 0 0 952

Más véleményem vagyok, mint kedves Robida!

Véleményem szerint a tuja nem a mi klímánkra való növény, mert szemfényvesztés az amit a legtöbb kertészet csinál, leszaporítják a sokféle szépséges tuját, mert valóban szépek, hogy annyi fajtája és formája van, pláne egy kertbe beültetve. A nyugati tuják érzékenyebbek, mert az északi esőerdők növényei, a mi szárazabb kontinentális klímánkon senyvednek, majd néhány év múlva megbetegszenek és pusztulnak! Ha megrögzötten akar valaki tuját akkor tudjon neki párás környezetet biztosítani, északi fekvésben talán még telepíthető, nekem smaragd tujáim voltak így, szépen megéltek egy fal élszaki árnyékában, a leylandi is egy tuja x ciprus hibrid, amint látszik érintik a tuja nyavajái, sajnos. Én amúgy pálmákkal és mediterrán növényekkel csinálom azt, amit itt sokan tujákkal, mert azok sem a mi klímánkra való növények, de ki ezzel, ki meg mással kísérletezik :)

Előzmény: hatton (943)
BigFic Creative Commons License 2019.06.05 0 0 951

Nekem azt mondták, hogy gomba, amikor ilyen volt a színe. Aztán felszívódó és kontakt gombaölővel permetezzem. Azóta 3-szor megtörtént. Javulás nem szembetűnő :), de rosszabb nem lett.

robida Creative Commons License 2019.06.05 0 0 950

Szégyen ide vagy oda, én meg nem mondom, hogy ezek mik, ne haragudj. Viszont hogy nagyon rossz állapotban vannak, az tuti. Ha jól látom, ezek itt valami teraszféle mellett lennének...de a leylandik alapból 30 méteres fák, ennyire keskenyen egyszerűen képtelen lennél ám tartani, nem ilyen helyre valók.

Előzmény: Eva Z (949)
Eva Z Creative Commons License 2019.06.04 0 0 949

szia feltöltöttem őket megint, remélem most átmegy. köszi a segitséget

Előzmény: robida (948)
robida Creative Commons License 2019.06.04 0 0 948

Nem jött át kép, próbáld meg újra. Ha van számlád, akkor igenis tudsz reklamálni, de majd a kép után többet lehet mondani.

Előzmény: Eva Z (946)
robida Creative Commons License 2019.06.04 0 0 947

Mit mondjak erre....van mind a kettő, nálam pl. a leylandi a beteg, de azért megtartom. Igaz, csak 1 db. Most kezdenek ám rájönni, hogy ennek a fának is van betegsége, ugyanúgy lehet látni egész sövénysorokat száradni.

Az a helyzet, hogy a tartós szárazságot egyik sem bírja. Én az alföldön is látok szép tujákat öntözött kertekben. De nem fogok dönteni helyetted:)

Előzmény: hatton (945)
Eva Z Creative Commons License 2019.06.03 0 0 946

Sziasztok, van egy kis problémám:

3 évvel ezelőtt vettünk 160 db Leyland ciprust. Sajnos azóta ha 20 cm-t nőttek, pedig metszettük őket 2x egy évben.

Most megnézettem 3 kertésszel aki azt mondja, hogy ez nem is leyland. Ilyenkor mit tudok tenni? A 160 db valamit az a kertész hozatta aki nálunk a füvesitést és locsolorendszert is csinálta. Sajnos mivel nem biztuk meg őt a havi karbantartással igy nehezel ránk és nem valami jó a kapcsolatunk. Irtam neki, hogy megnézettem a zöldeket de 3 kertész állitja, hogy nem leylandi, mire ő: de az kell legyen meg egyébként is aki hozta neki az már nem nála dolgozik igy nem tud mit csinálni. Megjegyzem, hogy számla van róla melyben ez áll: 160 db Leylandi leszállitása megrendelő részére. Ilyenkor mit tudunk csinálni? A zöld valami egyszerűen nem nő - 3 év után is csak 60-80 cm-es és most megnézettem még tetves is. Van valami ötletetek? A képek aalapján láttok valamit? köszi szépen, szép napot.

hatton Creative Commons License 2019.06.03 0 0 945

akkor nem értem miért szól minden kertészeti cikk arról,hogy a biztonságos választás a smaragd tuja helyett a leylandi.

Sokkal egyszerűbb lenne az élet tujával.

Előzmény: robida (944)
robida Creative Commons License 2019.05.29 0 0 944

A thuja semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint bármelyik más örökzöld.  És igen, ugyanúgy megtámadják kártevők, betegségek a leylandit is. Azt kell mondjam, hogy ahova a thuja nem való, oda tulajdonképpen a leylandi sem, egyik sem szereti a túl száraz körülményeket. Ezért nyilván attól függ, merre is laksz, milyen a talaj, van-e öntözés, stb. Azt kell mérlegelned, hogy vállalod-e a metszést, és mennyit is akarsz metszeni. A leylandi  alapból 30 méteres fa,  a smaragdból meg gyönyörű sövény lehet, akár metszés nélkül is.

Előzmény: hatton (943)
hatton Creative Commons License 2019.05.28 0 0 943

Sziasztok!

 

Eddig egybehangzóan mindenkitől azt hallottam,hogy ne vegyek már hagyományos tuját,mert pusztulnak sorban ki.

Leilandi lenne helyette a megoldás.

De itt is azt olvasgatom,hogy ugyan úgy megbetegszik.

Mi az igazság?

Tuja,vagy leilandi?

A tuja egyszerűbb lenne,mert nem kell metszeni.

 

Köszönöm

Windsurf Kris Creative Commons License 2019.05.15 0 0 942

 

Sziasztok,

 

8 éves leylandi sövényünket megtámadta vélhetően valami szú féle, az ágak tövében gyanta folyás tapasztalható. Fentről indul lefelé és szépen terjeszkedik.

 

A barna ágakat levágom, elégetem. Tud valaki esetleg má sokos megoldást? Nagyon fájna, ha ki kellene vágni az egészet.

 

Minden ötletet előre is köszönök.

 

Kris

 

 

vénkecsi Creative Commons License 2019.05.10 0 0 941

Üdv Szakik!


Nem tudom jó helyen érdeklődöm-e, de talán akad itt olyan szakember aki megmondja a frankót.

Van az udvarunkban egy hatalmasra megnőtt tuja. Mikor ültettük, nem hittük volna hogy ennyire 

meg fog nőni, terebélyesedni.
Mivel van egy kis gyalogút ami elvisz mellette, lassan nem lehet elférni tőle, és a környező növényekkel is kezd összeérni, a kerti lámpát is takarja.
Mi a véleményetek? Mivel alul 3 szép vastag törzzsel ágazik el, az azokból alul kinövő ágakat levághatom büntetlenül? Vagy nem éli túl? (Amúgy is eléggé beteg elhaltak a belső részen az ágak.)
Esetleg akkor felfelé bátrabban kezd nőni (az nem lenne baj).
Pár fotót teszek fel róla, úgy talán jobban lehet véleményt alkotni.
Ja... és ha a fajtáját meg tudnátok mondani, mert ahhoz sem értek :(

BigFic Creative Commons License 2019.05.06 0 0 940

Olvastam sokat, de nem megnyugtató.

Vegyszeres védekezésre nem ír tuti biztosat, csak azt, hogy az imagok kirajzásához képest mikor permetezz valami kontaktszerrel, stb. A tutira azt írják, hogy elégetni :(

Nekem egy 10 éves sövényem senyved, lehet, hogy ezektől.

Előzmény: emii (939)
emii Creative Commons License 2019.05.05 0 0 939

Köszönöm! Bevallom reménykedtem, hogy nem szú lesz... :( 

Elkezdek utána olvasni... mi a megoldás ellenük?

Előzmény: BigFic (938)
BigFic Creative Commons License 2019.05.05 0 0 938

Olvasom, hogy ezeket azon a részen szereti a borókaszú! :(

 

Előzmény: emii (937)
emii Creative Commons License 2019.05.01 0 0 937

.

emii Creative Commons License 2019.05.01 0 0 936

a sárgulás, itt a legnagyobb, több helyen előfordul kisebb..

emii Creative Commons License 2019.05.01 0 0 935

Sziasztok!

 

Szeretnék Tőletek segítséget kérni. Mellékelek pár képet a vasárnap ültetett gold rider leylandi ciprusainkról.

Konténeresen vettem őket pénteken, locsoltam őket, vasárnap már a helyükön voltak. Az ültetőgödör alján komposztált marhatrágya van keverve a földdel. Ültetés közben egy-két apró száraz ágat vettem észre, amiket leszedtem róluk.

Viszont ahogy jobban megnéztem őket, a képeken látható sárgulást vettem észre.

Ez mitől lehet? Mennyi idő alatt alakul ki (létezik hogy vasárnap óta sokkal rosszabb)?

 

Olvasom vissza a fórumot, tápanyaghiány? Mi lenne a legjobb nekik? Vasgálic, Wuxal/Vitaflora/Biponon barnulás ellen olvastam, hogy többen az ASB-t javasoljátok, vagy Substralt ezek épp nincsenek a helyi gazdaboltban, de  beszerzem máshonnan?

Vagy valami más a baj? 

Előre is köszönöm!

 

BigFic Creative Commons License 2019.04.26 0 0 934

2004-ben ültettem a sövényt belőle. Tavalyig minden rendben volt. Azóta sárgul , barnul. Gomba ellen permeteztem tavaly, majd most tavasszal is, de nem javul, inkább romlik a helyzet. Már átlátni rajta, pedig pont a szomszéd felől az volt a szerepe. Nem tudom én sem, hogy mi legyen.

Előzmény: jani0625 (932)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 0 933

Üdv

 

A napokban az egyik hipermarketben vásárolni szerettem volna egy Leylandi ciprust. Ez sikerült is, de már csak egy darab volt, annak is le volt esve a cimkéje, ennek ellenére egészséges darabnak tűnt úgyhogy megvettem. Pár hete vásároltám már egy leylandit egy webshopból, az is ki van már ültetve, itthon összehasonlítva tűnt fel hogy eléggé különbözik a két növény. Tudom hogy van többféle  leylandi ciprus de ennek nem csak a színe más, hanem a leveleik is máshogy állnak, ezért arra gyanakszok, hogy lehet hogy ez  brabant tuja, mit gondoltok?

 

Ez amit korábban vettem, ez biztos hogy leylandi:

 

Ez pedig a másik az ismeretlen fajtájú, vajon zöld színű leylandi vagy brabant tuja lehet?

 

jani0625 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 932

Sziasztok!

 

segítségre lenne szükségem, tavaly ősszel ültettem leylandikat, 120cm-eset, kb 1,5 hónapja már heti kétszer öntözöm, szépen elkezdtek nőni de kb 1 hónapja néhány águk teljesen összevissza sárgulni kezdett és leszáradt, mostanra egyre több van szemmel láthatóan. Félek hogy kivesznek. Ma lepermeteztem rovar,gomba és atkaölő anyaggal. Szerintetek elég lesz? mi lehet a baja?

ültetésnél kapott marhatrágyát, a talaja viszont elég homokos.

 

köszi

MattM325 Creative Commons License 2019.02.14 0 0 931

Konklúzió: 

Emberi hülyeség határtalan, pl. az egy évben többszöri fűnyíráshoz képest évi 1-2 metszés gyakorlatilag semmi.

 

Előzmény: kopasz majom (928)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!